Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Araba tercih

Tyrael

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Benim araç eşşekten hallice durumda :P
Koltukları yatırıp boyanması için siyah (bilen bilir diyorum) 40x40x2mm profil taşıyorum. Kirli önlük varken üstümde kullanıyorum. Geçenlerde ağaç talaşı taşıdım bir de. Camlar taşlama motorunun çapağı ile ufak ufak yandı ve haliyle o camların contaları da nanay durumda. Yan komşu havayla astar boya atıyordu malzemeye, rüzgar gıcıklık yaptı, aracın üstü pürüz pürüz. 3-5 tane sac çizigi ile Dodge 250 vuruğu var bağaj kapağında. Ön camda 3 tane noktasal çatlak mevcut. Aynalarda apartman komşularımın sürtmesi neticesinde oluşan çizikler ve kazıntılar mevcut. Sağ arka çamurluk ile kapının birleşme noktası Alfa Romeo 147 tarafından ezildi. Bijon kapaklarımdam birkaçı ve jant göbeğinin biri aşırılmış durumda. 3 aydan fazladır da yıkanmadı ve Aralık sonuna kadar da yıkanmayacak :D

Arabama çok özenirim görüdüğünüz üzere. Sakınılan göze çöp batıyor sonra ;)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Bu mesajda gizli reklam kullanılmıştır.

Cumartesi günü Kartla Oto Sanayi'ye bakım için götürdüm aracı.
Passat TDI'ı olan bir zaat yaklaştı;
-Kaç model araba?
-97 model, 96 trafiğe çıkışlı.
-Yaşına göre baya şeyy olmuş eee
-Yıp...
-Diri kalmış yaaa.
-?!? yıpranmış olmasın???
-Yok yaa bayaa temiz...
-......!!! (Serviste başka Audi var mı diye bakınmaya başladım)

Araç temiz olsa gam yemeyeceğim :P

Servis raporu:
-hava filtresi değişimi
-klima filtresi değişimi
-yağ filtresi değişimi
-yağ değişimi
-ön fren balataları değişimi (Audi servis balatası)

230 YTL tuttu :
Aks bilyamı dağıtmıştım, vakit kalmadığı için o da haftaya değişecek artık :)

Adamı duydum ben, aracım temiz ve diriymiş :P Resimlerle beraber aracımı Otokiritik.com'da yorumlarım artık ;)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

kosifler bmw servisi, telefonda onceden sorunlar anlatılmıştır. Ufak basit seylerdir. Arabanın altı cok cok sert vurulmuştur amac araba saga sola cekıyor mu bir baktırmaktır. Kosiflere gidilir:

-selam
-merhaba sayın namessar, arabanızın bir seyi yok. 12000 km servis bakımına bekleriz artık.
-?!?!
-orjinal yangın tüpü ister misiniz?
-Ben daha arabayı gostermedim?

abartıyorum tabi ama asagı yukarı boyle gerceklesıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Döşeme için teflon bazlı malzeme kullanılıyor kir tutmasın diye.

Ben döşeme koruma sistemlerine pek sıcak bakmıyorum. Neden?
Arabanın içinde kalıcı kimyasallar kullanılmasına ve bunlara benim devamlı haşır neşir halde bulunmama alışamadım. Ben yaşlanıyorum, koltuk ilk günkü gibi kalmış bana ne :) Yeteri kadar kimyasal soluyup yutmam yetmezmiş gibi burnumun dibine kadarda kendi ayağımla gidip benzeri malzemeleri küçük bir hacimde devamlı soluyacağım şekilde sokturmak pek mantıklı gelmiyor.

3 sene kadar önce cebimdeki tornavida koltuğumun sol tarafına takıldı ve yırttım. Orjinal kılıf deli para ve diğer koltukların tonlarına uymayacak, malum UV solduruyor. Ben de Kartal'da ustamın tavsiye ettiği döşemeciye götürüp ithal kumaşla o yeri yamalattım. Hani koltuk parça kumaşlardan oluşuyor ya, o yırtılan kısmı söküp yeni parça kesip koydu. Geçen sürede ne sarktı, ne de deforme oldu. Dikkatli bir göz bilerek bakmadığı sürece de anlayamaz :)

Kısacası fani şeyler, aman şöyle oldu diye dert etmeyin ;)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

tyrael, alacagın arabada bir adette buzlanma uyarısı mevcutmus. sabah 2. kopruden karsıya gecerken birden yol bilgisayarı bir uyarı sinyali verdi. bir viyaduk ustundeydim. panik oldum eyvah yolda mı kalıcaz diye. kenara cekmeye sınyalı vermısken bir baktım panele meger aracta yol buzlanmasına karşı bir uyarı mevcutmus. gafıl avladı kerata.
Sosyal ağlarda paylaş

kopuge de gerek yok. lastik patladigi zaman basinc sensoru sinyal veriyor lastigin patlak ya da cok inik diye. 1 serisinde kullanilan runflat lastikle, lastigin havasi tamamen bosalsa bile 80-90km hizla 250 km yol gidiyorsun. bu da en yakin lastik degistirebilecegin yere rahatca varabilirsin demek.

bmw artik 1 ve 3 serisinde standart olarak bu lastiklerden kullaniyor.

yalniz lastikler her sisirildiginde lastik sensorunu manual olarak resetlemen gerekyior yol bilgisayarindan. baska bir sart yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...