Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

.WMV formatı, .DAT formatı, VCD yaratma...

BlackRose

Öne çıkan mesajlar

şimdi bu hınzır windows movie maker çok süper capture yapıyor yapmasına da kaydederken doğal olarak .WMV formatında kaydediyor

bu dosya ile nero gibi bir cd yazma programına gittiğinizde de program kaynak dosya için .DAT veya .MPG gibi dosya formatları istiyor, .WMV'yi kabul etmiyor

birinci seçenek olarak .WMV'yi .DAT'a çevirmeyi düşündüm ve bunun için de programlar buldum ama çok gereksiz bir işlem ve aşırı da uzun sürüyor

yani ne vardı movie maker dat formatında da kaydetseydi dicem ama diyemiyorum microsoft gibi bir firmaya hakaret etmeye benzer bu =)

neden movie maker kullandığımı da söylim, snazzi pci kart var ve içinde gelen video edit programları için hiçbir yerinde cd-key/serial vs bulamadım, delirmeden önce de movie maker'ı keşfettim, çok kullanışlı basit imkanlar sağlıyor size, mesela bir videonun başına fade in/out efektleriyle birlikte bir başlık ekleyebiliyorsunuz, farklı videolara geçişte çok güzel geçiş efektleri vs var

dediğim gibi kendi programlarını kullanamadığım için ve movie maker da kullanışlı geldiği için onu kullandım ama bu defa da VCD yapamadım :/

durum bundan ibarettir...
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de bu Movie Maker ile ilgili bi problemim var
Nightmare Before Christmas ı indirdim netten ama adamlar başına 3 dakka reklam gibi bişi koymuşlar
O yuzden altyazılar uymuyo
Bende açtım movie maker da (40 dakka surdu açması.. gerçekten) o ilk 3 dakkayı sildim ama save edemedim
Kafayı yedim
Bi yolunu bilen varsa solesin luffen
Alternatif bi program falanda olabilir[hline]Join Our Army.. OrcMasters
DivX Listem
Sosyal ağlarda paylaş

bir dolu program var
bak ben bu konuları açtıktan sonra kim korkar google'dan kitabı geçti elime :P sonra yazdım işte "mgp joiner", "avi edit", "wmv to mpg" diye google arama motoruna

bir dolu şey çıkıyor, hatta bir kısmı freeware, olmayanları da zaten süreli de olsa işini görecek kadar kullanabiliyosun

şimdi program da önerirdim kesme birleştirme işleri için ama kafam allak bullak oldu program isimlerinden, bir saattir onları temizlemeye çalışıyorum zaten =)

dediğim gibi arat mutlaka istediğin şeyi yapan bir program çıkıyor karşına
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...