Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Retri Paladin

CapN

Öne çıkan mesajlar

Uzun bir aradan sonra wowa geri donuş yaptım oyuna başladıgım gunden berı healer class oynadım ve Priesttede Holydim , Paladada

Paladinimi Retriye Cevırmek Istıyorum Gear Konusunda Yardım Istıcem DPS oynamadıgım ıcın bır fıkrım yok

Spell Damage / Critmi
Ap / Hit

Yoksa Ikısını Harmanlamalımıyım

Mutlaka Almam Gereken Gearlar Icın Onerı Verırsenız Sevınırım

Son Olarak Talent Olarak
0/18/43 Dusunuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım hangi charla ne yapıcagımı sormadım sadece ıtem konusunda bılgı ıstedım açık sorular :) AV da karşıma çok iyi paladinlerde çıktı gayette damage vurabılıyorlar. Priestı Expten once nasılsa öle bıraktım setı ıcın cok kasmıstım dokunmuyorum öle muzelık kalıcak :)

Oyuzden cacık olmaz vs kısmı ılgılendırmıyor.

Yınede yorumlara teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi 2 şekil Retribution olabilirsin
PVP veya Raid için buna göre spec ayarlaman lazım.

PVP için önerebilceğim spec 5/13/43 olur bu specte direk burst 2h dmg ve attack power yüklenmiş durumda ama gear paladin için çok önemli yapman gereken patch öncesi deli gibi honor kasıp sezon 1 paladin setini tamamlamaya çalışmak buda zaten baya zaman alır.

üşenmeyip kasarsan uygun gearla cok eglencelidir :p kim ne derse desin 10sn de tier 6 setli enchantment shamanı ayağımın altına aldığımı bilirim :p

Raid için dersen komple başka bir olay
onun içinse 5/8/48 öneririm çoğu yeterli sayıda paladini olan guild retribution paladine yer veriyor en güzel özelliği tüm raide %3 spell melee ranged crit vermesi talentla güzel gearlada saglam dmg verir

paladinleri çekemeyenler patlasın :p
Sosyal ağlarda paylaş

Invulon said:
Şimdi 2 şekil Retribution olabilirsin
PVP veya Raid için buna göre spec ayarlaman lazım.

PVP için önerebilceğim spec 5/13/43 olur bu specte direk burst 2h dmg ve attack power yüklenmiş durumda ama gear paladin için çok önemli yapman gereken patch öncesi deli gibi honor kasıp sezon 1 paladin setini tamamlamaya çalışmak buda zaten baya zaman alır.

üşenmeyip kasarsan uygun gearla cok eglencelidir :p kim ne derse desin 10sn de tier 6 setli enchantment shamanı ayağımın altına aldığımı bilirim :p

Raid için dersen komple başka bir olay
onun içinse 5/8/48 öneririm çoğu yeterli sayıda paladini olan guild retribution paladine yer veriyor en güzel özelliği tüm raide %3 spell melee ranged crit vermesi talentla güzel gearlada saglam dmg verir

paladinleri çekemeyenler patlasın :p

Invulon teşekkürler en azından bılgılendırıcı bısıler yazdın :)

Şuan Icın Guıld bulabılcegımı dusunmuyorum honor bırıktırmekteyım 20k kadar oldu 2 gunde anca bukadar :) onumuzdekı patche kadar devam edıcem honor kasmaya.
Sosyal ağlarda paylaş

Baalzebub said:
retri pala'nın itemları iyiyse gayette güzel dps yapar. gidip bir warlock bir mage kadar yapamaz, ama hunterla başabaş gider eğer oyuncusu iyiyse. küçümseyenlere şaşıyorum ben.

Gelsin yapsın paladin 1200 dps ortalama görelim. Varsa screenshot video vs bekliyorum. Asıl sen hunter ı küçümsüyorsun ben ona şaşıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
Baalzebub said:
retri pala'nın itemları iyiyse gayette güzel dps yapar. gidip bir warlock bir mage kadar yapamaz, ama hunterla başabaş gider eğer oyuncusu iyiyse. küçümseyenlere şaşıyorum ben.

Gelsin yapsın paladin 1200 dps ortalama görelim. Varsa screenshot video vs bekliyorum. Asıl sen hunter ı küçümsüyorsun ben ona şaşıyorum.

Hunterları küçümsemiyorum ki. Benim tek 70 karakterim var o da hunter zaten. Sadece bir warlock ya da mage kadar yapamayacaklarını söyledim. Bufflanmış rogueları işin içine katmıyorum bile. Sonuçta hunter main dps classı değil. İstisna bosslar haricinde damage meter'da 1. olmalarının mümkünatı yok (buffsız rogue varsa ve oynamayı bilmeyen mage ve locklar varsa yine 1. olabilir tabii).

Ayrıca "gelsin 1200 dps ortalama yapsın" dediğinize göre siz öyle bir dps yapıyorsunuz sanırım. Hunterla 1200 dps yapabilmeniz için (spec ne olursa olsun) BT seviyesinde itemlara sahip olmanız lazım. Üstüne paladin ve shaman bufflarını saymıyorum bile. Sizin bahsettiğiniz biraz ütopik, sonuçta bt yapan kişi sayısı belli. Genel olarak konuşmak lazım. Greeny'nin dediği gibi karazhan/gruul/mag hatta abartırsak SSC itemlarıyla oynayan bir retri paladin gayette güzel DPS yapar. Seal of Command gibi kaç tane imba talent var allahınızı seviyorsanız.

Hepsini geçtim, 1200 DPS yapan paladin bulamamanızın sebebi basit: BT ya da Hyjal gibi instancelarda retri paladin oynamanın mantığı yok. Sonuçta bir rogue kadar DPS yapamıyor, diğer melee classlara yaptığı bir buff katkısı da yok (blessingler hariç ki onlarda anlık değil, holyler de yapabiliyor sonuçta). Holy paladin'in raidlerde ne kadar aranan bir class olduğunu söylememe gerek yok. Zaten serverlarda paladin kıtlığı da var. Paladin oynayan adam da rogue kadar dps yapamadıktan sonra gidip raid liderinden niye dps yapamıyorsun diye azar işiteceğine holy gidiyor, aranan adam oluyor. Bu kadar basit.

edit: Greeny gibi benimde tanıdığım bir retri paladin var, ssc/tk gearı var kendisinde, gayette iyi DPS yapıyor kendisi. daha yeni indirdiler kael'i. (şu an holy gerçi)
Sosyal ağlarda paylaş

Baalzebub said:
Aluriel said:
Baalzebub said:

Hunterları küçümsemiyorum ki. Benim tek 70 karakterim var o da hunter zaten. Sadece bir warlock ya da mage kadar yapamayacaklarını söyledim. Bufflanmış rogueları işin içine katmıyorum bile. Sonuçta hunter main dps classı değil. İstisna bosslar haricinde damage meter'da 1. olmalarının mümkünatı yok (buffsız rogue varsa ve oynamayı bilmeyen mage ve locklar varsa yine 1. olabilir tabii).

Ayrıca "gelsin 1200 dps ortalama yapsın" dediğinize göre siz öyle bir dps yapıyorsunuz sanırım. Hunterla 1200 dps yapabilmeniz için (spec ne olursa olsun) BT seviyesinde itemlara sahip olmanız lazım. Üstüne paladin ve shaman bufflarını saymıyorum bile. Sizin bahsettiğiniz biraz ütopik, sonuçta bt yapan kişi sayısı belli. Genel olarak konuşmak lazım. Greeny'nin dediği gibi karazhan/gruul/mag hatta abartırsak SSC itemlarıyla oynayan bir retri paladin gayette güzel DPS yapar. Seal of Command gibi kaç tane imba talent var allahınızı seviyorsanız.

Hepsini geçtim, 1200 DPS yapan paladin bulamamanızın sebebi basit: BT ya da Hyjal gibi instancelarda retri paladin oynamanın mantığı yok. Sonuçta bir rogue kadar DPS yapamıyor, diğer melee classlara yaptığı bir buff katkısı da yok (blessingler hariç ki onlarda anlık değil, holyler de yapabiliyor sonuçta). Holy paladin'in raidlerde ne kadar aranan bir class olduğunu söylememe gerek yok. Zaten serverlarda paladin kıtlığı da var. Paladin oynayan adam da rogue kadar dps yapamadıktan sonra gidip raid liderinden niye dps yapamıyorsun diye azar işiteceğine holy gidiyor, aranan adam oluyor. Bu kadar basit.

edit: Greeny gibi benimde tanıdığım bir retri paladin var, ssc/tk gearı var kendisinde, gayette iyi DPS yapıyor kendisi. daha yeni indirdiler kael'i. (şu an holy gerçi)

Evet BT seviyesinde itemlere sahibim ve ortalama 1100-1200 dps civarlarında görüyorum Survival spec ile. BM spec ile daha fazlası da mümkün. Eminim ki benim guildimdeki rogue, warlock ve mageler oynamayı bilmiyor ve ben bu sayede onlardan daha fazla dmg yapabiliyorum yerine göre. Şu ana kadar hiçbir zaman shaman buffı gibi bir lüksüm olamadı malesef. Paladin buff ı dersen o herkeste var. Rogueların çok fazla dps yapmasında WF totem, Unleashed Rage, Expose Weakness, Imp. Hunter' Mark, Battle Shout gibi tamamından benim yararlanamadığım bir sürü dış etken olduğunu unutmamak gerek. Hunterların bir warlock yada mage kadar yapamayacaklarını neye dayanarak söylüyorsun anlayamıyorum malesef. Daha önce de tartışılmıştı bu konu. İstisna bosslar haricinde dmg meterda 1. olmaları mümkün değildir gibi bir iddiada bulunuyorsun bense yanıldığını düşünüyorum. Magtheridon, Gruul, Black Temple da Supremus, Shade of Akama, Teron, Shahraz (özellikle nerften önce), Illidari Council ve Illidan, Hyjalda Winterchill ve Azgalor çok rahat bir şekilde en üst sıraları zorladğım zaman zaman 1. de olduğum bosslar.BT yapan guild sayısı hiç te az değil şu sıralar. Ayrıca BT yapan guildteki hunter yine aynı guildteki insanlarla yarışıyor dmg meterda, kalkıpta karazhan itemli adamlar karşılaştırmıyorum durumu.
Sosyal ağlarda paylaş

2.3 Ptr.Gear'a dikkat edicek olursanız öyle BT,SSC,TK karması değil.O buffsız Ap değerlerine ulaşmak son derece kolay eğer guildiniz Tier 4-5 itemleri Retro almanıza izin verirse tabi.Üzerindeki bufflarda(shaman'la denemeleri saymıyorum) her guild'in Raidlerde uyguladığı standart bufflar.Yapılan dps bana gayet makul göründü...

p.s=Retro paladin spec önerisi altında yine retro paladinin olası dps'i tartışılıyor.Forumda açılan bazı konuların nerden nereye geldiğini hepimiz görüyoruz arada sırada.Senin değer vermediğin bir yorum başkasının işine yarayabilir o yüzden gereksiz tansiyon arttırmaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
retri paladan cacık olmaz

said:

Alıntı:
ovchinnikov
retri paladan cacık olmaz

lol al bendende o kadar grinning smiley

said:
Warriorla pvp yaptım mage ile pvp yaptım warlock ile pvp yaptım Pala hepsine karşı ezik. Kusura bakmayın böyle yani.

said:
retri pala ütopik paladir
fantazilerin adamıdır yalandır cacıktır toptur hıncaldır uluçtur.

said:

o shaman sadece sana attack verip kendine kahve almaya gitmiştir içeri smiling smiley yawaş kes smiling smiley

retri paladin build+item hakkinda yardim istenmis, fekat gel gorki gene class kavgasina donulmus, paladin cacik hede hodo. isine yariyosa bu mesajlar helal.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...