Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matrix Revolutions SPOILERS!!! - 5.11.2003'te filmden sonra tartismak üzere

Vampire

Öne çıkan mesajlar

said:
Grudge, 08 November 2003 00:52 tarihinde demiş ki:
onu diyorum işte.
sen de çıkardın kendince bişeyler.
ben de adam kendini feda etti diyorum. benim dünya görüşümde bütüne karışmak vs. gibi bişey olmadığı için kişinin sahip olabileceği en değerli varlığı hayatı, eleman da kendisini feda ediyo vs.vs.

ama bu yalakalıktır. insanlar kendileriyle gurur duydukları için filmi seviyolar. filmi gerçekten beğendikleri için diil. yani en azından alt yapı itibariyle bu böyle.

abi kendimizle nasi gurur duycaz filmle[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

simdi mimar sadece bir program, kahin de, smit de borek de, simdi bu butun programlarin tumunun etkileri matrixin davranis bicimini olusturuyor, orda neo ile hede hodo eden dis dunyadaki goruntu de matrixin kendisi. eger mimar olsa neoyu iceri sokmazdi cunku ona gore - kahinin dedigi gibi - o sadece denklemleri esitliyor, ve denkleme gore daha oncekiler gibi zionun yokedilmesi gerekiyor. ama bu noktada matrixin davranisina agirlik koyamadi ve matrix neoyu icerisine kabul etti. hal boyle olunca isler degisti tabi. matrix de.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

lathspell, matrix benim en beediğim filmler arasında ilk 3 arasındadır, öncelikle ben 'beğenmek için önyargılıydım', matrix gibi devrimci bir film olmasa bile seyredilip keyif alınabilen, diyalogları yeterince mantıklı, biraz da slow mo aksiyonlu bir filmle yetinecektim ve beğenecektim. birkaç ay önceki başlıklara bakarsanız da reloaded'u beğenen çok az sayıdaki insandan biri olduğumu görürsünüz. ama revolutions bırakın beklentileri, film olarak o kadar kötüydü ki, açtığım kredilerin hepsini yedi bitirdi gene kurtaramadı kendini. filmi seyrederken "şu ana kadar kötü gidiyor ama dur bakalım bir yerinde düzeltecekler kesin" diyerek seyrettim son ana kadar ama bu umudum havada kaldı!

diyaloglar kötü, mantık hataları sayısız, (matrix'ten beklenmeyecek şeklde) aksiyon ucuz, (doymuşuz cgi mecha'lara, üstüne üstlük iyi de yapılmamış hani) sonu da nereden çeksen oraya gidiyor; buraya ilk yazdıklarımdan sonra tekrar düşündüm fazla mı abarttım diye ama yok, basbayağı sıkılma noktasına geldim filmde. hadi diyelim t3'ü başkaları yazıp başkaları yönetti ama bu film tamamen wachowski'lerin eseri, hangi aklı başında insan sinema tarihinin en ünlü post-modern bilim-kurgusunu alır da "mars invades earth!" diyaloguna ve aksiyonuna çevirir?

buyrun siz de hoşunuza giden noktaları anlatın, belki bende hata vardır, ikna olurum, belki de bizim sinemada revolutions diye independence day'i oynatmışlardır.. :)[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

Hull breach ve actıon.....benım cok hosuma gıttı aksıyon sahnelerı en azından reloaded tan daha cok tuttum.Bekledıgımden daha dandık bıttı onuda soylemeden edemeyecegım bende devasa bır emp bombası dusunuyordum ama olmadı gelecek sefer ınsallah:) Neyse fılmı begendım 10 ustunden 8 verdım bıle...[hline]Magic.Yes,I know you think you know what it is,and how it works.You don't.You are an ignored fool,just like all the others.

Khelben 'Blackstaff' Arunsun
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 08 November 2003 01:22 tarihinde demiş ki:
abi oyle yanar donerli muhabbet dolu her taraf zaten film arasinda bi ciktim essek kadar 'The Siradisi Yumusak-Adamlar Ligi' filminin bi seysi vardi ornegin.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

üstadım peki nedir bu filmin konusu? siber çağda jesus reklamı mıdır matrix filmi? etraf yanardönerli muhabbet doluysa neden sadece matrix bu kadar cezbedebildi insanları, işleyen bir formül bulmuşken neden bunu bir kenara atar, yeniyetme çizgiromanların yüksek bütçeli bir filminden ibaret hale getirirsin böyle bir franchise'ı?[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

Kafamda bi sürü soru işareti kaldı zaten yapmak istedikleride bu sanırım şimdi matrix bittimi ? veya bi dialog geçiyordu kahin ile mimar arasında işte farkedenleri nabıcaksın falan diye onlara çıkmaları için imkan tanıcam falan diyordu.. peki o zaman kim kalıcak ki ? veya bunlar tekrar matrix e girdiklerinde bunları kovalıcak bi program kalıcakmı ajanlar gibi ya da herkes çıkarsa sadece programlarda kalabilir..[hline]KinGpiN the striked sazan
uleaa şülü şülü fülfülü bülbül..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 08 November 2003 01:34 tarihinde demiş ki:
üstadım peki nedir bu filmin konusu? siber çağda jesus reklamı mıdır matrix filmi? etraf yanardönerli muhabbet doluysa neden sadece matrix bu kadar cezbedebildi insanları, işleyen bir formül bulmuşken neden bunu bir kenara atar, yeniyetme çizgiromanların yüksek bütçeli bir filminden ibaret hale getirirsin böyle bir franchise'ı?

sam sen cok fazla beklentiyle gitmisin filme. azcik genis bakicaktin. bak mesela kassan buraya lotr filmlerinde kitaba ve mantiga uymayan cok sey yazililir ama neticede filmin 3 saat boyunca verdigi overall haz onemli. eet barizdi mekalarin bilgisayarla yapildigi. e ama ne yapti neticede saldiran makine temsil gorevini iyi yapti mi, yapti. beni 'ulan makineler saldiriyor diye kabulleniyim' diyip acik kapatmak icin kendimi kasmak zorunda birakmiycak kadar iyiydi tamam iste.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 08 November 2003 01:23 tarihinde demiş ki:
abi kendimizle nasi gurur duycaz filmle

said:
unity100, 08 November 2003 00:48 tarihinde demiş ki:
tum antik kulturlerde ve din kokenlerinde var olan bireyin maddi varligini tumun iyiligi icin feda ederek sonsuzluga giden butune katilmasi olayi olmus.

şindi sen bunu farkettin. başka şeyleri de farketmişsindir. burda geldin yazıyosun, dışarıya gidince arkadaşlarınla şu yukardaki cümle hakkında saatlerce konuşabilirsin. bisürü nutuk çekebilirsin. insanların farketmedikleri noktaları görmüş olduğunu anlarsın ve bu da mutlu eder seni. kendinle gurur duyarsın.

ya da sen tamamen toplumun saadeti için bizimle nacizane fikirlerini paylaşıyosun?[hline]You want the Dark on the Lady of Pain? Get real! There ain't no dark, least, none that anyone alive or dead ever knew. Might as well make up your own, for the good it'd do you.
So what's the truth, then? Well, with most things in the Planes, the Truth is whatever you believe it to be. Simple as that.
Believe well, cutter.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 08 November 2003 01:42 tarihinde demiş ki:
sam sen cok fazla beklentiyle gitmisin filme. azcik genis bakicaktin. bak mesela kassan buraya lotr filmlerinde kitaba ve mantiga uymayan cok sey yazililir ama neticede filmin 3 saat boyunca verdigi overall haz onemli. eet barizdi mekalarin bilgisayarla yapildigi. e ama ne yapti neticede saldiran makine temsil gorevini iyi yapti mi, yapti. beni 'ulan makineler saldiriyor diye kabulleniyim' diyip acik kapatmak icin kendimi kasmak zorunda birakmiycak kadar iyiydi tamam iste.[hline]

nasıl bir beklentiymiş bu anlamadım, diyaloglar rezil, aksiyon kötü, (kötü kardeşim, takın 4 yıllık matrix'i seyredin, kıyas edin işte daha ne) mantık hataları fink atıyor, (yazmışım dördüncü sayfada ve sadece bir kısmı) overall keyif vermedi ki savunayım beğenmeyenlere karşı ve kendim beğenmiş olayım. reloaded'ı savundum herkese karşı çünkü overall bir keyif verdi, en azından matrix havası vardı filmde. ama revolutions, alın size neler oldu filmde sırayla:

- kaos sarmallarına gönderme (filmin en hoşlandığım kısmı)
- tren istasyonunda baygınlık veren, "makineler o kadar da kötü değil" diyen ama bunu mantıki bir açıklamayla destekleyemeyen bir muhabbet
- oracle'ın kısa anlatımından sonra merovingian'ın adamlarını pataklama (matrix aksiyonundan kalan tek parça)
- merovingian ile filmin tek gülünebilir esprisini (aşk ve delilik) içeren kısa bir konuşmadan sonra sevdiğine koşma hedesi
- ilk matrix'e göndermelerle dolu ve nispeten sıkıcı olmayan bir oracle diyalogu
- simit gelir yer herkesi, buraya kadar fena değil
- "gemimi vermem ben bu filmin salak komutan tiplemesiyim, memnun oldum" klişe muhabbetini takiben bane'in pek de etkileyici olmayan muhabbeti ve neo'nun komik bir şekilde kör olması (alnına değdi kablo gözleri yandı)
- delikten gemi uçurma bölümü (mantık hataları + lost in space'i aratan cgi)
- rıhtım savaşı (sentinel sayısıyla paralel miktarda mantık hatası + chessy diyalog + baygınlık veren mecha savaşları [hey yarabbi kabinleri açıktı, bir beretta 92f ile safdışı bırakabilirsin koca mecha'yı!])
- neo ile trinity'nin machine city yolculuğu ve trinity'nin ölümü (mantık hataları + hiper cheesy dialog)
- smith vs neo savaşı (chessy dialog + reloaded'daki burly brawl karşısında komik kalan 'super burly brawl' [ilk matrix'teki dövüşün havada geçeni gibi, çok sade cam ve su efektlerini çıkarırsanız])
- küçük kız, mimar ve kahin muhabbeti (yorumlarla hoşuna gider mi insanın bilmiyorum ama ilk matrix'in sonuyla kıyaslayınca 'lucky luke güneşe yürür' gibi kalıyor bence)

seçin bunlardan birini, "yok öyle olmadı, sen yanlış görmüşsün/duymuşsun" deyin..[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

Mech kısmına karısmak zorundayım...
Sayet orda Mad Cat tarzı bır robotta koysalardı olay aynı olurdu bknz anımatrıx tekı savas sahnelerı tıpler acıp ıcındekını cıkartıyorlar ha korumusun ha korumamısın ne fark edıyor.Bence daha bıle ıyı sagı solu duzgun goruyon.[hline]Magic.Yes,I know you think you know what it is,and how it works.You don't.You are an ignored fool,just like all the others.

Khelben 'Blackstaff' Arunsun
Sosyal ağlarda paylaş

onbinlerce sentinel'den saldıran bir tane bile yok ki, (adam ben buradayım diye bağırıyor, yüzlerce sentinel gebertti ama tınlayan yok) içini nasıl açıp çıkarıyorlar? (ayrıca bütün zırhlı araçların mantığı bir miktar korumadır, gene delersin zırhı ama sıfır zırhlıdan daha güvenilirdir, sentinel açana kadar bir süre geçer) rüzgar gibi üstünden geçtiler mech'in, tek bir parçası bile bozulmadı ama milfune kıyma oldu..[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

bugun gordum, begendim, simdi uyucam.

yanliz neo olmedi bence, cunku robotlar onu tasirken neonun o turuncu atesli vision i cikti gene, demek oluyorki halen hayatta idi.

[hline]Donnie: Why do you wear that stupid bunny suit?
Frank: Why are you wearing that stupid man suit?

[Bu mesaj Draven tarafından 08 November 2003 02:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

doğru demişsin draven ikinci paragrafta..

sabo, nedir beklenti dediğiniz şey?

- you can't die
- yes i can

daha nasıl cheesy diyalog olabilir bundan ala? gözümü kapasam kulağıma kaçıyor yahu cheese, el insaf. hiçbir yazdığımı okumamış gibi "çok beklentiyle gitmişsin" diyorsunuz ya fıttırıcam şimdi.. :)[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

ya sam orda nasıl bir dialog bekliyorsun ya. Socrates'ten alıntılar ypaan bir şey mi bekliyorsun, bence çok normal bir dialog'tu.

Türk filmlerinde çok kullanılan bir repliğin başarılı versiyonu ama biz çok gördüğümüz için direk Türk filmlerini akla getiriyor.[hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

millet reloaded'daki burly brawl'u kara murat'a benzetirken ben eleştiriyordum böyle diyenleri, türk filmleri zerre kadar aklıma gelmedi, önyargım da yoktur türk filmlerine karşı. sokrat diyalektleri de beklemiyordum ama çok ucuz, çok basit bir diyalog, bulabilirsem bir yerden hepsini yapıştıracağım. daha ne olacak ki bir diyalogu klişe diye nitelendirebilmek için?[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LvL_Sabo, 08 November 2003 02:48 tarihinde demiş ki:
ya sen ne bekliyosun ki? ölmek üzere iken oturup felsefe yapmalarını mı. biraz drama katacaklar tabi ki film bu...[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza

matrix'e bakalım:

neo ölür, herkes donakalmıştır. sentinellerin yanlarına varması an meselesidir ama herkes öylece durur. gerçek hayat böyle mi? emp'yi çalıştırsalardı ya? sonra trinity "neo ölemezsin çünkü kahin hede hödö dedi ve ben seni seviyorum" diyerek öpüyor ve neo canlanıyor, al sana en kralından felsefe. bununla kıyaslayın bakalım..[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grudge, 08 November 2003 01:43 tarihinde demiş ki:
şindi sen bunu farkettin. başka şeyleri de farketmişsindir. burda geldin yazıyosun, dışarıya gidince arkadaşlarınla şu yukardaki cümle hakkında saatlerce konuşabilirsin. bisürü nutuk çekebilirsin. insanların farketmedikleri noktaları görmüş olduğunu anlarsın ve bu da mutlu eder seni. kendinle gurur duyarsın.

ya da sen tamamen toplumun saadeti için bizimle nacizane fikirlerini paylaşıyosun?

ne guzel iste ? bir film herkese kendi dusunceleri dogrultusunda birseyler veriyorsa daha ne ? futuristik ortamda mesih muhabbeti yerine 'hard tough redneck amerikanischer angut kickin ass' daha mi iyi sanki.

tabi ki insan hosuna giden konularda kendi fikirlerini soylemeyi sever. bunun icin megaloman paranoyak ya da psikopat olmak gerekmez, insan dogasi geregi icinde tuttugunu disariya vurmak ister.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 08 November 2003 02:35 tarihinde demiş ki:
- you can't die
- yes i can

daha nasıl cheesy diyalog olabilir bundan ala? gözümü kapasam kulağıma kaçıyor yahu cheese, el insaf. hiçbir yazdığımı okumamış gibi "çok beklentiyle gitmişsin" diyorsunuz ya fıttırıcam şimdi.. :)[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..

hayir abi birak da desin be ? insanlar olmeyi birak, yasarken dahi ne sacmasapan seyler soyleyebiliyor bu daha gercekci bile belki.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

ohooo, üstad sen de bunu savunuyorsan atalım matrix'i çöpe, dünyayı kurtaran adam'ı seyredelim, madem saçmasapan diyalog önemli değil, madem abartı mecha önemli değil, madem konuyu kendimize göre yorumlayabiliyoruz, matrix'e ne ihtiyacımız kaldı?

sinema seyretmeye dün başlamadık, birazcık da olsa ciddiye alın tartışırken.. :)[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...