Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BT / ZA / MH deneyimli Warlocklara sorular

Bone

Öne çıkan mesajlar

Aslında direk soru cevap topiği değil de, tartışma gibin birşey düşündüm. İsteyen tecrübelerini anlatabilir.

- Bir warlock grupla önemli dungeonlara girdiğinde nasıl davranması, nelere dikkat etmesi lazım? Şurda şu büyü çok işe yarar dediğiniz var mı?
- Demonology warlockların hardcore raid party'lerinde yer alabilme imkanları ne durumda? Gruba yararlı olması için nasıl bir taktik izlemesi gereklidir? Raidlerde mob keserken fel guard'ı mı yollaması daha işe yarar, yoksa demonic sacrifice çekip büyülerini güçlendirmesi mi daha iyidir?
- Orc'taki Blood fury, warlockun sık sık kullanması gereken bir özelliği midir? Mesela itemlardan 1000 damage bonus elde ettik diyelim, bu blood fury'nin verdiği damage bonus gene kullanılacak kadar önemli midir?
- PVP ödüllerinden warlockların işine yarayacaklar nelerdir? Kasıp bunları almaya değer mi?
- Bir warlocka en çok yakışacak flying mount hangisidir? (Boss rare drop ve seasonal pvp reward hariç)
- Battlegroundlarda bir warlockun tek bir rakibe odaklanması mı daha iyidir, yoksa önündeki herkese birer dot atması mı?
Sosyal ağlarda paylaş

- Boss'a göre ve raide göre Curse, Soulstone Res, Overaggro olmaması, yeterli shardının hep bulunması
- Demonic Sacrifice
- CD bittikçe açman, tabi encountera dikkat ediceksin, çok ve kesin hasar alacağın encounterlar sırasında nerede kullanılacağını bilmen gerekir (-%50 Healing sorun olabilir)
- BT / ZA / MH aynı yerde kullanman yanlış. PvP itemleri ile BT ve MH'de iş yapamazsın, ZA'da sorun olmaz, hatta iyi gider.
- Phoneix (Zevk meselesi)
- Herkese DoT, casterlara pet.
Sosyal ağlarda paylaş

Talentini ve gearini tam olarak bilmiyorum'
Felguarda kadar indiysen master demon var demektir buda sana zaten sacrifice kadar damage verir. bu sebeple agro sorunun yok ise felguard ile takilman dogru demektir.

Benim warlockumda s3 ten once t4 wardi ve karzhanda crone dan dusen kafalik ile super bi goruntu yakalamistim. Shattari skyguard rep i ile mount olarak kirmizi nether ray de aldimmi t6 olsa giymezsin :P

Demon talenti ile destodan 11 point ile shadowburn almani tavsiye ederim' dungeonlarda oldukca dps arttirici bi spell. Birde affli den imp lifetap almalisin.

Petini macrokisayol ile kullanmani tavsiye ederim' ozellikle caster moblara karsi oldukca etkili' cok fazla resistance i oldugundan kolay olmez. Ve 2 dot ile (corruption' CoA) petten agro alman zor.

Shard olayi onemli surekli shardimi maximumda tutmaya calis.

Birde warlock u daha henuz iyi oynayamiyorum ve dungeon cok yapicam diyorsan bence affli ol. Hem craft set cok is yapar hemde dps in daha yuksek olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Hah, soru cevap topiği, tam aradığım şey :P

Bi soru da ben soruyum, gerçi biraz saçma gelebilir ama :D.

Ya şimdi afflictionda bi talent var, hedefinizi drain soulla indirirdiğinizde mananızın %15i geri dönüo. Şimdi bu farm yapmak için ya da herhangi bi konuda tek başınıza takılırken çok işe yarıo. Ama şöyle bişey var, çantalar hep shardlarla doluo, dewamlı gereksiz shardları parçalamakla uğraşıosunuz.

Bunun yerine; elde ettiğiniz shardların sadece soul bag'e gitmesini-ki normalde zaten ona gidio- eğer o doluysa hiç bi çantaya gitmemesini sağlayabilceğiniz bi macro gibimsi bişiler var mıdır (:P)?

Aaa durun bişey daha sorcam ama bu konuyla alakasız. Son patche kadar npclerden ayrılırken, yani goodbye diyince ya da ne biliyim bi questi tamamlayınca trollerden okie dokie, tazdingo, undeadlerden remember; patience, discipline, blood elflerden remember the sunwell night elflerden Elune light your path ... vs şeyler duyardım ama artık duymuorum. Tamam belki biraz gereksiz bi ayrıntı ama beni havaya sokuodu, hoşuma gidiodu. (:D

Artık o sesler hiç yok mu yoksa benim oyunda mı bi sorun var?

Teşekkür ediorum B)
Sosyal ağlarda paylaş

shard shatter da vardı sanırım yine shard destroy icin,
buyuk raidlerde affliction cok tavsiye etmem hele hele 1 boss nuke fightlarsa ve eger curse gorevi sizde ise 2 adet CoE CoS surekli boss da up olmak zorunda desto warlock varsa onlar atabilir ama yoksa Aff. ile Dps de cok ezilirsiniz,

PvP de aff. gider dotlar +fear lock kalabalık gruplarda herkese dot sonra instant shadow boltların haddi hesabı olmuyo surekli procluyo,zaten herkese siphon life attıgın icin olemiyorsun bile vs ...
Sosyal ağlarda paylaş

- Bir warlock grupla önemli dungeonlara girdiğinde nasıl davranması, nelere dikkat etmesi lazım? Şurda şu büyü çok işe yarar dediğiniz var mı?

Bunu dert etmene gerek yok, zaten sana soyler raid leader yada class leader ss atilacaksa atmani. Bunun disinda soulwell acarsin her try'dan once fix, birde raiding durumuna gore atacagin curse'u belirlersin. Aff lock'larda malediction oldugu icin onlar atarlar coe cos cor gibi debufflari genelde.

- Demonology warlockların hardcore raid party'lerinde yer alabilme imkanları ne durumda? Gruba yararlı olması için nasıl bir taktik izlemesi gereklidir? Raidlerde mob keserken fel guard'ı mı yollaması daha işe yarar, yoksa demonic sacrifice çekip büyülerini güçlendirmesi mi daha iyidir?

Demonlock'larin ciddi anlamda PvE yapmasi mumkun degil, gerek dusuk dps'i, gerek petini boss'a yolladigi zaman pet'inin aldigi dmg dan olecek olmasi, gerekte SL acamayacagi icin (acarsan gene petin yatar) dps'i dusuk kalacaktir. Demonic sacrifice etsen bile bu seferde kullanacagin buyulerin upgrade talentlerini alamadigin icin (aff buyuleri ve dest buyuleri kullanacaksin sonucta ve aff yada destte diplere inmedigin icin en onemli dmg bonuslarini alamiyorsun)gene dps veremeyeceksin. Demon specle kendini nerflemis olursun PvE'de.

- Orc'taki Blood fury, warlockun sık sık kullanması gereken bir özelliği midir? Mesela itemlardan 1000 damage bonus elde ettik diyelim, bu blood fury'nin verdiği damage bonus gene kullanılacak kadar önemli midir?

Blood fuy = trinket. Trinketini nasil kullaniyorsan bunuda oyle kullan.

- PVP ödüllerinden warlockların işine yarayacaklar nelerdir? Kasıp bunları almaya değer mi?

PvP rewardlarindan en cok ise yarayan sey tabiki 310%'luk mount, onun disinda zaten bir odul yok su an. Ha PvP itemlarindan bahsediyorsan, PvP yaptigin spec'ine uygun butun seti toplaman lazim. Resilience'siz pvp yapamazsin.

- Bir warlocka en çok yakışacak flying mount hangisidir? (Boss rare drop ve seasonal pvp reward hariç)

Zevk meselesi, yorum yok.

- Battlegroundlarda bir warlockun tek bir rakibe odaklanması mı daha iyidir, yoksa önündeki herkese birer dot atması mı?

Battlegroundlarda yapilan pvp'nin artik pek bi onemi kalmadi arena geldikten sonra, o yuzden istedigin gibi takil derim :) Artik o eski imba premade'ler yok bg'lerde, ben bile PvE specle girip zerker alip trinket filan acip 1 shot cekmeye calisiyorum bg'lerde, alliance desen hala ayni okuzlukte, paladinleri komple retri, priestleri komple shadow ve druidlerin komple feral ve tabiki shamanlarinin fix elemental oldugu bir faction alliance, ne diim bunu ben duzeltemem, onun yerine kafama gore takilirim sinirimi bozmam :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...