Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Niye hep kazanılan savaşlar?

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

Tarihte dikkat etmişmisinizdir bilmiyorum ama 12 sene boyunca hep kazanılan savaşları inciğine boncuğuna kadar öğrendik.
Yenildiğimiz savaşlarda ayrıntı olmuyor çok kısa bir konu olup üstünde durulmuyor.
Tarih niye tarafsız değil?[hline]Yavrum!!! Seni artist yapıcam tıkla buraya / Kro

Unutmayın ki Asıl Olan Gerçek Hayattır, Hayat da BEŞİKTAŞ.

Sosyal ağlarda paylaş

valla l2 de gerileme dönemindeyiz, kaybettiğimiz savaşlar geniş bir biçimde anlatulıyor.. heh tabi zaten çoğunu kaybetmişiz o ayrı
ama şöyle birşey de var, öğreniclere biraz "türk üstündür" fln gibi şeylei aşılamazsak geride kalırız.. sonuçta hangi ülke yapmıyor? daha abartanlar bile var. yoksa bir tarafta üstün amerika süper ameriaka diye gezerler biz de türkiye çok savaş kaybetmiş ne dandikmişiz vs deriz.. (tabi biraz abartıyorum ama :))[hline]DM: The dragon capsizes the boat with a powerful swish of its tail, you are all thrown into the water!
Player: I CAST LIGHTNING BOLT!
Sosyal ağlarda paylaş

Ya iyide okulda öğretilen tarih "salt" tarih değilki. Eğer gerçeği arıyosan farklı kaynaklardan bakman gerek, farklı yorumlar okuman gerek... En azından iki devletin de kayıtlarına göz atman lazım...

Okulda verilen tarih dersleri Milli Eğitim'in yayımladığı kitabı temel alıyor. Kitap ise tamamiyle Türk Milleti kokuyor, gerektiğinden fazla milliyetçi yani...
Sosyal ağlarda paylaş

her ülkede okutulcak tarih müfredatı yapılırken ülkedeki gençlere milli benlik kazandırmak amacıyla kazanılanları veriyorlar (hatta bizim hocamızın dediğine göre üniversitelerde bile biraz daha az olsada gene milli benlik öne çıkarılıyormuş)

abd vietnamda haksız yere gidip katledildiği halde büyük bir zafer gibi gösterildi

gene avrupalılar amerikali yerlileri katlettiller ve o yerliler işgalci olarak gösterildiği bir çok film kitap vs var
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...