Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Quiknet - Superonline Fiberoptik

Crawler

Öne çıkan mesajlar

Miraul said:

site disina kazi yapiolarmi

site dışında derken fiber hatları yollar anacaddeler vs kazıp döşeyerek sitelere kadar getiriolar. ama tek apartman için diyosan 2010 orta vade hedeflerinde tek apartmanlara alt yapı götğürmek var evet..

Kaede said:

site olarak belli kriter varmı peki ? belli apartman/daire sayısına bakılıyor mu ? çok iyi internette namussuz oturup kendi gelmesi beklenmez

belli kriter yok. yani alt yapıyı götürmüşsek, ve belirli bir nüfus varsa artı site halkı ve yöneticisi istiyosa fiber veriliyo basitçe

Aiko said:

sadece son sayfayı okudum bi kaç sorum olucak. 1 2 sene önce mail atmıştım yetkililere bizim bölgeye hizmet vermiyorlardı o zaman. geçen kozyatağından arkadaşım bağlatınca tekrar araştırıyim dedim. göztepeye hizmet veriyor musuunnz? + bağlatmak için illa sitedemi oturmak gerekiyor :)

şu an göztepede nerelerde hizmet var bilemiyorum. şirkette değilim listeden kontrol etmem gerekiyor. ama istanbulda %99,9 site harici fiberimiz yok.

DRaGoN_SLaYeR said:

ya quiknetin siteler dışındaki yerlere mesela en basitinden bizim apartmana fln gelme zamanı tahmini ne kadardır ?? 8-)

2013 en iyimser tahmin
Sosyal ağlarda paylaş

Superonline çalışanı arkadaşlar takip ediyor ise bir sorum olacak. Sitemize Quiknet FSO sistemi ile yakınlardaki bir siteden kamera benzeri sistem ile geliyor. Fakat yoğun sis ve aradan kuş vs geçmesi durumlarında internet kesiliyor. Sitemize normal fiberoptik hattın çekilip çekilmeyeceğini öğrenebileceğim bir yer var mı? Hava durumuna göre internet alıp alamamak insanın canını bayağı sıkıyor :(
Sosyal ağlarda paylaş

FSO kullanımı malesef superonline'ın da istemediği birşey. bahsi geçen siteye kazı çalışması yapılmasına belediye izin vermemiştir veya alt yapı ya da güzergah kazı çalışmasına zerre müsait değildir, o sebepten ötürü mecburi olarak FSO kullanılmıştır.. hava durumuna göre internet olayı konusunda haklısın ancak, superonline zaten yapabilse direk fiber hattı döşer, saniye durmaz. sisli havada interneti yavaşllayan ya da giden aboneler daha bunu farketmeden, merkezden bunun görüntüsü alınıyor. raporlanıyor. siz evde internette sorun yaşarken daha küfür etmeye başlamadan önce bizim merkezde kaç abonenin ne şekilde etkilendiği raporlanmış, yapılabilecek birşey varsa yapılması üzerine bölgeye ekip yönlendirilmiş oluyor..

inan bana fiber hattı döşeyebilecek olsa, saniye durmaz çekerler hattı oraya.. belidiye anlaşmasına takılıyosa alt yapı zamanla hallolur ancak dediim gibi yer altı müsait değilse ya da güzergay kazıya imkan vermiyosa maalesef yapılacak bişey olmaz..
Sosyal ağlarda paylaş

Yok hocam kesinlikle superonline çalışanı değilim. Sadece sıradan bir aboneyim, bu bilgileri başka bir sitenin forumlarında gördüm ve bloklardan birinin tepesinde FSO cihazını görünce anladım bize fiberoptik hat çekilmediğini. Zaten arada bir yaşanan kısa ve uzun süreli kesintiler(cihazlar arasına kuş vs birşey girmesi nedeniyle oluyordu sanırım) ve son sislerdeki kesintiler ile de emin oldum. Sitemiz Atakent bölgesinde Soyak Olimpiakent ile Güneşpark arasında kalıyor. Bu bölge ile ilgili bilginiz var mı? Gerçek hat çekilme ihtimali nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

hat çekilme ihtimali konusunda inan birşey diyemem. ha tabi sorabilirim teknik departmandaki arkadaşlara. verilebilecek bir cevap varsa aktarırım bilgi.. bu arada FSO ların arasında kuş geçinde bağlantı bozulmaz okadar. yani 500000000000 tane kuşun 2 FSO arasından göç etmesi lazım ki bağlantı sorunu oluşssun :).. ama sis fena..
Sosyal ağlarda paylaş

Sis gerçekten fena. İki gün boyunca internetimiz kesildi aralıklı olarak. Allahtan o günlerde yapacak başka işlerim vardı dışarıda, yoksa resmen kudurmuştum evde. Umarım normal hat çekilir de kurtuluruz şu kesintilerden. Beylikdüzü'nde oturan arkadaşım var adam "Abone olduğumdan beri bir saniye kesildiğini görmedim" derken aynı hizmeti bol kesintili almak can sıkıcı bir durum :(
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam site yönetimiyle quiknet mevzuunu konuştum telefonda, site yapılırken pek yaygın olmadığından quiknetin hat döşemediğini, şimdi de site içerisinde kablo çekmek vs. için herşey hazır olmasına rağmen telekomun izin vermediğini söylediler. Siteden başvuran daireler olmuş son bir yılda fakat türk telekom olmaz hatları döşeyemezsiniz diyormuş. Bu ne kadar doğru? Bir de tekelcilik anlayışı dışında telekom neden ve hangi hakla böyle bir yasak getirebilir.

Bildiğim kadarıyla bahçeşehirde 10 yıldan daha yaşlı sitelerde de quiknet var, bu da altyapının olmadığı yerlere dahi kazı yapılarak bağlantı verilebildiğini gösteriyor. Anlamadım gitti, adamlar beni mi yiyor acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

Mahallelere hizmet verdiği an ttnet biter. Bornova adil demire gelmiş diyorlar , daha sonra evka 3 e gelecekmiş bi zahmet evka 4 e ve biraz aşşasına da getirseler tadından yenmeyecek :P Hakikaten bir filmi , bir oyunu premium kullanıcılarım olsa bile 6-7 saatte indirmekten , sık sık 10kb/s hıza düşmekten , lagdan ne WoW ne başka bir oyun oynayamamaktan bıktım. Umarım kısa sürede izmirde evka 4 ve civar bölgelerine gelmeye başlar
Sosyal ağlarda paylaş

bir oyunu premium kullanıcılarım olsa bile 6-7 saatte indirmekten , sık sık 10kb/s hıza düşmekten , lagdan ne WoW ne başka bir oyun oynayamamaktan bıktım.

demıs arkadaşta ona ıstınaden demıstım
ne kadar deısmıs sıkayetler
1 saatte bi mp3 mu ındırıoduk ne ole bısedı onun sıkayetını yapardık
pahalı derdık
sımdı bakıosun yıne yetmıyor
10000 mbit olucak ve oda yetmıcek
ironik bi durum bence :)
Sosyal ağlarda paylaş

Evi host yapmayacam tabikide ama teknoloji hızla ilerlerken bizim hız o kadar düşüyor. Eskiden 56k ile mutluyduk çünkü internette yapılabilecek şeylere 56k zaten yetiyordu (mu).. O zamanlar Ultima oynamak hem zevkliydi hem de ayrı bi işkenceydi o pinglerle.. Tabi dediğim gibi 56klı dönemlerde de internette yapılacak şey çok değildi yani divxm gibi siteler yoktu millet girip de film indirmiyodu her saniye.. Mp3 ü bir saatte indirmek normaldi çünkü biz internete girebildiğimize bile şaşırırdık ama sınırlar genişledikçe beklentiler de genişliyor haliyle
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

abi teknolojide sınır yok, surekli gelisen bi olay tabi ki yetmez yani normal. ama internet konusunda dunyada hızlar, fiyatlar donuyor biz en pahalısını, en yavasını kullanıyoruz nerdeyse. icimize dert olan bu sadece.

yalağn

http://www.belgacom.be/private/en/jsp/dynamic/productCategory.jsp?dcrName=internet_access_withvoice
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...