Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beko Basketbol Ligi

Luinir

Öne çıkan mesajlar

futbolda fenerbahçeyi ne kadar seviyorsam baskette de o kadar nefret ediyorum. sanırım bunun tek açıklaması oyuncuların kişilikleri ve spor ahlakları. bkz : ömer onan , mirsad türkcan, rasim başak, semih erden. vb. ve bkz:alex, semih, aurelio, carlos vb...
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle fenerbahçe ülkeri tebrik ediyorum, fenerbahçeli arkadaşları da..

ülker tek başına şampiyon olabilirdi ama, fenerbahçenin tek başına şampiyon olma şansı yok denecek kadar azdır.. aynı şekilde gs, bjk için de..
yalnız şunun ayırt edilmesi gerekiyor. fenerbahçenin ülker olayı ile, galatasaray ve beşiktaşın olayları ile aynı değil uzaktan yakından alakası yok. biri normal sponsor. yani nasıl futbolda 4 büyüklerde avea varsa öle bişi. her takımın neticede sponsoru var, tek farkı takım isimlerine girmeleri. ama sanılmasın ki çok büyük paralar var, normal bir sponsor parası alıyor sadece galatasaray ve beşiktaş.. ama fenerbahçe ülker olayı, tam anlamıyla birleşme. herşeyiyle.. ayrıca ülkerin fenerbahçeye verdiği para galatasaray ve beşiktaşa sağladığı bütçeden çok çok daha fazla..

tebrikler ülkere falan ayıp oluyor. fenerbahçe ülker denmeli ama ben genellikle sadece fenerbahçe yazıyorum, zor geliyor uzun uzun yazmak. :D

fenerbahçenin sezondan çok daha iyi bir basketbol oynadığı gerçek ancak play-off da eşleştiği rakipler açısından şansını unutmamak lazım. yani finale gelene kadar tecrübesiz antalya ve paramparça bir efes pilsen vardı. öte yandan diğer dörtlüde gs, bjk, tt vardı. tt hemen hemen maç vermeden gelse de finale bütün bu maçlarda ecel terleri döktü, hepsi baş başa geçti.

gönül isterdiki bir fb - gs/bjk finali olsaydı. bundan çok daha çekişmeli geçerdi. gs, bjk takımları tt ye nazaran fenerbahçeyi yenebilecek sisteme sahip takımlar. bir de işin ezeli rekabet yanı var tabii..

ne olursa olsun çok güzel bir sezon izledik.. 5 takım şampiyonluk hedefiyle yola çıkıp, bütün sezon güzel basketbol oynadılar. sonunda da fenerbahçe ü. şampiyon oldu..

tüm takımlara mücadelesinden dolayı teşekkürler.
güle güle alpella, ttnet beykoz.
hoşgeldin erdemir, aliağa belediyesi..
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar kusura bakmayın da, fenerbahçe takımı, sponsorluk karşılığında o oyuncuları aldı. yani nasıl ki beşiktaş kulübü para aldı, o parayı da futbol takımına harcadı; ya da nasıl ki galatasaray kulübü para aldı, basketbol takımının geçmişe dönük borçlarının bi kısmını ödedi; fenerbahçe de bonservisiyle o oyuncuları aldı.

olay biraz da kimin takımı daha iyi yönettiğine bakar. kusura bakmayın da, ülkerliler fenerbahçeli olduklarından mı böyle birşey yaptılar ?

2 yıl üstüste şampiyonluk. mutlu kutlu olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

evet fenerbahçe daha iyi kullandı parayı. gs de fena kullanmadı, bjk gitti futbola kullandı. fenerbahçe tam anlamıyla en iyi kullandı bütçeyi. fenerbahçeye yatırım yapması da doğru karar verirken, bjk gs yerine. dediğimiz fenerbahçeye daha fazla bütçe olanağı sağlandığı.. yoksa fenerbahçenin parayı iyi kullanıyor, ona dediğimiz birşey yokki.

tekrardan tebrik ederim.

ayrıca efesin transferi de süper transfer. avrupa tecrübesi olan, nbade süre alabilen ve 1-2-3 numaralarda oynayabilen bir oyuncu.
Sosyal ağlarda paylaş

ergin atamanın çıkan haberlerdeki gibi bir nba oyuncusunun alınmasına onay vereceğini sanmıyorum. efes güçlü bir takım olacaktır ama şu an dedikodusunun çıktığı tarzda değil

fenerbahçe'de ise bence seneye ömer aşık show olucak. bu sene de harikaydı ama seneye daha da büyük patlama bekliyorum kendisinden.

bunun yanında fenerde bir koç değişikliği olabilir gibi geliyor bana. kadroyu koricak mı bakalım fener ne kadar değişiklik olacak.

bunun yanında telekomun da çok bomba transferleri olacaktır. öncelikle zaten wright dönüyor ki takımın yarısıydı adam sakatlanmasa. el-amin yerine kimi alacaklar bakalım ama bence savunması daha kuvvetli birine ihtiyaçları var

seneye telekom da alınırsa euroleague çok zevkli olacak gibi. ancak seneye imkan ihtimal vermiyorum pao ve oly'nin erken pes edeceğini. üstüne üstlük joventut da oldukça etkili olacaktır. bu yüzden türk takımlarımızın final 8'i başarı olacaktır bence

@fizban
fenerin parayı daha iyi kullandığı açık tabi ki. ama fenerin kullanmak için daha çok imkanı olduğu tartışılamaz. hiçbirşeyi sayma sadece euroleague hakkını düşün işler acayip kolaylaşıyor zaten transfer için. aynı oyuncuyu (kaliteli-euroleague seviyesinde bir oyuncudan bahsediyorum) euroleague'de oynamıyorsan daha fazla para vermeden elinde tutamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

efes pilsen genel menejeri açıklama yapıp yalanlamış transferi. basketbolda bile artık gazeteler, internet siteleri sallamaya başladı.

katılıyorum. çok kaliteli bir oyuncu. kesinlikle oyununun üstüne koyuyor. zaten ben onu yakın bir zamanda nba de göreceğimizi düşünüyorum. ömer aşık demişken aklıma geldi, fenerbahçenin alt yapısından 16 yaşında enes kanter diye bir çocuk gümbür gümbür geliyor. (pivot) geçen trt3 genç erkekler şampiyonasını vermişti izlemiştim, yaş grubundaki oyuncuları ezip geçiyor, hatta final maçında karşısında kendinden 2 yaş büyük oyuncuyla mücadele etti, 30 sayı 20 ribaund gibi rakamlar çıkardı. istatistiklerine falan da bakıyorum geçen baktığımda 46 sayı 26 ribaund gibi dengesiz istatistikler gördüm. tabii o yaş gruplarında böyle akıl almaz istatistikler çok çıkıyor, ama canlı izleme fırsatımda olduğu için çok çok çok kaliteli bir oyuncu olduğunu biliyorum. adından çok söz ettirecek. seneye tb2l de alpellada oynayacak büyük ihtimalle. inşallah oynar da izleme fırsatım olur tofaş ile maçları olduklarında..

el-aminin sözleşmesinin bittiğinden haberim yoktu.. el-amin hücum yönü çok kuvvetli ve yetenekli ancak savunmada dediğin gibi çok kötü. yani euroleague e falan giderse telekom bu guard savunmasında sıkıntı çekebilir. yerine gelecek oyuncuyu telekom savunması daha kuvvetli bir oyuncudan yana seçmeli. tabii bunu yaparken hücum tarafından da taviz vermek zorunda kalacaklar..

keşke alınsa telekom el ye ama ben mümkün olacağını zannetmiyorum bunun..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...