Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Quiknet - Superonline Fiberoptik

Crawler

Öne çıkan mesajlar

DareJedi said:

O kota takibi genellikle IP değiştiği sırada aktif oluyor yani misal 400gb bi dosya download ediyorsunuz dl manager ile fln sürekli interneti sömürebilirsin net kesintisi olmadan taaki o download bitince internet avail konuma düştüğünde yeni IP çekiyor o sırada sistemden bilgini çekiyor ve ona göre bandwith belirliyor.

az önce dizi izliyodum arkada da dl açıktı bi baktım 100kbye düşmüş ardına da hemen mesaj geldi geçtiğin anda çat diye indiriyolar pek böyle değil.

bide kota ne zaman sıfırlanıcak 30'unda mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

bu ne ya 5-6 ay kullanmadıkları adil kullanım bu ay başladı.Sürünüyor resmen 1mbit.Aradım adam 15mart 2010 daki maddeden bahsediyor.Ben Haziran 2010 da üye oldum bu zamana kadar adil kota kullanımı kısıtlaması görmedim diyorum neden şimdi başladı diyorum bana 20mbit aynı paraya 100gb adil kullanım verelim teklifinde bulunuyor.Anlaşılan Superonline devri kapandı.Bu ülkeye internet haram resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Sıkıntıyı öğrendik ya.

Bursada elektrikle ilgili bi altyapi problemleri varmis. Bu asfalt alti kutularin elektrik ihtiyaci mi varmis ya da baska birsey mi onu bilmiyorum. O zibirtilara stabil bi elektrik saglama konusunda dertleri varmis. Onu halletmeye calistiklari icin aktivasyon vermiyorlarmis.

Ben zaten avea paketi aldim 1 gb, telefonla idare ediyorum artik. Gelse de gelmese de np bu saatten sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

souldarkorn said:

bu ne ya 5-6 ay kullanmadıkları adil kullanım bu ay başladı.Sürünüyor resmen 1mbit.Aradım adam 15mart 2010 daki maddeden bahsediyor.Ben Haziran 2010 da üye oldum bu zamana kadar adil kota kullanımı kısıtlaması görmedim diyorum neden şimdi başladı diyorum bana 20mbit aynı paraya 100gb adil kullanım verelim teklifinde bulunuyor.Anlaşılan Superonline devri kapandı.Bu ülkeye internet haram resmen.

bunu belgeleyebiliyor musun?

Benim hızım hala düşmedi, aylardır dava açmak için bu anı bekliyorum çok heyecanlandım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

souldarkorn said:

bunu belgeleyebiliyor musun?

Benim hızım hala düşmedi, aylardır dava açmak için bu anı bekliyorum çok heyecanlandım :)

Üye olduğum zamanı elbette belgeleyebilirin.Mart sonrası üye oldum.Mayıs yada Haziran aylarından biri sanırsam.Ancak hız düşümü yaşamadığımız o zamanlar belgeleyemem.Sadece işi bilenler anlar.Aylık 500-600 gb kota kullanımım var.Hızı 1mbit e düşmüş biri bu kadar kullanım yapamaz.Hız düşümü ise 30-31 Ekim 2 gün denk geldi.Bu ay iş gereği fazla kullanamdım.Son 2 güne kadar adil kullanım kotasını aşmamışım.İşn özeti 5-6 aydır üyeyim ayrıca Mart ayından sonra üye oldum ilk 5 ay Adil Kullanım maddesi uygulanmadı.Bu ay uygulanaya başlandı.Resmen baştan üye yapalım sonra bipleriz mantığı.
Sosyal ağlarda paylaş

sözleşmede var olan şeye imza atıp mini çakallık yapıyorsunuz, adamlar sizden büyük çakal çıkınca DOALNDIRILDIK!!! diye isyan ediyorsunuz.

özünde haklısınız, kotaları ben de az, adil hızın da aşırı düşük olduğunu düşünüyorum. ama elbet bigün geleceği belli olan bişeye gözü kapalı imza atarken hiç mi düşünmediniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce İzmir deki merkezlerinden birinde bulunan Halkla İlişkiler personeli ile görüştüm.Resmen adam belli bir kitleyi müşterileri yapabilmek için insanların ağızlarına bir parmak balı verdik dedi.Şimdi ilk 3 ay beleş olsun veya ilk 3 ay 9,90 olsun bu kampayalara bile gerek duymuyoruz dedi.Resmen Adil Kullanım olayı bir süre işlenmemiş bilinçli olarak.Ekim ayında işleme konmuş.Adam ben bedavaya 50 mbit kullanıyorum.Ancak 250 gb kotayı aştığım zaman benide yok çalışanmış diyip acımıyorlar ve 1mbit e indiriyolar dedi.Mart ayından önce üye olanları etkilemeyecek olayı asparagas çıktı.Çünkü adam hukuki olarak sözleşmede boşluk bulunduğunu ve Mart ayı öncesi üyelik alanlarında Adil Kullanım şartlarına tabii olacağını söyledi.Yani tezgah yaptınız öylemi diye aynen böyle sordum güldü adam ve evet dedi :)Şemsiye atasözü aklımıza gelsin ve bundan sonra Adil Kullanım çatır çatır var ona göre haberiniz olsun :) Mart ayı öncesi üyelerde bu aydan itibaren bu maddelere tabii olacakmış.
Sosyal ağlarda paylaş

abi mart ayı öncesi dışında ilk dediklerini yeni farkedip şaşırmana takılıyorum ben zaten eheh.

ttnet de sırf müşteri çekmek pazar kaptırmamak için sallamıyor bence henüz, ama sen şimdiden gidip sözleşmede boyunduruk altına giriyosun imzanı atıyorsun. yapabileceğin bir şey yok ki...

adil kullanım mantıklı bir şey ama quiknetin bugünkü kotaları çok düşük ve herkesi 1mbite çekmeleri çok kötü.

kotalar hız x 10 kat olmalı, düşürülen hız da tarifenin 1/5'i falan olmalı.

ama modemi kapının üstüne koyan, kucağında laptoptan feysbuk twitter banka haber gezen kitle büyük çoğunluk. onlar ne adil kullanım biliyordur, ne kota biliyordur, ne pingim kötü diyodur, ne de hız düştü diyodur. esas bunlara satmak istiyorlar bizim gibi bilen kökleyerek kullanan %5-10 anca.
Sosyal ağlarda paylaş

%80i dolunca da geliyo msj yani bana geldi.
ulen ne güzel eskiden hiç yoktu bu tip hareketler.

bu arada 10mit olup 50tl ödeyen arkadaşlar. arayın 20mbit de 50tl olabiliyo. lakin tamam 20m geçiyorum dediğiniz anda var olan taahhütünüz sıfırlanıp 20mbit geçtiğiniz aydan itibaren 24ay 0dan başlıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Benim baba da 94 mü 95 mi ne türkcell üyesi, 532'li.

Ama biz öğrenci evine bağlatıcaz. Acaba onu referans gösterebilir miyiz sdf

ara zorla derim. nolcak ki ztn. sabit telefon değil sonuçta. 6ay burda 6ay kendi evinde gibi yalanlarla kandırabilirsin bence :p
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

20mbit 100 GB akk lı 70 lira olmuş AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

yeterince müşteri aldıklarını düşünüp kota işini köklediler, ancak yeni üye sayısı belirgin bir şekilde sekteye uğrayacak bence.

bugün de beni aradılar kibarca NAH dedim, kota işinden sonra.

allah korumuş da bağlatmamışım ya, of.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...