Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Merlinin Kazanı'na eleştiri yada haykırma...

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Ovv, açıkçası recall'ın söyledikleri ile bu şekilde bir savunma beklemiyordum. Ama üretkenlik-eleştiri ikilemine bakarsak doğr söylediği şeyler de yok değil.

Ayrıca bana gelip gamespot'u savunmayım abicim burda, yöneticiler siteyi yıllardır çekip çeviren joker adamlardan birini reklam sevdaları yüzünden yolladılar.

Ayrıca sen, ben okumuş ingilizce, almanca vb. dilleri anlayabilir düzeye gelmiş olabilir. Yabancı dil bilmeyen adam napsın okumasın mı inceleme, oynamasın mı oyun? O adamın hakkı değil mi anadilinde yazı okumak? Sonra gamespot IGN dırı dırı vırı vırı varken bana merlinmiş trgamermış demeyin laflarında bulunmayın. Herkes sizin kadar yabancı kültüre aşina olmayabilir. ki ülkemizde bu oran çok büyük.

Magazin içerikli haber dediğiniz konuya gelelim.
Biz tüm yabancı kaynaklardan elde ettiğimiz içerikleri Türkçeye çeviriyoruz. Gamespot, ign, gamershell, eurogamer ve daha birçok kaynaktaki haberler neyse Merlin'deki TRGamer'daki haberler de o, kaynaklar aynı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende sizi kınıyorum bencede siz saçmalıyorsunuz bencede siz çok boşsunuz..

Sen bir sinama flimine gidip beğenmedim diyebilirsin ama sanatsal değerini eleştirmeye kalkarsan uzamanlık gerekir. Sen yönetmene lan o açıdan flimmi çekilir diyemessin onun tercihidir ama adam komedi flimini korku flimi diye sunduysa o HATADIR! Bütün kavramları birbirine karıştırıp sonra haklı çıkmaya çalışmayın. Ziyan olmayın.

Zevk ve tercih başka şeylerdir. Sen Küçük SS istemiyorsan tercih etmiyorsan girmeyeceksin o siteye.
Sosyal ağlarda paylaş

Recall, daha dün html iken bu gün portal olmuş bi sitenin, sslerinin düşük çözünürlüklü olduğunu ve bunun bir oyun sitesi için ne kadar önemli olduğunu söylemek için ne uzmanı olmak gerekir?

Web uzmanı mı? 3 dil biliyorum ve tonlarca da sitenin kodlanmasında yardımcı oldum. Zamanında trgamerda hem yazarlık yaptım hem de portalda katkılarım var.

Oyun uzmanı mı olmak gerekiyor? 3 yaşımdan beri pc oyunu oynuyorum ve senin adını dahi bilmediğin oyunları bitirdim.

Yoksa sadece bu işlerle ilgilenen ve diğer siteleri de gören biri olmak yetiyor mu? Her şekilde de Merlin'in Kazanı bu kadar yıllık birikimi ve emeğine rağmen hala amatör, hala faşist bir tutum içerisinde ve kendilerini geliştirmek yerine en basit bir yoruma bile agresif karşılık veriyorlar. Üyem gelip bana "you suck trgamer rulz" dese "neden" der ve nasıl siteyi öne geçirebilirim diye düşünürüm.

Bilmiyorum yüzde falan mı alıyorsun merlinden ama onlar kadar boş ve gereksiz bir adam olduğun her cümle ve noktalama işaretinden belli zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Recall06 said:
RESİMLERİ OYLE KALİTESİZ KOYMAK SİTENİN KENDİ TERCİHİDİR SEN BEĞENMİYORSAN GİDER BAŞKA SİTELERDEN BAKARSIN RESİMLERE.. İNSANLARA İŞİNİ ÖĞRETMEK KİMSEYE DÜŞMEZ!

"Crysis Ultra High detail nasilmis ya bi girip baksam" diye gelen adam 1280*1024'ten 640*480'e indirilmis ve ekstra compress edilmis, dolayisiyla pixellerinin icine edilmis, blur kilikli bir resme baktiginda ne olur hic dusundun mu? Hem adamin oyun hakkindaki fikirleri ve oynayip oynamamak hakkinda alacagi karar, hem de yapimcinin yillarca ugrasip yaptigi super grafikli oyunun dustugu durum mesela?

Bu okuzce amator mantalite ancak Turkiye'de bulunur esas, "begenmiyorsan git baska yerden bak, giden gider kalan saglar bizimdir, musteri kazdir yolmasini bilmeli" seklinde. Isini yapamiyorsan isteyen istedigi elestiriyi yapar. Haksizsa zaten onemsenmez, ama bir topikte yapilana 50 kisi yanlis diyor da sen dogru diyorsan donup kendine de bakman lazim. Marjinallik her zaman iyi degildir.

Bu mantikla gidersek, sen bir magazadan birsey aldiginda hizmet veya mal kotuyse, pasa pasa yerinde oturacaksin, elestiri yapmayacaksin, hakkini aramayacaksin, ta ki kendi magazani acip onlardan fazla ciro yapmaya ve daha iyi hizmet vermeye baslayana kadar oyle mi?

"Para kazanmiyoruz ki, para hostinge gidiyor" falan filan geyikleri de asin artik. Ben bile kisisel hostingime ayda 8$ veriyorum, aldigim hizmetler sinirsiz alan, sinirsiz aylik bandwidth, 1000 mail acc, sinirsiz mail forwarding, sinirsiz sub/addon domain, 50 database, falan filan. Resimlerin verimliligini 20 kat indirip Imageshack gibi yerlere upload edecek kadar kalitesiz ve pinti bir anlayisla ayda 250$ hosting oduyormus gibi konusulmasi akil alir gibi degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Sizin sorununuz sizin gibi düşenmeyen her kişiyi ve fikrini saçmalık veya işbirlikçi görmeniz. Daha yolun başındasınız bu tarz size çok şey kaybettirir. Bilgisayar oyunu oynamak veya web sitesi tasarlamakla YAYINCILIK başka şeylerdir. Site sahibi uzamn mıdır bilmem tanımam ama hiçbiriniz bir yayıncı değilsiniz!

Adam SS olayını öyle koymuş, koyorken sana arkadaş bu işte oyunun en qral SS'leri demişmi? En yüksek çözünürlük bu demişmi? Dememiş. O zaman sen nasıl kişilerin tercihlerini yanlış veya acizlik olarak görürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

Recall06 said:
Sizin sorununuz sizin gibi düşenmeyen her kişiyi ve fikrini saçmalık veya işbirlikçi görmeniz. Daha yolun başındasınız bu tarz size çok şey kaybettirir. Bilgisayar oyunu oynamak veya web sitesi tasarlamakla YAYINCILIK başka şeylerdir. Site sahibi uzamn mıdır bilmem tanımam ama hiçbiriniz bir yayıncı değilsiniz!

Adam SS olayını öyle koymuş, koyorken sana arkadaş bu işte oyunun en qral SS'leri demişmi? En yüksek çözünürlük bu demişmi? Dememiş. O zaman sen nasıl kişilerin tercihlerini yanlış veya acizlik olarak görürsün.

yayıncıyım ben, olmadığımı nereden biliyorsun, adama bak ya ahah.

ayrıca bir oyunu olduğundan daha kötü gösteriyorsan, bu yolla da insanların "aa grafikleri dandikmiş almayayım" demesine sebep oluyorsan, bu bariz biçimde SUÇtur.

bir oyun sitesiysen, oyunu olduğu gibi göstermek ZORUNDASIN, pek sevgili algılama eksiği bulunan arkadaşım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca burda ben düşük çözünürlükte ekran görüntü yayınlamak iyidir demedim veya doğrudur demedim. ADAMIN TERCİHİ yanlış tercih yaparsa kimse girmez sitesine yok hitap ettiği kitle SS beni bağlamaz arkadaş ben haberleri okuyorum sadece girip veya foruma giriyorum diyorsa adam tercihini doğru yapmış demektir.

Bunu anlamak çokmu zor acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Daha yolun başındasınız

ne diyosun aga sen ya. ne diyosun. uza ya. allaşkına uza. ağır tahrikten biri küfür edecek banlanacak senin yüzünden şimdi. hiçbirimiz yayıncı değilmişiz. nereden biliyorsun lan sen. nereden biliyorsun? hey alaaam ya. oyun alınırken bir kaç kritere bakılır bunlardan biri de grafiktir. ben oyun firması yerinde olsam merline dava açar milyarlarca para alır siteyi de borçlardan kapattırırdım. sanki çocuk oyuncağı bu işler. amatör herifler ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Kisisel blog yapmiyoruz Recall, uzerinden para kazanacagimiz bir site yapiyoruz. Dolayisiyla is senin tercihlerine degil, okuyucunun tercihlerine gore yurumek zorunda. Birisi okuyucunun isteklerini degerlendirip mumkun oldugunca yerine getirmek yerine elestirileri silip adami banliyorsa; saygisiz, cahil okuzun teki demektir.

Yine senin dedigine gore gidelim madem; profesyonellik ve musteri hakkinda hicbirsey bilmeden neden bu konuda yorum yapiyorsun mesela? Ben bu kez gercek uzmanim bu konuda evet, Isletme Muhendisiyim. Oyun sitesini okuyucu olarak mantik cercevesinde elestirebilmek icin ne gibi muhtesem bir CV lazim insana, orasini da sana sormak lazim tabi, biz bilemedik.
Sosyal ağlarda paylaş

Recall yoda aşkına git, uzaklaş. Birde gittikçe daraltıyor eleştiri yapması gereken kişilerin listesini. Önce "kimse yapamaz eleştiri" diyordu, şimdi "yayıncı olman lazım b@b"'a getirdi.

Ben amatörde olsa, yayıncılık, oyunculuk, admincilik, modculuk, turnuvalara girmecilik, derece almacılık, turnuva yönetmecilik, editörcülük yaptım. Eleştirebilir miyim recall?

Ayrıca Yönetmen'imde, o yüzden yönetmen "neden bu açıyı kullanmış? Yanlış yapmış..." diyebilirim diye düşünüyorum her ne kadar onun tercihi olsada.

Dev, Purdent falanda görüldüğü üzere gayet bilgili ve söz sahibi insanlar.

Burda tek söz sahibi olmayan insan belliki Total Recall06 staring Armut Civardagezer.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sahip olduğum fikri ve düşünceyi daha fazla anlatacak kelime bulamıyorum. Siz bildiğiniz yolda devam edin. Bende kendi yanlışlarım ve saçmalıklarımla devam edeyim. Ben neyi savunduğumu çok iyi biliyorum ama malesef insan fikrini ancak karşısındakinin anlama kabiliyeti ölçüsünde anlatabiliyor.

Trgamer ve oyungezer ve pcoyun vs. bu dergileride almayın arkadaşlar çünkü herbiri ucuz olsun diye resimleri küçültüp veriyor ahada ekran görüntüsü diyerek. Aslında 70*100 ebatlarda her oyun için vermeleri lazım öyle değilmi...

İyi günler dilerim hepinize.
Sosyal ağlarda paylaş

Isine gelen mesaja hakaret boyutunda cevap verip, isine gelmeyene de "aman anlamiyosunuz salaklar, gidiyorum ben" diye cevap veren, haksizligini ASLA kabul etmeyecek, bir baska default internet insaniyla karsi karsiyaymisiz meger. Cenemizi yorduk bir ton gereksiz :)

Hoscakal o halde, bir dahakine akillaniriz insallah.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...