Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oblivionu tekrar kuruyorum

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

level scaling oyun ici quest, yaratik vs zorlugunun leveliniza gore otomatik olarak ayarlanmasidir.

obliviondan degilde genel olarak rpg leri goz onune alarak atiyorum:

level 1 de bir goblin kesiyorsunuz diyelim, sizi cok zorladi. level 50 de donup katliam yapmayi beklersiniz di mi? eger level scaling varsa o mob sizi level 1 deki kadar zorlayacaktir.

bunun tek avantaji yeteri kadar quest yapamayip ya da yeteri kadar exp almadan questleri ucu ucuna yapanlar, yada zor questleri dungeon in yarisini olduremedikleri icin ikina sikina yaparak sadece quest exp ile yetinenler senaryoda bir noktada tikanma asamasina gelebiliyorlar. levellari yetmiyor. bu sistem onu engelliyor. zor bir yere girdiginizde de moblari sizin leveliniza gore ayarliyor. hic tikanmiorsunuz yani.

ama level almanin, item yapmanin hic bir farki kalmiyor. oyun hep ayni zorlukta suruyor gidiyor, bu da can sikici bir durum. gelistiginizi anlamadiginiz gibi, gelismesenizde oyun ayni derecede zor olacakti zaten.

o nednele ekstra mod yukleyerek bu scaling i kaldiriyorsunuz. fan modlari arasinda var.
Sosyal ağlarda paylaş

Oblivion da level scalling olmasına rağmen pek bir şey değiştirmiyor. En azından ben farkı pek görmedim gerçi yarısından sevmediğim için bıraktım ondanda olabilir :). Oyun hep kolaydı zaten zor mob karşıma çıkmadı hiç çata çuta indiriyordun herşeyi.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda zor denebilecek yaratık olarak scale olanlar arasında bir tek goblin championları ve bir dungeona özel trolleri görmüştüm, banditler gayet komediydi ve daha değerli loot vermelerinden başka işe yaramıyordu. herşey çatır çatır kesiliyor enchantlı daedric eşyalarla.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu iki üç ay oynayıp, en azından bir sürü moba karşı god mode olmayacaksam ne anlamı var ki.
:)

hayır vivecin kafasını kesip eline vermiş adamım ağır geliyo bana gobletle uğraşmak :)

o modu nerden buluruz? bi yardım?

bu arada sanırım level up sistemi aynı. 4. karakterimi yaptım nihayet kararımı sabit kıldım.

Race: Redguard Male

Sign:
Thief

Favored: Endurance, Luck

Spec: Stealth

Strength | 50
Intelligence | 30
Willpower | 30
Agility | 40 +10
Speed | 40 +10
Endurance | 50 +5
Personality | 30
Luck | 50 +10 +5

Major Skills:
Restoration
Mercantile
Acrobatics
Blade
Block
Athletics
Armorer

Power Player bi arkadaş gözatarsa memnuniyetim tavana vurur :)
Sosyal ağlarda paylaş

horacegoesskiing said:
oyunu iki üç ay oynayıp, en azından bir sürü moba karşı god mode olmayacaksam ne anlamı var ki.
:)

hayır vivecin kafasını kesip eline vermiş adamım ağır geliyo bana gobletle uğraşmak :)

o modu nerden buluruz? bi yardım?

bu arada sanırım level up sistemi aynı. 4. karakterimi yaptım nihayet kararımı sabit kıldım.

Race: Redguard Male

Sign:
Thief

Favored: Endurance, Luck

Spec: Stealth

Strength | 50
Intelligence | 30
Willpower | 30
Agility | 40 +10
Speed | 40 +10
Endurance | 50 +5
Personality | 30
Luck | 50 +10 +5

Major Skills:
Restoration
Mercantile
Acrobatics
Blade
Block
Athletics
Armorer

Power Player bi arkadaş gözatarsa memnuniyetim tavana vurur :)

Sen ne yaptın ben mage thief warrior pure olarak kaç kere oynadım bir tanede hybrid battlemage denedim ama senin tema pek bi dandik olmuş questlerde zorlanırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

benim lvl 42 charımla farkın ben mercantile & acrobatics yerine speechcraft & marksmanship aldım ama speechcraft artmıyor bir türlü. mercantile da bir türlü artmıyor hiç tavsiye etmem. belki onbinlerce şey almış/satmışımdır hala 58'de kalmış. çünkü neredeyse bütün satıcılar kabul etmiyor skill amanı sağlayacak kadar karlı alışveriş etmene. skill restoration almamam hata oldu, iyi fikir o. çünkü enchanting morrowind kadar imba değil, 1km öteden adamın canını emen şalvar yapılamıyor ehe

şahsen ben imperial'cıyım hep onu yapıyorum ve the warrior birthsign ile praetorian guard tadında bir karakter yapmıştım. sneak olaylarına gireceksen özellikle marksmanship güzel, en abartı yaratıklar bile ranged sneak attack yiyince yamuluyorlar bir anda. wraith'lere one shot yapıyorum enchantlı daedric longbow'la. keyifli de hayli.

luck'ın bir işe yaradığını göremedim. bu arada leyawiin civarı nocturnal shrine'dan basit quest ile hiç kırılmayan lockpick alınıyor, hiç security ile uğraşma.
Sosyal ağlarda paylaş

security ile uğraşmıyorum zaten.
kontrol etmesi kolay/geliştirmesi zor skilleri majorlara vermeye gayret ettim.
çoğunluğu minörde kalcak skilleri kapsayan bi specialization aldım.
luck ın artması zor olduu için de başta verdim. görüp görcee rahmet budur diye.

yani her levelda max artışı sağlamak derdindeyim anlayın beni plx.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız gene de düşük kalabilir bazı statların çok uzun süre, ben 42'de hala maxlayamadım int filan.

geliştirmesi zor skiller major olursa işte zor level alırsın, bir yerden sonra da alamıyorsun zaten mercantile/speechcraft'a kalırsa işin. rahat birkaç lvl alamamış olursun. o yüzden maxlanabilen skilleri major yapmak lazım kolay/zor kısmı bir yana.
Sosyal ağlarda paylaş

şindi abi, onları major yapmazsam skill level almam epeyce zorlaşıyo. mantığım şu.

minor skillerden biriyle bir attribute e kas bir diğeriyle başka bi attribute e kas.
sonra kontrol etmesi kolay bi major skille üçüncü attribute e kas level atla. 15 puan cepte.

en iyi ihtimalle tabi.

major skillerden üç tanesi çok zor olduu için ordalar.

bu esnada kendimi yüksek endurance, ve blade skilli ile de koruma çabasındayım.

neyse ben böyle yapiim. bakiim noolcak :)
Sosyal ağlarda paylaş

düşük başlayan major skill konusunda haklısın da dediğim gibi mercantile artmaz yani ne yaparsan yap. takılır kalır bir yerde maxlanabilen bir skill değil oblivion'da. yapan vardır elbet düz binaya ipsiz tırmanan olduğu gibi.. :p

bir de oblivion'da bütün silahlarla parry yapılabiliyor, onun için de black skilli kullanılıyor aklında olsun. kalkan kadar dmg absorbe etmiyor ama dümdüz dmg'yi yemekten daha iyi gene.
Sosyal ağlarda paylaş

mercantile skilli morrowind'deki gibi değil çünkü, her alış/satış yaptığında otomatik az/çok artmıyor. satıcıyla ilişkini yükseltip sonra kar dereceni ayarlıyorsun. kar derecen yeteri kadar yüksekse o zaman skill veriyor. ama her satıcının da sanırım kişiliğine göre ne denli kara izin verdiği önceden belli, ne kadar yükseltsen de ilişkiyi bazıları (çoğu gördüğüm kadarıyla) izin vermiyor o karı skill alacak seviyede ayarlamana.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...