Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TMNATIONs Online Fantazi Araba Yarışı

Argue

Öne çıkan mesajlar

Oldukça yaygın ve ücretsiz* bir online araba yarışı oyunu. Her oyuncu ülkelerini oyuna girdiğinde şeçiyor ve ülke puanı artıyor. Türkiyede fazla ilgi yok bu sebeple oldukça kötü puanımız war.

Birde oyunu oynaması çok kolay değil, grafikler orta seviye, internete bağlı orta düzey ve üstü bilgisayarlar la rahatça oynanır.

Oyunu yüklemek için TIKLAYIN

Oyunu yükledikten sonra update yapmayı unutmayın.

Oyunda tüm zone ları ögrenmek buyuk avantaj, biraz pratik yaptıktan sonra müthiş zavk alıcağınız bir oyun.

Herkese iyi eğlenceler.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
koştum>:D<

bak başka başlıkta tm hakkında yazdığım yazıyı koydum aşağıya :p

Tm candır canandır yagrinning smiley

Arcade'dir ama bugüne kadar oynadığınız tüm yarış oyunlarından daha detaylı ve derin bir tekniği vardır. Atlarsınız zıplarsınız duvarlarda yürürsünüz taklalar atarsınız şu olur bu olur ama herşey gayet mantıklıdır.. Kendinizi geliştirmek zaman alır ama gelişiverdiniz mi de bırakamazsınız hele muhabbeti iyi tanıdık çevre bulurda takım olaylarına girerseniz sonu gelmez. Nations TM'nin üçüncü sürümü ve bedava, ESWC(ElectronicSportsWorldCup)'ta CS ve Warcraft gibi oyunların yanında oynanan lisanslı turnuva oyunu. TMN'den önce 2004 başı ve 2005 başı olmak üzere 2 farklı tm oyunu yapmıştır fransız firma nadeo, TM:Original ve TMconfused smileyunrise. her oyun kendi içinde 3 tane birbiriden apayrı çevre(environement) barındırır ve her birinde ki elementler, sürüş şekli, araçlar vs.. birbirinden farklıdır. Farklı oyuncular farklı çevrelerde gelişebilir vs..

TM:United ise tüm TM'cileri bir araya toplayan yeni TM platformudur, önceden çıkan tüm TM Çevrelerini barındırır(TMO:Rally,Desert,Snow/TMS:Island,Bay,Coast/TMNconfused smileytadium)
ana menüsü, işletim sistemi(platformu falan işte) gibi geleceğe gayet açık harika bir sistemdir.

Hepsinden önemlisi, TM Online oynanmak için üretilmiştir. TMU'nun korsanını çekip sadece solo oynayarak yanlış yorumlar yapılmasın, cs'yi aptal botlarla oynamak gibi bir şey çünkü o iş.

Oyun yarışmanın ötesinde insanları yaratıcılık açısından gayet sömürebilir niteliktedir. Bir kere oynadığınız tüm haritaları zaten başka bir trackmanyağı yapmıştır. Başkalarının oyunun paintinde boyadığı skinleri kullanabilir, yapabilirsiniz. Moding-sever arkadaşlar içinde süper bir kaynaktır Tm.
TMU'da oyunun kendi içerisinde html ile yaratılmış 'manialinks' sistemi vardır ve oyunun kendi tarayıcısından ulaşabildiğnizi, yine trackmanyakları tarafından yapılan ufak siteler vardır.
Bir bakıma oyunu eğlenceli ve sürekli kılan oyunu oynayan kimselerdir.

İşin turnuva yanına gelirsek, çok yaratıcı turnuvalar yapılmaktadır. Takım/klan maçları/ligleri almış başını yürümektedir, onun dışında alternatif türlü türlü turnuva vs. var.

Ben de işin bu yönüyle aktif olarak ilgileniyorum esasen, turnuva düzenliyorum. Vaktinde TMN'de TMU ödüllü bir turnuva yapmıştık ama fazla geri-dönümü olmayınca daha çok eğlence amacıyla deneysel turnuvalar/standart yarış faaliyetleri düzenlemeye yöneldik. www.Trackmania.gen.tr'de daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz, forumada göz atarsınız hatta google reklamlarınada tıklarsınız eheh :p

her türlü soru ve sorununuz için kafamı şişirebilirsiniz msn:[email protected]

İyi yarışlar smiling smiley

yeni konu mu açsaydım ki ya hmm, diğer tm başlıklarına c/p yapayım ya da bu mesajı ya da neyse,..

Oyunun fiyatını yazmamışım, TMU maalesef ülkemizde ki mağazalarda bulunmamakta bu yüzden eli mahkum internetten download versiyonunu indirmeniz gerekiyor. Fiyat:39£
Steam aracılığıyla alırsanız daha ucuza geliyor.. Tek fiyat veriyorsunuz, aylık-yıllık ödeme vs. yok.

öyle işte. ehe(:D
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:
Valla bi wow kaptırmışız :D O değil de ben üniversiteye başladığımdan beri single player oyunlardan uzak kaldım, şimdi bu bölüme bakıyorum ya 10 sene öncenin oyunları var tanıdığım ya da hiç adını duymadığım oyunlar var.

o da değilde tmn'de bir online oyun biliyosun di mi, öylesine yazdın buraya denk geldi? o.o
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Trackmania Guiness Oyun Rekorları kitabında!

Evet hemde bi kez değil birçok kez.::o

En büyük Online Yarış
Time attack modunda trackmaniada düzenenlene bir yarışma bir servırda topla 132 oyuncu toplayarak bu rekora imza attı o.o

Yarış Oyunu içlerinde en büyük veri deposu

Online bir turnuva için bedava tasarlanan tek oyun
TMN burada yerini alıyor

Dünyanın en popüler online yarış oyunu

En fazla ülkenin katıldığı offline yarışma
Electronic Sports World Cup 2007 (ESWC'07)'ye Trackmania için toplam 34 ülke katılmış bu da rekoru almaya yetmiş.

Bir oyuncu tarafından yapılan en popüler video
Blacksharkın 1K Project II i rekoru elinde tutuyor Gametrailers.com da 2milyondan fazla kez seyredilmiş :D

Kaynak: http://www.trackmania-lejeu.com/forum/viewtopic.php?t=25371

Daha fazla bilgi: http://gamers.guinnessworldrecords.com/book2008/preview.aspx

Türkler hala nfs oynayadursun X(

edt, başka forumlara falan da yazdığım için janjanlı bi yazı oldu neyse:D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...