Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kablo Internet ve T.V Kartı --- ? (acil)

BlaCk

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar Kablo.net in Modemindeki Cable'ı 2'ye bölüp
PCdeki T.V Kartınada anten olarak bağlıyabilirmiyim?
Yani Hem Aynı Cable ile Net olucak hemde T.V kartında
Kablo T.V görevi görecek.

T.V kartı alma durumum var yarına acele bilmem lazım.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

Ya işte ikilemde kaldım bende böyle.
Kesin oluyomu olmuyomu bilmem lazım.

Bide Ra_d o High .... bilmemne dediğin nedir ne işe yarar nerde bulunuR?[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

o şekilde olur ama baya işiin war demek
ilk taktıkları yerdekini söküp oraya frekansı değiştirmeyen bi spiletr koyacan
sora ordan söktüğünü bilgisayarıı oraya koyarsın onun 1i tvv öbürü net için işte
ama benim bildiğim bide max metre sınırı olduğu gibi min metre sınırıda war
gidip nasolsa yakın die 1 cm lik bi bağlantı yaparsan olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Şimdi şöyle, İlk taktıkları yerde bi Way Splitter 5-900MHz var Bu 2ye ayrılıo. İlki Benim MOdeme geliyo diğer cable da salondaki ve Mutfaktaki 2 Televeziyona gidiyo.

Benim sorunum Bu Splitterdan çıkan ve benim modeme gelen net kablosuınu bidaha ayırıp T.V kartına baglıyabilmek.

Ha Bide nası yani Min. Metre olayı saçma geldi Şimdi ben direk Modeme gelen Cable ı ayırmak istiyorum olmıcakmı min. metre yüzünden?[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

[Bu mesaj BlaCk_DmC tarafından 19 November 2003 20:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

senin modeme geline bi spliter daha lazım işte
şu an sadece modemi çalıştırır tv çalışmaz o slipetrın bi ucu tv ye göre frekansı ayarlıcak olucak işte

ama bence sorun yaşıya bilirsin yoksa adamlar o frekans şeysini evin girişine deil modemin dibine koyarlardı

edit: net ilk geldiğinde odamda hat wardı tv için ama işte adamlar girişten bölüp tekrar duvarları dele dele (uğraşarak yani) yeni bi hat çektiler

[Bu mesaj WaNTeD tarafından 19 November 2003 20:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya o Splitterlar evin girişne konur bide benim Modeme gelen Cable'e splitter lazım işte ordan 2 ye ayrıclcak yani olay bu aslında.

Benım hala ogrenmek ıstedıgım Net Cable'ın Kablo T.V işlemi görüp göremiyeceği ve Nette Performans kaybı olup olmayacağı :-?[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

nette kayıp yaşama olayı nası olurki sonuçta en baştada da ayrılıo yani Televizyon ve Net diye ordan geliyo Bidaha ayırıosun sadece okadar.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

abi, saçmalama.kayıp diye bişi söz konusu değil.

bahsettiğiniz zayıflama gürültü gibi kayıplar 50 metreden sonra başlar.10 metre içindede buffer konmaz coaxiel kabloda.bişi olmaz sey bi spiltter daha al.

ayrıca bandwidth kavramı çok güzel bişi. bilmek lazım.

sen coaxiel kabloda 128 bi bağlantı ile

{[ ]__________________________________________}
köşeli parantezler kadarını kullanıyosun.ordan televizyon veriside gönderirsin,ses veriside.
ayrıca bu ekmek değil bölününce azalsın.azalan bişi var ama bu data değil bandwidth.yani size bunu alnlatmak için bi data communication dersini anlatmam lazım.kısacası sen al.bişi olmaz.[hline]Mazhar Alanson-Cem Yılmaz:
Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Sosyal ağlarda paylaş

Ben daha once yaptığım için sana kesin olarak cevap verebilirim.
Kablomodemine giren kabloyu cıkartırsın. Bir elektriciye gidip splitter ve kablotv için 50 şer santimlik 2 tane kablo yaptırırsın. (Splitter 1e 2 olacak) Modemden cıkardığını tek cıkışlı yere takarsın. Diğer 2 kablonun her birini splitterin 2 li girişinin her birine takarsın. Bir kabloyu bilgisayarının TV kartına diğerini de kablo modeme takacaksın olacak biğtecek. Bunların maliyeti 5 milyon bile değildir.
Diğer taraftan Kablonet (Ya da Ultratv vs.) cağırıp onlara bu işi yaptıtırsın. Sadece daha iyi bir splitter kullanırlar fakat bayağı bir paranı alırlar.
Sonuçta yukarıda yazdıklarımın 2 sini de denedim aralarında hiç bir fark yok ve ikisi de oluyor.
Kablo TV hattı üzerinde kullandığın her splitter bir parça veri kaybına neden olacaktır. Ama bu aşırı bir kayıp olmaz. İnternette bunu hissedeceğinden şüpheliyim fakat TV görüntüsünde bunu farkedeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ghaldz Çok saol teşekkür ederim bana iyi bir cevap verdin.

Benim için zaten T.Vdeki görünütüden daha çok Internette Verı kaybının olup olmayacagı onemlıydi.
Umarım hiç olmaz.

Ha bide Şimdi daha oncede soyledıgım gıbı Bızım Evın Cable sıstemı soyle:
Evın Kapısının orda bir Cable iceri giriyor direk Bir Splitter sayesinde 2 Ye ayrılıyor Bu 2 ye ayrılan Cablelardan bitanesi İçerdeki 2 Televizyonu Besliyor ve Splitterdan çıkan 2. kablo benım modemıme geliyor. İşte benım merak ettıgımde buydu dırek bu MOdeme gelen Cableı bolucem yani.

Yani sonuç olarak bana Gelen Cable 2 Sliptterdan geçmiş oluyor.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar Kablo.Nete mail atmıştım bu konuyla ilgili ve gelen cevapla iyice anlaşıldı.

İşte kablo.net'den gelen Mail
-------------------------------------

Sayin abonemiz,

Kabloneti ve Kablo Tv yi ayni anda bilgisayarinza baglamaniz mümkündür.
Fakat kablo modeme gelen kablonun 2 ye bölünerek yapilmasi sorun
çiratabilmektedir. Bunun yerine daire içerisinde Tv ye giden kablonun 2 ye
bölünmesi daha uygun olacaktir.

Saygilarimizla
KABLONET
-------------------------------------[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

Infeqted oluyor Benim Bir Üssteki msjımı oku orda kablo.netten gelen mail var.
Yani oluyor ama sorun çıkartabılıyormu$.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

Ben evde kullanmaktayim soylediginiz sistemi ve gayet guzel de calismakta. Yani arkada bir splitter var, oradan tv kartina ve kablo modeme iki kablo geliyor. Ikisini de gayet guzel kullanabiliyorum ve hiz dusmesi gibi bir problem de olmamakta. Iyi gunler.[hline]---
orqan
Sosyal ağlarda paylaş

Orqan, Hızın normalmi gerçekten yani sn de kaç K ?

bide BAzen Kopmalar, Kablo modemin sinyal alamaması gibi sorunlar oluyormu?[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...