Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik için Hızlı Mesaj Sistemi [userscript]

Ractamainus

Öne çıkan mesajlar

Kısaca paticik için (greasemonkey ile) hızlı mesaj sistemine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz efem. Eksikleri var ama sorunsuz çalışıyor. Sorun yaşarsanız da buraya belirtebilirsiniz. Üstesinden geliriz topluca..

http://ractamanyak.googlepages.com

Açıklama

{ patika: "hmesaj" } nedir? = {
Paticik.com'da okuduğunuz topic üzerinde, sayfa değiştirmeden cevap yazabilmenizi sağlayan userscript. Sayesinde sol taraftaki menüden ya da "Ctrl+Enter" tuş kombinasyonuyla hızlı mesaj alanını açıp, topic içinden mesaj yazabilirsiniz. Şu anda bir çok eksiği vardır. En azından "BBCode", "Dosya Ekleme" ve "Alıntı" fonksiyonlarının yapılması düşünülmüş ama sıkıntı fazlalığından çalışma yarım kalmıştır.
}

Browser Desteği = {
Opera 9+, Firefox 2+ & GreaseMonkey 0.7+, IE7+ & IE7Pro 1.2+
{ patika } testleri Opera 9.24, Firefox 2.0.0.9 ve IE7.0.5730.13 üzerinde gerçekleştirildi ve bunlarla uyumluluğu amaçlandı. Eğer bu browser'larda problem yaşarsanız, paticik.com üzerinden bana ulaşabilirsiniz. Yardım etmeye çalışırım. Bununla birlikte daha alt versiyonlarda ya da başka browserlarda da { patika } çalışabilir ama çalışmaması durumunda ben bir destek veremem maalesef.
}

SS or didnt happen!

Son olarak da:
Öncelikle belirtmek isterim ki canım çok sıkılıyor. Eskiden de sıkılıyordu. İşte öyle sıkılgan bir anıma rastgeldi ve { patika } fikrine giriştim. Ama şu anda canım daha çok sıkılıyor. Anlayacağınız patika, derdime deva olmadı. Ben de üzerinde çalışmayı bıraktım. Şimdi düşündüm de öyle atıl durması da doğru değil. Belki birilerinin işine yarar. Hem benim canım şimdikinden de fazla sıkılır belki, devam ederim...

Lakin bir sorun yaşarsanız, yardımcı olmaya çalışırım.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice, aslında indirdiğiniz kodun içinden o seçenekleri ayarlayabilirsiniz. şöyle ki kodun en başında

var displayQLaunch = true;
var followSub = false;
var showSig = true;
var disableSmileys = false;
var disableBBCode = false;

seçenekleri mevcut. onları isteğinize göre "true/false" yapabilirsiniz. mesela takip et = followSub.

dediğin gibi onları profilden otomatik çekmeyi düşünmüştüm aslında da hevesim kalmayınca bırakmıştım. ama yaparsam bildiririm ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Madcat said:
explorer linki çalışmadı bende? :(

hmmm üstünde yeterince durmamışım. ie7 ile bu scripti kullanmak istiyorsanız, ie7 üzerine ie7pro eklentisini kurmanız gerekmekte.

muhtemelen sende yok bu eklenti madcat(?) eğer yoksa da tavsiye ederim. browser'a fazla yük getirmeyen, pratik araçlar sunan güzel bir eklenti paketidir.
Sosyal ağlarda paylaş

haydari said:
çok şugar olmuş emeğine sağlık. şu butona gönder yazamadım ya oraya takıldım. ö diyorum olmuyor, &# 246; diyorum (boşluksuz) olmuyor.

hızlı mesaj sürekli açık olsa ama en altta olsa böyle değil yani. diye de düşünüyorum.

js dosyasını bir text editör ile açıp "save as" ile utf-8 formatında kaydedersen, türkçe karakter kullanabilirsin. ben bilinçli olarak türkçe karakter kullanmamıştım, kullanıcı farketmeden açıp bir şey düzenlerken charset'i değiştirirse arayüz bozulmasın diye..
mesaj alanının sürekli en altta durması da yapılabilirdi ama ben öyle tercih etmedim ;)
axedice said:
Racta benim o yazılar

var displayQLaunch = true;
var followSub = true;
var showSig = true;
var disableSmileys = false;
var disableBBCode = false;

Şeklinde şu anda. Takip et hala seçili değil. Bi yerde yanlış mı var? Gerçi çok da önemli değil.

axe, haklısın valla.. internet explorer için yazdığım kodda düzenlemişim sadece oraları, firefox ve opera tarafına geçirmemişim. gözümden kaçmış =) güncelledim şimdi. scripti silip, tekrar kurarsan, ilgili yerden istediğin gibi müdahale edebilirsin artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Ractamainus said:
Madcat said:
explorer linki çalışmadı bende? :(

hmmm üstünde yeterince durmamışım. ie7 ile bu scripti kullanmak istiyorsanız, ie7 üzerine ie7pro eklentisini kurmanız gerekmekte.

muhtemelen sende yok bu eklenti madcat(?) eğer yoksa da tavsiye ederim. browser'a fazla yük getirmeyen, pratik araçlar sunan güzel bir eklenti paketidir.

=)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Alıntı:
Ractamainus

Alıntı:
Madcat
explorer linki çalışmadı bende?

=)
farketmemişim az önce gördüm oldu en sonunda.. teşekkür ediyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...