Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.3 den sonra hunterlar.

Buyse

Öne çıkan mesajlar

freemon arenalar 41 yardtan daha büyük emin ol. Ayrıca hala aynı şeyi söylüyorsun yanına gelene kadar ölmez kimse hunterın, ölüyorsa pvp gear yoktur ondan ölüyordur. Deadzone olayının nesini anlamıyorsun, diğer bütün classların frost nocadayken bir şekilde karşılık verme şansı yada frost novadan çıkma şansı vardı, hunter sadece oturup izliyordu. Bunun nesini anlamıyorsun ?
Sosyal ağlarda paylaş

Bütün olay mage vs diğer classlarmı?

Dahası madem frost nowa bu kadar önemli trinketini o alanda kullan, pet ne yapıyor bu arada. Dahası frost nowa atabilecek mage 8 yarda girmeli 8 yarda girene kadar ne kalıyor o magein hpsinden geriye. marksmanse sceter ne yapıyor bu arada , beastmaster ise zaten frost nowa yemiyor ne nowası, survival ise zaten mage girdiği ilk traptan bir daha sağ çıkamıyorki ve illaki giriyor o traba. Yani mage olarak hunterı kesmeniz eskiden bile çok zordu (hala inatla arena demeyin bana arendan bahsetmiyorum ben, Arenada pilar diye kavram var) şimdi hiç şansı kalmadı, bari bir şansı kalsaydı.

Deadzone olayını anlamayan sizsiniz üzgünüm. Sen bir adama saydırırken o adam birşey yapamıyorsa o alana deadzone denir. Ve 35-41 yarda hunter hariç her classın deadzonudur. Bu yardlarda huntera yakalanan kişinin kurtulma şansı kalmamıştır artık.

Birde "arenada 41 yard var" dedin ya, artık ne desem boş. Arenda genelde 30+ yard bile yok, zaten mage bu sebeple güçsüz değil areneda, her an fire blast, sheep, CS atabilecek range heryer
Sosyal ağlarda paylaş

Warrior, rogue ne karsilik veriyor frost nova sonrasi deadzoneda duran bir Mage'e?
Zaten oyle 41 yarddan baslayip hunterin ustune kosulan bir combat yok pvpde. Dogal olarak da sorun bu degil. Deadzone milletin cok da taktigi bir sey degil pvp adina. Ama arcane shot dispeli gercekten sacmalik.
Iste daha once quoteladigim gibi `Blizz'in sahibinin oglu warlockundan sIkIlmIs, hunter acmis.`. =]
Yarin ondan bayar da Druid acarsa diye burdan sesleniyorum : Moonfire'a spell interrupt ya da dispel effect gelirse gercekten cilgin oluruz. =]
Sosyal ağlarda paylaş

Arenada neyin kavgası olacak? Eski hunter arenanın maymunuydu resmen, karşı takımda hunter varsa yüzler hemen gülüyordu, ventten şakalaşmalar başlıyordu. Arena için az bile yapılan değişikler. Pilar olduğu sürece bu hunter bile zor iş yapar arenada.

Bu arada charge için 25 yarda girmek gerekiyor. BG de ancak noop hunterın 25 yardına girer bir warior.
Sosyal ağlarda paylaş

mountmu? ne mountu ya? Seni 41 yardda concussive shotla açılış yapacak hunter hangi mount. Ya siz cidden arena yapmaktan artık AV falan yapmıyorsunuz heralde.

AB de tek başına bayrakta bırakılmış BM hunterı hiçbir class gidip kesip alamıyor o bayrağı. Daha 50 yardda sizi huntermarks, 41 yardda pet + concussive karşılıyor, ne yani hunterın koruduğu bayrağı illa 2 kişimi alıcak böyle saçmalıkmı olur. Anca anasının nikahında görünmez olup 50-60 yardı görünmez gelen rogue-druid bişey yapabilir, oda hunter mal gibi bayrağın yanında duruyorsa, yok gizlenmişse oda bişey yapamıyor

-Wissy said:
Arenada cok seyin kavgasi olcak. Deadzone abuse yapan roguelar aglayabilir mesela. 5 v 5 icin o arcane shotun dispel effecti de bela olacak. Zaten outlast takimlari hunter kullaniyor 5 v 5'de. O hunterlarin dispel de yapmasi gercekten bela olcak...

Eee olsun zaten biraz bela, hunterlarda girsin arenaya o kadarda değil.
Sosyal ağlarda paylaş

nasil gizleniyor bu hunter? nightelfse ok da... kamuflaj mi yapiyor? track humanoid var feral druidlerde. av dedigin 40 v 40 combatta ustune gelmekte olan bir suru adam da oluyor o hunterin. ab def'te avantajli dersen kabul ederim. ama bu eskiden de olan bir seydi. 41 yard yeni gelen bir sey degil ki.. hatta soyle diyim r14 kasarken lvl 60 zamanlarinda bizim ab premadeinin de stable static def hunterdi. asla 1 kisiye vermiyordu orayi, 2 kisiyi bile oyaliyordu. yeni bir sey degil =]
Sosyal ağlarda paylaş

Artık o kadar abardıki durum eski halinin aslında ne kadar dengeli olduğunu şimdi anlıyoruz.

Ayrıca hunter gibi class için saklanmak çok kolay, savunmak istediğin bölgeye 50 yardlık bir çemberde geç bir ağacın arkasına bitti. Kimse seni göremez ama sen istediğin anda 2-3 saniyede 41 yarda girersin.

Eskiden bu durumla karşılaşıldımı mage o 5-8 yarda atabiliyor kendini, yada diğer classlar heallıyordu, shild atıyordu vs bişeyler yapıyordu ölmemek dayanmak için. Şimdi noldu gg all class, üstelik bu durum her AB de her AV de sürekli olan bir durum, istisna olsa amenna.

-Wissy said:
5 v 5'e giriyorlar zaten freemoon. hunterin zayif oldugu lafi 2 v 2 ve 3 v 3culer arasinda. Sponsorlu 5 v 5 takimlari taktiklerinden biri de outlast. Bu taktigin de yildizlarindan hunter.

Valla bu tablo öyle demiyor
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Bütün olay mage vs diğer classlarmı?

Dahası madem frost nowa bu kadar önemli trinketini o alanda kullan, pet ne yapıyor bu arada. Dahası frost nowa atabilecek mage 8 yarda girmeli 8 yarda girene kadar ne kalıyor o magein hpsinden geriye. marksmanse sceter ne yapıyor bu arada , beastmaster ise zaten frost nowa yemiyor ne nowası, survival ise zaten mage girdiği ilk traptan bir daha sağ çıkamıyorki ve illaki giriyor o traba. Yani mage olarak hunterı kesmeniz eskiden bile çok zordu (hala inatla arena demeyin bana arendan bahsetmiyorum ben, Arenada pilar diye kavram var) şimdi hiç şansı kalmadı, bari bir şansı kalsaydı.

Deadzone olayını anlamayan sizsiniz üzgünüm. Sen bir adama saydırırken o adam birşey yapamıyorsa o alana deadzone denir. Ve 35-41 yarda hunter hariç her classın deadzonudur. Bu yardlarda huntera yakalanan kişinin kurtulma şansı kalmamıştır artık.

Birde "arenada 41 yard var" dedin ya, artık ne desem boş. Arenda genelde 30+ yard bile yok, zaten mage bu sebeple güçsüz değil areneda, her an fire blast, sheep, CS atabilecek range heryer

pet te frost nova da malesef, 1. novada trinketi harcarsan water elemental geldiğinde ne yapacaksın ? 4 yarda gel şimdi ordan saydır ne saydıracaksan, sadece raptor strike var o alanda yoksa ordan ranged kullanılamıyor. en azından az da olsa karşılık verebiliyor hunter şimdi, melee olarak. bütün ağlaman buna mı ?

Arena demeyin bana demişsin ısrarla, asıl sen bana BG deme. 2005 te kaldı bgler, artık pvp deyince kimsenin aklına bg gelmiyor, arena geliyor. Açıkçası çok kimsenin umrunda değil BG ler.

Arena da 41 yard yok diye iddia ediyor musun cidden ? Git bak bakalım bir tanıdığının hunter ı ile her 3 arenada 41 yardtan çok daha büyük alanlar.Ha combat tabiki 41 yardta durmuyor sürekli ama hunter da aptal değilse arkada kalır, pilalrları kullanır, mümkün olan max range i korur.

yine boş konuşmuşsun 41 yardta hunter a yakalanan adamın kurtulma şansı kalmadı diye. Anlat bakalım nasıl oluyor bu, bizde öğrenelim. Mal gibi üstüne koşmaya devam edersen sen, seni kite lamasına izin verirsen ölürsün tabi, ne bekliyordun ki ?

35 yard+ d,ğer classlar için deadzone değil out of range tir. Hiçbirşey yapamazsan geri çekilirsin o kadar basit, 41 yardta durmak zorunda değilsin. 2.3 öncesi 6 yardta duran adama ne melee ne range hiç bir şekilde dokunamıyordu hunter, sen harekte ettikçe rakipte aptal değilse hareket eder peşinden, çıkmaz deadzone dan.

Trap arming time 2 sn, ayrıca görülebiliyor koyduğu trapler. Kör gibi gidip üzerine yürürsen yakalanırsın tabi. Bana demişsin trinketin ne güne duruyor diye, asıl senin trinketin ne güne duruyor, freezing trap e kullanmıyacaksında hunter karşısında neye kullanacaksın o trinketi ?

Bana masal anlatma, hunterlar 2.3 öncesi magelere yemdi resmen, mage aptal değilse. Şimdi durum değişti buna ağlıyorsun başka birşey değil.

Karşı takımda hunter varsa ventten şakalaşıyorduk falan demişsin, çok güldüm. Demekki iyi hunter gelmemiş karşına yada pala/warrior giriyorsun 2v2 ye, op setup zaten. Arenalarda muhteşem olduğumu iddia etmiyorum, 2v2 de 1.9k 3v3te 1.9k ve 5v5 2.1k dan yukarı rating görmedim. En zevk aldığım 5v5 ti ve bunu oynuyorum aktif olarak diğerleriyle alakam yok pek. Hunter ın doğru bir spec ile (silencing shot, scatter shot, improved stings, entrapment) 5v5 e getirdiği opsiyonlar bence çok kullanışlı, hele 2.3 ten sonra daha da iyileşti.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Eskiden bu durumla karşılaşıldımı mage o 5-8 yarda atabiliyor kendini, yada diğer classlar heallıyordu, shild atıyordu vs bişeyler yapıyordu ölmemek dayanmak için. Şimdi noldu gg all class, üstelik bu durum her AB de her AV de sürekli olan bir durum, istisna olsa amenna.
]

Ya yine at kendini o bölgeye, fakat 4 yarda git bu sefer, 3 yarda git. Tek fark sadece melee olarak vurabilecek hunter, yoksa 5 yard altına ranged kullanamıyor yine. Yine heallesinler seni, shield atsınlar, sanki 1 raptor strike ile öldürebilecek hunter seni. Ayrıca o dediğini ölmemek dayanmak için yapmıyorlardı sadece, praya girince hunter ölüydü resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Alakasiz olcak ama Pala Warrior zayif bir ikili =]

Neyse zaten hunter 5 v 5'de son derece etkin bir class ama 2 v 2'de DoT, HoT, Melee kazaniyor iste cunku savas pillarlarin etrafinda kosturmacadan ibaret... Hunter bu haliyle de 2 v 2'de karsida goruldugunde `lol` dedirtcek. Cunku zaten focus alan class. Kimse hunter surdan beni oklasin ben burdaki Paladin'e dalayim, Druid'i kovalayim demiyor. Dogal olarak o aimed shot[%50 heal reduce]u zaten atamicak. Arcane shot iste belki. Ona canimiz sikildi zaten ama digerleri np.. =]
Sosyal ağlarda paylaş

pala/warrior hiçte zayıf ikili değil bence. druid varrior daha iyi ama pala/warrior u da küçümseme bence.

2v2 de 2 dps takımlarına karşı yada cloth takımlara karşı kazanma şansımız gayet yüksekti, ama dediğim gibi en yüksek 1.9k gördüm rating, yukarısını bilmem. en zor olan setup bize karşı pala/warrior dur bof sebebiyle. Bu arada s2 ilk yarısından bahsediyorum ben. rapid fire ile yine aimed shot atabilir hunterlar açılışta büyük ihtimalle ilk 10 saniye için, sonrasını bilemem.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
FreEmoon said:

35 yard+ d,ğer classlar için deadzone değil out of range tir. Hiçbirşey yapamazsan geri çekilirsin o kadar basit.

Deadzone konusunda başka bişey yazmıyacam artık çünkü dalda geçiyorsun resmen, laf çeviriyorusun. Hunter karşısında geri çekilirsin öylemi? hunter karşısında geri çekilmek muhahahaha.

@Wissy

Sen bu verdiğim resme gerçekten baktınmı? Yani bana 2 tane hunter gösterdin bittimi olay. Hunterların sayısına bakarmısın sen. Elbette karşıda hunter gördünmü yüzüm gülecek bundan doğalı varmı? O hunterın beni korkutacak hunter çıkma şansı ne %3-4. Aman ne önemli ne önemli. Yüksek 2-3 hunter olması hiçbişey ispatlamaz.Belki sürekli düşük rank takım farmlıyorlar ne bilecez. Sen genele bak ve söyle 5v5 de hunterın esamesi okunuyormu? Sen karşı takımda hunter görünce eyvah huntermı diyorsun, yoksa "oooo beyler kazandık" diyip ve bunu söylediğin her 20 seferde sadece 1 maçımı kaybediyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Hunter karşısında geri çekilirsin öylemi? hunter karşısında geri çekilmek muhahahaha.

kimin laf çevirdiği belli. 41 yardtan bahsediyorum gayet te rahat geri çekilirsin mage ile, yakalama şansı çok düşük hunter ın. bir kaç saniyeliğine combattan çıkman yeterli kurtulman için. senin class ın mage diye biliyorum ben diğer başlıktaki frost mage > fire mage kavgasından anladığım kadarıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

5 v 5'de hunterin esamesi okunuyor. Okundugunun kanitini gosterdim. Outlast taktiginin yildizi hunterdir. O taktigi kullanan takimlar icin vazgecilmezdir. Outlast taktigi cok yaygin degilse ya da dusuk ratinglerde islevsiz hunterlar varsa bu hunter classinin arenada gorulunce guluncek bir class oldugunu gostermez.
Sosyal ağlarda paylaş

Pala Warrior'un Mage'li her 2'liye kaybetme gibi buyuk bir zaafi var. 2klar civarindaki mageleri bir sekilde gecerlerse top ratingde mage olmadigindan yollari acik. Ama BoF ve BoSac nerfinden sonra degil bu dedigim tabii. Su an Pala-Warrior zayif kaliyor diyebiliriz[off konu da nasil alakasiz yerlere gidiyor...].

41 yarddan Hunter Mage'i gordugunde Mage de kendisini goruyor. Bu noktada arkasina donup mountuyla kosmaya devam edeblir. Yok mountta degil diyelim. Atar blinki ulastigi noktada combattan cikar biner atina gider... Ya da nerelerde oldugunu biliyorsa hunterin mark yemeden acar invisibility kosar hunterin bulundugu bolgeye dogru. Boylece acilis 41 yarddan olmaz. Kisaca secenekler cok. Zaten premade ab rank savaslari doneminde oyle birinin bir yerde tek savunma yapip, rakip ninjalarin da solo cap denemesi gibi seyler vardi. Ki o zaman bile solo ninjada kullanilan bir class degildi Mage. Olmayan bir seyin kavgasini yapiyoruz su an. Arenada savas zaten farkli. BGde de boyle bir durum sadece Ab premadeler kapismasinda olabilecek nadir bir durum. AV demeyin. Zergleniyor rakibe dogru. Nasil mage vs hunter 41 yardda 1 v 1 kaliyorsunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel'in verdigi linkte ozellikle TeamPandemic'e dikkat cekmek istiyorum. Team Pandemic bir gaming clanidir. Sponsorluk eder takimlara. Boylesine ciddi bir takim taktigini hunterli kurmussa, hunter lol classa bir terslik var demektir? Kimi hunter hakkini veremiyorsa classinin ya da yanlis taktikler icinde kullaniliyorsa bu hunter classinin zaafi ya da eksisi degildir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...