Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bi kaç noob sorusu

Gazanfer

Öne çıkan mesajlar

baya önce, wow'a başlamıştım, ama 4-5 ay sonra bırakmıştım. şimdi abim başlamayı düşünüyo. oyun ne durumdadır bilemiyorum, o yüzden sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

- oyun ne durumda? duraklama dönemine girdi mi, yoksa hala her ay 10 milyor insan başlıyo mu wowa?
- expansion yok, oyunun sadece kendisi var elimde. bu şekilde oyuna başlanır mı, yoksa illa exp almak gerekir mi? böyle başlanırsa çok şey eksik olur mu, yoksa sadece level60'tan sonra gidilcek yerler mi eksik olur? item durumu nasıl olur? (nasılsa exp alınacak ama şimdi 2 ay sonra bırakıcaksa oyunu hiç gerek yok)
- abim pvp serverlarında oynamak istiyo. bu sunucuların durumu nedir? pvp isteyen bi kaç yüz kişi mi var sadece bu sunucularda? ıssız mı? ve bi noob için çok mu zor olur?
- ping, kalabalık, ortam için pvp ve nonpvp olarak hangi serverları önerirsiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

tbc expansion almalısın, lvl60 ta çok sıkılırsın. Oyuna kısa surede alısırsın yeniden. Yeni gelen 2 ırk 1meslek ve yenimekanlar war,çok kısa sürede kurdu olursun. arkadasın dediği gibi ıssız serveryok gibi birşey, birde pvp de battlegroundlar diğerserverlar ile birleşerek battlegrouplar olusturdu. Bu sebeple pvp ye girdiğinde aksamsaatlerinde seçtiğin server hangisi olursa olsun, 10-20 arası wsg/ab(av birde yeni eye of the strorm(eots) mutlaka oynanıyordur.

Ve pvp yapıcak isen bir müjde daha, sadece pvp yaparak baştan aşağı full epic gear a sahip olabilirsin.

Bir sorun var, internet son birkaç aydır WoW için kötü vaziyette. Bunun için de bazı formuller var elbette ^^
Sosyal ağlarda paylaş

said:
- oyun ne durumda? duraklama dönemine girdi mi, yoksa hala her ay 10 milyor insan başlıyo mu wowa?

WoW hala yükselen değer. WoW'un akibetini anca AoC ve Warhammer gibi oyunların piyasaya çıkışı belirler. En kötü ihtimal oyuncu sayısı artışı yavaşlar diye düşünüyorum, zaman gösterecek. Oyundaki en büyük ve şimdi burada söylemeye değer değişim 1-60 levelingin baya kolaylaşmış durumda olması. Yanlış hatırlamıyorsam quest XP 3 misline çıkarıldı.

said:
- expansion yok, oyunun sadece kendisi var elimde. bu şekilde oyuna başlanır mı, yoksa illa exp almak gerekir mi? böyle başlanırsa çok şey eksik olur mu, yoksa sadece level60'tan sonra gidilcek yerler mi eksik olur? item durumu nasıl olur? (nasılsa exp alınacak ama şimdi 2 ay sonra bırakıcaksa oyunu hiç gerek yok)

Expansionla gelen iki yeni ırk var. Onların kendi başlangıç mekanları (lvl 1-20) var. Eğer o ırkları oynamazsan bir eksisini görmezsin. Eğer o ırklardan biri daha cazip geliyorsa kesinlikle expansion almadan başlamasın.

said:
- abim pvp serverlarında oynamak istiyo. bu sunucuların durumu nedir? pvp isteyen bi kaç yüz kişi mi var sadece bu sunucularda? ıssız mı? ve bi noob için çok mu zor olur?
Eski bir sunucuda başlarsa düşük level mekanlar daha boş olacaktır. PvE sunucu ile PvP sunucunun tek farklı PvE'de outdoorda istemediğiniz sürece pvp combat olmaması. Bir noob için hiçbir farkı olmaz ama haliyle PvP sunucuda grind daha zor, max levelda etkisini hisseder. Bence en önemli faktör sunucuda tanıdığın olup olmaması. Gank açısından değil yani genel yardım olarak hele hele oyunu ilk kez oynayan biri için soru sorabileceği birinin bulunması çok önemli.

said:
- ping, kalabalık, ortam için pvp ve nonpvp olarak hangi serverları önerirsiniz?

Ping üç aşağı beş yukarı aynı olacaktır. Your Freedom yazılımı olmadan bu oyunun keyfi çıkmaz bunu bilir bunu söylerim. Şahsen bu aralar ortalama 150 pingle oynuyorum ki cillop gibi bir ping, YF sağ olsun. Server önerisi yine tanıdık meselesi. Tanıdığı veya yardımcı olacak insanlar nerede varsa orada başlasın.
Sosyal ağlarda paylaş

aman diyim pvp serverda başlama.

yani şu aralar bi druid kasıyorum, zamanımın yarısı kudurmuş veletlerle uğraşmakla geçiyor. level 70'i vuran low level bölgelere akıyor resmen "low level kesicem çok güçlü olucammmmm!1" diye, gına geldi. quest yaparken aynı alanda quest yapan gankerlar da cabası. yani dün, ikisi rogue biri feral druid olmak üzere 3 kişi tarafından ganklendim quest sırasında, üçü de kestikten sonra kaçtı gitti, bayıyor gerçekten bi süre sonra.

şimdi geri dönme fırsatım olsa tüm karakterlerimi pve serverlarda kasardım.
çünkü zaten pvp serverdaki pvp, gank olayından başka bişey değil. ha battlegroundlardan önce güzel pvp oluyordu bazen, biz de 3 kişi bulwark'ta soteye yatar, geleni gideni indirirdik mesela xD ama şu anda bi anlamı kalmadı onun bg'ler ve arena varken.

oh içimi döktüm :p
Sosyal ağlarda paylaş

sorular yanıtlanmış, yorum aşamasına geçelim;

yeri geldiğinde "oyun bu" diyebilen biriyse, yani lvl 30ken lvl 70 adam gelip kestiğinde klavyeyi ısırmayacak, questini yapmaya çalıştığı yerdeki iki üç rakip çatır çatır kendisini ganklediği için 10 dakikalık q 1 saate uzadığında monitörü yumruklamayacak bir adamsa abin, pvp serverından şaşmasın

pvp sever bir kişi anladığım kadarıyla, ve outdoor pvp nin tadı ne battlegroundlarda çıkar ne arenada.

ben blood elf mageimle grind yaparken mekana bir alliance gelince yaşadığım stresi de seviyorum, bir rogue beni hazırlıksız yakaladığında kurtulmaya çalışırken bastığım adrenalini de. ha evet yolda giderken 20 lvl büyük adam üşenmeden atından inip seni 5 dakika kovalayıp kesiyor da bazen, ama işte o durumlarda "eşşek herif ya" diyip sinirlenmeden corpse run yapmayı bileceksin, bir de benim gibi karma addonu indirip herifin adını not düşeceksin büyüyünce kesmek üzere ;]

pvp seven adama pvp serverı iyidir özetle

bir de önemli not olarak; blizz lvl kasmayı acaip kolaylaştırdı artık, quest xp ödülleri deli arttı falan, senin kadar zorlanmaz yani lvllarken charı
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:
Lvl almak konusunda şunu söyleyeyim, günde 4 saat oynayarak 13 günde 35-60 arasını kastım. Dingleyeli 10dk oluyor xD

Hunter lock vs. de değil char pri.

24saatte 35 olsak, senin hesaba göre 100saattede 60 olunuyo, 5günde 60, bayaa nerflemişler yahu. Rog açasım vardı, bari bi70 daha yapayım...
Sosyal ağlarda paylaş

İlk karakteri olduğu için yavaş kasan ve XP'lerin artırıldığı patch karakteri 45-50.leveldayken çıkan biri olarak, 1-60 arası toplam /played süresi, 9 gün 15 saat. Bu da 230 saat ediyo.
Biraz 60-70 arasıyla ilgili konuşiim; bu aralığın XP getirisi değiştirilmedi diye biliyorum. TBC ile eklenen Outlands'de kasılıyo bu aralık. Şu an 60-61 arası 494000XP ve yakın levellı moblardan aşağı yukarı 900xp geliyo (rested). Questler 10000XP'ye yakın veriyo. Quest rewardların yeşilleri bile gayet iyi; hatta Outlands öncesi mavilerimin büyük kısmını attım. Hem bu mekanda PvP severlerin, PvE realminde olsa dahi PvP ihtiyacını az da olsa gidermesini sağlayabilecek günlük PvP questleri var. Herkesin 70lediği Lightbringer'da bile her gün aksiyon var.
Kısacası, şu an oyunun zevkli kısmı TBC. Yani expansion almadan oynamak çok sıkıcı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

@Argue; bir de ben tailoring vs. kasmak için farm yaptım, AH'de bankada milletle sohbet ederken zaman harcadım. Priest olduğum için de 50lvl'e kadar ufak tefek mana sorunları yaşadım.

Ortalama 2 saatte bir lvl geliyor diyelim priyle. Bu roguela kasarken daha da aşağı çekilebilir kolayca. Çünkü ben rogue'umu kasarken hiç yemek yemek su içmek için beklediğimi hatırlamıyorum :P .

Sanırım bu yazdıklarım olmasaydı 4 gün online timela vs. 60 olabilirdim, ama benim 6 gün 5 saat sürdü ki bunun da ilk 4 güne yakın bir kısmı patch öncesi oynadığım zamanlara ait, priyle wsg falan yapıyordum eğlenmek için. Şimdi bir hatfa içerisinde shadowmoon valley ve netherstorm qlarına dokunmadan 70lemeyi düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...