Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matrix Revolutions SPOILERS!!! - 5.11.2003'te filmden sonra tartismak üzere

Vampire

Öne çıkan mesajlar

VAlla neo nun smith i yokedebilmesi için smith tarafından ele geçirilmesi gerekiyordu. Neo filmin sonunda kahin in de yardımıyla bütün smithlere Shift+Del yaptı :)
İnsanlar la makineler baış yaptı. Kid mimar felan değil sadece kahraman! Trinity bok yoluna ölüyor ama en azından güneşi bir defa olsun görebiliyor :)
Filmin sonu öle açık ki arkasına 10 tane film bir de 78 bölümlük dizi bilem çekebilirler.
Bir de adamlar bahsettiği gelmiş geçmiş en piskopat son olayı da doğru yani hiç bir filmde o son 20 dakkadaki kadar efekt görmedim. Artık efektin bokunu çıkarmışlardı resmen. Birde Neo ile smith artık dog fight yapıyorlardı :)[hline]NO PAIN NO GAIN

Sosyal ağlarda paylaş

Son bir şey daha Neo kahinle birleşti gibi birşey. Yani Smith kahin i ele geçirdiğini zzannediyordu. Ama sonunda kahin neo ya feğişik te olsa mesajını ulaştırabildi. Smith de kendinden daha komplike programlarla başa çıkamayacağını öğrendi :)
Filmin sonunda neo source terkrar katılıyor. Tamam insan olabilir ama beyni pek insan beyni gibi işlenmiyor da.[hline]NO PAIN NO GAIN

Sosyal ağlarda paylaş

Çünkü bütün smith 'ler aynı koddan yaratılmış.Bu nedenle bu kodu kahinin de yardımıyla kırıyor.Tabi buna Matrix'in ana beyni de yardımcı oluyor...[hline]Mail:mailto:[email protected]
Asp,Php,Visual Basic,Delphi,Sphere Scripter,Web Design
Bilgi Paylaştıkça Değerlidir...
...::: %100 Bedava Kontör :::...
Sosyal ağlarda paylaş

ohhh şimdi geldim ya
film tam bekledigim gibi bittii

1. filmde morfiyusun dedigi gibi
"seçilmiş savaşı sona erdiricek"

ve böle oluyor sadece savaş bitiyor peace ilan ediliyor.
ama makinalar hala dünyanın tek hakimi.

Mimar en son bu barış fazla sürmez tadında laf sölüyor..

bu filmin ardından a54164974 tane ANİmatrix yapılır[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

ben demiştim zion program değil diye 4334094309 kere :)
ayrıca filmin senaryosunun benzerini taa 1 ağustos ta buraya c/p yapmıştım. peki nooldu. ne geçti elimee. harbi bişi geçmemiş olsun :p[hline]I wish you were rain, then i could go out and drown myself in you!
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır... Benim şöyle bir mantığım var.

Smith bu sözü söylediğinde Neo, Smith'in kahini ele geçirdiğini anladı ve ona yardım edeceğini umdu ve öyle de oldu. Neo Smith'in kodunu çözmüştü. Ve yok etmesi için bir programa ihtiyacı vardı. Bu da kahin olcaktı. Bu nedenle smith kendisini neo'ya kopyaladı. Neo ise hiç bir şekilde karşı çıkmadı. Aksine istediği de buydu. Çünkü Smith'i kırabilmesi için onun kodlarına (Source) ihtiyacı vardı. Smith kendisini kopyaladığı an tüm kodu matrix'in ana beynine yolladı. Onunda yardımıyla Smith'i matrix'ten sildi...[hline]Mail:mailto:[email protected]
Asp,Php,Visual Basic,Delphi,Sphere Scripter,Web Design
Bilgi Paylaştıkça Değerlidir...
...::: %100 Bedava Kontör :::...

[Bu mesaj OwnerRavenLoft tarafından 05 November 2003 20:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bende anca geldim aslında bugün gitmiycektim ama bi ark aradı abi yer var süreyyada dedi o otobüsten atlayıp 5 dakkadı nası vardım süreyyaya bi ben bilirim...

Öncelikle efektler konusunda harbiden aşmışlar artık, bunun yanında yine karmaşık ve kafa patlatmak gerekio bi kaç yüz kez daha izlenebilir. Ama bu sefer din teması çok göze batıyodu bence ve sonuda pek umduğum gibi diildi çok laylaylom çiçek var böcük var diye bitti...

Bide film bitince belki bişi çıkar diye (reloadedın sonunda revolutionsın fragmanının çıkması gibi) 15-20 dakka bekledik. SİZ BEKLEMEYİN ÇIKMIYO :j[hline]Froc Vormbeyn
:-p Deli merc, Ashmish worm :-p
DaoComics
Sosyal ağlarda paylaş

yosun:Bide film bitince belki bişi çıkar diye (reloadedın sonunda revolutionsın fragmanının çıkması gibi) 15-20 dakka bekledik. SİZ BEKLEMEYİN ÇIKMIYO :j :lol:[hline]I wish you were rain, then i could go out and drown myself in you!

[Bu mesaj metboy tarafından 05 November 2003 21:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bide şu ajan smithin yok edilme olayı üzerine bi kaç fikrim var;

1- Matrix denklemler üzerine kurulmuş yani smith = neo
şeklinde :-) smith neo'yu yok ettiğinde matrixte denklemi düzeltmek için smith'ide yok ediyo otomatik olarak.
2- Robotlar matrixe dıştan karışamıyo bu nedenle programlara gerek duyuyolar ama smith her programı bozup kendisine çevirdiği için robotlar smithe karşı etkisiz haldeler. Neo ise robotlar aracılığıyla bağlanıyo böylece ajan smith onun vicuduna girdiğinde tüm bilgileri (scriptleri) ana bilgisayara geçiyo ve virus (smith) yok edilebilio
3- Bide gözüme çarpan bişiy var Kahin'in her söylediği olmak zorunda ama bunu o kişiye söylemesi gerek. (örn: 1. filmde trin. neo'ya sen seçilmiş olansın kahinin söylediği bu diyince tekrar dirilip seçilmiş olan oluyo) Burdada smith kahini tam olarak değiştiremiyo ve o anda kahin kontrolü ele geçirip "everything that has a beggining has an end" diyo ve bu sayede herşey gibi smithin ve neo'nunda sonu geliyo
*ama bu sonuncu pek diil snrm*[hline]Froc Vormbeyn
:-p Deli merc, Ashmish worm :-p
DaoComics
Sosyal ağlarda paylaş

ben begenmedim sonu cok kotuydu ama yınede ızlenır bı kere 2 kere bıkac yerde hata var hemen solıyım kahın sıgarayı ıcerken 1 nefes alıyor hemen ardından goruntu degısıyor uflemeden konusuyor smıth le sanırım

ayrıca bı dıalog wardı ben orad koptum

2. yarının hemen basında

-kaptanım
-ne war A.K. (anladınız bılmıyorum ama koptum ben)[hline]
a$k bir sabunsa
köpürt beni pakize

Sosyal ağlarda paylaş

sam 14:30 diye söylenenen matineye gider ancak gişe görevlisinin "16'da ilk seans, biz de bugün öğrendik kuralı" lakırdısıyla dumur olur ve iyi salonda seyretme inadıyla 4 saat boyunca ağaç olur kapıda, görünüz: şekil 1-a..

şekil 1-a: matrix sevdalısının kök salma deneyimi

film çok da şaşırtacak şekilde gelişmedi o kadar spoiler'lardan kaçındığım halde, sağda solda wb'nin verdiği görüntülerden hemen herşey anlaşılıyor sonu hariç. madde madde izlenimler:

- filmde matrix'i matrix yapan, kültleştiren matrix içi gunfight'lardan sadece filmin başında bir tane var ve de ne olduğunu anlayamadan bitiyor o da, aksiyon namına başka da dişe dokunur bişi yok. reloaded'dan bile çok daha sıkıcı geldi film..

- rıhtım savunması bölümü 1 aylık ömrü olan bir cgi'dan ibaret, filmden önce gördüğüm return of the king fragmanı bile daha çok etkiledi beni. bu kadar yanlış bir seçim yapılabilir aksiyon için, daha önce de yazmıştım "cgi abartılırsa batırırlar" diye ve batırmışlar nitekim..

- smith vs neo dövüşmesi de uzakdoğu tarzını filan bırakmış artık süpermen vs magneto ya da o tarz bişiye dönmüş, çok uğraşmışlar ama etki bırakıyor mu? hayır. reloaded'daki burly brawl'a ve otoyola bayılmıştım ama yok valla, bu bana uymadı..

- gelelim felsefeye, ilk filmde bile herkesin "ovv çok geyik dı van hede hödö" dediği ne kadar nokta varsa geliştirilip ileri sürülmüş, sci-fi'den eser kalmamış. mitoloji ve inanç sistemleri sci-fi gibi her insana etki edemez, sonuç itibariyle en sondaki architect ve oracle'ın diyalogu hariç hoşuma giden hiçbir yer yoktu, o da architect sayesinde. (evet o karaktere de bayılmıştım) oracle'ın baştaki konuşmasında da bir-iki nokta var ama matrix'teki morpheus'un anlattıklarının çeyreği çıkmıyor toplamda etkileyicilik olarak. başta da hintli bir abi vardı, aksanı iyi hoş da zırvalamaları bitmek bilmedi yahu..

- merovingian toplamda anlamsız bir erol taş olarak kalmış, boşuna beklemişiz bişi çıkacak diye. yine de o olmasa filmdeki tek cool sahneleri göremeyecektik, o işe yaradı..

- trinity'nin ölmesine üzülmek bir yana, ölsün de sussun diye bekledim, ben bile inanamıyorum yani. aynı repliği 3 kee tekrarladı neredeyse. neo da zaten öldüyse ben de mimarım.. :) nasılsa gene diriltir sonra..

- smith'in karakteri de karzmatikliğini kaybetmiş bu filmde, insan duygularını kötülerken kendisi nefret ve öfkenin timsali oluyor, ilk filmlerde amacı olan ölümü yansıtan bir nötrlüğe sahipti. olmamış, karaktere bayıldığım halde beğenmedim..

- sonu çok fena bitmedi, ama ne bileyim ben ilk matrix'in sonunda bile kat kat fazla tatmin olmuştum. bana gayet anlamsız geldi neo'nun denklem karşıtı olan smith'i hile hurda yapmadan yenememesi. ilk filmdeki mesajla arasında çok fark var bence ve ben beğenmedim bu farkı, daha net verebilmeliydi mesajı, "ben insanım hede hödöyüm ya da bödöyüm, o yüzden beni yenemezsin" değil de kahin gibi pörtlemiş bir programın ring dışından desteğiyle yendi, onu da nasıl yaptığını anlamadık. madem böyle kod bilmemneyaparak yenilebilirdi smith, mimar matrix'i her şekilde değiştirme ve matrix içinde sonsuz gücü olan, yazma-korumalı :-p file manager diye bir tip gönderseydi, o yenseydi smith'i..

- ölen kahin yerine yeni bir kahin koyup değişiklikten bahsetmişler ama açıklamamışlar, sinir oldum ona da..

- sonuç olarak beğendim mi? reloaded'dan daha kötü buldum, matrix 25 yıl sonra bile seyredilecek ama revolutions 2,5 yılı geçebilirse şanslı derim..

herşeyi okumayanlara özet: ben beğenmedim valla, hülasası budur.. :)[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bıshop, 05 November 2003 21:52 tarihinde demiş ki:
bide kahinin şekil degiştirmesi gereksiz olmuş
tamam bi acıklaması var mantıklı ama ne gerek vardıki ?

bu durumda matrix online tamem özgür olucak sanırım barış ilan edildigi için.[hline]

eski kahin öldü be. bu arada beklediğim kadar müthiş bi sonu yoktu filmin. basit ama akıllara gelmeyen bi sondu açıkçası.[hline]
Eşşek kuşum Shakespeare...Keşke burda olsan da uyandırsan beni sabahın köründe:( Eşşekspir diyişini özledim.

hepimiz aynı bokun içindeyiz...sadece derinlikleri farklı
Sosyal ağlarda paylaş

katıldığım noktalar var , ancak katılmadıklarım da var
şunu beğendim şunu beğenmedim yapmıyacağım.. çok uzar bu topic o zaman..hatta Sam'e ders de vermicem bu sefer :P

benim söylemek istediğim tek şey var , bir anda yazış yaptım sizle paylaşayım:
Bence Hintli (?) küçük kız Neo nun Smith i yok etmek için kullandığı program.Küçük kızın film sonunda güneşin doğduğu sahnede "Neo için yaptım" demesi bana bu fikri verdi.Smithler acaip parlak ışıklar saçarak ölüyor, güneş de çok parlak.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk 2 filmde kahini oynayan kadın öldü onu demek istemiş.[hline]It's all a puzzle, isn't it, Joseph? Like a game of chess, perhaps. The pieces move, apparently aimlessly, but always towards one single objective: to kill the king. But who is the king in this game, Joseph? That is the question you must ask.
Sosyal ağlarda paylaş

propagandası felsefesi neyse ne, filmi olduğu gibi alınca kof yahu film. millet reloaded'ı beğenmemişti ama bence bu kadar kof değildi, sade mioloji gönermeleri ve laf alengirleriyle böyle bir film kotarılamaz ki; aksiyonu da zayıf, diyalogları da, karakterleri de, oyunculuğu da, (ilk filmi morpheus, smith filan kurtarıyordu bunda onların da rolü yok gibi) başı da, sonu da, herşeyi havada kardeşim. terminator 3'ü bile geçer sanırım hayalkırıklığı yaratmada. matrix'e de bayılırım, bu filme de aşırı beklentiyle gitmedim ama buna rağmen bunları dedirtti ya bana, inanılmaz. salondan çıkarken filmi unutmuştum neredeyse..

haa, şimdi aklıma gelen ve hoşuma giden bir nokta: filmin başında matrix kodları bir metropole, metropol de kaos sarmallarına, onlar da bir harfe, harf de matrix kodlarına dönüştü, (sıralamadan emin değilim) filmdeki felsefi mesajlardan birtek bu ilgimi çekti çünkü saçmasapan dini göndermelerden olmayan yegane sahneydi..

doğruya doğru şimdi, ilk matrix başarısını sci-fi bölümlerine mi, mitolojik bölümlerine mi borçlu? gene ilk matrix başarısını slow-mo gunfight'lara ve uzakdoğu dövüşlerine mi borçlu yoksa cgi mecha'lara mı? gene ilk matrix başarısını gerçek hayatta hepimizin yaşadığı rutinlere sci-fi ve felsefi göndermelere mi borçlu yoksa her karakterin "seni geberecek kadar seviyorum aha bak geberdim" söylemlerine ve peygamber tasvirlerine mi borçlu?

inanılmaz yani, wachowski'lerin sinematik dehası filan bir tesadüfmüş, adamlar yarattıkları klasiğin en güçlü yanlarını bir kenara atıp en zayıf tarafları üzerine kurulu bir devam çekmişler son bölüm diye..[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

Gözlerimi kapatmiş bir şekilde yanıtlayı bulup tikladim... (el alişkanligi olmuş) kardeşim madem böyle bir halde film. daha izlemeyne bol ülen niye spoiler verirsin.. münafık.[hline]Ben eskiden, evimin hemen arkasındaki top oynadığım boş araziyi geri istiyorum. Yıkın üstüne yapılan evleri
Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına bende karşıyım

Her şey forum için! Her şey forum için!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...