Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shamanlar için arena bitiyor mu?

Buyse

Öne çıkan mesajlar

2v2, 3v3 arenalarda hiç shaman oynayanınız varmı arkadaşlar böyle atıp tutuyorsunuz?

elemental veya enhancement shamanın 2v2 veya 3v3 arenalarda ne kadar hızlı indiğini tahmin bile edemezsiniz. Enhancement Shaman'ım full vengeful & merciless & vindicator setim var. nuke yediğim zaman üzerimde shamanistic rage olsa dahi (%30 dmg reduce) max 8-10sn dayanıyorsun. Enhancement olunca yine arada damage falan vuruyorsun wf falan geliyor eyvallah diyorsun, elemental'ın öyle bir şansıda yok bir tane insta chain atar gg der kapatır o arena'yı.

Restoration Shaman'lar en çok ayakta durabilenlerdi, bu nerften sonra enhancementten tek farkının shielddan gelen armor farkının olacağını düşünüyorum.

Enhancement olduğum için söylüyorum, oyunda ki en kolay kite ve cc yiyen classtır shaman. Birileri Grounding totem demiş, silence'a atacaksın poly ye atacaksın demiş.

bana direk silence yada poly atan bir mage gösterin, karakterimi sileceğim. ice lance gibi iğrenç ve talentsız gelen bir büyü olduktan sonra hangi mage, hangi shamana poly kasar? at nova'yı trinket la çıksın bas petten, spam le ice lance'e. ne oldu? biri totem e 2 si ağzının içine.

arkadaşlar bu işler theory craft'la olmuyor, yaşamak gerekiyor bazı şeylerin ciddiyetini anlamak için.

5v5 arena'da sadece ben ayakta kalabileyim diye arkada iki tane healer 10 takla atıyor.

Saygılarımla...

NOT: Unutmadan ekleyeyim, şu saatten sonra zaten restoya dönmem mümkün olmadığı için çokta umrumda değil earth shield'ın bu nerf'i ama shamanların şu anda bulunduğu vahim durumu belirtmek istedim.

-Bu yazdıklarım sadece PvP için yazılmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Shamani hic ciddi derecede oynamadim, oynadigimda da resto olmadim. Bu konuyu okuyarak soyleyeyim ama biseyler; daha gecen sayfada denmis ki, "resto gidenler zaten en az 39 veriyor, hybrid sansimiz yok". Demek ki ES haric birsuru tool var zaten aldiginiz, yani resto olanlar gene resto olur, 2 puana daha kiyip CD de olsa ES alir yine. Bir tane (zaten cok mana tutuyor diye begenmediginiz) shield gitti diye tamamen alakasiz Enh. falan olacagini ya da one shot edilecegini sanmiyorum kimsenin.

Son gelen abuk subuk water shield bufftan hic bahseden yok, hic "oha ne bicim sey bu" diye topik acan shaman gormedim, ama denemek icin resto shaman arkadasimla duel ettigimde poison, stun, kick ve cooldownlarin hepsini kullanarak 1 dakikada falan anca oldurebildim, oldugunde de oldukca fazla manasi vardi. ES cok mana tutuyor diyosunuz ama mananin bu aralar pek umrunuzda olmadigini nedense atliyosunuz.

Bahsettigim arkadas ayrica Resto Shaman + Arms Warrior seklinde 2v2'de 2200-2300 uzeri bi ratinge sahipti son sordugumda, hani "zaten Arena'da ezikti dandikti eyvah" dediginiz class. Simdi bir ES CD aldi diye tepetaklak olacagini sanmiyorum ben sahsen.

Resmen "whine" thread olmus yani evet. Yorumlar tek tarafli, hep kotu yanlari gosteren felaket tellali. Destekleyene helal olsun, desteklemeyene "sacmalama, komiksin" vs. Mumkunse biraz daha sakin ve objektif olun ki her bu tur topigi kitlemek zorunda kalmayalim artik.
Sosyal ağlarda paylaş

Son gelen abuk subuk water shield bufftan hic bahseden yok, hic "oha ne bicim sey bu" diye topik acan shaman gormedim...

--

niye göresin ki?

ws yi mana ile atarken ne fark ediyordu. ws'ye harcadığım manayı ben 1 sn de geri kazanıyordum zaten.
hiçbir zaman ws'ye buff gelmese bile umrumda olmazdı..

sanki ws'si olan elemental shaman kite yemiyor...

boş theory craft gerçekten yaptıklarınız.

oynmadığınız classlar hakkında bu kadar sallaya sallaya yazmanız whiner demeniz ayıp değil, bizim size cevap vermemiz ayıpsa eyvallah.
Sosyal ağlarda paylaş

1.5 sene resto oynadım 6 aydır da enhancement oynuyorum ve şu güne kadar herhangibir boss fightında oom olduğumu hatırlamıyorum.2.3 den önce WS gerçekten de çok gereksiz bir ability idi, şu an işe yarar bir halde ama benim için olmasa da olur.Bunun potu var, mana spiringi var, wisdomu var, var oğlu var.(resto shamanlar için konuşuyorum). O yüzden "süper buffladılar sizin WS yi çok konuşmayın" diye yorum yapmak yersiz arkadaşlar.Adam survivaldan bahsediyor, oom oluyorum o yüzden kesiyorlar demiyor.Water shield mı kurtarıyor shamanı kite edilmekten?

edit: evet pve ağırlıklı konuşmuşum, konu arena..
Sosyal ağlarda paylaş

"ES zaten dandikti cok mana yiyordu" lafini counter eden birsey var demeye calisiyorum sadece, "WS survival degil" deyip gecmek biraz yersiz oluyor esas, dolayli da dusunmek lazim azicik. Pot da arenada kullanilmiyor zaten.

Shocklardan, healdan, totemden sundan bundan bahsedene de su gibi mana gidiyor gibi cevaplar veriliyor cunku, kimse manayi geri dolduran seylere deginmiyor ama :) Hep negatif seylerden bahsediliyor, duygu somurusu yapar gibi, nerfi iyice haksiz gostermek amacli. Anlatmak istedigim bu.

Biri diyor "boyle nerf mi olur, zaten boyle boyle eksiklerimiz var, hepsini duzeltsinler hepsini oldurelim ne guzel olur", baskasi karsit gorus soyluyor dogal olarak, ona da ya komiklik ya sacmalik damgasi yapistiriliyor, ortam gerilip tartisma gereksiz alevleniyor, sonra habire edit/kilit. Genel seyir bu yani bu tip topiklerde, sirf bu degil.

Kavga edilip moderatorlerin mudahale ettigi bir forum yerine dogru duzgun tartisilabilen bir forumumuz olsa daha iyi olmaz mi? "Mod oldunuz modlugu hakedin o zaman, durdurun bizi" diye inadina mi yapiyosunuz yoksa? :p
Sosyal ağlarda paylaş

es'den survival'dan bahsedilen bir topic'te, purge'unuz var ağlamayın dedikten sonra istersen nükleer fizikten bahset dediklerinde zerre mantık olmuyor.

sırf laf atayım kapışayım whiner diyeyim diye orda oturmaya devam edebilirsin, kolay gelsin wis.

--

Biri diyor "boyle nerf mi olur, zaten boyle boyle eksiklerimiz var, hepsini duzeltsinler hepsini oldurelim ne guzel olur",

duyanda shamanın oyundaki çoğu classı rahat alabildiğini sanır. sanki önceden cok kesebiliyorduk herkesi sırf şimdi nerf yedik diye ağlıyoruz.

kaldı ki ben shamanla birilerini keseyim derdini geçeli çok oldu, supporter class shaman nokta.

ama sen shamanı kite yerken tek ayakta tutan earth shield'e saçma sapan nerf gelince whiner diyebiliyorsan gönlün rahat kktnx.

nature guardian'la ayakta kalıyorsun diyen falan olursa "oha" diycem artık. benim canım %30'un altına inecekte ng'ye umut bağlıycam 5 sn de bir proclasın da beni hayatta tutsun diye, canımı az gören rakip çullanmıycak çünkü üstüme, okey..

gülmem geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@aente

Survivaldan bahsedilirken, elbette purge gibi bir skill ortaya atılacak. Niye sanki hep sizin takım nükülüyormuş gibi konuşuyorsunuz. Shamanın takımı nükerken o purge sayesinde karşı takımın healerı normalde kazanacağı 1-2 saniyeyi bile kazanamaz oluyor. Purge tam bir survival katili iken, bundan bahsetmekten doğal bişey varmı.
Sosyal ağlarda paylaş

Purge atmayın demedim lafları çarpıtmayın. Nukulürken hayatta kalamamaktan şikayet ediyorsanız önce siz nükün dedim. Ben nüken grupta olupta şikayet eden shamana hiç rastlamadım bu güne kadar.

Blizzard shamanı ilk günden beri offansive bir class olarak tasarladı. Bu saaten sonra niye defance yapacaz diye yırtınıyorsunuz. Dahası her mantıklı yazı sonrasıda sinirleriniz bozuluyor, o da dikkatimizden kaçmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Shamani hic ciddi derecede oynamadim, oynadigimda da resto olmadim. Bu konuyu okuyarak soyleyeyim ama biseyler; daha gecen sayfada denmis ki, "resto gidenler zaten en az 39 veriyor, hybrid sansimiz yok". Demek ki ES haric birsuru tool var zaten aldiginiz, yani resto olanlar gene resto olur, 2 puana daha kiyip CD de olsa ES alir yine. Bir tane (zaten cok mana tutuyor diye begenmediginiz) shield gitti diye tamamen alakasiz Enh. falan olacagini ya da one shot edilecegini sanmiyorum kimsenin.

Son gelen abuk subuk water shield bufftan hic bahseden yok, hic "oha ne bicim sey bu" diye topik acan shaman gormedim, ama denemek icin resto shaman arkadasimla duel ettigimde poison, stun, kick ve cooldownlarin hepsini kullanarak 1 dakikada falan anca oldurebildim, oldugunde de oldukca fazla manasi vardi. ES cok mana tutuyor diyosunuz ama mananin bu aralar pek umrunuzda olmadigini nedense atliyosunuz.

Bahsettigim arkadas ayrica Resto Shaman + Arms Warrior seklinde 2v2'de 2200-2300 uzeri bi ratinge sahipti son sordugumda, hani "zaten Arena'da ezikti dandikti eyvah" dediginiz class. Simdi bir ES CD aldi diye tepetaklak olacagini sanmiyorum ben sahsen.

Resmen "whine" thread olmus yani evet. Yorumlar tek tarafli, hep kotu yanlari gosteren felaket tellali. Destekleyene helal olsun, desteklemeyene "sacmalama, komiksin" vs. Mumkunse biraz daha sakin ve objektif olun ki her bu tur topigi kitlemek zorunda kalmayalim artik.

baggio earth shield ile water shield birlikte atılmıyor biliyorsundur umarım. ayrıca burda 1 vs 1 den bahsedilmiyor konu başlığından belli arena diye. ayrıca 1vs1 de wound poison 5 kere stackladıktan sonra dispell de kar etmiyor ona eger o shamanı kesemiyorsan gear veya itemlarında bi sorun vardır veya shamanda 400+ res vardır. 1 vs 1 bahsetmiyoruz burda. her arenada nuke nin ilk kurbanı olan shamanın yapabileceği birşey söyleyin o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Hala niye inatla nukulen shamanı konuşuyoruz. Zaten siz shaman olarak, nuken tarafta olacaksınız sizin gücünüz burdan geliyor. Siz shaman olarak nasıl nuke yersinizya?? Bu resmen paladinin nukemesi kadar saçma bişeydir.

Shaman olarak siz savunmada bekliyor ve üzerinize gelen atakları savuşturmaya çalışıyorsanız size kocaman bir L2P diyorum. Shaman takımı ister 2v2 olsun ister 3v3 olsun ister 5v5 olsun arenaya at üstünde başlar ve ilk 20 saniyede shamanın shockları+purgeleriyle destekli olarak karşı takımın healerını indirir. Genelde bu nuke dalgasındada hiçbir healer kurtulamaz. Birtek paladin shild açarki oda savaşın 10. saniyesinde shiled açmasının cezasını ağır öder. Geriye hiçbir savunması kalmaz.

Yani özetle tekrar yazayım. Shaman nuker nokta. Aksi bir oyun sitiliniz varsa derhal taktiğinizi gözden geçiriniz.
Sosyal ağlarda paylaş

müsadenle bende benim versiyonumu anlatayım senin "theory" de kullanayım

tamam bindik ata ogün bin atlı çocuklar gibi şendik o gün bin atlı dev gibi bir orduyu yendik naralarıyla gitik

paladin:

yaldır yaldır girdik ÇÖTÖNK buble gg (dispel filan hikaye o arada kazandığı zaman ona yetiyor)

druid :

yaldır yaldır girdik bir cyclone 2 hot ayı hop combat dengelendi bide bizim aleyhimize döndü büyük ihtimallede şuana kadar 3 kere filan öldüm :D

priest:

hani buna bişey demem abartı bir durum yok ama 1 sn elden kaçtı hop fear trinket aç dön hikaye healer adama toparlanmak için birkaç sn yeter onuda kazanıyor zaten

shaman:

veni vidi vici
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi 2 dakikalığına bırakalım teori craftı, önce şu soruya cevap verin. Siz şimdi şöylemi diyorsun??

"ben shaman olarak takımımla nukerek karşı takımdan 1 kişiyi 12-15 saniyede yere seremiyorum, bu sebeple karşı takım bizi nüküyor ve bu durumdan da kendimi koruyamıyorum"

Bu mudur?
Sosyal ağlarda paylaş

hem "teke tek diil arenada takim oyunundan bahsediyoruz" diyip, hem de "beni nukeluyor rakip hayatta kalamiyorum" senaryolari enteresan olmus. sizde cc olmayabilir peki takiminizda da mi cc yok? tek healer siz misiniz arena takiminda, sizin arkanizi kollayan kimse yok mu? Merak etmeyin siz tokatlanirken armut toplayan takim arkadaslariniz varsa ES permanent olsun yine dayagi yersiniz.

Zaten ofansif dispel'i olan rakibe karsi ES var olmayan bir spelldi, degisen pek bir sey yok. Sadece yeni ucuz mana costuyla ona buna spamlenip yeni bir Prayer of Mending faciasi olmasin istenmis besbelli...

5v5'de en iyi supportlardan biri hala shaman, ES toptan kaldirilsa yine shaman olur.
Sosyal ağlarda paylaş

nuke yerken ortada durma sende kaç git pillar arkasına köprü altına.

zaten binbir türlü toteminiz var, heroism var, cleanse var, purge var süper düşük interruptlı heal var, yüksek armor var, earth shock/ frost shock var, bide cc olsun hepimiz shaman açalım ondan sonra.

ama bir nokta da haklısınız zaten sürekli dispel edilen ve çoğu zaman efektif kullanılamayan bir skilldi earth shield ve buna 30 saniye gibi uzun bir cd gelmesi mantıklı gelmiyor. 15 sn civarı olsa yeterli olur sanırım yada cd yerine power word shield gibi atıldığında bir debuff gelir belirli bir süre tekrar atılamaz falan, bu tarz birşeyler olabilir. ama 30 saniye uzun olmuş bence.

bu arada mana cost 450 ye düşüyor sanırım earthshield in.
Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:
hem "teke tek diil arenada takim oyunundan bahsediyoruz" diyip, hem de "beni nukeluyor rakip hayatta kalamiyorum" senaryolari enteresan olmus. sizde cc olmayabilir peki takiminizda da mi cc yok? tek healer siz misiniz arena takiminda, sizin arkanizi kollayan kimse yok mu? Merak etmeyin siz tokatlanirken armut toplayan takim arkadaslariniz varsa ES permanent olsun yine dayagi yersiniz.

Zaten ofansif dispel'i olan rakibe karsi ES var olmayan bir spelldi, degisen pek bir sey yok. Sadece yeni ucuz mana costuyla ona buna spamlenip yeni bir Prayer of Mending faciasi olmasin istenmis besbelli...

5v5'de en iyi supportlardan biri hala shaman, ES toptan kaldirilsa yine shaman olur.

2 vs 2 de 3 vs 3 cok nadir 2 healer olur.. evet tek healer benim. rakipten kastım bir kişi değil en az 2 kişi benimle uğraşıyor o anda. bizimkiler de ya benimle uğraşan biriyle ya da karşı tarafın healerıyla uğraşıyor. misal karşıda paladin var. o da nuke yiyor benim gibi. bir bakıyoruz ikimiz de ölmek üzereyiz artık tüm cd lar skiller kullanılmış hoop o arkadaş balona basıyor tekrar hp full arenaya devam. ben o ara elbette ölü. azıcık mantıklı konuşsanız..
Sosyal ağlarda paylaş

bu ortada durma pilların arkasına kaç olayına da çok gülüyorum. rogue den hamstringden concusive shottan, felhunterdan, hunterın petinden, warriorun charge'ından uzak mutlu mesud bir yaşam sürmek isterdim ben de pilların arkasında. ah keşke vah keşke.
Sosyal ağlarda paylaş

Niye paladin nüküyorsunuzki 3v3 te. Sana dalanlardan birini pilar arkasında 3 kişi nükün bakalım ne oluyor. O paladin pilar arkasına yetişip kapıyabiliyormu o damage'i, BoP attımıda çak kafasına purgeü maymun olsun adam. Shamanın olayı budur, shaman nuke yemez, nüker. Sinin takım arkadaşların yanlış yerden yanlış kişiye dalıyorsa seni blizzardda kurtaramaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...