Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İTİRAF.COM *UYARI: 18 YAşında Küçükler İçin Zararlı İçerik*

Asteroth

Öne çıkan mesajlar

Dojorel ve Grudge bu yazının siteye uymadığını savunmakta
Ben ise hem siteye uymadığını hemde dini hödöyü savunmaktay()m. Karışıklık olmasında...[hline]Avatar
Ben Şeytanın yeryüzüne düşen gölgesiyim]Ben Şeytanın yeryüzüne düşen gölgesiyim

[Bu mesaj Wulfgar tarafından 13 November 2003 16:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yau ne var ki bunda...

forumlarda okuduğumuz şey sapıkça olunca mı rahatsızlık duyarız ?

olay komik rahatsız olunucak yanı yok..
sapıkça şeylerden daha çok rahatsız olduğum topicler milyonları aştı..

ama bu kendi sorunum yani hoşlanmıosam okumuyorum topiği

paticik de böyle kısıtlamalar yapılması hoş olmaz yani abartılmadıkça.

forumu açana teşşekür ediyorum gülümsemem de yardımcı olduğu için.[hline][b]|Re'nhart Comm.|
Icewind J.Crown [b]
©
Sosyal ağlarda paylaş

Pardon da after sexi hayvani çiftleştirmeye bağladım diye dinle alakam nedir?
Saçma olmuş yargın kanaatimce.Ben Atheistlikten paganlığa geçmiş birisi olarak bu ön yargını saydamlaştır...[hline]§Tanrıdan önce karanlık vardı...§
What if God was one of us
Just a slob like one of us
Just a stranger on the bus
Trying to make His way home
....................................................
§Bounty Hunter§
Sosyal ağlarda paylaş

Amarcord, anladıgın icin tesekkür ederim :)..

buarada
"Neye helal olsun?
Insanların tepkilerini dile getirmelerine "boş muhabbet" denmesine mi, yoksa "forumun düzeyinin düşmesinden rahatsız olanların kanının donduğu" saptamasına mı?"

Bana göre bunu tartışmak boş muhabbet, cünkü sen adminsen ve eger bu topic'in baslıgını göre göre konu dışı'nda yeralmasına göz yumuyorsan demekki fazla sakıncalı bir konu degil right? onu bırak bu olay zaten yüzdeyüz yalandır. Hic bir Müslüman yada 'İnsan' böyle birşeyi Camii Avlusunda yapmaz.

ya gec herseyi.. Bazen alaycı bir tebessüm olsun yüzünüzde fazlamı?.. Cok agır olmadıkca bazı muhabbetler hos görülmeli sonucta, burda aile yok dimi :).. Oldugu zamanda kitlenir topic konu kapanır ne gereq var agır konusmaya right ?..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Soulbringer, 13 November 2003 22:37 tarihinde demiş ki:
Pardon da after sexi hayvani çiftleştirmeye bağladım diye dinle alakam nedir?
Saçma olmuş yargın kanaatimce.Ben Atheistlikten paganlığa geçmiş birisi olarak bu ön yargını saydamlaştır...[hline]§Tanrıdan önce karanlık vardı...§
What if God was one of us
Just a slob like one of us
Just a stranger on the bus
Trying to make His way home
....................................................
§Bounty Hunter§

Senin kanaatince öyle olmuş bana göre mantıklı bir yaklaşım...[hline]Sungur - Scout of Hun
Necrocks - Necromancer of Hun
Sosyal ağlarda paylaş

public bir ortam sonuçta burası..
aile de olur, kız da olur, erkek de olur..

zamanında iyi hatırlıyorum, birisi "sıkma canını okşa patlıcanını" demişti de, "mesajını düzeltmeni öneririm" demiştim, o da iyi niyetle mesajını düzeltip "özür dilerim biraz ağır olmuş farkındayım" dedi.

Sizin yaptığınız ise subjektif düşünmek. "Ben haklıyım" olayı. Objektif olun biraz. Seni rahatsız etmeyen, başka birisini rahatsız eder.

Ha ben Tıp fakültesinde okuyorum. Cinsel organlar beni rahatsız etmiyor. Etmemesi gerekli zaten maketler üzerinde mesleksel beceriler yapıyoruz. Ayrıyetten erkekliğin getirdiği bazı şeyleri de yapmaktayım (ne demek istediğimi umarım anlamışsınızdır).

Bunlar doğal birşey. Ama medeniyet dediğimiz şey, doğallıktan uzaklaşıp, kendimize çeki düzen getirmektir arkadaşlar. İsterseniz ateist olun isterseniz koyu müslüman, isterseniz budist, hiç umrumda değil. Ama medeniyet dediğimiz olay yüzünden, en azından public ortamlarda kendimize çeki düzen vermemiz gerekli...

Biz havyan değiliz arkadaşlar. İnsanız. O yüzden hayvani içgüdülerimize sahip çıkmalıyım. Köpeğim sokak ortasında işiyor. Ama normal bir insanın işememesi gerekir..

Şimdi yukardaki olaya dönelim. Cami avlusunda sevişmek çok ayıp birşey.. Birincisi burda koyu müslüman olabilir. Sen ateistsindir, astral seyahatlere katılıyorsundur o ayrı. Ama o müslümanlar kutsal ibadet yerlerine saygısızlığa sinirlenebilirler.
Bu onları üzer. Ayrıyetten sokak ortasında işemek ne kadar ayıpsa, sokak ortasında sevişmek çok daha ayıp birşeydir.
Dediğim gibi arkadaşlar havyan değilsiniz, ateist olsanız bile bunun bir adabı vardır, evinizde sevişirsiniz.

Yukardaki şeyler hiç komik birşey değil. Ağlanacak halimize gülüyoruz olayı... Yoldan geçen adamın tepkisi, daha doğrusu tepkisizliği daha da üzücü birşey. Ha çekip kenara dövsün demiyorum. Ama en azından görmemezlikten gelebilir "iyi yapıyorsun aferin devam et" gibi bir tepki, gene ağlanacak halimize gülüyoruz olayı...

Bilmiyorum 13-14 yaşlarımızda düşen insanlara gülerdik, seks'i daha yeni yeni öğrendiğimizden, bilgilerimizle insanlara hava atardık. Cinselliği kullanarak birbirimizle dalga geçerdik. Tabii söylediğimiz küfürler bile imkansız birşey, sırf birbirimizden üstün olduğumuzu sanabilmek için söylerdik..

Tabii 19-20 yaşınıza gelince, o yaşlarınızda yaptığınız blu çağı esprilerine ve o tip kişilere "lamer" diyorsunuz, ya da o şekilde hissediyorsunuz..

13-14 yaşımda olsam belki gülerdim, zaten ota boka gülerdik o zamanlar.

Blu çağını geçelim. Sonuçta demek istediğim şu, burası public bir ortam ve biz de insanız. Medeni olmamız ve birbirimizin inançlarına, düşüncelerine saygı göstermemiz lazım. Birimize fıkra gelen, diğerine sinir bozucu bir olay gibi gelebilir..

Topici açan arkadaş, başlığa bir uyarı koyduğu için teşekkür ederim. En azından insanlar gelip de şaşırmaz "aman bari bir uyarı koysaydın, akrabalarımla birlikte baktım çok utandım" olayları yaşanmaz, yaşanmadı.

Ama dediğim gibi, komik ile üzücü olaylara biraz daha dikkat edelim. Arkaşlarının arasında ettiğiniz küfürleri ve o dili burda kullanmamaya dikkat edelim, birbirimizi kırmayalım, bu dünya bizim, kirletmeyelim.. Terli terli soğuk su içmeyin, erken yatın erken kalkın, günde 3 kere dişlerinizi fırçalayın, gece yatmadan önce ellerinizi yıkayın vesaire vesaire vesaire...[hline]Bonecrusher: Hadi bira içmeye gidelim.
Eagleeye: Olmaz, henüz çok gündüz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 14 November 2003 09:27 tarihinde demiş ki:

Ha ben Tıp fakültesinde okuyorum. Cinsel organlar beni rahatsız etmiyor. Etmemesi gerekli zaten maketler üzerinde mesleksel beceriler yapıyoruz. Ayrıyetten erkekliğin getirdiği bazı şeyleri de yapmaktayım (ne demek istediğimi umarım anlamışsınızdır).

[hline]Bonecrusher: Hadi bira içmeye gidelim.
Eagleeye: Olmaz, henüz çok gündüz.
bana cok kızıcaksın belki ama birsey soylemek istiyorum, erkekligin gerektirdigi bazı seyleri yapıyorum demende aklıma bir suru sey getiriyor bilmem anlatabildimmi ya lutfen yapmayın arkadaslarya neler duyuyoruz gunluk hayatta,tv kac kere soyledim arkadas buralara gelicegini bilseydi kesinlikle yazmazdi bence kaldiki ozur bile dilemis, lutfen kitleyin konuyu dini konular cok tehlikeli bence.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlueStar, 13 November 2003 23:04 tarihinde demiş ki:
...Bana göre bunu tartışmak boş muhabbet, cünkü sen adminsen ve eger bu topic'in baslıgını göre göre konu dışı'nda yeralmasına göz yumuyorsan demekki fazla sakıncalı bir konu degil right? [/url]

"Right" değil. Madde madde açıklayayım isterseniz;

1) Ben admin olarak bu konunun kitlemesi gerektiğine inanmıyorum; bu rahatsız olmamamı gerektirmez. 'Kanunlara aykırı' ile 'ayıp, ahlakdışı' farklıdır değil mi? Yere tükürdün diye seni hapse atmadıkları için lama gibi mi dolaşıyorsun sokakta?
2) Buraya yazılan birşeyden rahatsız olmak için admin/mod olmak gerekmez, rahatsızlığı dile getirmek, doğru yolu göstermek bence üyelerin de hakkı, hatta sorumluluğudur.
3) "Aile yok burada sonuçta" öyle mi? Nereden biliyorsun? Hadi diyelim yok, olmaması nasıl oluyorda düzeyi düşürmek için en sağlam gerekçe oluyor?
4) Günlük hayatında, üslubunu karşındaki kişiye göre (aile, arkadaş, iş arkadaşı, yeni tanışılmış insan gibi) ayarlamıyor musun? Hedede hödödö herkesle aynı düzeyde mi konuşuyorsun? Buradakilerin kaç tanesi "kankan", kaçı askerden arkadaşın ki bu kadar rahatsın?
5) Birşeyin yanlış olduğunu anlatmak için illa "ceza" mı gerekiyor, yol göstermek ve açıklamak yeterli olamıyor mu? Yaptırımı olmayan hiçbir ahlaki kurala uymuyor musun gerçek hayatında? "Ağır olursa kitlenir topic, kitlenmezse ben harala gürele kopar giderim" yaklaşımı doğru mudur yani?

Önemli: Bu yukarıda yazdıklarımın hiçbiri topici açan arkadaşa yönelik değil, ona yönelik kısmı daha önceydi, anlaşıldı bitti. Kendisi rahatsızlığın nedenini anlamış ve özür dilemiş zaten çoktan.
Sadece Bluestara yönelik bir yazı değil bu kesinlikle ayrıca, ortak bir görüş haline geldiğinden korktuğum için bu kadar ağır ve genel yazıyorum.

Bu topici kitlemek istemiyorum çünkü herkese açıklama niteliği taşımış oluyor böylece. Hala anlaşamadıysak -ki Bonecrusher çok güzel açıklamış, örnekleme yapmış bence- devam edelim, yoksa bırakalım düşsün topic bence.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...

edit: quote yapmayı beceremeyen admin maymun olur, bu böyledir.

[Bu mesaj Nefr tarafından 14 November 2003 14:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nefr, 14 November 2003 14:17 tarihinde demiş ki:
Bir üstteki mesaja bakın / Nefr
Nefr bende çok özür diliyorum, keşke yüzyüze konuşabilseydim senle :) inan derdimi konuşarak daha iyi anlatabiliyorum neyse seviyeli yazıların karşısında kendimi cok kotu hissettim okadarda hayvan birisi degilim ya oyle bakmayın bana.

[Bu mesaj Nefr tarafından 14 November 2003 15:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bonecrusher herseyi medenice acıklamıs..
Gercekten helal olsun, bu kadar güzel aklının yorumunu kullanmak zor is..

Nefr senin misillemene gelince,
1)Bir diken batıyorsa acıtır inkar edemezsin, ya cıkartırsın yada sancısına katlanırsın. Peki o zaman birde söyle düsünelim, Ben Elhamdürüliilah Müslümanım. Ve göz zevkimi bu kadar bozan, ahlakıma bu kadar karşı bir topic'in gözüme dahi çarpmasını istemiyorum. Sonuc olarak burası Public bir forum.
'ayıp, ahlakdışı' ile 'Kanunlara aykırı' kavramları farklı diye uygunsuz bir konunun acılmasınada göz yumuyorsan, sadece bir kişi burada sana 9000 topic acıp, seninle iliskiye girmek istedigini söylerse, veyahutta düpedüz gidip küfrederse hic kimse buna 'Kanunlara aykırı' diyemez cünkü zaten ortada belirli bir birinci şahıs olmaz. Peki o zaman da bunu tartısıcakmısınız sadece 'ahlak dısı' oldugundan ötürü ? Burada Aile oldugu halde.
2)'Buraya yazılan birseyden rahatsız olmak icin admin/mod olmak gerekmez' Bu da son derece dogru, Fakat rahatsız olan üyelere cözüm bulmak care üretmek gerekir, elestirmek yada yorum yapmak degil.
3)Bir sene kendimi kassam bir insanı bu kadar yanlış anlıyamam.
"Bazen alaycı bir tebessüm olsun yüzünüzde fazlamı?.. Cok agır olmadıkca bazı muhabbetler hos görülmeli sonucta"
Bazı muhabbetlerden kastım, Namahremin isledigi günahın burada dizginsizce tartısılması degil. Eger bunu böyle anladıysan, sana baska hic bir sözüm yok.Aile konusuna gelince, ilk maddede yeterince acık konustum.
4)Beni günlük hayatta tanısan bu kadar 'gereksiz bir muhabbet' 'in icerisine girmeyi bırak konusunu bile etmezdin.Benden bir yas büyük adama bile abi derim bu birincisi, bize saygıyı en ön planda ögrettiler buda ikincisi.Tanımadıgım kimseyi bırak, dost statüsünde saymadıgım kimseyle kankammış gibi konusmam,
eger söyle bir metinden;
"herkesin kanı donmus be usta..
haha, gül gec ya bu kdr takıntılı olmayın herif yazmıs..
sanki yanlıslıkla yazmıs, oda ne yin n'oldugunu biliyodur elbet..
"
böyle bir sonuc cıkalırıyorsa,
"Hedede hödödö herkesle aynı düzeyde mi konuşuyorsun? Buradakilerin kaç tanesi "kankan", kaçı askerden arkadaşın ki bu kadar rahatsın?"
bir takıntı, cekilemiyen bir tavır vardır, kimseye kin beslemem, fazla kafaya takmam böyle de bir yapım vardır.Ama batan bir nokta var ise bilemem.
Zaten ne askere gittim, nede burda bir kişide gravat gördüm.
Disiplin, ezerek saglanılmaz.Hicbirimiz 'Lama' benzeri bir 'yük hayvanı' degiliz.
5)Peki sen niye bu kadar rahatsın?, 'Cami Avlusunda Sex' muhabbetinin ne yolunu göstericeksin ? Yüzde Doksanından fazlası Müslüman olan bir ülkede bu konuyu tartısmaya kalkarsan asıl o zaman "harala hürele" giderler.Ki karsılasıcagın yaptırımlarıda büyük ihtimal T.C Anayasasında göremezsin.

Önemli: Ben böyle ön yargı yıgını dolu bir mesajdan sonra anladım ki, halen körüz. Halen bulundugumuz dönemin farkında degiliz, vede insanları hic tanıma kavramımız gelismemis.

Benim yaptıgım iyilikleri sana saysam, cehennemde nasıl yanıcam diye düsünürsün belki.

Bu kadar ön yargılı oldugun icin sana minnettarım, ve tabi benim konu kapansın morgdaki kadavranın hesabı olmaz tavrımı uzatarak 'ortak görüs' haline getirdigin icin.

"Sadece Bluestara yönelik bir yazı değil bu kesinlikle ayrıca, ortak bir görüş haline geldiğinden korktuğum için bu kadar ağır ve genel yazıyorum. "
Bence bu yazı biraz daha genel olsaydı, bakkaldaki Osman Amcada seni haklı bulup paticik te takılmaya baslıyacaktı.Dolaylı yoldan konusuyormus gibi görünmemize gerek yok sanırım cünkü son mesajının yarısından fazlasındaki hedef bendim geneli karıstırmak anlamsız olur, ve bir nebze diger sahısları suclamak olur.

Reply yazmazdım, ama ortaokuldan beri ardamarım sakattır.

Bundan sonraki mesajın her ne olursa olsun yazmıyacagım..
Cünkü böyle sacma vede 'bos muhabbetler''e kafa yorucak vaktim yok.Ha istersen bana da bir 'ceza' uygularsın, dar görüslü olamadıgım icin, eyvallah der yeni nick register ederim.
O kadar sacma seylerle vakit kaybediyoruz ki ..
neyse Benim derdim bana yeter hadi eyvallah.

[Bu mesaj BlueStar tarafından 16 November 2003 21:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...