Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Background downloader

ad3m

Öne çıkan mesajlar

Yok ya bundan sonra bir patch daha çıkartıp sonra yni exp.i çıkartacaklar. Bu patch kanımca oyuncuların sıkılmasını önlemek amacıyla uzun zmandır geliştirilen ama bir türlü oyuna eklenemeyen özelliklerin toplamı olacak. Sonra bir büyük patch daha gelir. Onda da pvp olayının cıvkını çıkartırlar insanlar onla uğraşır, char kasar vs. derken yeni exp gelir herkes ona bağlanır. Blizz de bu şekilde 2009'a kadar müşteri kaybetmez. Sonra ya grafik motoru yenilerle ya da yeni bi oyun çıkartıp WoW'u kapatır WoW kitlesine büyük olanaklar sağlayarak milyonları o oyuna çekerler. Blizzard önümüzdeki 10 15 yıl boyunca online sektörünü lider götürür gibime geliyor. Mükemmel bir firma yapısına sahipler, müşteri memnuniyeti kavramını yalamış yutmuş pazarlamacıları var ve "diablo" sistemini bulan firma sonuçta. İnsanların doyumsuzlukları hakkında kitaplar yazabilir blizzardın yapımcı kadrosu. Keşke pazarlama araştırması ödevim için gereken ropörtajı Blizzardla yapabilsem :/
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
Aluriel said:
Önümüzdeki 2 hafta içerisinde gelmeyeceğine neredeyse eminim 2.3 yamasının. O kadar çok hata var ki hala PTR da mümkün görünmüyor açıkçası.

Nasıl bu kadar emin oluyorsun?
En kısa surede gelsin istiyorum ben.

Bende katılıyorum 2 haftadan önce gelmesi mümkün değil. Özellikle Zul'aman başta olmak üzere saçma sapan buglarla karşılaştım düzgün çalışan basit sistemlerde bile sapıtma söz konusu. Bunun dışında oyun içi kimi dinamiklere yönelik ayarlarda kararsız kalınmış durumda şuanda bunlarıda bir düzene oturtmaları gerek. Birkaç gün arayla yükseltilen ptr sürümleriyle bu tip hatalar ufak ufak giderilmesine ve yeni düzenlemeler, eklemeler yapılmasına karşın Blizzard'ın en az 2 hafta daha testi devam ettireceği kanısındayım. Çünkü 2.3, bu yıl çıkan patchler arasında en fazla mühim değişimin ve yeniliğin yer aldığı bir patch.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
blizzard'ın downloaderı ile cok yavas iniyor. patch mirrorsa dusmesini bekleyecem ben.

bir de hazır konusu ilen sorayım, tbc yuklendiginde versiyon kac oluyordu hatırlayan var mı?
tbc den sonraki yukledigim tüm patchleri silip, büyük tek parca patch indiricem de.

2.0.1 tbc sonrası yüklenen ilk patch oluyordu hatırladığım kadarıyla geçen gün bende temizledim. 2.2.0'ı tek parça halinde indirdim. Eğer kotan varsa uyarıda bulunayım 641MB'lik bir patch indirmen gerekecek. Kolay gelsin :)-D
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:
Ben test serverına giremiyorum. Yeni client mi lazım? patch mi indirmek lazım yoksa başka birşeymi?

PTR'de bir sorun yok şuanda oyundayım. Daha önce hiç ptr tecrüben oldu mu ? Olmadıysa www.wow-europe.com/ptr buraya hesabınla giriş yapacaksın. PTR clientını indireceksin 300-350MB arasında olması lazım. Ayrıca Copy Character seçeneği ile beraber karakterini test realmına kopyalayacaksın. Bu biraz zaman alabilir. Bir ara delayed time 4 güne kadar çıkmıştı ama bu aralar o yoğunluk kalkmıştır. Kalktıysa çok kısa sürede karakterin kopyalanır. 2 adet realm mevcut. Biri pve biri pvp. Pve realmı Pvp'ye oranla daha yoğundur. 4 karakter kopyalama hakkın var. Aynı karakteri iki realmada kopyalayabilirsin. Bu detayları tecrüben olmadığını farzedip verdim başka bir sorun yaşıyorsan daha açık belirtirsin elimden bişey gelirse yardımcı olmaya çalışırım. Ha yok eğer bu konu hakkında bilgin yoksa ne ala bu temel bilgiler sana yol gösterecektir sormak istediğin birşeyler varsa sorabilirsin. Bu arada konu akışını bozduysak affola B)-
Sosyal ağlarda paylaş

Lindoras said:
toggie said:
blizzard'ın downloaderı ile cok yavas iniyor. patch mirrorsa dusmesini bekleyecem ben.

bir de hazır konusu ilen sorayım, tbc yuklendiginde versiyon kac oluyordu hatırlayan var mı?
tbc den sonraki yukledigim tüm patchleri silip, büyük tek parca patch indiricem de.

2.0.1 tbc sonrası yüklenen ilk patch oluyordu hatırladığım kadarıyla geçen gün bende temizledim. 2.2.0'ı tek parça halinde indirdim. Eğer kotan varsa uyarıda bulunayım 641MB'lik bir patch indirmen gerekecek. Kolay gelsin :)-D

evet 'before the storm' dan sonra gelen patchmiş. 2.x -> 2.2.0 641mb buldum dun aksam. saol yine de ;)
kota sux, kablo pwnz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...