Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avoidance

CapN

Öne çıkan mesajlar

Bu oyunda her bossun ve her mobun crit vurma şansı %5 dir. Ve bonus weapon skilide 0'dır. Sizin 350yi geçen fazladan defans skiliniz ile rakibin 350 yi geçen wepon skili arasındaki farkta sizin crit yeme şansınızı düşüren değerdir. Moblar için wepon skill 0 olduğu ve crit şans %5 olduğu için (her fazladan defance 0.04 crit engeller) 5/0.04=125 fazladan defance'dan sonra crit yemez hale gelirsin. Ve full karazan itemlerine full 12 stam takınca bu değeri zaten geçmiş oluyorsunuz. Buda sizi crit immune yapıyor.

Dahası eğer her 5 saniyede bir shield block kullanırsanız ve standart değerleriniz. 475 def (ki burdan %5 mis gelir, base missde %5 dir toplam %10 olur), 10 dodge, 10 pary, 15 block ise. Sizin atack tablonuz şu şekilde oluyor.

Olay...........Şans....zar sonucu
Miss............10.00%..0.01 - 10.00
Dodge...........10.00%..20.01 - 30.00
Parry...........10.00%..30.01 - 40.00
Block...........10.00%..40.01 - 50.00
Critical........0.00%...-
Crushing Blow...15.00%..50.01 - 65.00
normal hit......45.00%..65.01 - 100.00

Ve crit yemiyor ama standar %15 crus yiyorsunuz. Bunun üzerine shild block açınca tablo şuna dönüşüyor.

Olay...........Şans....zar sonucu
Miss............10.00%..0.01 - 10.00
Dodge...........10.00%..20.01 - 30.00
Parry...........10.00%..30.01 - 40.00
Block...........85.00%..40.01 - 100.00
Critical........0.00%...-
Crushing Blow...0.00%...-
normal hit......0.00%...-

Bu sayede 475 def, 10 dodge, 10 pary, 15 block ile shild block açık olduğu sürece crit yada crush yemez oluyorsunuz. Zaten warrioru bu kadar sevdirende budur. Diğer tank classlara göre çok daha kötü ekipmanla oyun başındaki bossları tanklar hale gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

Mobların def ile engellenemez crit oranı tam bilinmiyor. %0.5 diyende var, %0.1 diyende var. Criti engellenemin garanti yolu onu 2. tablodaki gibi tablo dışına atmaktır. Bu sebeple sen shiled block kaçırdığın anlarda çook enderde olsa crit yersin. Ama asıl problemin shieid block kaçırınca yiyeceğin %15 crushlar olur crit değil.
Sosyal ağlarda paylaş

valla zaten o oranı sıfırlamak diye bişey yok azaltmak var, nihilium un main tankının luker videosunu izledim adam 25 kere Crush yedi çokda uğraşmadı doğrusu aman shild block açayım aman crush yiyince bütün statlarım shild slam vurana kadar yamuluyor 2. crush arka arkaya geliyor diye...toplam healtide 19 K idi o videoda yanlış bilmiyorsam bufflu
Sosyal ağlarda paylaş

tablo dışına atmadığın sürece evet sıfırlamak yok, ama tablo dışında atığın anda, yani gerçekten dengesiz statlarla 11 mis, 30 dodge, 25 parry, 36 block gibi bir değer yakalarsan full BT yada ilerde full sunwell droplarla o zmaan shiled blocksuzda ne crit yersin ne crush. Yada trinket açarsın beleşten %30 dodge gelir 15 saniyeliğine bu sürede crit yada crushı gene yemessin.
Sosyal ağlarda paylaş

şu anda yaptığım zaten dediğin gibi hem eşşek gibi agro üretiyorum hemde shild blocku kaçırmamaya uğraşıyorum ama ne bileyim bazen kaçıyor mesela magheridon ayısına shild block açıyorum 2 block buffu geliyor mag bir clave atıyor aynı saniyede bide hit koyuyor 2 blockuda ortadan kaldırıyor ardından gelen normal hit crush olabiliyor ki bunu 2 kez yaşadım boss abilityleri normal hitlerine bağlı değil malesef o yüzden kaçırabiliyorum, lukerdede aynı clave midir wirlwindmıdır öyle bi özelliği var ve bu olaydan crush yiyorsun...
Sosyal ağlarda paylaş

ordada bi çıkmaz var ama 1. crushı yediğinde eğer shield slamle Block valueni düzeltmezsen 2. si zaten geliyor yani 5 sn de 2. sinide genelde yiyorsun çünkü Crush birkere yiyince blockunu kırıyor bu block valueyi düzeltmen içinde shield slamin CD si ni beklemek gerekiyor biraz şans CD de değilse düzeltir devam edersin ama bende genelde CD de oluyor bizim raid öküz gibi abanıyor çünkü afedersin, Agro üreten herşey CD de oluyor o yüzden ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Son mesajında neden bahsettiğini anladığımı sanmıyorum. 5 saniyede 2 vuruş ile shield block haklarını harcadıkta sonra üstüne 1 tane crush yedin bu arada zaten shield block'un CD si dolmuş olmalı, sonunça bu boss sana 5 saniyede 4 kere vurmuyor heralde, ve sende tekrar shield block açınca sorun halolur gene crush yemez olursun.

Shield slamla konunun ne alaksı var anlamadım??
Sosyal ağlarda paylaş

dedim ya Crushın özelliği blockunu kırması bunu normal haline getirebilmenin tek yoluda shield slam... özelliğinde yazıyor aşağıya aktarıyorum,

Slam the target with your shield, causing 420 to 440 damage, modified by your shield block value, and dispels 1 magic effect on the target. Also causes a high amount of threat.

burdaki modified shield block value işte Crushdan sonra yamulan block valueyi düzeltmece yoksa crush yemeye devam ediyorsun. shild block CD de değilse tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

oktayca bunu ilk kez duydum. Crush yiyince debuff filan almıyorum ben block value'de olduğu gibi duruyor. O Medified by shield block value ise giydiğin eşyalarda yer alan increase block value değerinin toplamı shield slam'da +damage ekliyor. Block value ne kadar yüksek olursa shield slam ilke vuracağın damage arıyor block %'si değil. http://www.wowwiki.com/Crushing_blow burada göremedim dediğin olayı. Onu yazan bir kaynak gösterebilir misin?
Sosyal ağlarda paylaş

aaa harbiden mal gibi 70 diye hesaplamışım. Önceki mesajlardaki tüm 475 ler 490 olacaktı :D. leve 70in mobun weapon skili 350 ama bossunki 3 level büyük olduğu 365 tabikide.

Bende diyorum 475 hesapladım, nerden çıktı bu 475 hiç tanıdık değil bu rakam, nerde hata yapıyorum diye 2 kerede fazladan hasap yaptım :D
Sosyal ağlarda paylaş

Heavy Clefthoof Set = daha fazla Stamina + Def.

S1 Shoulders alabilirsin, S1 Helm alabilirsin, onların yanına. Heroic Badge ile Bracers alabilirsin, olmadı SVM questi yap, Umberhowl's Collar, o da olmadı Vindicator's Dragonhide Bracers al.

Belt'te SVM questi yine sanırım, Minimal's Cinch.

Neck = Cenarion Rep Revered itemi.

Cloak = Mechanaar.

Trinket 1 = Adamantine Figurine = Shadow Labs.

Trinket 2 = Netherwing Revered, Commander's Badge.

Yüzük 1 = Durnholde drop.

Yüzük 2 = Sana kalmış, gerçi raid olmadan zor ama, mesela The Mok'Nathal Clan Ring mi ne vardı, o.

ööle yani :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...