Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

önemli add-onlar

Bone

Öne çıkan mesajlar

Güncel olan, oyunda çok işe yarayan, efektif modlar neler tavsiye edersiniz?

Atlas, Atlas HQ Pack, AtlasLoot Enhanced hep elimin altında duruyor. instance'lara gitmeden önce, karşılaşabileceğim mobları, düşecek itemları, hangi levellar arasında gidilmesi gerektiğini felan görebiliyorum.

Bir başka işime yarayan mod ise MobInfo. Mobların kaç canı olduğunu, resistlerini, düşürdüğü itemları felan görebiliyorum. Hem mobları öldürürken işe yarıyor, hem de item farm etmek istediğim zaman hangilerini tercih etmem konusunda yol gösterici oluyor.

Bir de PhatFonts kullanıyorum, o tabii biraz zevk meselesi, çok da önemli bir add-on değil bence.

Merak ettiğim bir de şu husus var. Mape bakarken 32,45 felan yazmasını gösteren bir komut var mı WoW'un kendi ayarlarında?
Yoksa illa add-on mu yüklemek gerekiyor?
Sanırım titan panel yapıyordu böyle birşey ama, bir sürü mod olunca hangisinin yaptığını farketmiyorsunuz.
Eskiden kullanırdım titan panel ama bu sefer yüklemek istemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

en çok kullandığım ve olmazsa olmaz addonum itemrack benim. diğer önemli addonlarım;

Cartographer
Natur Enemy Cast Bar
RatingBuster
Scrolling Combat Text
Trinket Menu
EavesDrop

görünüm için de ;

Pitbull
Bartender3
Squeenix
Prat 2.0
ClearFont 2

ace interface addonları için de SharedMedia diye bi paket var texture ve font dolu, baya yarayışlı, güzel şeyler yapılıyo

titanpanel yerine FuBar kullanılıyo artık, ben elimden geldiğinde ace2 addonları kullanmaya çalışıyorum, 30 civarı addon var ve 19 mb kullanıyorlar.

bunların çoğu wowace de bulunabilir
Sosyal ağlarda paylaş

iki soru:
1- günü geçmiş add-on'ları illa her login oluşumda "günü geçmiş add-on'lara izin ver" tickini koyup mu açmak zorundayım? her seferinde bu seçeneğin resetlenmesini nasıl engelliyebilirim?
2- mini map'te bazı add-on kutucukları üstüste biniyor. bazıları kaydırılabilir olsa da, bazıları kaydırılamıyor. bunları özel bir opsiyonla kaydırabilir miyiz? mesela ct_raidassist sorun çıkartıyor. onun ayarlarında kapatma kısmını veya kaydırma kısmını bilen var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
iki soru:
1- günü geçmiş add-on'ları illa her login oluşumda "günü geçmiş add-on'lara izin ver" tickini koyup mu açmak zorundayım? her seferinde bu seçeneğin resetlenmesini nasıl engelliyebilirim?
2- mini map'te bazı add-on kutucukları üstüste biniyor. bazıları kaydırılabilir olsa da, bazıları kaydırılamıyor. bunları özel bir opsiyonla kaydırabilir miyiz? mesela ct_raidassist sorun çıkartıyor. onun ayarlarında kapatma kısmını veya kaydırma kısmını bilen var mı?

1. günü geçmiş addonlar için o tiki koydugunda bir daha koyman gerekmiyor olması lazım, bir sefer yapıyosun öyle kalıyor yani. olmuyorsa cozumunu bilmiyorum ama bi sorun oldugu kesin.

2. minimap butonlarını kaydırabilirsin. ace addonlarının seçeneklerinde "button position" bulunmaz, onları el ile kaydırıyorsun. yani butonun uzerine farenin sol tusu ile basılı tutup saga sola kaydırıyorsun.
ct_ra için seçeneklerde button position var, görememişsindir bir daha bak.

minimapten icon kaldırmak için ace addonlarında, butona sag tıklayıp "hide plugin" seciyosun. diger addonlar için seceneklere bakman gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

deadlybossmod ile ct_raidassist'in farkı ne?
raidassist'te de sanırım instance'taki bossların yapacağı hamleleri söylüyordu.

bir de bir mod hatırlıyorum, mobinfo gibi çalışıyor, bunun da database'i vardı.
her item'ın fiyatını söylüyor sana, satmadan önce biliyorsun hangi fiyattan gideceğini. grind yaparken hangi item'ın daha pahalıya satabileceğini, veya quest reward alırken hangi item'ın daha pahalıya satılabileceğini görüyordun.

ancak auctioneer değldi sanırım bu, auction housela alakalı birşey değildi diye hatırlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

colalight değildi sanırım benim dediğim mod.

sell value dedin de arattım, karşıma direk sellvalue diye mod çıktı.
sitesi şuymuş:
http://capnbry.net/wow/
acaba bu olabilir mi, böyle bir şekilde gösteriyordu çünkü parayı.
gerçi database'i var mı yok mu felan onu söylemiyor.

colalight iptal olmuş bu arada, onun developer'ı http://www.wowinterface.com/downloads/fileinfo.php?id=7035 SellFish'i tavsiye ediyormuş.
database'i var, ama tam da istediğim birşey değil gibi.

ben sellvalue'ya bakayım.
Sosyal ağlarda paylaş

deadly boss mods cok güzel bence, ra yı fazla kullanmadım ama herkes bir anda buna gectiğine gore onemli farkları var.
hiç sorun yasamadım. dediğin gibi bossların hamlelerini saniye ve barlar ile haber veriyor, aggro aldıgında uyarıyor vs.

item ın degerini gosteren addon informant olabilir dediğin. auctioneer ile birlikte gelen bir addon. yanlıs hatırlıyo da olabilirim, informant baska bir işe yarıyor da olabilir.

@aquila
lightheaded için sonsuz teşekkürler :)
Sosyal ağlarda paylaş

item fiyatlarını sellvalue da gösteriyor da,
daha önceden kayıtlı itemlara sahip bir database'li,
sellvalue'ya benzer bir add-on arıyorum bulamadım.
auctioneer direk auction house'a da karışıyor,
bir de çok karman çorman ıvır zıvır özellikleri de var.
(screenshotlarda en azından)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...