Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dealextreme

Holy

Öne çıkan mesajlar

Disappear said:
yok oyle sey isteyen istedigi fiyata satar. adam 2$ lik seyi 10 lirayami mi ne satiyo. o istedigi gibi adam kazikliyosa buradan haberi olan biride gelip gayet guzel elestirebilir, boyle bi sitenin varligindan haberdar edebilir.

Nası yok öyle birşey. Kapitalistik düzen bunu gerektiriyor, üreticiden son kullanıcıya geçiren geçirene.

Adam hong kong dan getirmiş gittigidiyodan 2 dolarlık şeyi 20 liaraya satıyo sana ne? alan düşünsün onu.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam işte geçirmesin diye uyarmak da gayet mantıklı. O zaman Türkiye'deki bütün elektronik eşya üreticileri anlaşsın harddisklerin 250gb olanları en az 1 milyardan satılacak desin. Sen dışardan geliş fiyatını biliyorsun, getirtme imkanın da var kargo yok birşey yok. Gidip o harddiskleri alanları uyarmaz mısın? Giren girsin banane mi dersin?

Tam birebir örnek olamadı ama anlatmak istediğimi anlattım gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence anlatamadın.

Serbest piyasa böyle birşey. Bu iş kınamakla, uyarmakla olmaz.

Dealextreme i bilen daha uyanık biri o 20 liraya 2 dolarlık kablo satan adamın getirdiğinin aynısını gittigidiyor a 10 liraya koyar. 20 ye satan adam saf dışı kalır. Sonra o 5 liraya getirir ve bu böyle dengelenene kadar gider.
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:
ama forumlar bilgi paylaşımı için var, tuttuğunu kazıklamak için değil. bu işi forumda yaparsan gelir birisi uyarır.

İşin o boyutunu bilemeyeceğim artık, herkesin etik değer anlayışı farklı çünkü. Sen foruma yardımlaşma yeri olarak bakarken başkası 3 kuruş daha kazanabileceğim insanlar gözüyle bakıyor olabilir...
Sosyal ağlarda paylaş

ya 5.1 olmasın önemli degil
sorunum şu kısaca hemen anlatıyım
laptopumun dahili ses girişlerinden speaker olanının içine bişey kaçtı yada bişey sıkıştı, çıkmıyo bu yüzden kulaklık kullanamıyorum bu da ventrilloda konusurken çok sorun çıkartıyo (bkz: yankı)
sırf bu yüzden bu tarz bi alet istiyorum ses kalitesi o kadar da önemli degil
Sosyal ağlarda paylaş

ben evde tek çıkıştan 5.1 çıkışı alıyorum ama neye göre dağıtıyo sesi anlamadım pek, kafasına göre bi ondan bi ondan veryo galba hehe.

bide ransadan ithal ettiği gerçeksede fransayada çinden gidiyodur, ablam fransaya gittiğinde çin malı eyfel kulesi getirmişti bana mesela sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

ben burdan böle ufak magnetik toplardan aldm 15 güne kadar geldi. free shipping zaten site kargo ücreti yok. Bir de mesela benim adresim yanlıştı ticket attım aynı gün içinde kargo adresimi düzelttirdim. Ancak bazı şeyler sitede gösterdikleri kadar büyük olamayabiliyo dikkat edin =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...