Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Absinthe

Bone

Öne çıkan mesajlar

Kıbrısta Absinthe satıldığını gördüm.
Apsinthion var Polonya yapımıymış.
Yanında delikli kaşık ve karamelize etmek için şeker de veriyorlar (bardak yok ama).
Naneli diyor arkasında.

Böyle yeşil/mavi içecekleri yiyecekleri felan seviyorum.
O yüzden tadını merak ediyorum absintin.
Özellikle karamelli ve naneli bir alkol ise içmek isterim.

Ancak, içine marijuana koyuyorlar, çok pis kafa yapıyor, uyuşturucu içkisi, lsd gibi halisünasyona neden oluyor vs deniyor,
o yüzden hiç denemedim.

Deneyen var mı, ya da içen?
Karamelli naneli likörden mi ibaret, yoksa ciddi ciddi zararlı bir içki mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Çok çirkin bi tadı var.. Ben naneli rakı diyorum :p ve rakıda çok sevmem. Bizde herşeyin olduu gibi absintin adabına uyarak içtik ama pek etkili olmadı shotları.. tabi bigün oturup doğru düzgün içmek gerek bi şişeyi 5 kişi içince etki göstermyo =D ynede önüme gelmediği sürece içmem.
Sosyal ağlarda paylaş

Birden fazla çeşidi var zaten, yasal olmasada halüsinasyon etkisi olan şişeler bulunuyomş.. ben blmyom türkiyedede bulunrmu bulunsada nası bulunr ztn fln filan.. sen renginimi sevdin nane likörü içsene? =D etkisini merak edyosan git al eczaneden tantum verde bi kutu, hatta onun ble sıvı olanı var oda yeşil hehe=)
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen gün ulfangle konuşuyorduk, sanırım türkiye'de %50 oranında alkol olanı satılıyormuş, %90 (ya da buna yakın bir oran) alkol oranı olanın satışı yasakmış. Ama biraz abartı gibi %90, bildiğin kolonyada %80 alkol varken, %90 alkollü bir içicek. Pek fena.

edit;lanet olsun pelin. oh, rahatladım.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm arkadaslar getirtmisti disardan bize.
estelle icmistik sanirim bir siseyi komple adabiyla bi haltda olmamisti.

tadi irenc yemek borum nerde diyorsaniz aninda anliyorsunuz...dudaginiz alkolden uyusuyor. icebilmek tadina varabilmek icin alkolik falan olmak lazim sanirim biz genclik gazi oo absith falan diye abanmistik tabi.
halusilatif olani var alkol orani dusuk olani var bizimki yuzde 70 lik normaldi halusilasyon falan gormedik. bide siseler normal vodka siselerinden ufak ince.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla merak uyandıran ama pekde bişeye benzemeyen çarpmayan bişi.
Deişik içimleri var, nette zaten bulabilirsin şekerle yakıyorsun falan.
Shot içsen bile çokok etikili birşey değil, sanırım sadece "has" olanları yani yasal olmayanları o yeşil cin muabbetini yapıyor. Yoksa sadece renkli,braz sert bi içki
Sosyal ağlarda paylaş

aslı absinth bu içkinin adı.
genelde %70 ve %80 lik şeklinde satılıyor.
yıllardır da o halüsinasyon etkisi yapan madde yok içinde
dolayısıyla avrupanın her yerinde süpermarketlerde falan satııyor yıllardır.
bende de var evde, içimi zor olduğu için 2-3 ayda 1 tane belki içiyorum. çok gerekli birşey değil denemelik işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...