Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.3.2 ve Class Değişiklikleri

axedice

Öne çıkan mesajlar

@Bassist: Neden bahsettigin hakkında hiçbir fikrin yok, saçmalıyorsun. Mage'in kolay lokması sadece ve sadece warrior. gerisi skill fight. Şöyle kocaman wall of text yazıp okutuyorsunuz, içi çer çöp oluyor sinirleniyorum o zaman ben. Rogue eğer combat/prep değilse alamayacak tabii ki mage'i. 2 Block falan ne saçmalıyorsun, arasında 45 sn var onların, 45 sn'de clothie kesemiyorsan ve rogue'san oyunu bırak bir kafadan direk.

Freemoon yazmış oraya zaten, imba oldugumuz tek sınıf warrior. Ve bence moving impairing immunty for x sec gibi bir skill kurtaracaktır onları da.

Frostbolt spam? Kaç tane ard arda 3 kere frostbolt atan mage gördün? Ben sahsen arena hayatımda 5v5 harici atmadım 3 tane ard arda. O fazla lüks, onu geç.

Shadowpriest alamaz frost mage'i eğer pet'e fear tutturamazsa. Frost mage değil fire mage kesersin shadowla. Frost kesiceksen discipline olucaksın kaçarı yok. Evet artık 1v1 pvp class'ıdır discipline.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:
Eğer bir warrior bir rogue'a hele de combat rogue gibi warriora karşı ezik bir rogue'a yeniliyorsa o adam noobdur,

Ayrıca full merciless setli 1900+ ratingli insanlar da iyi pvp yaparlar sanmıyorum ki 30 ress. gibi komik rakamlarla çıtır çıtır kesebilesiniz onları.

valla kesiyorlar hemde cillop gibi kesiyorlar warriori cd yakarak

ayrica mage lock combosu vardi miseryde herifler super dandik gearla koydular 2v2de 1900+ ratingi

gerci ikiside miseryde 5v5 takiminda 2. 3. olan bir takimin oyunculariydi (5v5 takimlari ally bunlar horde alt acmislardi)

davetheone magein ismi bakarsiniz hatta sorarsiniz inanmiyorsaniz
Sosyal ağlarda paylaş

Abi adrenalin rush + trinket aç, hatta swing speed versin diye blade flurry aç. Combat swordla kesmek tamamen şans işi, vanisihin işe yaramıyor, rupture yalan oluyor, mace stun effect bi koydu mu zaten bütün cdlerin çöp oluyor. MS varken çok zor. Ancak hemo/mace ya da pure hemo olacaksın öyle. Gerçi artık sub. roguelar warrior keser ama combat sword demiş arkadaş, çooooook zor imkansıza yakın, eşit skill ve gearlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

ya aslında cok mümkünde,

retal zaten acmıyo diyoruz herhalde, hoş acsana bi gouge'a bakıyo

berserker rage acınca bas sprinti uzak dur ama cok uzak durma =)rage'ı yoksa tontan uza, falan fıstık. adam combat rogue öküz gibi dmg veriyo zaten öle yanı karşısında durması warrior'ın cok cok sorun yaratmıyo, zaten baya hızlı kesiyo

yanı şunu demek istiyorum, bir warrior'ın bir rogue'a karşı yapabilceği pek bişi yok arada bi denk gelince işte op atıyosun rend-hamstring tazeliyosun, geri kalan zamanlarda stunda/gouge/blind bekliyosun işte. ama iyi rogue oyuncak edebiliyo genelde bi warrior'ı

ha mesela Dwarf warrior'a karşı hiç şans tanımıyorum combat rogue'lara
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi combat rogue'un sorunu şurda survival'i en az olan build. (mace roguelar da dahil buna) Açık konuşmak gerekirse yeni haliyle hemo roguelar riposteyi de açarak çok ilginç şeyler yapabilirler. Gerçi riposte de bir weapon chain'e bakıyor ve sizin talentleriniz hala zamanını kısaltıyor ripostenin.

Ayrıca prep, premed gibi rogue'u pvpde işlevli hale getiren talentleri de alamıyor combat roguelar. sizin de mortal strike'ınız bleed effectiniz bitiriyor bizi.

Hamstering koyunca sprint açar kaçar uzağa diyorsunuz da, adam tam kaçarken siz de koyun intercepti vs. hatta rogue stealh'a girmeden önce combattan çıkıp charge atma şansınız bile olabilir. Keza bir stack sistemi mi öyledir bilmiyorum ama ben stealh olduktan sonra çok charge yiyip reveal oldum akabinde.

Bu arada hayvan gibi dmg demişsiniz de, ben pve setimle girdiğim arenada bufflanıp 2.4k apyle sinister strike'ı 1k vurduğumu hatırlıyorum, warrior çok daha abzürd dmgler veriyor bir rogue'a. Bilmiyorum gerçi fury ya da slam builde karşı ne kadar işlevli combat rogue ama mortal strikelı mace stun effectli bir warriora karşı combat swordun şansı yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Popeye said:
deadwoll said:
Eğer bir warrior bir rogue'a hele de combat rogue gibi warriora karşı ezik bir rogue'a yeniliyorsa o adam noobdur,

Ayrıca full merciless setli 1900+ ratingli insanlar da iyi pvp yaparlar sanmıyorum ki 30 ress. gibi komik rakamlarla çıtır çıtır kesebilesiniz onları.

valla kesiyorlar hemde cillop gibi kesiyorlar warriori cd yakarak

ayrica mage lock combosu vardi miseryde herifler super dandik gearla koydular 2v2de 1900+ ratingi

gerci ikiside miseryde 5v5 takiminda 2. 3. olan bir takimin oyunculariydi (5v5 takimlari ally bunlar horde alt acmislardi)

davetheone magein ismi bakarsiniz hatta sorarsiniz inanmiyorsaniz

Teşekkürler güzel bir noktaya değinmişsiniz.Evet combat sword fist yada mace rogue lar yüzyüze dalarak kesiyor hemde warriorları ne yazikki..Bir çok rogue combat mace özellikle bu günlerde.Neyse benim orda demek istediğim combat yada değil rogue un warrior kesememesi gerektiğiydi.bu arada 30 ress gibi komik rakamlarla çıtır çıtır kesebileseniz onları demiş bi arkadaş.Sizin gibi yaklaşık bi 30-40 kişi vardı serverda bu duruma inanmayıp takımı satınmı aldınız diyen.Tek yapılması gereken iyi pvp+güzel dayanışma+düşmanı tanıma.Gerisi geliyor zaten ;) Benim o yazımda anlatmak istediğim frost mage ile beraber okadar pvp yapmama rağmen hiç ezildiğini görmediğim sayılan classlara.Onu anlatmak istedim bazıları konuyu farklı noktalara çekmiş.
Kimisi demiş shadow priestla frost mage kesemezsin vs.Hangi yazımda şu charımla yada bu charımla frost mage kesemediğimi yazdım bilmiyorum neden böyle cvp lar geliyor anlamış değilim.Polemik uğraşlarına karşıyım...Benimde frost mage im var işin komik yanı...Frost mage i 5v1 kesen class yapsalar bu tip mantığa sahip olup oh oh alayını keseyim negüzel buff geliyor diyebilirdim...

Ben yorumlarımı oynadığım classlara göre yapmıyorum arkadaşlar.Konuya Tepeden bakıyorum.Genel bir değerlendirme yapıyorum.Herkez her classı kesmek istediği için wow un pvp sistemi böyle rezalet.Dark Age Of Camelotta kimse isyan etmiyor diğer classı kesemedi diye.Düzen böyle bu düzeni bilerek başlıyorlar oyuna.Blizzin en büyük hatası bu bence.Baştan belli başlı bir pvp sistemi koysaydı ve ona göre başlasaydı herkez kimse şu an isyan edemezdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet kardesim mavi quest itemleriyle 1950lere ciktik seninle her seferinde her oyundaki bi bölüm wardir

Diffuculty:
Easy
Normal
Hard
Expert

Biz experti sectik senle geri kalan easy modelara ogretmek icin 5 tusa basarak adam kesmeyip zamanlamalarından birinin hatasında oyun kaybettigimiz bir zorlukta 7k hp 50 resi ile 5/5 merciless adam kesmekte

uzun lafın kısası su oyunda iyi oynayan her class diger butun classlari kesebilme sansina sahiptir

bir frotmage bir warlocku kesicem derse keser 2 pet 2 ice block atipta kesemiyorsa zaten magede prblem wardir bu belli

mage owerpowerd diosunuz

5/5 merciless 1k spell dmg 11k hp 500 resi mage overpowered evet

girip dene bakiim masmavi gearla mercilessli adamlarla pvp yapmayi

biz denedik..

saygilarimla..
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten locklar armut topluyo... Aslında topluyo evet. spell lock + fear + alldots = yamulmuş bir mage bırakıyo geride. istediği kadar IB çaksın. IB hp doldurmuyo arkadaşlar. Adam bi drain e yapıştımı bütün hpsini dolduruyo. Ben frostbolt atıyorum o dolduruyo. HS içiyo, ne bilim. Öldüremezsiniz bi mage le warlock'u. Ama ben fire ile bikaç kere kestim. Onda da bala dır die pek üstünde durmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Lock kesemeyen mageler sorunu kendinde arasın valla mis gibi kesiyor mageler. MAgei frostbolt atma olarak görürsen kesilirsin :)

Bu arada rogueların mace stun%si kaç ya demin bi rogue hiç kıpırdatmadan kesti SSli halimi hemde trinket açmama ragmen 2 stun sonrası kıpırdayamadım. Değişen bişimi oldu eskidende böylemiydi mace stun?
Sosyal ağlarda paylaş

Mage'in lock kesme şansı tamamen novaların resistlenip resistlenmeyecegidir. Pet ve sahibine nova tutturursanız kazanabilirsiniz, diğer türlü kazanamazsınız. Eğer yenebiliyorsanız tutturamadıgnız halde pete, o lock'ta sorun vardır, böbürlenmenize gerek yoktur. Ben de kestim çok full merciless, ama işini bilen oyuncu mage'e şans dahi tanımıyor. Warlock > mage. Her şekilde. Enine boyuna spec'ine ölç, her şekilde OP.

Ha eğer UA warlock kesebilirsin, block > dots çünkü.

Axedice okusun.

Bende 500 resi yok, 374 var, uçma hayvan Axe uçma. bonus spell damage 870 gibi birşey olucaktı. crit %20, hp 9.8'e yakın birşeydi. Spec degistirdim bu arada, 56 frost/5 fire.

Sosyal ağlarda paylaş

Bir daha summon ediyor anında pet'i. Ayrıca pet kafa hesabı 5 novadan 1'ini yiyor, vs. biri yerse öteki yemiyor falan filan. İkisi birden hem senin, hem petin novasını yerse şansın var, ki onu lolcoil'le geçiştirir akıllı lock. Yani bence acınası birçok class lock'a karşı. Sadece mage'ler değil yani. Gariptir alıştık ama. Oynayıp gidiyoruz işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır sorun nova tutsa bile puppy spelllock atıyor. Nova süresi boyunca zaten bi halt yapılamıyor. Hadi snap patlatmaktan korkmayalım farzedellim ele. de banish, erkenden IB patlat bu sefer lolcoile açık oluyorsun ki bunların yediği gcd yüzünden nova süresinin yarısı gidiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...