Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Drow

Batilc

Öne çıkan mesajlar

Simdi aklıma geldikce sırayla cevaplandıracam.
Terry Brooks dan kotu bikac kisi biliyor msunuz? Adam hem uzun hgem sıkıcı tasvırler yapıyo. Yani bi adamın karanlıkta cebindeki sıngırtılarla yurumesini 2 sayfada anlatan bi admadan yada kadından :p ne beklersiniz?

2.si drowlar lawful evil? Chaotic ynlarıda yok mu (bu arada aklıma chaotic evil deyince neverwinter nights geldi. igenc bi oyun. level 3 orc barbar ile en az level 15 guard kestim(cunku 3 att/turn idi) ) . drizztin hızı ancak entreri de var idi. maasallah ikisi morda kullanılan lightsaber(:-P) gibi kullanıyolar.

Son olarak. Drizzte cok da dusmanca bakmayın. aslında drizzti canlandırmak dha zor. yada en azından onun gibi bir karakteri. cunki hep dıslanmak en sonunda dellenmeye yol acar. ama drowlarin icin yuz karasıysa napalim. Yani oha dedirtecek bir sekilde basilisk kesmesi abarti deil mi?(harbiya oha adam devil, basilisk filan kesio !! )

sonra simdi aklıma geldi cevirimde bir acık. drizzt bazen benim insanlarım (my people) diye bahsediyo.[hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar
But In Fact There'sn't An Illiuvatar, So Resume Your Believes, Don't Be Astonished At Your Thoughts

Deli Etmeyin Beni
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dragonutopia, 14 October 2003 17:20 tarihinde demiş ki:
Drowlar ın alıgnment ı lawful evıl bunu bılıyoruz

said:
Grudge, 09 October 2003 20:01 tarihinde demiş ki:
kaldı ki drowlar, chaotic doğalarını çok sıkı bi kast sisteminin ardına gizleyen ve saman altından su yürütmeyi tercih eden bi ırk. dışardan izleyene lawful gibi görünmesi bile çok normal olur.

işte bu yüzden Drowları seviyorum :)[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?
Sosyal ağlarda paylaş

da abi lawfull evil nedemek... Eger yanlis bilmiyosam kotu ama adaletli demek degilmi??

Su saate kadar okudugum hic bir kitapta gormedim Lawfull olduklarini. Hani evil olabilirlerde.
Bende bu Lawfull evil olayi D&D kitaplarindan disari cikmaz(kural kitaplarindan), Kim kullanirsa kullansin Chaos evil(eger white wolftaysa)(degilse true evil di sanirim) olacaktirlar[hline]Infernal_Reborn, 07 October 2003 17:28 tarihinde demiş ki :
bi garip hissediyorum walla kendimi
ne hayvani cazibem warmış yauw

turk frp yazarlarinin birle$tigi dunya
Hic bitmeyen Efsaneler (burasi)
(olurya bir aksilik olmadi burasi)
Grim Fandango Turkish Fan Club
Kilicim ve ben ve kullanim
Sosyal ağlarda paylaş

lawful evil kötü ama adaletli demek diildir.
planlı programlı çalışan tipler LE dir. Her atacakları adımda 10 adım sonrasını düşünürler, sonuca ulaşmak için büyük sabır gösterirler, amaçlarına doğrudan diil de kuklalar üzerinden ulaşırlar vs. vs.

chaotic evillarsa daha doğrudan yollara başvururlar.

drowlara gelince. bi drow, olduğundan yüksek bi mevkiye gelmek için, eline geçen ilk fırsatta, kendisinden yüksek mevkide olan kişiyi bizzat aradan çıkaracaktır. kardeşlerin ağabeylerini öldürmeleri ve houseların birbirine saldırmaları vs. buna örnek olarak gösterilebilir. ama LE olsalardı direk güç toplayıp dalmak yerine birbirlerini kışkırtır, hep en yüksek mevkiye gelecek şekilde yaparlardı hesaplarını. arkalarını kollamaları gerekmezdi, çünkü eğer ölürlerse, kendilerini öldürenin başının belaya gireceğini bilirlerdi vs...

örnekler çoğaltılabilir...[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?
Sosyal ağlarda paylaş

simdi bi soru sorcam werewolf da neyin nesi?
2.si drowlar da biri birini oldurmesi cok alısıktır dolayısı ile pek bi dert olacagini zannetmiyorum drowlar icin adam oldurmenin[hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar
But In Fact There'sn't An Illiuvatar, So Resume Your Believes, Don't Be Astonished At Your Thoughts

Deli Etmeyin Beni
Sosyal ağlarda paylaş

whitewolf şirketinin bir oyunu var, werewolf: the apocalypse..

ayrıca o tür kurtadamları çok severim. yukarda onu yazdım illa drowlarla bir bağlantısı mı olması gerek.

hı? :-?[hline]Beggar - Alms for the poor, alms for the poor
Lazar - Here, Reb Nahum, is one kopek.
Beggar - One kopek? Last week you gave me two kopeks.
Lazar - I had a bad week.
Beggar - So, if you had a bad week, why should I suffer?
Sosyal ağlarda paylaş

iyide ben ne dark elf trilogy kotu dedim
ne drizzt gucsuz dedim
sonucta drizzt salvatore'un ilk goz agrisi, tabiki guclu olucak zak'in oglu olucak yeri gelicek 1k ork birden kesecek
ama drizzt drowlarin yuz karasi hatta
ezikligin sinirlarini zorluyor

ben war of the spider queen ornegini drow yasantisi hakkinda verdigi bilgi icin verdim
cunku potansiyel olarak dark elf trilogyden daha derin
sonucta dark elf trilogyde daha cok do'urden ailesinin drizzt malina karsi struggle lari geciyor
war of the spider queen oyle degil
gercek drowlarin gecirdigi bi olay, ayrica 6 ayri kitap
cok daha genis bi referans DET'den...[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grudge, 14 October 2003 13:46 tarihinde demiş ki:
drizzt'i sevmiyoruz çünkü kendisi drow ırkının yüz "akıdır". ayrıca drow kültürü, lale drizzt'den çok daha ilgi çekici bi yapıya sahip. fantastik kurgunun en büyük klişesi olan iyi ve kötünün kavgasından uzak bi yapısı var.

bilmem anlatabildim mi?[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?

Abi zaten 2inci kitaptan belliydi adamın ne olucağı madem sevmiyosunuz okumayın kimse size drizzt eli kana bulanmış herkezi kesip biçen bi katil olucak dedimi? Hayır efler cüceler arasından kötüler çıktığında anlaşılıyoda drowlar arasından iyilik timsali drow? Ihh olmaz günahmı

Ozaman[hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca grudge bütün o okudğun kitapları kitap yapan Drizzt çünkü eğer oda diğer drowlar gibi olsaydı herkesi kesip biçseydi zaten hikayenin bir özelliği olmazdı hatta ozaman çok klişe olurdu. Drizzt serisini yazılması amacı bu değil. Karakteri eleştirme eleştireceksen yazarı ve hikayeyi eleştir. Ha şimdi ben böyle diyorum böyle karakterleri sevdiğimi söylemiş olmam. Ben genellikle ne çok iyi nede çok kötü karakterleri sevmem daha çok ne yapacağı belli olmayanları (sanırım bi nevi neutrala düşüyor tam olmasada) severim ama Drizztin kitaplarınıda sevdim bence hiç bir sorunu yok.[hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Batilc, 14 October 2003 17:32 tarihinde demiş ki:
Simdi aklıma geldikce sırayla cevaplandıracam.
Terry Brooks dan kotu bikac kisi biliyor msunuz? Adam hem uzun hgem sıkıcı tasvırler yapıyo. Yani bi adamın karanlıkta cebindeki sıngırtılarla yurumesini 2 sayfada anlatan bi admadan yada kadından :p ne beklersiniz?

2Deli Etmeyin Beni

Ayrıca ben terry brooksu çok severek okudum ama malesef yaptığı bütün o alıntılar ve özentiliğinden dolayı onu fanatikleri bile savunamaz(varsa...) Bence güzel yapmış tasvirleri.[hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

Chaotic evil: Bir göçebe orc klanı sadece önüne geleni yağmalayıp amaçsız terrör estiren grup.

Lawful evil: Belirli planları olan(diyarları ele geçirmek, tanrı olmak bir krallığı yok etmek) bir lich kral ve emrindeki ordusu bir hedefe yönelik hareket ederler. Yani chaotic evil bir orc klanı bu lichin ordusu altında toplandığında onlarda lawful sayılabilir. Kısacası belirli bir düzende hareket ederler.

Bunlar değil ama bence asıl karışık olan neutral evil. Sanırım o daha çok yanlız takılan ve kendi çıkaır için kundaki bebeği öldürebilcek veya iyilik timsali bir kahramanı kurtarmak zorunda kalabilcek karakter tipi desek?Artemis mesala[hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

zaten sadece dark elf trilogy'i okudum onu da bi arkadaştan aldımdı :)

bi de drizzt kadar şişirilmiş bi karakter daha yok. abomine bi karakter üzerine 10 küsür tane kitap mı yazılırmış? hayri pıtıra 1 drizzte 2...[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?
Sosyal ağlarda paylaş

Drizzt iyi bir karakter deildir diyenleri kınıyorum...Tama sonuçta göreceli bi konudur bu ama genede boş deildir. Genelde önce Dragon Lance okuyup sonra Drizzt in kitaplarını okuyanlar sevmez Drizzt i, çünkü DL deki karakterler baya kasılarak ve emek harcanarak yapılmıştır Drizzt onların yanında daha sade kalır. Genede Drizzt e boş bu haha iyi drowmuş mal bu diyemeyiz.

(Malda desek Salvatore parayı götürüyo o başka)[hline]Avatar the Fallen
Sosyal ağlarda paylaş

walla burda yazdığım şeyler tamamen kişisel kanaatlerim. beğenmiyorum drizzt'i de salvatoreyi de. zeki bi adam ama potansiyelini kullanmıyo. bi karakteri bi düzine saçma sapan kitapta diil de tek bi adam gibi kitapta işlese süper işler çıkıcak. hem tek kahramanı da drizzt diil ayrıca. bi de cleric quinted var ki evlere şenlik :-p

da almayın okumayın demem kimseye. isteyen istediğini okur istediğini beğenir istediğini beğenmez...[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 15 October 2003 17:48 tarihinde demiş ki:
O zaman ben şöle diyim DragonLance'e bir Drizzt'e iki. Oldu mu şmdi :)

horace olmadı. bak kendin söylüyosun. tek bitane kolpa drizzt koca dragonlancele yarışıyo :)

[Bu mesaj Grudge tarafından 15 October 2003 17:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
The_Guardian, 14 October 2003 17:48 tarihinde demiş ki:
da abi lawfull evil nedemek... Eger yanlis bilmiyosam kotu ama adaletli demek degilmi??

Evet birisi şöyle ölmüştü hatırladıım kadarıyla:
-Olum adam kılıçları bırakın bişe yapmıycam diyo Lawful Evillar sözünde durur.[hline] Bütün dünya buna inansa, bir inansa, hayat bayram olsa...
Sosyal ağlarda paylaş

bireysel olarak kaotik olmalarını nasıl engelleyebilir bu peki?
Ayrıca yatkın oldukları alignment bu zaten. Hepimiz biliriz ki (biliriz di mi?) Zenginleştikçe ve güçlendikçe çoğu karakter lawful ve evila doğru kayma yaşar. Hırsız iyice zengin olduktan sonra hırsızların cezalandırılmasını ister vs.

Adamlar çok sevdiklerinden uygulamıyo kuralları farkındasınız heralde.[hline] Bütün dünya buna inansa, bir inansa, hayat bayram olsa...
Sosyal ağlarda paylaş

bencede bir drow chaotic yapıdadir. sonuc olarak drowlar belli bi asayis haline cok girmiyolar yani anca bi evleri var oda orda dogdukları icin .

bu arada war of spider neyin serisi? yani drizzti sole acıklarsak

R. A. Salvatore
/
Drizzt

Dark Elf Trology, İcewind Dale

sonuc olarak bu war of spider ne. yani cahilliime ver hic duyöadımda wos u[hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar

Deli Etmeyin Beni
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...