Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankara'da ninjatsu, kendo, jiujitsu felan

Bone

Öne çıkan mesajlar

birkaç ay önce kolejden kızılaya yürürken ninjatsu salonunun reklamını bir ağacın üstünde görmüştüm..
ama dönüp bakamadım acaba nerde diye..

ninjatsu bile veren bir yer varsa, kendo jiujitsu gibi birşeyler veren yerler de vardır diye düşünüyorum..

bildiğiniz biryerler varmı acaba ankara'da?

ayrıca ne çok saldırgan ne de çok ofensif bir spor yapma düşüncesinde değilim..

mesela karate, yanılmıyorsam, iç huzuru sağlamak için bir spor.
kickboxta ise adamlar direk tekme tokat giriyor..

birinde sakin sakin oturup adamı bir haraketle elense yapıp yere sermeye çalışırken, diğerinde de burnun kırılıyor gözün şişiyor felan.

şu an eskrime gitmeyi düşünüyorum...
Ama önerceğiniz bir spor varsa, ve bunun da Ankara'da eğitimini veren bir yer biliyorsanız, söylemeyen aha böyle olsun: :hmm:[hline]Nefret Ederim: Petek Dinçöz, Harry Potter, Electronic Arts
Hastasıyım: Şebnem Ferah, Wolverine, Blizzard
Sosyal ağlarda paylaş

wt önerebilirim. çok "etkili" bir spor. geri dönüş yok teslim olmak yok tadında. kısa zamanda etki gösterir. kendini savunmak için ideal. ankarada var.

aikido, kaizen aikijutsu önerilebilinir. ankarada var.

judo özellikle senin gibi bi adama önerilebilinir.(lan ne alaka bonepartla karıştırdım birden sen de dombiliysen veya kocuman isen senin için de geçerli tabi) ankarada sebil.

ben adam dövmek istemiyorum felsefeye filan takılıcam topoşum ben diyosan tam çiçek bişi var. Tai Chi Chuan. Gölge boksu filan da diyolar. Hah. o da var ankarada.[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
dagilin lan ! avrupa birligi, humanistler, greenpeace, spiritualistler, hayvan haklari koruma dernekleri ve hititler adina bu foruma el koyuyorum. hepinizi kogusturacagim

[Bu mesaj horacegoesskiing tarafından 08 December 2003 15:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

boneparttan fazla farkım yok diyebilirim :)

ayrıca yok felsefik takılmak istemiyorum..

wt ne..

bir de waypointlerini (adreslerini) söylersen çok sevinirim[hline]Nefret Ederim: Petek Dinçöz, Harry Potter, Electronic Arts
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 08 December 2003 15:25 tarihinde demiş ki:
...
ben adam dövmek istemiyorum felsefeye filan takılıcam topoşum ben diyosan tam çiçek bişi var. Tai Chi Chuan. Gölge boksu filan da diyolar. Hah. o da var ankarada.
...[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
dagilin lan ! avrupa birligi, humanistler, greenpeace, spiritualistler, hayvan haklari koruma dernekleri ve hititler adina bu foruma el koyuyorum. hepinizi kogusturacagim

Aha bonecrusher tam manasıyla bunu istiyodu işte.[hline]i love this game!
Yatay kuvvetlerin,düşey bileşimi...

[Bu mesaj Fistan tarafından 08 December 2003 15:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

wt = wing tsun
bir ce$it kung fu turevi, fakat farki amaca cok daha cabuk ve basit yollardan ula$mak. fakat sen cok fazla sert spor istemiyorum diyodun , zaten wt pek fazla spor degil daha cok sokak dovu$u oluyo, ilgini cekerse ozel mesajdan daha yardimci olabilirim.[hline]Uncle Sam wants you to stop thinking and start killing!!
Sosyal ağlarda paylaş

olabilir falla anlat burda çekinme..

bu arada fistan yok öyle bişi nerden çıkardın?
ben sinirli adamın çiçekle böcükle hiç işim olmaz..

horace çok güzel anlatmış..
sanki cem yılmazın maket yapımını yemek yapımını anlattığı şu "patlıcanları pişiricez ama pişirilmişi var, şimdi yiycez yinmişi burda var" gibisinden esprisine benzettim biraz..

ben dediğim gibi barış dostluk kardeşlik tarzında birşey istemiyorum..
ama öyle pat diye de kafa göz kıracağımız, monklar gibi taş duvara yumruk atacağımız tarz sert birşeye başlamak istemiyorum..

fazla tecrübem olmadan çok sert birşeyle başlamayı düşünmüyorum..
buna rağmen çiçekli böcüklü şeylerle de ilgilenmiyorum[hline]Nefret Ederim: Petek Dinçöz, Harry Potter, Electronic Arts
Sosyal ağlarda paylaş

eheh cekinmekten degil de konu sapmasin diye dedim ben :)
$imdi, ankarada bir kac farkli organizasyonun hocalari cali$tiriyo wt, benim gittigim (1 aydir filan gidemedim cunku dizimden sakatlandim, onumuzdeki hafta ba$licam in$allah yine) ebmas organizasyonunun hocasi, gayet de memnundum gittigim surede.
$imdi wt yi biraz anlatmak gerekirse, sokakta kar$ila$ilabilecek herhangi bir kavga durumuyla ba$a cikman icin bire bir, cunku aikido, judo vs gibi cok fazla tutma ve atma hareketi yok (en azindan ilk seviylerde hic yok), seri yumruklar ve tekmelerle i$Ini goruyosun, antrenman olayina gelince biz en son eski$ehir yolundaki spor med de cali$iyoduk hafta sonu sabahlari, antrenmanlar 1.5 saat suruyo ve baya yorucu oluyo diyebilirim, antrenmanlarin sertligine gelince, hmm $imdi o biraz duruma bagl, eger sen oraya sokakta kendini geli$tirmek icin vs. gideceksen, 1 aydan sonra antrenmanlar yava$ yava$ sertlik kazanmaya ba$Liyo, ha diyosan sorun degil benim icin sert olmasi , gayet memnun kalirsin gibime geliyo.
fakat eger "yok ben sadece spor olarak gelicem, acikcasi sertlik te istemiyorum, olasi bir kavga da da cok fazla i$e yaramasi onemli degil" dersen, sanirim hoca onu da kabul edip ona gore cali$tiracaktir ama onu bi konu$mak lazim.
acik olmayan bi mevzu kaldiysa sor[hline]Uncle Sam wants you to stop thinking and start killing!!
Sosyal ağlarda paylaş

kılıç..
kaizen aikijutsu
eskrim
kendo
iaido/iaijutsu
gibi seçeneklerin var.
ileri seviyede aikido da silah seçimi ve eğitimi de vardır.[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten kari$mayacak gibi degil aslinda, turkiyede bile bu kendini savunma/saldiri sporlariyla ilgilenen o kadar cok ki$i var ki, sadece spor med de ayni gun icinde, tae kwon do, judo, karate, kung fu ve wt gruplari var artik gerisini sen du$un[hline]Uncle Sam wants you to stop thinking and start killing!!
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman benim kriterlerime göre bana tavsiye edeceğiniz bir şeyi söylüyün eheh
çok fazla var valla..

burun, bilek, kafa kırılcak kadar sert olmasın (boks yapanların mesela hep burnu kırıktır)
hippilerle birlikte birşeyler yapıyormış hissi verecek kadar da felsefik olmasın..
kılıç kullanmayı öğretmesi tercihimdir.[hline]Nefret Ederim: Petek Dinçöz, Harry Potter, Electronic Arts
Sosyal ağlarda paylaş

bonekraşır.
ben diyorum ki judo veya aikido.
hem kolay skatlanmazsın da. bi de epey efor sarfeder mutlu bi insan olursun. duvara tırmanmaya bi süre ara verebilirsin. yoruyo insanı bayaa. :) istediin kadar fıstıklı dürüm yiyebilin yan etkilerinden korkmaksızın.[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

aikido yapıyım o zaman ben...
bugün hürriyette adamın teki çıkmış yener süsoyla röportaj etmiş..
diyorku aikido da 3500 tane tarz var (ya da ona benzer bişi demişti)...

nerde aikido öğrettiklerini de söyle ben bir ara gidip adamlarla konuşuyum[hline]Nefret Ederim: Petek Dinçöz, Harry Potter, Electronic Arts
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...