Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Silent Storm - Jagged Alliance Fanlarina - Sahane bir oyun

Vampire

Öne çıkan mesajlar

Silent Storm ikinci dünya savasinda gecen bir strateji oyunu, jagged alliance a cok benziyor tabi ek olarak muhtesem grafikleri ve yüksek detayiyla oyun en iyiler arasinda yer aliyor su an....Commandos 3 gibi oyunlari oynayanlarinda aninda commandos 3 ü uninstall etmelerini sagliycak asiri güzel bi oyun hastalik gibi bisey...

Oyun turn base ve full 3d (asiri detayli) ister Axis (almanya,italya,japon) ister allies (rusya,america,ingiltere) tarafinda oynayabiliyorsunuz...Her iki taraftada secilebilcek 6 karakter cesidi var:

Axis:
Italian granaider
Italyan Sniper
German Soldier
German Medic
Japan Engineer
Japan Scout

Allies:
American grenadier
American sniper
Russian soldier
Russian scout
English engineer
English medic

Karakter sinifnizi sectikten sonra krakterinize custom bir yüz verebiliyorsunuz...Ve oyun basliyor...

Oyun dedigim gibi full 3d, combata girmediginiz sürece oyun real time oynaniyo, combatta otomatik turn-based oluyor...Oyunda hersey ama hersey patlatilabiliyor, bi evin ici baktiniz asker dolu, evin duvarini patlayicilarla ve ya agir makinaliyla yikip iceridekileri dagitabiliyosunuz, kapilarin ve hatta duvarlarin (silahin gücüne bakiyor) arkasindan bile icerdekileri tarayabiliyorsunuz...Oyun delicesine kapsamli, karakterleriniz missionlari gectikce xp aliyo ve skilleri artiyo buna ek olarak diablo 2 skill menusune benzer bi skill tablosu ve yaklasik her karakter icin 40 ayri skill var level atladikcada statlarinizin artmasi yanisira bu skillerden secerek karakterinize istediginiz sekilde gelistiriyosunuz...

Karakter özelliklerine gelince...

Granadier : Bombaci karakteri adindanda anlasilcagi gibi bomba kullanmada uzman...Bütün patlayicilari en iyi kullanan karakter

Sniper : Oynamasi en eglenceli karakterlerden biri,herseyden habersiz hedefinizin nerden geldigini bile anlamadigi bi kursunla yere sermek acaip güzel...Ama hp si oldukca az ve iyi korunmasi gereken bi karakter.Hedefinizin ates ediceginiz yerini bile secmeniz ve roundlar boyunca AP (action point) lerinizi bir hedefe nisan alip kusursuz bi atis yapmaniz gibi özellikleri sahane

Soldier : Oyunun yakin menzilde en ölümcül karakteri...Bi anda yan odadan cikan bi asker tek turnde bütün takiminizi ortadan kaldirabilir, bir cok featurei var...Saymakla bitmez...

Medic : Yüksek skill gerektiren medical esyalari kullanan ve en iyi iyilestiren karakter dogal olarak, her gruba bitane lazim, cünkü mermi yediginiz zaman sadece hpden düsmüyor ayni zamanda yaraniza göre kanama basliyor ve bisüre sonra ölüyorsunuz...

Engineer : Teknik herseyi bu karakter yapiyor sifre cüzmekten kilitli kapilari acmaya kadar...Eger kilitli bi kapiyi makinali tüfekle acip ortaligi ayaga kaldirmak istemiyorsaniz bir tane sart ki ilerde stealth cok önemli...

Scout : Stealth karakteri genelde yakin dövüs silahlarinda uzman ve sessiz görevlerde oldukca ise yariyan bir karakter...

Oyun dedigim gibi cok cok kapsamli karakterlerin skilleri ve statlari olaya cok sey katmis...Commandos 3 veya benzeri oyunlari cöpe attiricak kadar güzel bir oyun...Tek - si biraz saglam bir sistem istiyor...Düsük detailda da cok güzel ama tadini cikarmak istiyorsaniz herseyi acip oynamaniz oyunu 2 kat daha güzellestiriyor...

Son zamanlarda cikan ilk defa 2 tarafinda oynanabilgi bi 2nci dünya savasi oyunu...Amerikali oynamaktan o kadar bikmistim ki direk alman askeri karakteriyle basladim, 1nci görevden sonra basede kendinize squad yaratiyosunuz sadece ilk görev solo oynaniyor...

Bi görev animida yazmadan gecemiycem:
-----------------------------------------------------
2 alman askeri var grubumda, ellerinde MP serisi otomatik silahlar ve görevde Ingiliz askeri binasindan bazi belgeleri calmak ve bi officeri kacirmak...

2 katli büyük bir evin yaninda calilarin arasinda basladi görev...3 bina var bunlarin ikisi ingliz binasi bir taneside sivil bina...Ingiliz ana askeri binasini giras kapisinin yanindaki pencerede agir makinalinin basinda disari seyreden bi asker var...Ilk önce sivil binaya arka pencereden girdim...Ilk odanin icindeki kapi kilitliydi...Grupta teknisyende yok tek care kilidi taramakti tabi...Kapiyi tarayarak actim ve Ana ingiliz askeri binasina bakan kapinin arakasina gectim (sivil bina askeri binanin karsisinda duruyo)...Üsk kattan asagi 1 tane ingiliz askeri kostu ve AP si tam benim askerimin dibinde bitti ne yazikki...Onu orda delik tesik ettikten sonra, 2 askerimi ana kapinin 2 yanina koydum ve disardan gelen askerler icin sürizi hazirladim...Mutlu bi ingiliz askeri kapiyi acti ve arkasindaki 3 askerle birlikte benim askerler bakakaldi...4 askeride orda 1 turnde kevgire cevirdim (eklemeden gecemiyocem silah sesleri acaip gercekci ve sahane) sansim varmis ki aralarindan birinde sniper tüfegi vardi...2 askerimle ön kapidan cikip calilara daldim ve birine yerden lootladigim sniper rifle i verdim...Etraftai askerleri tek tek avladiktan sonra ana binanin icindeki agir makinaliyi kullanan askeri harcadim..Kosarak ana binaya so
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
bu ne kadddddarrrr şahane bir oyunmuş, gecem gündüzüme karıştı ve bitirdim demin. şimdi de expansion'ı olan sentinels'e başlayacağım, jagged alliance 3'ü de aynı şirketin yaptığını öğrenince beklediklerim listesinin en üst sıralarına aldım valla.
Sosyal ağlarda paylaş

güzel oyundu.ama bende biraz kastığı (sistemim o zamana göre iyiydi), bi de savaşlarda herkesin sırasını beklemek baydığı için (BoS u real time oynamıştım misal) yarıda bırakmıştım.

yazın bakaırm yine.ek pakedi filanda var. bitiren biri skil tree lere guide yazıversin :P
Sosyal ağlarda paylaş

gamefaqs.com'da var, evet cilivian ağırlıklı bölümlerde çok bekletiyor ama değer yani. sistem kastırması çok komik, 8800gts filan var 5fps alıyorum max zoom'da. adamlar acemice yapmış ışıklandırma motorunu, bütün yükü cpu'ya yüklüyor gpu yerine. tnl devreye sokunca da bütün ışıklandırma kayboluyor milyon fps alsam neye yarar.

ama panzerklein içinde üstümden kurşuunlar sekerken kolda RORORORO çift-mg42 ile duvar arkasına saklanmaya çalışan tipleri oymak bir oyunda terminator'deki polis karakolu sahnesini bir oyunda yaşamaya en yaklaştığım olay eheh
Sosyal ağlarda paylaş

ben mart 2008'de çıkan beta sürücüyü kullandım 8800gts dediğim gibi, hiç sorun çıkmadı. son bölümde çökme oldu herhalde save bozuldu, onu da restart ettim zaten kısacık bölümdü.

sentinels de süpermiş, bugları da düzeltmişler gibi görünüyor. bu arada vanilla için 1.2, sentinels için de 1.1 yamalarını yükle muhakkak.
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi sürücü? Tam versiyon verebilir misin? Dxdiag'da video tabı altında yazıyor. Bahsettiğim 158.45 sürücüsünü yükleyemedim. 64 bit vista kullanıyorum bazen huysuzluk yapabiliyor. :(

169.25, 174.74 ve 174.93'te çalışmadı. 158 küsürlülerden bulmaya çalışıyorum şimdi.

Edit: 158.24 de yüklenmedi. Belki 8800GT desteklemiyordur. Kaldım öyle çalıştıramıyorum oyunu.

Sentinels yok ama normali için 1.2 yamasını yükledim.
Sosyal ağlarda paylaş

eee, sadece sen mi yapacaksın o işi? (:P) yapay zeka iyi işte eheh

onun çözümleri:

- interrupt sistemi. full AP ile turn beklersen adam karşına çıktığı anda inisiyatifin sana geçme olasılığı var, senin ve rakibin interrupt skill'i etkiliyor ihtimali. bir de adam seni görmüyorsa daha da yükseliyor.

- iyi saklanırsan & hide yaparsan adam seni göremeyince kabak gibi çıkıyor ortaya çoğu zaman.

- machine gun/bomba/roketatar ile herifin saklandığı duvarı ve muhtemelen onu uçurabiliyorsun siluetini görebiliyorsan ya da tahmin edebiliyorsan yerini. adamın biri öyle saklanmıştı, arkasına saklandığı kolonu patlatınca bütün çatı tepesine yıkıldı ehue
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız sentinels bug düzeltmeleri (düz oyunda skill gelişimi bozuk, medicine ve engineering filan hep düşük kalıyor sabit hızda ilerlediğinden, sentinels'de level'a oranla çok daha hızlı gelişiyor çok düşükse skill) ve yeniliklerle (training olayı çok iyi, evasion ve vp çok düşük kalıyordu onlara para yatırıyorum deli gibi tam rambo oldum ehe) çok daha rafine oynanışa sahip olmuş, hoşunuza giderse kesin bakın ona.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...