Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sahte Para ?

KahnX

Öne çıkan mesajlar

Aradım ama bunun hakkında ayrıntılı bilgi bulamadım, çok merak ettim birden bu konuyu. Şunun şurasında sadece bi kağıt parçası diyesi geliyo insanın ama tonlarca işlemden geçtiği de belli tabi.Ayrıca banknot basmak çok mu masraflı bişey ? Bu konuları sormak biraz şüphe çekici belki ama salak olmadığınızı, suçlu biri olmayı planlayan biri olsaydım forumdan bilgi almayacağımı tahmin edebilcek kapasitede olduğunuzu da biliyorum. Hadi aydınlatalım bilgi paylaşımı yapalım etrafa sevgi yayalım
Sosyal ağlarda paylaş

Para basmak çok çetrefilli bişey.

Benim bildiğim sadece kağıdını üreten dünya da iki tane firma var. birisi italyan diğeri ingiliz.

o güvenlik bantları, hologramlar falanlar filanlar tonla güvenlik önlemi var.

ama niyeti olan herşeyi yapabildiği gibi parayı da kopyalayabiliyor. kullanımdan kalkmış paraları silip o kağıtların üzerine yeni para basanlar falan var mesela. cidden ilginç konular yani
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:

Seri numarası var paraların. Sen 1:1 aynısını yapsan bile aynı seriden 2 tane olamayacağı için basit bi database search le paranın sahte olup olmadığı anlaşılabiliyor

Seri numaraları var da, sahte parayı bankaya vermicek muhtemelen yapan zaten. Bakkallara çakkallara.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...