Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ekşi Sözlük Çaylak Yazar Alımı

cavanagh

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
İşin sırrını kontrollü deney yaparak öğrendim. Bi ara olayda ssg'nin bi algoritma hazırladığını, çaylaklığın ona göre onay sırasına alındığını söylüyordu. Yazar olan arkadaşım da sürekli ekşi sözlükte ve giriş yaparak kullanıyordu. Demek ki ekşi sözlükte giriş yapmış olarak çok zaman geçirmek gerek öne alınmak için. Ghost mouse açıcam da üşeniyorum hep unutuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Queen said:
İşin sırrını kontrollü deney yaparak öğrendim. Bi ara olayda ssg'nin bi algoritma hazırladığını, çaylaklığın ona göre onay sırasına alındığını söylüyordu. Yazar olan arkadaşım da sürekli ekşi sözlükte ve giriş yaparak kullanıyordu. Demek ki ekşi sözlükte giriş yapmış olarak çok zaman geçirmek gerek öne alınmak için. Ghost mouse açıcam da üşeniyorum hep unutuyorum.

okurken de şimdi de çok az online oluyorum.. toplam 40 entryim var ve hiç kasmadım.. kasmıyorum da..

bence kasmayanları alıyorlar :S zorlamıyorum hiç
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:
Queen said:

okurken de şimdi de çok az online oluyorum.. toplam 40 entryim var ve hiç kasmadım.. kasmıyorum da..

bence kasmayanları alıyorlar :S zorlamıyorum hiç

aynen öyle kasmayanları alıyorlar =))
Sosyal ağlarda paylaş

CoolRider said:
Abi zaten kaliteyi düşüreni şutluyorlar!

yok öyle bir şey, kaliteyi düşüren şutlanıyor falan efsane bunlar. şutlananlar yazı yazarken formatı tutturamayan, cümle kurmayı bilmeyen, ya soru cevap tribine giren saftirikler.

sözlüğün ebesini dikkat ve incelikle belleyen bir kitle 3 senedir "formata aykırı değil" cümlesinin arkasından sözlüğü çoktan becerdi haberiniz yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ne kaybedecek allasen? 30bin kişi kapısında bekliyor zaten. Türkiye'nin en çok hit alan sitelerinden birisi, adamların işi artık sözlük falan değil ticaret, sizde çok önemli bir yazar adayı değil, reklam gelirlerine katkı getiren google analytics rakamlarısınız artık. içeriğin ve içindeki yazarların haline bakılınca anlaşlıyor bu. 5-6 sene önceki sözlüğün halini bilseydiniz anlardınız içeriğin ne yöne gittiğini.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşım üyelerin içeriğiyle beslenen bir yerde bu sende ki elitizm düşünceleri neden. Yeni gelenlerden beyinsiz olanlar gibi harbiden komik, bilgili adamlarda var. Diğer eski yazarlarda allahın lutfu değildi internet alemine senin benim gibi adamlardı. Senin mantığınla Wikipedia gün geçtikçe genişleyip büyümüyor yerlerde sürünüyor. Herşeyde bir elitizm herkeste bir "Ben eşsiz inci tanesiyim!" anlayışı.

Sölük bundan öncede reklam alıyordu hatta üye alımı çok nadir olduğu için merak ve istek yaratıyordu, elit gençlerimizde site bu yüzden daha fazla hit alıyordu. Ama o çok beğendiğin yazarlar yazmayı yeni konu açmayı azaltıllar hatta o bahsettiğin 5 sene önce günlük açılan konusu 100lerde gezerken 1 sene önce bir sayfa doldurmaz hale geldi. Yani değişime, gelişime her kurum, bünye direnir ama gerekliğinden hiç kimse kaçamaz.
Yani artık bırakın bu "Nerde o eski günler!" ayaklarını, yine tıpış tıpış giriyorsunuz o siteye yine okuyorsunuz saatlerce.

ps: ayrıca adam türbe işletmiyor tabiki para kazanıcak, beğenmiyorsan daha güzelini daha özelini yaparsın. Nitekim binlerce klonuda var nette.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...