Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ali Sami Yen Hell

berk444

Öne çıkan mesajlar

LucifeL aynı maçlara benim en yakın arkadaslarım ve akrabalarım gidiyor. Senden daha iyi fenerbahceli olduklarından adım gibi eminim. Hele şu formatı bozan gülme efektinden sonra daha da belli ettin zaten neyse. Bu adamların hepsi sagır herelde ki taraftarın bagırmadıgından sikayet ediyor. Sen herelde moda giriyosun maçlarda psikopata baglayıp kendi istedigin gibi duyuyosun stadı.
Elektronik ıslıga da gülecegine bi feneriuma gir allasen.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie sen benim ne kadar fenerli olduğumu emin ol bilemessin.çünkü beni tanımıyorsun hele futbol konuşma futboldan da çaktığın yok seni herkez biliyor burada çok atıp tuttun bu sene ki uefa kupası gurubu için panionnos maçında hakem olmasa ve bordo yardım etmese tokat manyağı oluyordunuz ya neyse.emin ol stadda elektronik ıslık yok evet taraftar bağırmıyor ama bizde sağır değiliz elektronik sesi allah şükür ayırt edebiliyorum o yüzden çok sallama bence.2. olarak ben 2004 den beri maç kaçırmıyorum ve her iç saha maçına gidiyorum ayrıca imkanlar el verdikçe deplasmanada gidiyorum her tokatladığımız gs maçlarınıda izleyip senin gibi futboldan çakmayan ve sallayan adamlara gülüyorum.aslında sana cvp vermezdim ama neyse gece gece sinir ettin beni.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bana anlatma ben ilk maçıma 95-96 da trabzon da gittim ki o zaman Fenerbahçe yi taşıyan otobüsün şöförü babamdı zaten 2-1 lik maç daha ilk maçımda şampiyonluk gördüm ben hemde trabzonda hemde fener kafilesi ile hemde oğuzlarla aykutlarla bana mı öğretiyorsun derbiyi bana mı anlatıyorsun Fenerbahçe liliği!
Sosyal ağlarda paylaş

toggie onlar her stadda satiliyor eger voink voink diye ses cikartan seyleri diyosan.ufluyosun falan..onun disinda ekstra bisey gormedim simdiye kadar her tribundede mac izledim numarali kapali telsim migros

ayrica ole bisey varsa guzel bi fikir satsinlar fenerium'da gelir olur :)
Sosyal ağlarda paylaş

fmea benim dediğim alet o basket maclarında satılan seylerden değil, baya bildiğin elektronik küçük bir alet. yanılmıyorsam fb tv de fenerium magazasında satılan bir ürün olarak gosteriliyordu, ama yanılıyor da olabilirim, internette gormus de olabilirim. bu ürün değil zaten benim canımı sıkan, satılıyorsa herkes alıp kullanmakta haklıdır. ama esas olay sizin mikrofon arkasındaki amigoda. "haydi ıslık" "şimdi ıslık" diyerek taraftarı yoneten, arkasından da "ver coskuyu kolonlara" diyo.

hayır benim en yakın arkadasım bile bagırmayan taraftardan sikayetci olurken, ben onun da iyi tarafları var diye bahsediyodum. siz neden taraftarın bagırmadıgına uzuluyosunuz ki. iyi yönlerine bakın biraz da. mesela maraton alt tribüm maçı ne güzel oturarak izliyor. benim en cok ozendigim durumlardan biri. bir kaç bişeyin daha degismesi lazım sizin stadınızda, onun dısında hersey guzel zaten. tribünleri cevreleyen tellerin kalkması ve artık stad hoparlorunden basketbol macı gibi sacma anonsların yapılmaması lazım. taraftar aptal değil, kendini organize eder. ayıp bisey yani, ben fb taraftarı olsam utanırım o adamdan.

ha bi de LucifeL, madem ananın karnında bile maça gidiyodun bana derbinin ne oldugunu bi tanımla bakalım. cok biliyosun herseyi de cok maca gitmekle adam olunmuyor. biliyor olsaydın sesimi cıkarmazdım ama derbinin ne demek oldugunu bilmiyosun, yanlıs biliyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
fmea benim dediğim alet o basket maclarında satılan seylerden değil, baya bildiğin elektronik küçük bir alet. yanılmıyorsam fb tv de fenerium magazasında satılan bir ürün olarak gosteriliyordu, ama yanılıyor da olabilirim, internette gormus de olabilirim. bu ürün değil zaten benim canımı sıkan, satılıyorsa herkes alıp kullanmakta haklıdır. ama esas olay sizin mikrofon arkasındaki amigoda. "haydi ıslık" "şimdi ıslık" diyerek taraftarı yoneten, arkasından da "ver coskuyu kolonlara" diyo.

aahahah . arkadaşım rezilmisin?

besiktaslılar o kucuk alet dediğin şeyi kullanmıyormu sanıyosun?
ritimli olarak yapılanların hepsi onla yapılıyor.
Kolonlardan falan verilmiyor. yasak zaten maç oynanırken maç dışı anons yapılması. Bunu dahi bilmiyorsun 365 gün 6 saat burda yorum yapıyosun. kafa ütülüyosun.

Moda olmuş lan lafı sok sok, arkasından gelip keske bizimkilerde öle olabilse hihihi gülüsü yapmak.
Her maca giderim bi ben göremem vip disi oturanları.
Maç zamanı kadıköye gittinmi sen hiç? O kolpa ıslıkçı dediklerin 15 dakika önce maçtan tüm kadıköy sokaklarında terör estiriyor inletiyor. maça gelince bagırmıyor dıyosunuz
Tutturmuşsunuz 25000 kişi 50000 den fazla ses cıkarıyor diye.
bıragallanısen.

derbi: Aynı şehirde bulunan takımların maçlarıdır. Ama Türkiyede 3 büyükler acısından söyleniyor daha cok Trabzon-fb macınada derbi deniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie sen ne kadar ukala bi adamsın ya mike gerekli açıklamayı yapmış ama sen hala ayarın altında kalmamak için her türlü hakarete baş vuruyorsun ama terbiyesizlik yapma ilk önce sen adam ol.

2.si daha ben derbinin ne olduğunu açıklayayım sana aynı bölgede veya şehirde bulunan 2 takım birbiri ile oynadığı maçlara denir misal londra derbisi istanbul derbisi gibi.ama trabzon bu ülkede 3 ist takımı dışında şampiyon olan tek takım olduğu için fb-ts bjk-ts gs-ts derbi olarak nitelendiriliyo.

3.olarak toggie bir daha bana öle adam mısın falan dersen seni yakaladığım yerde cocuk gibi tokatlarım beni ayar etme.
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısın toggie ben zaten sana durduk yere çıkıştım di mi? ben manyağım ondandır.toggie ya da sen ne yazdığının farkında değilsin beni tanımadığın halde benim hakkımda yorum yapma hakkın yok.

2.olarak ben sana bişi demeden sen bana laf sokmaya çalıştın gende pek ses çıkarmadım ama bazen fazla oluyorsun biraz daha dikkat etmelisin bence.Mike laf ettin adam verdi ayarı sana çok mu iyi birşey milletten ayar yemek toggie?

Provakatörlük yapmadan spor ve futbol konuşman temmennisinde bulunuyorum ve birdaha sana laf atmıyacağım herkesden özür diliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
guardian yazmis :

http://www.guardian.co.uk/sport/2008/jul/02/sportfeatures

Great spectator contributions to sporting history :

Football: Galatasaray at home

If the fervour of football fans is unequalled in any other sport, then the fervour of Turkish fans is unequalled in football. Teams visiting Istanbul in European competition will often find their supposed superiority counts for little in the white heat generated by local supporters. Galatasaray's Ali Sami Yen stadium, also known by the charming moniker "Hell", is an intimidating combination of torches, flares, smoke, drums and noise. It's what the tabloids invariably call "a caldron of hate", and has witnessed the downfall of the world's biggest clubs, including Barcelona, Real Madrid, AC Milan and Manchester United.

bir nevi turkcesi ise - http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/Default.aspx?aType=Detail&articleID=110623&CatId=32

` İngilizlerin Ali Sami Yen korkusu bitmek bilmiyor. Spor tarihinin önemli taraftar katkılarını değerlendiren İngiliz Guardian Gazetesi, Ali Sami Yen'deki taraftar etkisinin birçok Avrupa devini alt ettiğini yazdı.
4.7.2008

Guardian'dan Benjie Goodhart'ın yaptığı değerlendirmede Ali Sami Yen'in muhteşem bir atmosfere sahip olduğu vurgulanırken, tüm Avrupa'nın 25 bin kişilik stadı 'cehennem' adıyla tanıdığı ve dünya devlerinin bu statta büyük çöküşler yaşadığı belirtildi. Türk taraftarının da futbol dünyasında eşsiz olduğunun belirtildiği yazıda futbol dünyasının diğer unutulmaz katkısının da 1995'teki Cristal Palace-ManU maçında olduğunu ifade edildi.

Goodhart yazısında şöyle dedi: "Futbol taraftarındaki coşkunun hiçbir bir spor dalında olmadığı kabul edilirse Türk taraftarı da futbol taraftarları arasında eşsizdir. Şampiyonlar Ligi'nde İstanbul'a kağıt üzerinde favori olarak giden takımların üstünlükleri taraftarın yarattığı ambiansla çok küçük kalır. Meşalelerden yakıldığı ve fişeklerin gürültüyle müthiş bir kombinasyon yarattığı Galatasaray'ın Ali Sami Yen Stadı 'cehennem' olarak kabul edilir. Basının 'Nefretin kazanı' olarak nitelendirdiği stat Real Madrid, Barcelona, Milan ve Manchester United gibi dünyanın en önemli küluplerinin çöküşünü görmüştür."

Ryan Giggs de söylemişti
Daha önce de birçok İngiliz futbolcu Ali Sami Yen atmosferinin rakipler için en korkunç ortam olduğunu belirtmiş, 1993'te Manchester United ile Ali Sami Yen'i ziyaret eden Ryan Giggs, geçtiğimiz yıllarda verdiği bir röportajda tribünlerdeki 'Welcome to Hell' pankartının tüylerini diken diken ettiğini açıklamıştı. Böyle bir stattan galibiyetle çıkmanın imkansız olduğunu söyleyen Galli yıldız, hayatı boyunca bunu unutamayacağını da ifade etmişti. `
Sosyal ağlarda paylaş

fb nin 50bin taraftarının yarısından çoğu orda bağırmaya değil maçı izlemeye geliyor. Aziz Yıldırımın yampak istediği ve başardığı sistem bu idi. Avrupa'daki gibi otursunlar maç izlesinler. kombineler daha çok satsındı. Zaten Aziz Yıldırım'ın ticari amaçta Türkiye'nin en iyi başkanı olma sebebide bu. Endistrüel Futbol takımı olarak Türkiye'de sadece fb var. o yüzden bu kadar paraları var, o yüzden bu kadar çok kazanıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...