Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şu sıralar moda, mor inek olmak

Bone

Öne çıkan mesajlar

Mor inek nedir?
İlk başta onu söyleyeyim..
bu sıralar reklamcıların en sevdiği kelime "mor inek"
sıradışılığı, herkesten farklı şeyleri yapanlara mor inek denir..
mor inek, örnek olarak şunu düşünür.
"rakibim ürününde indirime geçerse ben de indirim yapabilecek miyim?
evet.
O zaman niye şimdi indirim yapmıyorum?"

reklamcılıkta kullanımı yaygınlaştığı için gazetelerde "mor inek" lafını çok sık görür olduk..
hatta gençler arasında şu an moda "mor inek"

uzun zamandır düşünürdüm..
adam sıradışı olmak istiyor..
ama yaptığı sadece modayı takip etmek..
sıradışı olmuyor ki.
Mesela herkesten farklı olmak için önü beyazlatılmış kot giyiyor..
oysa o sırada moda olan zaten o...
sıradışı olmaya çalışırken aslında sıradan oluyor..

Ha bir de şu olay dikkatimi çekti..
Sıradışı dersek birisine "cool"
Sıradan dersek birisine "banal"
Normal dersek birisine "uslu"
Anormal dersek birisine "yaramaz"
demiş gibi oluyoruz..
Oysa anormal demek zaten sıradışı oluyor.
Ama birisini aşşağılamak için anormal kullanıyoruz...

Neyse konumuza geri dönelim..
Ben çok sıradışı bir kişiyimdir..
Ha tamam herkes aslında bir miktar sıradışıdır..
Hatta "benim çocuğum çok zekidir ilkokulda hep takdir alırdı" demek gibi kendini diğerlerinden küçük görmemek için söylenen sözler gibidir..

Oysa normal olmayan davranışlar yapmışımdır hep..
Bu "vazoyu kırmak" gibi yaramazlıklar değildir..

Mesela anaokulunda kütüphanede konuşmak yasaktı.. Hiç kimse konuşamazdı..
Ama ben gidip orda konuştum. Konuşma özgürlüğümü kullandım..
Normalde konuşanın ağzına bant yapıştırırlardı.. Herkes de buna paşa paşa uyardı..
Oysa ben ona da karşı çıktım. Ağzımı bantlamak istediklerinde direndim bu sefer de paket bantıyla bağlamak istediler beni..
Ona da direndim hoca gelinceye kadar..

Mesela normalde herkes çakmak çakar perdeyi yakar.
Oysa ben gazlı fırındaki ateşe değerek elimi yaktım (izi duruyor hala)

ya da 5-6 yaşlarımda buz paten kursuna gitmiştim..
Orda herkes hocanın dediklerini yapıp kaymayı öğrenmeye çalışırken ben de pisti turlardım tek başıma..

Sıradışı olabilmek için kasti yaptığım birşey değil bunlar..
Zaten kanımda olan birşey. Sizin için nefes almak ne kadar doğalsa, sıradışı olmam da benim için o kadar normal..
Dediğim gibi kasti yaptığım birşeyler değil bunlar.

Ayrıca kendime bakıp "ben niye normal değilim" dediğim zamanlar kendimi "sen modayı niye takip ediceksin, moda seni takip etsin" diye avuturum çoğu zaman..

Neyse konuya dönelim..
"Mor inek olmak gençler arasında şu an moda" demiştim..
O konuya dönelim..
Benimki pek mor ineklik değil daha çok beyaz kurtluk...

Bu ayki Hey Girl dergisini aldım..
Yanlış anlamayın gay değilim..
Ama kapağında Sinem Kobali gördüğümden
ve "kurtadam vampir" gibi kelimeler gördüğümden aldım dergiyi..

Neyse.
Dergide mor ineklerden bahsedilmiş.
"Farkedilmek için farklı ol" tarzında bir yazıydı..
Benim bahsettiğim "sıradışı olmaya çalışıyorlar aslında hepsi aynılar" konusunu konuşmuslar orda..

Bağdat Ve İstiklal caddelerinden bahsedilmiş... "Biri diğerine tikky diğeri de ötekine uçuk diyor, oysa hepsi sadece moda olanı takip ediyor" demek istemişler..
Ayrıca "herkes asmalı konakı felan izliyor. Sen farklı ol o dizileri izleme, onun yerine reytingi az olan dizileri takip et"
gibi şeyler söylenmiş..
ayrıca mor inekten bahsedilmiş..

Valla şimdi de moda mor inek olmak olmuş..
Oysa insan birşey olmak için kasmamalı..
Ne demek "moda olanı yapma moda olmayanı yap"
İnsan istediğini yapabilmeli..
Bir tarzı olmalı..
Bazen belki moda olanları sever bazen de moda olmayanları sever..
Ama bir tarzı olmalı..

Modayı takip edicek diye hergün yeni kıyafet almamalı..
Ya da mor inek olacak diye modanın tam tersini yapmak zorunda hissetmemeli..

Bence insan kendi tarzını yakalayabilmeli..[hline]Bir şeyi göremiyor olman,
orda olmadığı anlamına gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Hey Girl almakta falandır dimi sıradışılık :P Tek sen değil senin köpeğin de sıradışı. Horlayan köpek ne görmüştüm ne de duymuştum :D[hline]"Gözlerim zamanı akıp giderken izler, bütün canlı varlıkların ölümünü görür. Benim gözlerimde, insan teni çürür solar, ilkbahar ağaçları yapraklarını döker, kayalar ufalanıp toz olur. Sadece uzun ömürlü elfler arasındaki genç kimseler bana normal görünür, yine de onları renk verişlerini kaybetmek üzere olan çiçekler olarak görürüm. Ama sen... "
Sosyal ağlarda paylaş

Heh farklı olmayı benim kadar becerebilicek kimse tanımıyorum bu dünyada :) biraz fazla farklıyım ama aşırı farklı denilebilir yani insanların mhzsi 380 ise benim -380
Farklı olmak içinden geleni yapmaktır
İçinden geleni yapmak herkezde farklıdır
Parmak izi nasıl farklı ise buda farklıdır
İçinden geleni yaparsan farklı olursun
Farklı olursan insanlar sevmez ama çünkü Sen GERÇEK farklısındır
O anki Farklı Moda asıl modadır ama ben farklıyım yea men kuul uhh tipler Farklı Moda ya uyarlar
Ama hepsi aynıdır
Farklı moda isimi üstünde moda
Modanın farkmı var ülen normal oluyorsun ozaman

Bide kendin olmak diye birşey yok
Kendin olucam diye yanındakiler oluyor insanlar ozamanda moda oluyor:)
Kendin olursan diğerlerine uyamassın kendin olmak diye birşey yoktur böyle bir sözcük yoktur kendin olmak istiyorsan içinde ne geçiyor onu yap kendin olursun yok şimdi bu hareket bizi bozar dersen kendin olmassın:)[hline]thanatos 01 January 2004 00:00 tarihinde demişki
20dk kaldi hala gelmedimi sampanyalar?

* saga sola kosusturur !
Not:Önemli olan mesaj diil tarriihhh:)

Sosyal ağlarda paylaş

her insan farklıdır zaten her insan içinden geleni yaparsa dierlerinden farklı olur kendi olur
en doğalı doğrusuda budur[hline]fedaykin, 24 November 2003 18:38 tarihinde demiş ki:
yakınlaşan dudaklar ve birbirini kovalamaca oyunu
Obscura K.Matthew Guildmaster/Keepers Of Rebellion
Sosyal ağlarda paylaş

giyim, müzik, film dizi görünüş zevkini belirli kalıplara oturtmaya ne gerek var ki :) Ne istersem onu dinlerim ne istersem onu giyerim veya ne istersem onu izlerim diyebilmek daha mantıklı geliyo bana. tarz denen şeyin-varsa- kendiliğinden ortaya çıkması gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

çok güzel bi yazı olmuş tebrikz
:tebrikz:

günlük hayat boyunca, insanalr bazen garip gözükmemek bazen ne biliim çekindiği için, kendilerini kontrol ederek ortama uyuymlayarak davranırlar.
Bunu yapmayana farklı olana sınırları deiştirene deli derler. aslında o deli,farklı die tabir ettiğimizdir[hline]a.k.a wicked
Alexi_Septimus, 11 December 2003 10:22 tarihinde Ghost1989'la iletişim kurmaya çalışır:
H4XX0R3D?
H4XX0R DUD3?
B@B TH3 K3NK?
Girin girin hepinizi beklioruz!: e-all
Sosyal ağlarda paylaş

sadece farklı olmak için birşey yapmam, kendime uyuyorsa o (her neyse) benim için uygundur seçilmeye. bu kıyafet de olur başka birşey de. mesela "rating'i düşük şeyler izle farklı olmak için" denmiş, saçmalık. sırf farklı olmak yapılan hareketler sadece anlamsız değil, rahatsız edici de geliyor bana. herkes su içiyor diye asit mi içeyim? anlamsız ve zararlı da yerine göre.. (kişinin kendine uymayan birşeyi sırf şekilcilikten kabullenmesi zararlı bir durum bana göre)

ben de farklılığı bir meziyet olarak görmediğim ve farklı olmaya çalışmadığım için farklı sayılırım kendime göre, sonu yok bu olayın.. :) ama gene de farklıyım..[hline]Yes. In the rain, I smiled, but I was really crying.
I was really crying.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya farklı olmanın da bi sınırları olmalı adam gri pantolon giyer altına beyaz çorap onunda altına spor ayakkabı giyerse bi de pis pis ter kokarsa ben onun farklılığını yiyim!
Yani farklı olmak kötü bişi demiorum ama aşırıya kaçmak kesinlikle iğrenç bişi bence[hline]Ne faşizm , ne komunizm
Yaşasın Erotizm
Sosyal ağlarda paylaş

Aslına bakarsanız Her insan karakter olarak birbirlerinden tamamen ayrıdır. ama Gerek Medya maymunlugu, aynı tip görülen davranışlar yüzünden çoğu kişi aynı gözükmekte.

Bilemiyorum Ben Birşeyler yaparak sıradışı olunacagına pek ınanmıoyrum. Yani sözüm bonecrusher'a degil.
Tvden, Dergilerden falan gorerek "Aa Evet boyle yapmalıyım, Şöyle davranmalıyım" şeklinde düşünenlere.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 03 January 2004 21:24 tarihinde demiş ki:
Sıradışı olabilmek için kasti yaptığım birşey değil bunlar..
Zaten kanımda olan birşey. Sizin için nefes almak ne kadar doğalsa, sıradışı olmam da benim için o kadar normal..
Dediğim gibi kasti yaptığım birşeyler değil bunlar.
Ayrıca kendime bakıp "ben niye normal değilim" dediğim zamanlar kendimi "sen modayı niye takip ediceksin, moda seni takip etsin" diye avuturum çoğu zaman..
İnsan istediğini yapabilmeli..
Bir tarzı olmalı..
Bazen belki moda olanları sever bazen de moda olmayanları sever..
Ama bir tarzı olmalı..

Güzel konu...

Sıradışıyım desem az kalacak..
A ile B ile değil.. C ile de değil..Kendim oluyorum.Kendim zaten belirli bir süre sonra farkına vardım durumun.(Çevrede etki-tepki sayesindede)1 Hafta boyunca,hiç sınıftan dışarı çıkmadan,7 Tenefüstede sınıfta bulunan,ara sıra cama çıkan bir insan var mıdır? Vardır..Walkmen dinleyerek geçiriyordum zamanı..Ama hiç umurumda olmuyordu bir çok şey nedeni ise "Gamsız olmak" değil..Öyle olmak istediğimden dolayı..

Sormam,soruşturmam..Öyle olacaksam,öyleyimdir hesabı..basitce..

said:

Modayı takip edicek diye hergün yeni kıyafet almamalı..
Ya da mor inek olacak diye modanın tam tersini yapmak zorunda hissetmemeli..

said:

Bence insan kendi tarzını yakalayabilmeli..[hline]Bir şeyi göremiyor olman,
orda olmadığı anlamına gelmez.

Ya..Özgür olmak..
Sonsuzluk=özgürlük bir bakıma..[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Jimenez artık LTDF da olamayacak...
Sosyal ağlarda paylaş

Alın bı medıeval tarzı bastard sword cıkın sole ıslek bır caddeye hıc kımseye bakmadan kılıcı sallaya sallaya dolasın...bakın,ne kadarda farklısınız ınsanlar sıze korku ıle karısık bır bakıs yolluyorlar dımı :)..[hline]Magic.Yes,I know you think you know what it is,and how it works.You don't.You are an ignored fool,just like all the others.

Khelben 'Blackstaff' Arunsun
Sosyal ağlarda paylaş

Ben platemaıl yaptırıp cıkıcam valla sokaga yanınada two handed sword :D
aslında bu mor ınekten manyak elemanlar cıkar okan bayulgen de goruru ınsallah
Bız bu hafta mor ınek olmuşak..... eheh :D[hline]Just as somethings can be right and useless at the same time Cant something be wrong and... Priceless?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...