Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Davulcu maymunlugu basladi gene

unity100

Öne çıkan mesajlar

vakit geldi ya, acikgozler firladi gene piyasaya. acikgoz belediye de `ihale` acti `davulculuk` hizmeti icin, simdi bir suru ayi dayi herif gece yarisi 3 te sokaklarda DAVUL calarak dolasacak. sokak tarafindaki evlerde sokaga yakin pencerede oturanlarin vay haline ! calar saat yok, alarmli aletler yok ya evlerde, bir takim adamlar bize uyandirma hizmeti verecek. e ama ne, ay sonunda da BAHSIS alacaklar tabi. EVINE kadar gelip KAPINI CALACAKLAR, acmayacaksin, IKI UC KERE DAHA calacaklar. acacaksin, kibarca davulcunuzum ayagina yatacaklar. birader, ben DAVULCU TUTTUM MU ? ISTEDIM MI ? hayir. ama sen ne yaptin, sokaga bakan pencereden her gece iceriye DAVUL CALDIN. hic dusundun mu bu adamlar sahurunu yapmistir 3 te, 4 te de yatmistir ben DAVUL calmiyim diye ? hayir. PARA alcan ya hani HIZMET VERDIGINI hissettirmen lazim ki, icabinda saat DORTBUCUGA kadar DAVUL calarak dolas sokaklarda. seytan diyo bigun kap bi keseri firla disari.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Ramazan davulu eski bir geleneğimizdir ve var oluş sebebi açısından da dini bir özellik taşır.
Yılın bir ayı rahatsız olmak pahasına sahip çıkmalıyız bence. (ki benim için rahatsız edici özelliğinden çok işlevsel bir niteliği vardır, pek çok kişi için de öyle olduğunu sanıyorum.)
Umarım bu ramazan, davulculara daha hoş bakarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

ramazan `davulumuzun` islam diniyle hicbir alakasi yoktur. bakiniz kuranda DAVULUN yeri var midir ? yoktur.

DAVUL calinarak insanlarin sahura kaldirilmasi teknolojinin olmadigi yuzyillardan kalma bir olaydir. insanlar sahura kalkmak istediginden, ama horozlar da saat 3 te otmeyi reddettiginden boyle bir zaruriyet dogmustur. bugun itibariyle bakiniz, calar saat, hatta titresen buzurdesen cep telefonlarimiz, kendi kendine acilip hede hodo yapabilen bilgisayarlarimiz var. yani uyanmak icin DAVULA kimsenin ihtiyaci yok. hele hele uyanmak istemeyenlerin HIC ihtiyaci yok.

baslik parasi, kan davasi da birer gelenegimiz. onlar da devam etsin o zaman ihtiyac olmadigi halde.

bu isin gelenekle alakasi kalmamis artik, IHALE aciliyor, mahalleler PAYLASILIYOR bu isin ozunde PARA var.

aha gine geldi bi tane `DAVULCU` `SEVAP` isliyor su an insanlari sahura kaldirarak. ama eger isin ucunda sevap varsa bi ay sonra kapima niye geliyor sorucam kendisine.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

kim demis kanunlarca yasaklanmaz diye, kim demis tore diye, kim ayirmis gelenek diye. onlar da gayet cici gelenekler basbayagi. cok da gerekli. baslik parasi cok evlat sahibi olan kiz babalarina maddi destek saglayarak diger cocuklarin daha iyi yasamalarini sagliyor. kan davasi da anlasmazliklarin mahkemeye intikal etmeden `cozulmesini` sagliyor.

AYYYNEN `DAVUL` olayinin evimizde zilyon tane alarmli alet varken FEVKALADE ZARURI VE FAYDALI oldugu gibi.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

evet ne sans ki uyanigim, ne sans ki sokagimda eski buyuksehir belediye baskanlarindan biri oturuyor. bu nedenle davulcular - kafasi calisanlar - bu sokaga ugramamaya gayret gosteriyor. mumkun mertebe tabi, ne kadar keskin zekali olmasini bekleyebilirsen.

bir de bi ozdeyis var sizin cok takdir ettiginiz geleneklerimizde `davulun sesi UZAKTAN hos gelir`. eviniz caddeye bakip bir kat yukarda, oda pencereniz de caddeye bakiyor olsaydi baska bir perdeden majore baslardiniz siz de. sukur ki bu gunlerde saat 3 te ayaktayim ne guzel. ya olmasaydim eskiden oldugu gibi ?[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

super para var haaa ! simdi 18 dairelik bir apartmandan 15 milyon toplasalar, kac ediyor bi kisa kucuk ara caddede 20 apartman olsa, 300 milyon boyle 10 caddelik bi yeri kapsa 2 milyar temiz bir ayda.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

eheh

abi nedir bu davulculara olan nefret? anlayamadım...

Ben hayatımda 1 kere hatırlamıyorum davuldan rahatsız olduğumu...

1. Katta oturan arkadaşımında rahatsız olduğunu hatırlamıyorum :P

Sizin Pencereler Dandik Gelin size Pakpen satalım...
*!Pazarlamaya girişir*
-Bu gördüğünüz kulaklık ses azaltıcı etkiye sahiptir.Çok ucuz olup,davul sesini sıfır etkiyle yok eder :p[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grudge, 27 October 2003 09:41 tarihinde demiş ki:
şeytana uyup bi gece çıkıp bu civarda gezenlerin hepsine teker teker böö dicem. bi daha 1 milden fazla yaklaşamicaklar bizim eve. were-bişey var o evde dicekler :-p[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?

yurtdışında yaşıyoruz galiba[hline]Aket Atum founder and the mentor of the Comachero ensitüsü

Comachero enstitüsünün yeni yerine buyurun
Felsefe Yapmaya Çalışan Aptal Kızla Hayır !!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 27 October 2003 09:38 tarihinde demiş ki:
Mumi ses benim umrumda deil
benim dert ettigim, unity nin asil dert ettigi, her ramazan kapian gelen ben bu mahallenin resmi davulcusuyum digerleri size yalan soylemis diyen 10 degisik davulcu.[hline]Where are you when I need you,
Are you there?

Yalamcı Davulcunun mumu(mumi yazcaktım LOL) yatsıya kadar yanar..

Sora Top atılır iftar olur..Mum söner..ehuae[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle kasatura filan değilde eline alıcan bir çifteyi balkonda aşşağı yermisin yemezmisin :-P Cidden bu ne maymunluktur ya, mecburmuyum ben kardeşim sizin istediğiniz saatte uyanmaya. O zaman bende binanın tepesine koyayım müthiş bir müzik sistemi, başlayayım bangır bangır müzik yayınına gecenin apayrı bir yarısı. Hatta Satanist müzikler çalayım yani o da benim dini özgürlüğüm değil mi :-D Veya Türkçe çalayım daha bir anlaşılır olsun
*! Şarkı bestelemeye başlar ve mırıldanır*
Tanrı yokturrrrr...
Tanrı yokturrr....
Yaşam tek gerçektir
Zaman tek efendi...

Aha bu da benim özgürlüğüm o zaman[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

sende haklısın ama yıllardır süregelen bu olayıda artık engelleyemeyiz

bende bugüne kadar nadir oruç tutmuşumdur ama sabahları ezan sesi duymak, ramazanlarda davulcunu nsesini duymak küçüklüğümden beri ban huzur verir.

ama eğer tipin teki çıkıp apartmanın tepesinde gecenin bi yarısı pompalı tüfekle ateş edip önce beni uyandırır sonrada efendime söyleyeyim cradle falan çalarsa bu tamamen gereksizliklik olur.

o yüzden bence 365 günde 30 gün buna birşey dememeliyiz.

sonuçta sen odanda müzik dinlerken komşu kaç kere gelip sana yeteeeaaar diyo? ben baya sesli dinlerim ama daha kimse bişey demedi.

ama davulcu ayağına kroluk yapıp para toplamaya çalışanlara istediğinizi yapın[hline]Aket Atum founder and the mentor of the Comachero ensitüsü

Comachero enstitüsünün yeni yerine buyurun
Felsefe Yapmaya Çalışan Aptal Kızla Hayır !!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...