Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TTnet Yasal Müzik Dağıtacakmış

Thunderbird

Öne çıkan mesajlar

o sitede sinek avlayacaklar.

limitli veya limitsiz, zaten adam gibi indiricek türkçe şarkı yok ki adam gibi şarkı yapanları da gidip orjinal alıyoruz..

ordan 500 türkçe şarkı indireceğime kotamı aşıp para verip 1000 yabancı şarkı indiririm daha iyi en azından indirdiklerim bir işe yarar :D

sadece hahahaha diyorum ben bu işe
Sosyal ağlarda paylaş

Crane said:
yok yine faydasini goruruz bence, millet yabanci sunuculardan indirmek yerine ttnet'den indirecek, boylece azda olsa yurtdisi trafigi azalacak.

Arkadaşım normal bir mp3 3 dakikada iniyor zaten hangi yurt dışı trafiğinden bahsediyorsun. Ayrıca bir çok bilgisayar kullanıcısı yabancı müzik dinliyor. Böyle birşey yapmaları tabikide saçmalıktan başka birşey değil. Bunun yerine alt yapı olarak birşeyler yapsınlar. Dünyadaki en berbat ve en pahalı interneti biz kullanıyoruz. Bilişim fuarında telekom genel müdürü canlı canlı açıklama yaptı 1 Ocaktan itibaren 5 mbit bağlantıya geçiyoruz diye hani nerede? Halen 1024 bağlantımızı bile tam randıman kullanamıyoruz. Birde kalkmış 5 mbit ten bahsediyorlar. 2007 sonuna kadar 3 upload yapılacaktı çıkışlara hani nerede? Bunlar sadece göz boyamak biz çalışıyoruz diye göstermek. ttnet in içini biliyormusunuz? Tek bir merkezden ayda onlarca kişi çıkartılıyor yenileri alınıyor. Çıkartılmak istenilen bir çok çalışan mahkeme açıyor telekoma.

Adamlar halen hede hüde boş işlerin peşindeler. Ya bazı forumlarda bazı resimler var adamlar torrentten dosya indiriyor 4-5 dosyaları var hepside 1k+ download speed e sahip. Görüpte imrenmemek mümkünmü? Biz verelim 50 lira en berbat interneti kullanalım.

Telekomdan hiçbirşey olmaz. Düşünün bakalım lagsız oynadığınız bir mmorpg varmı?
Sosyal ağlarda paylaş

Kopyalama hakkin yoktur. iPod'a konabiliyosa MP3 formatinda olacaktir ki, bu formati kopyalamak isteyen kopyalar...

Isin gerekli/gereksiz kismina gelince. Reklamdan vs. kazanacaklar parayi ki, kazanirlar. Gayet normal. Bunu sanatcilarla paylasirlar, bu da normal. Zaten kaybedilmis bi sektoru geri kazanmak olarak degerlendirdiler, buna da katiliyorum. Hani oyun konusunda diyodunuz ya, yasal olsa aliriz diye. MP3 konusunda da ayni. Korsana gidecegine, burdan bedavaya cekmek daha mantikli. Torrent'ten indirirsin elbet, kimsenin dur diyecegini sanmiyorum. Ancak sanatcilara destek olmak istiyosan, siteyi kullanirsin. Yok ben kilcigim, kimse de umrumda degil diyosan, sen hele bi okulu bitir, kendi yaginda kavrulmaya basla da ondan sonra ekmek paranla oynanmasi konusunda ne dusunuyosun o zaman aliriz yorumunu.

Yabanci sarkilar icin de anlasma yapmaya ugrasiyolarmis. Olur o da elbet.

Gelen hizmeti geri cevirmek de heralde bi bu memlekette oluyo. Kardesim, adamlar nereye yatirim yapmak istiyolarsa yaparlar. Begenmiyosan kullanmazsin, kablonet'e gecersin. Ozel sirket bu; hizmetinden memnun degilsen secim daima senin. Amma velakin sen kullanmayacak olsan da ADSL kullanicilarinin 80%'inin bu isten yararlanacagina eminim; soyle ki cevremde ADSL kullanan insanlarla konustugum zaman bu konuyu, 5'inden 4'u oldukca sevindi bu ise.

Hiz ve alt yapi olayina gelecek olursak... O 1k+ baglantiyi merak ediyorum hangi universiteden cekmisler... 400KBps'nin ustunu para verip de goren pek yoktur. Cunku mantiksiz ve asiri pahali. Ayrica disarisi ucuz falan diyosunuz, o fark eskidendi. Agzinizda sakiz olmus bu laflar. 400KBps'nin maliyetini bi arastirin da gelin soyleyin... Insanlar is yerlerindeki, okullarindaki baglantilarla bunu sagliyolar. Bu tur baglantilarla da oyle torrent keyfini falan da unutun bu arada. Cunku dl'ler arttigi zaman birilerinin dikkatini cekersiniz; su an dl hizi dusuk oldugu icin kimsenin umrunda degilsiniz. Size de dava kagitlari, iki film yuzunden $150 para cezasi geldigi zaman sucu bu sefer kimde arayacaksiniz merak ediyorum dogrusu. Bence pasa pasa elinizdekiyle yetinmesini bilin siz. Bencillik etmeyin; sirf siz kullanmiyosunuz diye uretilen bi seye tu kaka demek baska sekilde aciklanamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim verdiğimiz parayla yapılan bişey, ve parayı vermemize rağmen kullanmayacağımız bişey. Gayet açık şekilde TT'nin pazarını büyütmek istediği için yaptığı bişey. Aynı para bunun yerine altyapıya harcanırsa, belli ki TT bu kampanyadan kazanacağı paradan daha azını kazanacaktı.

Böyle bi "şerrrreefsiz"liğe nasıl sinirlenmeyelim şimdi? O parayla yurtdışı çıkışı iyileştirilebilirdi. Belirli yerlere fiber döşenebilirdi. Tabii kapsamlı iyileştirme için büyük ihtimalle daha çok para gerekecekti, bu yüzden böyle yamyam bi yöntem kullanıyolar...

Bu kampanyayı düşünüp uygulayan adam zaten adı gibi biliyo kullanmayı bilenin istediği şarkıyı indirebildiğini.
Sosyal ağlarda paylaş

Iyi de bi sen degilsin ki kullanan. Diyorum ya 80% bu olayi kullaniyo. Senin paran degil o ayrica. Sen su anki aldigin internet hizmeti karsiliginda veriyosun o parayi. Adamlar taahhut ettiklerini veriyolar da. Sonrasini nasil kullanacaklarina nasil karisirsin ki?

AT&T 3Mbps'ye aylik 45YTL istiyo. Siz 90YTL veriyosunuz 4Mbps'ye. Bu mu derdiniz? Yani bu mu en pahali internet bizim ulkede diye yaygara koparmanizin sebebi... Bedavaya indirdiginiz film/oyun/muziklere sayin o kismini da.
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatları yeni düştü zaten. Yakında rakipleri piyasada fink atacak, o yüzden ucuzluyolar, yeni ürünler çıkarıyolar. %80'i hangi kaynaktan öğrendin tabii o da var. Bi kere şimdiye kadar bu işten en anlamayan, en bilmeyen adam bile müzik istediği zaman bulabildi nette. En olmadı, bilen birine sordu, sonuç olarak elde etti istediğini.

Hayır şimdi, "biz zaten çalıyoruz, sen parasını vermişsin ama gerek yok." demenin mantığı yok da, adamların bunu zaten bilerek böyle bi kampanyayı çıkarması uyuz olan. Benim senin işimize yaramayacağını biliyor, tamamen yeni müşteri için. Yine benim senin paran işte, herifler neredeyse bildiğin tekel, kablo var da deme, kozyatağında oturuyorum benim sokağımda kablo yok, sokağa döşemek için para istiyolar. Benim gibi bi sürü insan da vardır zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

riglous said:
AT&T 3Mbps'ye aylik 45YTL istiyo. Siz 90YTL veriyosunuz 4Mbps'ye. Bu mu derdiniz? Yani bu mu en pahali internet bizim ulkede diye yaygara koparmanizin sebebi... Bedavaya indirdiginiz film/oyun/muziklere sayin o kismini da.

yanlış anlaşılmasın, biz 4mbit'e falan 90ytl vermiyoruz, yurtiçinde 3.5mbit'e yurtdışına çıktığında da 512k-1.5mbit arası değişen bazen 128k'nın da altına düşen bir hıza, yurtdışında oyunlarda genelde 400ms~ minimum ping alan bir bağlantıya 90ytl veriyoruz. zaten düzgün 4mbit alayım bu fiyata laf falan da etmem yani, en fazla "daha ucuz olsa daha iyi olabilir" falan derim, burdaki herkes de öyle der bence. (gerçi bunun sebebi bu hızı hiç görememiş olmamızdan kaynaklanan "bi gerçeği olsa bi şey dersem hipneyim olm" zihniyeti de olabilir)

rapidshare serverları istisna.
Sosyal ağlarda paylaş

riglous said:
Iyi de bi sen degilsin ki kullanan. Diyorum ya 80% bu olayi kullaniyo. Senin paran degil o ayrica. Sen su anki aldigin internet hizmeti karsiliginda veriyosun o parayi. Adamlar taahhut ettiklerini veriyolar da. Sonrasini nasil kullanacaklarina nasil karisirsin ki?

doğru diyorsun avrupada ve amerikada millet yüksek hızlı interneti msne girmek için kullanıyor bir tek TR'de korsan indiriliyor
Sosyal ağlarda paylaş

riglous said:
AT&T 3Mbps'ye aylik 45YTL istiyo. Siz 90YTL veriyosunuz 4Mbps'ye. Bu mu derdiniz?

Download sorununu çözmüşsün upload için de bir çözümün varmı merak ediyorum. 1 Mbit/sec upload için 100 dolar istiyorlar Türkiyede. Download 5 Mbit olsa bile Uploadu 1 Mbitte tutuyorlar. Ben mp3 download etmek yerine evime sunucu kurmak istiyorum.

İnternet bağlantı ücreti dışında vergide alınıyor bu ücretten. Alınan vergi oranı kadar karar verme hakkımız olduğunu düşünüyorum. Çok parası olan çok sömürsün mantığıyla nereye kadar. İki gün sonra wireless ile yunanistandan alırım internet hizmetini, olmazsa kaçak fiber optik çektiririm rusyadan, nasıl olsa kablo ücretini biz veriyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Burax said:
riglous said:

doğru diyorsun avrupada ve amerikada millet yüksek hızlı interneti msne girmek için kullanıyor bir tek TR'de korsan indiriliyor
Korsanin yanisira legal satislar da oluyo. Netflix/Blockbuster gibi bi firmanin TR'de barinma olasiligi yok. Napster gibi bi firmanin acik kalma ihtimali sifir. Bana kendi yaptiginiz ayibi, "ama onlar sanki hic yapmiyo" seklinde savunmayin, o soyledigin yerlerde bu isin ticareti zaten yapiliyo. Buna karsin korsan oluyo ve amerikada catir catir insanlar cezasini oduyolar.

@PrudenT, saniyo musun ki o 3Mbps ile amerika disinda bi yere ayni performansla baglaniliyo...? Ulke disina ciktigin zaman orda da performans dususu yasaniyo. Ha ABD'de sektor kendi icinde ilerleyebildigi icin baska taraflara gerek kalmiyo. Bunun tek bi cozumu var, Hindistan gibi sektoru kendi icinde ilerletmek ki bu da tamamen yasallasmadan geciyo. Bugun herkes yaptigi illegal seyleri legal hale getirirse en cok 1 sene icinde meyvesini toplamaya baslarsiniz ki, bu site atilabilecek en guzel adimlardan birisiydi.

@Mr_Hand, sen, sana saglanan internet hizmeti karsiliginda ucret odedin. O para senin degil firmanin oldu. Firma kendi parasini istedigi gibi kullanir. Buna sen degil CEO karar verir. Daha fazla musteri almalari gerekiyorsa, bu sekilde degerlendirirler. Sonucta firma bu isten kar etmek zorunda, babasinin hayrina almadilar. Yatirdiklari paranin geri donusu olmak zorunda. Servet dusmanligi yapmanin pek bi anlami yok. Bugun limewire'i sirf bu olay sonrasinda bilgisayarindan silen 2 kisi biliyorum. 5 kisi geldi bilgisayarla, 2'si kesin kullanacagini soyledi. Biri senin gibi takildi. Diger ikisi de guzel bi uygulama dedi. 80% burdan cikti. 25+ insanlar sizin tahmin ettiginiz kadar bilgisayar kurdu degiller. Ayrica 90YTL indirimsiz fiyat, ozellikle onu tercih ettim karsilastirma icin.
Sosyal ağlarda paylaş

Thunderbird said:
riglous said:
AT&T 3Mbps'ye aylik 45YTL istiyo. Siz 90YTL veriyosunuz 4Mbps'ye. Bu mu derdiniz?

Download sorununu çözmüşsün upload için de bir çözümün varmı merak ediyorum. 1 Mbit/sec upload için 100 dolar istiyorlar Türkiyede. Download 5 Mbit olsa bile Uploadu 1 Mbitte tutuyorlar. Ben mp3 download etmek yerine evime sunucu kurmak istiyorum.

İnternet bağlantı ücreti dışında vergide alınıyor bu ücretten. Alınan vergi oranı kadar karar verme hakkımız olduğunu düşünüyorum. Çok parası olan çok sömürsün mantığıyla nereye kadar. İki gün sonra wireless ile yunanistandan alırım internet hizmetini, olmazsa kaçak fiber optik çektiririm rusyadan, nasıl olsa kablo ücretini biz veriyoruz.

Benim okulumda 10Mbps dl baglantim var. Buna karsilik aldigim upload izi 1Mbps. Bence fazla aglanma... Ayni sekilde ozel hat alsan bile upload hic bi zaman yuksek hizlara ulasmaz.

@PrudenT, 10Mbps ile sende minimum kacla indirmem lazim? Filefront'tan ben 16KBps ile indirdigimi bilirim. Avrupa'dan bi sey cekmeye kalktigimda 30KBps ile saatlerce bekledigimi de biliyorum. Bu tabii ki server'in upload hizi ile de alakali, fakat ayni durum butun sunucularda mevcut.

Niye Rapid dl'leri bu kadar hizli bilen var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Ne veriyolarsa onu al demeye calisiyorum, zira obur turlu olsa kendi baglantimdan ornek vermem gerekmezdi. Ayrica sana hakaret etmek benim haddime degil, gereksiz gerginlik yaratmak hos olmazdi, surda muhabbet ediyoruz, bilgi paylasiyoruz. Siz bana ben size ogretiyorum.

Benim gibilerin sana pek zarari yok; ben zaten TR'de yasamiyorum.

Her sey bi yana, bundan 10 sene once dial-up'la baglandigimiz gunler geldi de aklima; 2000 senesinde kablo yayginlasmaya baslayinca sevinmistik. Simdi insanlarin 3Mbit'e burun kivirmalari enteresan geliyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...