Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Merlinin Kazanı'na eleştiri yada haykırma...

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

BioHazarD said:
psp ekraninin nesi kotu ya herkes bok atmis :P

ingilizce biliyosan zaten merlindi suydu buydu gayet gereksiz bence.

PSP ekranı değil, PSP oyunu gibi gözüküyor. küçültüp detaysızlaştırınca grafikler güzel değil gibi duruyor.

Yurt dışı sitelerini takip ederim zaten. Ama işte ülkemizin durumunada uyuz olup birşeyler söyleyesi geliyor insanın. Senelerce açık kalmış bir site zerre ilerlemez mi kardeşim. İnsan kendini geliştirir, ilerletir...

Zaten adamlar NFS: Pro Street'e 90 verdilerse gözüme bile gözükmesin (şimdi baktım harbi 90 vermişler). Kapansın ya bu site.
Sosyal ağlarda paylaş

Hemen size bahsettiğim haberde koydukları SS'leri veriyorum:

Merlinin Kazanı:

Orjinal:

Merlinin Kazanı:

Orjinal:

Beyler, SS'leri koyarken şimdi farkettim, merlinin kazanında haberde verdikleri kırpılmış, küçültülmüş resimlerin kaynağı bile IMAGESHACK!!! Yani küçültmelerine rağmen onları bile siteye koymuyorlar! İnanılmaz ya.

Sosyal ağlarda paylaş

kertenkel yalnız ben SS'leri başka yerden aldılar, altına logolarını koydular demiyorum, bunlar zaten firmanın yayınladığı SS'ler, oyun daha çıkmadı.

Benim dediğim adam SS'i alıyor, küçücük hale getiriyor, üstüne detaylarıda yok ediyor, siteye koyuyor.
Hatta siteyede koymuyor, imageshack'e koyuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tr gamer vs merlinin kaani komik olmus

simdi baya eski bir oyuncu olarak bastan soyliyim iki siteyide takip etmiyorum

robinson cum kirilma darilma lutfen severim seni bilirsin ama elestiri yapicam valla

merlinin kazanindada onun cocugu EGM dede profesyonel yazan cok az adam var

herkes inceleme yazar ama okunakli muhabir tarzinda yazamaz

"X oyunu cok super surdan sunu aliyorsun burdan bunu ziplayincada su oluyor ancak arada bazen bilmemne oluyor hos olmuyor"

"X in en iddeali oldugu yanalrindan biri oynanista bilmemne ile bilmemnenin kapladigi yer.Zaman zaman karsiniza cikan noktalardan zipliyanci olan bilmemnede oynanisa tat katiyor.Ancak X in kusurlarida var bunlardan en buyugu oynarken siklikla olan bilmemnenin oynanisi torpulemesi."

ki bende yazamamisimdir kesin kolay bisey degildir yazi yazmak

eger bu atlanirsa bana sahsen ciddi gelmiyor inceleme bayik oluyor sanki kahvede oyunu cok oynamis adamla sohbet gibi ama inceleme diyoruz

iceleme oyunu oynatip anlatma degildir
bir incelemede oyunu enine boyuna incelersin her oyuncuda yapamaz bunu belli bir oyun birikimi ve yazi tecrubesi gerekir

EGM yi okuyamama nedenimde bu buyuk olcude

bide buna merlin in cok yaptigi yabanci kaynaktan ceviri tercumeleri ekliyelim

bir dilden digerine cevirmek kolay bisey degildir bunun egitimi alinir ama kolaya kacicam diye ceviri yapicaksan oncelikle cevirdigin dile ve ceviricegin dile tam hakim olman gerekir ki en usta cevirmen bile orjinal metindeki analtimin %70ini koruyabilir
ik idilede hakim olmamis adam cevirme yapinca ortaya okumasi iskence olan seyler cikiyor

ha sunuda ekliyeyim eskiden bu cok onemli degildi
okuyucuya batmazdi cunki internet yaygin degildi ve turkiyede oyunla ilgili yazan cok az kisi vardi
yarim yamalak yazilari biel istahla okurduk

ama artik devir degisti hem yabanci dil bilen sayisi artti hemde internet yayginlasti

ancak bizim oyun incelemeleri "oyunu oyna sonra iki satir ciziktir bide puan cak" dan oteye gecemedi

level tayfasinin sansi ilk zamandan giridkelri icin zamanla pistiler ve kendilerini gelistirdiler bu konuda, gameshow da oyleydi ki gameshow un inceleme tarzini cok sulu bulsamda okuyucu iel kurdugu samimiyetle gonullerde taht kurdu

ancak yeni yazarlarin en buyuk sorunu bu dedigim olay okutamiyorlar kendilerini ve yaptiklri iside ciddiye almiyorlar yarim yamalak acele yapilmis seyler cikiyor

merlinin kazani hep budnan kaybetti ancak TrGamer profesyonellige ve bir marka olmaya verdigi onemle su anki konumuna geldi
cok eksikleri var ancak islerini ciddiye alarak en iyi olmak icin yapiyorlar saygi duyarim yani

merlinin kazaninda ise devamli "biz su kadarlik eski kokenli yeriz" argumani var
devamli bu
devamli bu
baska hicbir sekilde kendilerin isunamiyorlar eski olmak disinda

bu olayda onu gosteriyor

icinde rakibin ismi gecen postlar camur atan var diye silinicek ne demek
nasil bri dusunce fasizmi bu
patidede gormsutuk eskiden bunun varyasyonlarini
puser degil pati denecek bundan sonra! geyigi filan
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu zaten 2 tane site koca ülkede. Dövünce elinize ne geçiyor. Daha iyisini yapın görelim bizde oyun portalı nasıl olur.

Haksızlarmı silmekte yazını? Bu forumda hiç silinmedimi yazılar? Bu kadar eski oyuncusun merlin trgamer olayını bilmen lazım tahammul edemiyorlar birbirlerine. Yazmayacaksın trgamer filan fıstık.

Güzel inceleme yapıyorlarmı HAYIR.
Resimler guzelmi HAYIR.
Yazarlar iyimi HAYIR.
Forum iyimi BERBAT.

Ama elimizde 2 site var zaten ne pok yiyelim :)
Sosyal ağlarda paylaş

allah allah sirf 2 tane turk sitesinden biri olmasi onlara bu taraz abuk subuk seyleri yapma hakkinimi veriyo? ayrica burda hic bi zaman eksisozluge yada baska biseye link verildi kiyas yapildi diye silinmedi ne alaka. bide lutfen madem oyle daha iyisini yap geyiginide bi birakin ya. her zaman elestirebilmek icin daha iyisini yapmak/yapabilmek gerekmiyo elestirdiginiz seylerin. neyse gidin efenim gamespot takilin taraflida olsa en azindan sacma sapan isler yapmiyolar
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor, sağolasın abi en mantıklı şekilde fikirlerini savunan ve kırıcı, alaycı tavır takınmadığın için çok samimi geliyor sözlerin. Ama adam gelip eziksiniz, yazıksınız diyip sonra benim bilmemen yorumum niye silindi deyince kendiyle çelişiyor.

Diğer bir nokta, aylardır sitede yorumu bulunmayan fakat ilk yaptığı yorumu ortalığı karıştırıcı şeyler yazanları engelliyoruz. Sen de bu engele takılmışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

robinson said:
Viktor, sağolasın abi en mantıklı şekilde fikirlerini savunan ve kırıcı, alaycı tavır takınmadığın için çok samimi geliyor sözlerin. Ama adam gelip eziksiniz, yazıksınız diyip sonra benim bilmemen yorumum niye silindi deyince kendiyle çelişiyor.

Diğer bir nokta, aylardır sitede yorumu bulunmayan fakat ilk yaptığı yorumu ortalığı karıştırıcı şeyler yazanları engelliyoruz. Sen de bu engele takılmışsın.

Kardeşim, BEN SİZİN SİTENİZDE MANTIKLI ŞEKİLDE SAVUNDUM. AMA SİLDİNİZ? Bende buraya gelip sinirli yazımı yazdım. Buraya gelip "kendinle çelişiyorsun" geyiği yapma bana. Delirtme beni.

Ne ortalığı karıştırdım, ne TRGAMER ÇAKAR SİZE yazdım.

Ayrıca "Ortada 2 tane site var sadece" yada "Emeğe saygı" mantığından kurtulun artık. Ortada emek vermeyen, işin basitine kaçan herşeye "emeğe saygı lütfen!" denecekse yandık. En ucuz geyik bu "emeğe saygı" geyiği.
Sosyal ağlarda paylaş

Kralız tribine giren yok. Komunitelerde ortak kurallar yok. oranın kuralı da ortayı karıştıracak bir mesaj gelirse silme yönünde bu kadar basit. Daha önce Paticik'te de bu tarz olaylar oldu. Madem gerçek ss'ler ile bizimkileri karşılaştırmışın, sansür uygulamalarının başka nerelerde yapıldığını da araştır. ondan sonra hala takip ettiğin kaç tane sitenin bu tarz şeyler yaptığını farkedersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu 5 sayfayı okuduktan sonra merlininkazanı şahsi görüşümde yerin dibine indi, yuh dedim.

Zaten ilk başlarda herkes adam gibi eleştrilerini yapmış, üstüne gelen sitenin yazarının cevapları sonrasında "eziksiniz,yazık" iması uyandıran mesajlar başlamış. Dikkatini çekerim, robinson.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak hala "çemkirmek" yada "toplumca öğrendiğimizde daha yapıcı eleştiriler yapabileceğiz" diyor...

Güzelim yaptık yapıcı eleştiriyi dikkate almadınız. Sonra tekrar yaptık yine almadınız, sonra sildiniz, banladınız.

Sonra sen buraya gelip bana "toplumca gelişince" ayağı yapma sakın, komik olma.

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anlamadığım bu rezil resimleri koyma gerekçeleri ne? Bunlar resim değil zaten olsa olsa thumbnail olur biraz daha ufalsa. Host edecek yerleri mi yok,para mı vermek istemiyor,hosting alanını mı ufaltıyolar? Verirsin link olur biter. Ne kimse sizi yadırgar,ne kimse laf atar? Trgamer çıkıpta maksimum boyutta mı veriyor? Onlar da ufak veriyor ama kaliteyi bozmuyolar. Veremeseler bile sitenin linkini veriyolar? Şu lathspell in yazdığı yazının altına gidipte "eleştirinizi mantıklı bulduk. Bundan sonra link vermeyi uygun görüyoruz" deseler veya ne biliim "ekibimiz bu konuyu görüşecektir" gibinden bişi yazsa çok mu amatör bir ruh haline girecek? Yoksa bunu yapamayacak kadar çok mu PRO bu site?

Yanlışım yoksa trgamer ile MK 2002 başı birleşmişti. Sonradan anlaşamadıkları için kısa süre sonra ayrılmışlardı. Zannedersem -eleştiri yapacaksanız trgamer ile bizi kıyaslamayın.yoksa silerim sizi hayattan türü bir yaklaşım(?) buradan geliyor.

Resimlerinde link verme olayı gördüm yeni bikaç haberinde MK da. Tesadüf olduğunu düşünüyorum.Imageshack te resim host etme olayını ise trajikomik olarak nitelendiriyorum. Imageshack kalkıp da bunlar tıklanmıyor eskidi zaten sileyim gitsin derse sitenin webmasterı,admini her ne boşgezense etraftaki 12-13 yaşındaki çocuklara ne diyecek sonra? cevabı basit herhalde "picasaya atıcam"

thanks
Sosyal ağlarda paylaş

robinson said:
Malesef eleştrimeyi çemkirmekle karıştırıyoruz. Toplum olarak bunu öğrendiğimizde daha yapıcı eleştriler yapabileceğiz, "yav".

edit: ayrıca ilk mesajı okumanı tavsiye ederim.

İlk mesaj geçtiğimiz 5 sayfaya dahil.

Yine de ben tekrar okudum, adam sitenizi takıp size bir tavsiyede bulunmuş hatta gösterebileceğiniz bir sebebe karşılık çözüm yolu ve örnek dahi göstermiş.

Toplum olarak şöyleyiz böyleyiz hedehödö deyip tribüne oynamakla, lafı başka yere çekmekle de elimize,elinize bir şey geçmiyor. Bahsi geçen hususu çemkirmek olarak algıladıysan ben sana eleştrileri tekrar okumanı tavsiye ederim.

O değilde sadece sitenin yazarı olduğun için bir yere kadar savunmaya çalışırsın olan biteni ama çok merak ediyorum söylediklerine ve savunduklarına kendin inanıyor musun O.o
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...