Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir Film/Dizi Vardı?

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
Aşağıda kitlediğim konuda sorulan film de şu ;

http://www.imdb.com/title/tt0106246/

Olayda gerçek hikayeye dayanıyor,72 yılında Uruguay Rugby takımının uçağı Ant dağlarına düşer ve yaşamda kalma mücadelesi başlar.Birkaç sene önce vikipedi'de detaylı hikayesini okumuştum merak ediyorsanız eğer girip okuyabilirsiniz,Uçuş 751 faciası falan diye geçiyordu galiba
Sosyal ağlarda paylaş

wikipedia'ya düzenli olarak giren biri için bu tip konuları görmek normal,bende hatırladığım kadarıyla uzun bir süre anasayfa da kalmıştı bu olay da oradan merak edip girmiştim.Hatta orada görüp filmi izlemiştim :)

Ethan Hawke'in parladığı filmlerden bir tanesidir ayrıca sadece oradan bile izlenmesi gerek derim ben

hatta çekeyim yazlıkta tekrar izlerim
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Aslında buraya mı yazmalıyım müzik bölümüne mi yazmalıyım tam olarak emin değilim, ama hadi burası olsun bakalım. Bugün WoW'da guildchat'de bir konuşma sırasında, guildımızın abilerinden olan birisi Stone Years / Taş Yıllar adında bir filmden bahsetti. Ama filmden çok burada çalan klarnetli bir şarkı varmış, filmi izleyen herkes mutlaka arşivine katmıştır o şarkıyı falan dedi. Acaba bu şarkıyı bilen var mıdır, filmden de yola çıkarak ?
Sosyal ağlarda paylaş

Kinkaudonau said:

Chaz said:
Chaz said:
yaklaşık 2 hafta önce digitürk te izlemiştim actionmax kanalında eski kung-fu filmi 2 usta duello yapıyo akşama kadar sürüyor bu duello yenen çıkmayınca yarına erteliyolar ama aralarında dehşet bi saygı var neyse ertesi günde dövüşüyolar (kılıçla bu arada) yine yenen çıkmıyo falan baya bi günler sürüyo bu duel , hatta bi usta diğerini yemeğe davet ediyo falan daha sonrada 3. bi şahıs bi ustanın kılıcına zehir sürüyo diğeri ölsün diye ama ustalar o gün kılıçları değiştirelim öyle deneyelim diyor sabotaj ters patlıyo nedir bu film ?

beyler bayanlar.. plis

artık ben de arıyorum o filmin ismini

Bilen bilmeyene söylesin bu filmi, o da kalkıp bana söylesin!
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
cizgi filim
Ya beyler gecen gun arkadaslarla muhabeti dondu de bulamadik burda sorayim dedim 2 adet cizgi film sorucam
1. tanesi 80 lerin sonu 90 larin cok basinda trt 4 te yayinlaniyordu bir tane denizalti vardi ve onun yardimci deniz altilari anime idi buyuk denizalti hatta uzay gemisi oluyordu.....
2. si de yanilmiyorsam show tv de yayinalniyordu gerci kisa surdu
90 larin ortalari idi galiba boyle bir kotu orgut var bunlar dunyayi ele gecirmek istiyor gaz gibi bir silahlari var insanlari zombiye donduruyorlardi veya kontrol ediyorlardi o gaz sayesinde .... karsi orgut vari gijoe gibi....
Hudur birseyi idi turkce ati veya sınır birsey....
Sosyal ağlarda paylaş

Selam arkadaslar, bi film ariyorum ancak sizin tavsiyenizi isteyecegim.

1- Drama olmali- bir insanin hayatini anlatan cektigi acilari zorluklari yansitan aglatici bi film.
2- Savas temali olmasa güzel olur.
3- Siyah beyaz olmasin
4- Müzikleri dokunakli olmali
5- Kisacasi aglamak istiyorum.

Tesekkürler simdiden-
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar, üç tane film arıyorum kafama takılan. Yardımcı olana hayır duaları + rep, hadi bakalım:

1- İlk filmde dünyanın (ya da belli bi bölgenin) dört bi yanındaki müebbet hapse mahkum edilmiş insanların alınıp bir adaya yerleştirilerek ikinci bir şans verilmesini konu alıyor.

2- İkinci filmin konusu bir kaç gencin yamyamlara üzerine araştırma yapmak için onların yaşam alanlarına gitmelerini anlatıyor. Çıktığı zaman yasaklanmış, sansürlenmiş falan.

3- Bu da eskiden Kanal D'de çıkmıştı yamulmuyorsam. Aşırı beyaz tenli bir çocuk (Albino?) vardı. Dışlanıyordu ama zekiydi. Filmden aklımda kalan iki şey bol bol şimşek efekti vs. olması ve bir adamın bu beyaz elemana kütüphanesindeki herhangi bir kitabın bir sayfasında yazılanları sorunca çocuğun tıkır tıkır söylemesi.

Evet durum böyle, ilk 2 film vizyon filmi bile olabilir sadece konularını duydum, isimlerini bilmiyorum ama üçüncü eski. Var mıdır bilen, gören?
Sosyal ağlarda paylaş

fenris said:

soruyorum ama zor biraz.

şu kablodaki azeri televizyonunda rastlamıştım.eski japonya da bi grup, kaçırılan bi prensesi kurtarmaya çalışıyorlar.

başroldeki eleman naginata kullanıyordu.ama o gruptan değildi galiba.aralarına nasıl katılıyor hatırlamıyorum.

sonunda kızı kurtarıyorlar ama hepsi ölüyor.

bazı yerleri yanlış hatırlıyor olabilirim ama yaklaşık olarak böyle birşeydi.

1 yıl önce sormuştum. şimdi şansıma show da rastladım.

yanlız show un sitesinde orjinal adı yazmıyor. savaşçı demişler :/
Sosyal ağlarda paylaş

SiNKHoLe said:

Selam arkadaslar, bi film ariyorum ancak sizin tavsiyenizi isteyecegim.

1- Drama olmali- bir insanin hayatini anlatan cektigi acilari zorluklari yansitan aglatici bi film.
2- Savas temali olmasa güzel olur.
3- Siyah beyaz olmasin
4- Müzikleri dokunakli olmali
5- Kisacasi aglamak istiyorum.

Tesekkürler simdiden-

seven pounds u izle .
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...