Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

facebook Vs eksi sözlük

2pacAmaruShakur

Öne çıkan mesajlar

facebook da kız yazıyosun
said:
Kızıl Ada Network: Turkey Matches:NameSend Message

Poke Her!
View Friends

Add to FriendsName: Kızlara Köle Adayı Network: Turkey Matches:NameSend Message

Poke Him!
View Friends

Add to FriendsName: Seda Kızılbudak çalışkan Network: Turkey Matches:NameSend Message

Poke Her!
View Friends

Add to FriendsName: Ece Ebru Kızıl Arsan Network: Turkey Matches:NameSend Message

Poke Ece!
View Friends

Add to Friends
ahanda böle şeyler cıkıyo
Sosyal ağlarda paylaş

katılıyorum ekşinin yazar alımına başlamasının facebook'un popülerliği ile alakası olduğu fikrine. eskiden ekşi'ye ayırdığı vakti şimdi facebook'a ayıran çok insan tanıyorum. ama TEk sebebi olmayabilir tabi, ekşi paticik'ten daha eski bir yer, insanın yazacak şeyi kalmayabiliyor, yazacak şeyi olanların yazacağı şey yazılmış olabiliyor filan...
Sosyal ağlarda paylaş

birbirine rakip markaların aynı kategoride olması gerekmez, genel bir kural olarak.
kişinin internet başında geçirecek x saati varsa, ilgilendiği her site x saatten çalar. ya da mesela abur cubura yatıracak x lirası varsa çikolata ve bisküvi de o anlamda rakiptir.
bu açıdan ekşinin taze kanla daha ilginç hale gelmeye çalışması mantıklı.
daha ziyade demode olmamaya, canlı kalmaya yönelik görüyorum hamleyi. dediğim gibi TEK sebebi feysbuk olamaz ama etkisi vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

baba öyle deme,15 tane "they dated" ı varsa rahat bi 2 saat geçirir eleman.
yok eski hatunun friendsine bak,walluna bak,vay şerefsiz ne yazmış kim bu ona bak,onun arkdaşlarına bak,ortak birisi varsa soruştur,yoksa ortak arkadaş bul,onun walluna bişiler yaz,dön kıza poke at,git ötekiyle su savaşı yap. vs vs uzar gider bu.

FACEBOOK SUX.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence ekşi bu olaydan sonra tek bir şekilde eski popüleritesine kavuşabilir. 33000 adam arasında muhakkak ki çok kaliteli olanlar olacaktır. İlk 10 entry ile değilde zamanla kendini gösterecekler olacaktır. İşte bunların ayırdını iyi yapmalı moderatörler. Zira eğer yalnızca kaliteliler kalırsa ekşinin sürekliliği sağlanır diye düşünüyorum. Sonuçta bir bilgi kaynağı evet ama bir bilgi çöplüğü olması arasındaki tek etken de moderatörler. Kalitenin bu kadar düşmesinden sonra tek kurtarıcı yine kalite olacaktır.

"Kalite mi sayı mı" muamması ise ayrı bir yer tutmaktadır. Ancak başarı eğer sayı ile kanıtlanacaksa ekşi bunu zaten kanıtladı ama kalite ile de sürdürülebilir kılar.

Facebook ise ekşiyi etkilemez zira ekşiyi okuyan adam yine okur yine yazar... Ancak facebook bir süre sonra sıkar çünkü ekşinin ukalalığı, samimiyeti yok facebookta.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...