Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dr00d def rating resilience rating ile ilgili :S

Dworgian

Öne çıkan mesajlar

Aluriel said:
Chest,belt ve ikinci yüzük tercihlerin tank için ideal itemler değil bence, çok daha iyileri mevcut. Şu link (Druid) bence Druid itemization için çok güzel bir kaynak.

Chest için Heavyclefthoof Chest, kemer için Veteran's Leather Belt olabilir mesela, edinmeside son derece kolay.

heavy var onu takmaya karar verdim zaten

veteran belt de var ama onu takınca 415 def cap yaalayamıyorum işte orda tereddüt etiğim için bunu taktım

iyice çorba etmişim dimi :(
Sosyal ağlarda paylaş

Item değişiklikleri yapmak zorunda kalırsın o zaman, mesela Chest değiştirmek gibi (gerçi bu değişiklikleri de saydın mı bilemiyorum)

Ama en basitinden, Heavy Clefthoof Vest zaten kafadan 24 Def verior.

Bir de bu HP değişikliği, +1.6k DireBear form için mi, yoksa caster mı?
Sosyal ağlarda paylaş

bi defa o shadowprowler dps olarak t5 ayarinda bisiy. ama is tankliga gelince cok cok kotu. bu staminaya karsi olan dodge ve critden belli zaten :P heavy clefthoof u direk giy.

oyundaki en iyi tank belt http://www.wowhead.com/?item=30042 craft ettir mutlaka bunu. 2 tane 4 agi 6 sta gemi yapistir direk. def rating i illa 415 de tutmana gerek yok. s3 geliyo ordan non set epiclerden boots u al (18k honor civari). def rating den acik verdiginde resi ile kapabiliyorsun sonucta o kadar problem etme.

sonra o delicate eternium ring i degistir. armor+sta+def veren ringlerden birisini kullan boylece def rating veren trinket yerine sta veya moroes saati gibi trinketleri kullanabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Önce sana gereken itemları yazalım

http://www.wowhead.com/?item=29386 : Bunu 25 badgele alıyosun direk heroic kas 2 günde biter. Kolyen dandik çünkü.

Backde bişey görünmedi ama thoriumwave cloak yada terestiandan düşen cloak vardır heralde. Thorium var diye farz ediyorum.

Chestin değişmesi lazım evet. Clefthoof al madem var.

Kemer olarak http://www.wowhead.com/?item=29264 var Heroic Rampartsın sonundan geliyor. Ama daha iyisi craftable : http://www.wowhead.com/?item=30042 var.

İkinci yüzük eternium yerine yine 25 bagdele alınan http://www.wowhead.com/?item=29384 olsun.

Bu durumda +16 def gelicek toplamda (yeni itemlara hiç def gem takmadan). Dawnstone u çıkar, yerine sta veren trinket tak 400 defin olucak. Bu durumda crit chance i %0.25 oranında düşürmen lazım ki critlere immune olasın. 17 resilence fazlasıyla yeterli olacaktır buna. Bu arada res ve def crit düşürmede stackleniyor, resin tercih edilmemesinin sebebi dodge vermemesi. Kabaca söylersek feragat ettiğin her 3 def puanını 2 resilencela kapayabilirsin.

Şimdilik bu kadar. Ama 50 badge kasman lazım iki tane güzel item geliyor. Shermanar olabilir ring, ben düştüğünü hiç görmemiştim :/ Bide cloak olarak terestiandan düşen dediğim http://www.wowhead.com/?item=28660 varsa hiç gerek yok tek itemla da def açığını kaparsın.

Şu eşitlikleri kullan crit için hesap yaparken

dEaThMooN said:
60 defence rating = -%1 crit, +%1 miss, +%1 dodge
39.4 resilience rating = -%1 crit, -%2 crit dmg
Sosyal ağlarda paylaş

2. sayfada verilen talent buildde enrage'in instant 10rage daha getirmesi sağlanmış fakat ben cok zorda kalmadıkça enrage açmıyorum zira %16 armor kaybediyorum, korkuyorum, titriyorum. onun dışında tamamiyle pve odaklı, tank bir drood için zaten tek olası build.

bunun dışında hazır drood topici acılmışken sorayım yoksa ben açıcaktım; tankken yapılması gereken, elzem olmazsa olmaz dediğiniz ne var. yani max threati kurmak, aggro kaçırmamak tek ya da 2-3 mobu kaptırmamak için. ben özellike üstümde birden fazla mob varsa üstümdeki fazla rage i swipe spamlayarak kullanıyorum. mangle - swipe - maul - swipe - mangle şeklinde tokatlıyorum, mangle ın cdsindeki vakti swipe maulle dolduruyorum yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşımın druid tankı ile multi moblarda swipe atıyordum main target haricinde bazen dönüp dot atan abilitysinden vuruyordum (unuttum adını threat üreten) o kadar kolayki warriordan sonra orman ne güzel ne güzel demiştim :P

PS : bahsi geçen bc öncesi warrior tank tabiki ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
hımmm. tmm not alim da bakim akşam

ama druidler vurdukça rage kazanıo ve vurdukça aggro üretio

nie dodge benim aggro mu azaltsın? :|

iste dodge yapınca rage uretemiyosun fazla, bide tank druidlerin hit ratingide dusuk oluyor(kendimden biliyom).dodge ve miss aynı zamanlarda ve ozellikle 25 men lerde, ilk pull anında gerceklesirse,sabırsız caster ve melee ler yamuluyo, sonra ventden bagırıyolar wtf noob diye haha cok zevkli oluyor.ole hemen dps konusunda sabırsız dangalakların kafasını mace le ezicen, fıtık ediyolar adamı

edik: hele bide mob sana misdirection la cekiliyosa ve daha sana ulasmasına 10 yard kala heal vermeye baslayan healerlar yokmu.cıldırtıyolar adamı.malum tbc de hemen hemen hersey taunt immune.bide ilk vurusun misslerse, hele bide bu moblar grulldaki trashlar gibi ota boka charge eden tipdense bak sen cümbüşe
Sosyal ağlarda paylaş

LastManStanding said:
Dworgian said:
hımmm. tmm not alim da bakim akşam

ama druidler vurdukça rage kazanıo ve vurdukça aggro üretio

nie dodge benim aggro mu azaltsın? :|

iste dodge yapınca rage uretemiyosun fazla, bide tank druidlerin hit ratingide dusuk oluyor(kendimden biliyom).dodge ve miss aynı zamanlarda ve ozellikle 25 men lerde, ilk pull anında gerceklesirse,sabırsız caster ve melee ler yamuluyo, sonra ventden bagırıyolar wtf noob diye haha cok zevkli oluyor.ole hemen dps konusunda sabırsız dangalakların kafasını mace le ezicen, fıtık ediyolar adamı

edik: hele bide mob sana misdirection la cekiliyosa ve daha sana ulasmasına 10 yard kala heal vermeye baslayan healerlar yokmu.cıldırtıyolar adamı.malum tbc de hemen hemen hersey taunt immune.bide ilk vurusun misslerse, hele bide bu moblar grulldaki trashlar gibi ota boka charge eden tipdense bak sen cümbüşe

tanklık zor işmiş yeni yeni anlıyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...