Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[SPOILER] matrixteki en ağır saçmalıklar

Bellephorn

Öne çıkan mesajlar

said:
denderman, 08 November 2003 19:56 tarihinde demiş ki:
- ilk filmde ajanlar ziona giriş kodlarını bulmak için kasıyorlar ama madem delerek girilebiliyor ve yeri de biliniyor o zaman bu kasış niye?

- sentinellerin üzerinde neden hiç menzilli silah yok? (kaynak vs. yapan lazer şeysi hariç).

- revolutionsda dock duvarını delince atın içeriye bir atom bombası bitsin olay.

- madem makinalar her daim doğrucular verdikleri sözde duruyorlar neden animatrixte insanlarla anlaşma yapmaya gelen makina şerefsizlik yapıp :-p kendini ve çevresindeki herşeyi imha ediyor?

- hücreden uyanıp çıkan insanlar nasıl böyle normal bir insanın kas ve kemik yapısına sahip olabiliyorlar hayatları boyunca hareket etmemişken?

gider de gider...

- ilk fimde arıyolar çünkü giriş kodlarını bilmiyolar, yerinide bilmiyolar. daha sonradan yerleri keşfediliyo

- sentinellerin üstünde silah yok çünkü onlar zaten sentinel.

- atom bombası niye atsınlarki abi film çeviriyolar ;) ha başka bi bakış açısı, atom bombasının gayet geniş bi manyetik alan etkisi vardır

- ilk filmde AB Shaper kullanarak orasına burasına elektrik veriyolarya kasları gelişsin diye öle oluyo işte. =)[hline]G-power a.k.a gehena
werewolf
uin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hella, 09 November 2003 00:50 tarihinde demiş ki:
- atom bombası niye atsınlarki abi film çeviriyolar ;) ha başka bi bakış açısı, atom bombasının gayet geniş bi manyetik alan etkisi vardır

hadi atom bombasının emp etkisi var dedik. onu atmasınlar da ikinci filmde kullandıkları ultragüdümlüsüperpatlayanortalığıdağıtan patlayıcıları ne halt etmeye kullanmıyolar savaşta?[hline]You want the Dark on the Lady of Pain? Get real! There ain't no dark, least, none that anyone alive or dead ever knew. Might as well make up your own, for the good it'd do you.
So what's the truth, then? Well, with most things in the Planes, the Truth is whatever you believe it to be. Simple as that.
Believe well, cutter.
Sosyal ağlarda paylaş

üçüncü filmde o kadar çok saçmalık var ki düşünmek bile istemiyorum, ilkinde az sayıda vardı, görmezden gelebiliyorduk iyi taraflarının hatırına.

lathspell nasıl yani "makineler beklemiyordu?", biraz daha ilerleyince onbinlerce sentinel ve mamutumsu düzineyle robot çıktı, onlar neye yarıyor peki? kaldı ki makine dediğin herşeyin önlemini alır az ihtimal olsa diye, tedbirsizlik insanlara özgü bir zayıflıktır..[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

Sonuna kadar filmin ve wachoskilerin yanındayım
* göğsünü gerer böle *

said:
Predator-, 08 November 2003 21:01 tarihinde demiş ki:
Valla saçmalık denerek yazılan çoğu şeyin mantıklı açıklaması var :

1-Eşek inek olayı yazılmış yukarda , makinelerin bir çeşit intikam olayı.
2- Makinaları şehre sokmamayı bırakın , asıl saçma olabilecek şey o makineler nasıl yenildi ...
3-Neo seçilmiş kişi , zaten görüldüğü gibi makine şehrinde çok kuvvetli bir savunma var. Sonuçta makinelerin kaybetcek , can mal vs. gibi şeyleri yok. Bir geminin ha yukarı çıkıp zarar vermiş ortalığı duman etmiş sonra yok olmulş, ha giremeden yok olmuş.
4-Emp nin bulundurulması son derece tehlikeli. Küçük bir yanlışta ortalığı duman eder, ayrıca bane gibi kişiliklerede süper bir sabotaj yolu açar.
5-Delme olayı çok zahmetli ve dikkat edilcek olursa , makinelerin yarısı o deliklerden girmeye kasarken yok oluyor. Kayıp büyük oluyor vb. Giriş kodlarını alırlarsa , Sentineller aracılığıyla kapıları açıp çok rahatça üsse girebilirler.(tünellerden girilen kapıları kastediyorum)
6-Şimdi Sentinellerin üstünden niye silah yok dersen ortaya bir sürü soru çıkar , insanlar elektrik silahları yapmışlardı güdümlü füzemi yapamamışlar hedehödö bir sürü. Ha Sentineller belki hızlı oldukları için o tür bir sistemi yerleştirmek yavaşlamalarına falan sebep olabilir.
7-Atom bombası atın diyonda , nerden geçircekler o büyüklükte Zion'u yok edicek bombayı. Ama bu biraz mantıklı , kuvvetli bir patlayıcı ile iş bitirebilirler ama bu şu demek : Süper savaş sahnesi olmazdı filmde , seyircinin yarısı beğenmezdi filmi.
8- Zaten insanlar pil olmayı vb kabul ediyorlar. O robotun patlayıp onları yok etmesi pek birşey farkettirmiyor onlar için yani. Pek söz bozma gibi gelmedi bana
9-Hücreden uyanan insanlar nerde kas vb yapısına sahip oluyor ? Neo'yu görmedin sanırım , normal yürüyebilir vb hale getirmek için vücudunun bilimum noktasına iğneler vb saplandı. İlk çıktığındaki hali zaten insan dışında herşeye benziyordu.
10- Kurşun atıcaklar tabi , o hızla giden birşeyi nasıl vurucan füzeyle ki kurşunlar aşırı büyük ve maf ediyor makineleri.

Herşeyi normal dünya gözüyle düşünürseniz bir sürü saçmalık çıkıcaktır tabi. Nasıl yeni bebekler doğuyor nasıl oluşuyor ? Makineler tek tek kasıp hücrelerimi birleştiriyor ?
4000 yıllara geldiğimizde sahip olabilceğimiz bir teknolojiye sahipken makineler nasıl oluyorda bir sis bulutunun üstesinden gelemiyor ? Yani dünya gözüyle düşünürseniz daha zilyon tane saçmalık çıkıcaktır ortaya.[hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Deniz maymunu hayvanı çok şerefsiz bi hayvandır
Karakurt, 03 September 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
FuFu hayvanı çok şerefsiz bir hayvandır

şu yazıyı okudum ve düşündüm;
şudnan eminim ki burdaki birçok iddia bu ve buna benzer bulunan birkaç UZUN yazıyı üşenip okumadıkları için sorulmuş, veya TEKRAR sorulmuş,

unutmayın matrixi matrix yapan zaten herhangi bir bilimkurguda çok saçma gelen şeylere hep bir neden bulabilmeleri,

ilk önce sentinele silah konusunu tartışmak için sentinelin ne oldugunu bilmek gerek,
emp'i neden kullanmadıklarını tartışmak için d onun ne oldugunu bilmek gerek(özellikle buna çok taktım, şöle bi düşünün ıraka savaş açtılar, adamların elinde nükleer silah varsa kullansaydı o an amerikan birliklerinin kaçışı yoktu, ee adamların kendilerinin de kaçışı yoktu; şöel bi düşünün aynı olay)

insan isterse en saf aşk filminde bile binbir mantıksızlık bulur

unutmayın ki;
bilimkurguyu bilimkurgu yapan içinde bulundurdugu gerçek dışı olaylardır. İİ bilimkurgu yapan ise en ii nedenlere baglayabilendir.
(yazının başındaki sözü tekrarlıorum eminim ki uzu yazdıgım için bi çok kişi üşenip okumuycak bile)[hline]a.k.a wicked

How much longer till I hit the ground?
I can't tell you why I'm breaking down.
Do you wonder why I prefer to be alone?
Have I really lost control?
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca hala kuşkularınız avrsa daha ii anlamak ve daha mantıklı gelmesi için bu yazıyı okumanızı öneririm;
http://www.paticik.com/forum/view.php?id=47990[hline]a.k.a wicked

Sosyal ağlarda paylaş

son 4 5 mesajı okumadım da. Hoca emp olayını pek kavrıyamamışsınız siz. EMP ortamdaki elektrik enerjisini komple yok ediyor. zilyon tane emp bile olsa bir tanesi patladımı diğerlerinin hepsinin enerjisi kesiliyor. tekrar şarj olana kadar beklenmesi gerek ki bu da savaş içerisinde oldukça uzun bir süre olur.

Tarlalara gelince orda neonun gemisine saldıran bir sürü aptal salak sentinel vb. robot yeterince iyi bir savunma değil mi?[hline]Lotgd Güzel bir oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-

ilk önce sentinele silah konusunu tartışmak için sentinelin ne oldugunu bilmek gerek,
emp'i neden kullanmadıklarını tartışmak için d onun ne oldugunu bilmek gerek(özellikle buna çok taktım, şöle bi düşünün ıraka savaş açtılar, adamların elinde nükleer silah varsa kullansaydı o an amerikan birliklerinin kaçışı yoktu, ee adamların kendilerinin de kaçışı yoktu; şöel bi düşünün aynı olay)

Abi ben sentinel yada emp ne oldgunu bılmem gerekıomu?Yanı merak ettım bana reel yasamda bır yararı olacakmı?yok yanı lazım olcaksa sole?ama hıc lazım olacagını sanmıorum.-.-
Bu arada ılk defa sam`a katılıyorum bu önceden kestıremem felan fılan ınsana ozgu makınalar nasıl kestıremıo :P[hline]Türk Replay sitesi
Sandwaves
Sosyal ağlarda paylaş

iyide tarlaların savunulmasına ne gerek varki?o sorada insanların saldırı gücü bile yok.arkadaşlar şunu anlayın artık.makineler tedbirsizlik yapmaz ama hesaplama yapar.onlara göre bir insan gemisinin zion kuşatmasının ortasında ççıkıpda tarlalara gelmesi mümkün değil , çünkü mantıksız.robotların bulutların üstüne çıkmaya çalışmasıda ayrı bi mantıksızlık , niye ellerinde o kadar tarla varken bide kasıp bulutların üstüne çıkacak teknoloji geliştirsinlerki?bu zırhlı mecha olayınada ayrı güldüm.yahu animatrixte izlemedinizmi o zırhlı mechaları bi sentinelin acması 10 saniye sürüyo yani zırhın hiç yararı yok sentinel mechaya yapıştıysa bi kere zırhlı yada zırhsız o mechanın işi bitmiştir (anında sentineli yokedecek piyade yoksa) sentinellerin uzun menzilli silahlarıda olmadığı için kimse mechalara zırh koymayıda gerek görmemiş ve bence çok iyi olmuş.asıl zırhlı olsalardı bence saçma olurdu.[hline]PUMA the Flying Kefal!!!(given by BabacumMostors)

Mutlaka sonuna kadar okuyun ve kopun bana dua edeceksiniz...

Sosyal ağlarda paylaş

yahu emp kendi savunma sistemini de göçertir diyorsunuz hala.

millet aksini iddia etmiyorki dediğimiz şu. hammer gelmeseydi ne olcaktı? hah demek ki her zaman 4 ayak üstüne düşülmezmiş son şans olarak 1 tane emp bulundurulmalıymış.

tarlalar korunmuyorduki rahat rahat rahat gittiler. bir de hammerın kaptanı daha önce 100km yaklaşıp da sağ dönen yoktu dedi. e yuh kardeşim 2 kişi elini kolunu sallayarak gitti ne 100kmsi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ben biraz önce demişim ki:
iyide tarlaların savunulmasına ne gerek varki?o sırada insanların saldırı gücü bile yok.arkadaşlar şunu anlayın artık.makineler tedbirsizlik yapmaz ama hesaplama yapar.onlara göre bir insan gemisinin zion kuşatmasının ortasında çıkıpda tarlalara gelmesi mümkün değil , çünkü mantıksız.

raider burayı bi oku istersen...[hline]PUMA the Flying Kefal!!!(given by BabacumMostors)

Sosyal ağlarda paylaş

bırakın empyi de bana da bişe saçma geliyo belki de bi yeri anlamadıımdan dolayıdır.

zionun yaratılmasıyla ilgili bişe gözüme çarptı bu linkte. buraya göre zionu yaratan kahin. benim düşünceme/anladığıma göre ise zionun warlığı matrixi yokedebilicek güçte olan neo denen virüsümsüye karşı mimarın kullandığı bi koz. yani mimar diyoki: "bak neo matriximi yokedebilicek güçtesin ama ziondaki insanları kaybedersin bunu yaparsan. bu yüzden sen benim matriximi bırak ben onu resetliyim. ondan sonra sana 13 kişi ile birlikte zionu tekrar kurma şansı veriim. gül gibi geçinip gidelim"

hangisi doru? zionu kahin mi mimar mı yarattı?[hline]cehennemden gelen aslan
Sosyal ağlarda paylaş

ben orayı okudumda quote yapmama rağmen sen gene benimkini dikkatli okumamışsın gibi bir his var içimde...Ne demişim ben orda? "O sırada" yani zion saldırı altındayken.bütün sentineller ziona saldırıyor , makinelerin mantığına göre bütün insanlar orda kalıp savunma yapmalıdır.ama neo napıyor , makinelerin en son düşüneceği yere gitmek istiyor.o tarlaların savunmasız olması buraya göre çok normal...[hline]PUMA the Flying Kefal!!!(given by BabacumMostors)

Sosyal ağlarda paylaş

herpsini yollamiyo makineler
tum sentinelleri degil, her insan icin bi tane yolluyolar.
ikinci filmi hatirlayin
yoksa tarlalarin asil savunmalari zaten cikiyo karsimiza o bombali tipler.
Sentinellerin kendilerine zarar verebilecekleri bi silahlari yok, ama o tarladaki cannonlarin yolladigi olaylar kamikaze robotlari, gelince patlayacaklar, hani ikinci filmde sentineller etraflarinda donup iyicene firlatiyolardi, inlardan iste
Neo nun tek yaptigi robotlarin devrelerine girip erken patlamalarini saglamak, ama sentinele yapamiyor onu, cunku sentinellerde cok daha zorlaniyor (ornek, film 2 nin sonu) cunku sentinellerde tek bir devreyi bozup patlatma sansi yok.[hline]Var var var.
-A Khajiiti Saying
Sosyal ağlarda paylaş

bak kafama takıldı, gerçi belki biri bahsetmiştir, 200 küsür mesaj olunca hepsini okuyamıyosun. kafama takılan şu: insanlar hiç güneş almayan zionda nasıl da raşitizm hastalığına yakalanmadan yaşıyabiliyolar? abi hiç güneş yok ortamda.
bi de tarlalar bilmem kaç bin (belki milyon) kilometre kare kapsıyo ve tarlaların çoğu metalden oluşuyo. dünayada okadar metal var mıdır? bi düşünek de bakak[hline]...adeta bir yaşam tarzı !!
Sosyal ağlarda paylaş

birazcık yaratıcı olun:)
belki raşitzm zamanla kaybolmuştur,insanlar evrim geçirmiştir,yada kurtulmanın yolu bulunmuştur,nasıl olsa gelecekte geçiyor
makinelerde artık parçaları,onları bunları eritip yeni metal olarak kullanabilirse nasıl olsa koca şehirler ellerinde ihtiyaç duymadıkları erititp eritip harcarlar:)[hline]tık!
Signature in dire need of overhaul.Contact management to learn how you can affordably advertise at the bottom of all my posts!
Act now!

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lind3r0th, 09 November 2003 05:37 tarihinde demiş ki:
said:
-

Abi ben sentinel yada emp ne oldgunu bılmem gerekıomu?Yanı merak ettım bana reel yasamda bır yararı olacakmı?yok yanı lazım olcaksa sole?ama hıc lazım olacagını sanmıorum.-.-
Bu arada ılk defa sam`a katılıyorum bu önceden kestıremem felan fılan ınsana ozgu makınalar nasıl kestıremıo :P[hline]Türk Replay sitesi
Sandwaves

güzel arkadaşın bunun günlük hayatımızda işimize yarayıp yaramayacagıyla hiiç mi hiç bi ilgisi yok..
Biz burda birşeyi tartışıyarsak bu işi gelişi güzel yapmamalıyız ne olursa olsun. İşe yarasın yaramasın sadece bilgimiz oldugumuz şeylerden bahsetmeliyiz.
şimdi yanlış anlama ben demiorum ki bu konuda cahilsin. Ama işe yarasın yaramasın bilgimiz yoksa tartışmaya katılmak laf kalabalıgı yaratmak..[hline]a.k.a wicked

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 09 November 2003 15:17 tarihinde demiş ki:
superguru biraz kimya bilgin varsa Hidrojen atomu ile ve yeterli enerji ile istedin element i yaratabilirsin

nebiliim abi, çakmam ben kimyadan.
olay biraz matrixi sevenler sevmeyenler olayına döndü sanki.
1.si güzeldi ama keşke gerisini çekmeselerdi. o haliyle efsane olsaydı da kafalarımızı kurcalayıp dursaydı.[hline]...adeta bir yaşam tarzı !!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...