Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TV'de Kedi Izgara İsyanı

karakedi

Öne çıkan mesajlar

said:
TV'de Kedi Izgara İsyanı

Norveç'in TV 3 kanalında yayınlanan Robinson adlı yarışmada aç kaldığını bahane ederek, evcil bir kediyi önce bıçağı ile öldüren ve derisini yüzdükten sonra ateş üzerinde kızartarak yiyen Espen Halvorsen adlı yarışmacıya ölüm tehditleri yağıyor.

Pazar günü TV 3'te yayınlanan görüntüler Norveç halkını ve hayvanseverleri ayağa kaldırdı. Issız bir adada yaşam savaşı veren yarışmacılardan Espen Halvorsen, kaldıkları kampa gelen kediyi yakalayıp av bıçağı ile öldürdükten sonra, derisini yüzdü ve yaktığı ateşte kızartıp yedi. Programın yayınlanmasıyla birlikte TV 3 kanalı telefon ve e-mail ile protesto yağmuruna tutuldu.

NORVEÇ'E DÖNERSE ÖLDÜRÜRÜZ
Çok sayıda izleyici, Halvorsen'in Norveç'e döndüğünde öldürüleceği tehdidinde bulundu. Hayvanserverler derneği ise polise başvurarak, Halvorsen ve programın yapımcısı hakkında suç duyurusunda bulundu. TV 3 Yöneticileri, yarışma icabı adada aç kalan yarışmacıların yaşam savaşı verdiklerini ve hayatta kalabilmek amacıyla her yola başvurdukları için suçlu olmadıklarını savundular. Oslo emniyet teşkilatı ise evcil hayvanları öldürmek ve yemenin yasalara göre suç unsuru oluşturduğunu, gerekli yasal işlemlerin yapılacağını söylediler.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi
Kaynak: www.kedigen.com/haber/189

öeh ![hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
- adriann, aaddddrrriiiiiiaaaannnnnn...
[ no pain, no gain ]
Emaleth, 13 October 2003 14:00 tarihinde demiş ki: erkekleri severim ben :P

[Bu mesaj karakedi tarafından 30 October 2003 14:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yani adam doğada avlanamayacak mı? Ha o kedinin o ıssız adada ne işi vardı o apayrı bir konu. Şayet orada yaşayan bir vahşi kedi türüyse ha onu avlayıp yemiş ha başka bir hayvanı ama sırf o avlasın diye bırakılan bir evcil hayvansa o zaman işin rengi değişir.[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

bizde olsa adam direkt satanist damgası yemişti ve hayvan hakları tartışmalarından ziyade satanizm nereye varacak v.s gibi salakça tartışmalar dönerdi.[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde anlamadığım evde kasaptan satınaldığınız eti yerken hiç sorun yokda, avlanıp yediğiniz hayvan niye sorun oluyor. Bence bu şekilde yemek kasaptan almaktan çok daha iyi bir şey. Ancak daha öncede belirttiğim gibi sırf o adam avlasın diye oraya bırakılmışsa olay değişir.[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

kasap kedi doğrayıp satmıyor diye bi cevap versem ? :D

bazı hayvanlar yenir aha inek kuzu bunları yersin
kedi köpek bunları seversin.. :)

ben ıssız bi adada olsam kedi yi yemek yerine severim arkadaşım olur..[hline]Guns don't kill people...We do!
Let the bodies hit the floor!
SBGG!
Sosyal ağlarda paylaş

Yıllar önce istanbulda bir lisenin önünde köfteci
"GEEEL KEDİ ETİ BUNLAAAAAR, KÖPEK ETİ BUNLAAAR" diye köfte satarken bir gün polisler tarafından tutuklandmıştı. Adam gerçekten de kedi ve köpekleri yakalayıp kesip kıyma yapıp köfte olarak satıyormuş. Böyle bağırıp gelen öğrencilere satıyormuş. Öğrenciler de herhalde "Aaaa ne komik adam " felan diye düşünüyordu. Satıcı "Ben kimseyi kandırmadım zaten açık açık söylüyordum kedi köpek eti kullandığğımı" demişti.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bi hintli kurban bayraminda çıksa , "oha siz ne biçim insansiniz otobanin kenarinda toplu olarak koyun kuzu inek kesionuz ... inekler kutsaldır tapınmak içindir" dese...????

farklı kültürler , farklı adetler ... birbirimizin farkliliklarini kabullenmeliyiz yargilamadan once ..
ayrica en öncelikli iç güdü yaşama devam etme içgüdüsüdür , yaşama devam etmek için birbirini , yada yeni ölmüş arkadaşlarini yiyen insanlar var tarihte...[hline]Vanity is my favourite sin¹
¹kibir en sevdiğim günahtır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 30 October 2003 16:57 tarihinde demiş ki:
aptal tv yarışması ile gerçekten ıssız adada mahsur kalmış insanların durumunu bir tutmayın şurada komik oluyor..[hline]Guns don't kill people...We do!
Let the bodies hit the floor!
SBGG!

arci yarışma icabı değil..
gerçekten bırakıyorlar zaten adaya.
Ölürsen "ölmeyi kabul ediyorum" işaretliyorsun orada..Dayanamazsan son ana kadar bekleyip,son anda tahliye ediyorlar adadan..[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]
Sosyal ağlarda paylaş

Nedir bu cifte standard yaw.

Mesele örnegin (gozlemlerime gore) paticik tayfası kokoreçi çok seviyı her oturup kokoreç yediğinizde ağlıyormusunuz aaah vaah yazık oldu hayvancağıza diye. Aklınızın ucundan bile geçmiyo o tabak onünüze gelmeden önce bir hayvancığın kafatasının bir balyozla yarılarak öldürüldüğünü.

Pekala bu sebepten dolayı vejeteryan olanlara ne demeli onların yedikleri otlar bi noktada canlı değilmi?

Bu insanoğlu beni ii güldürüyor harbiden.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamamen sov amacli duzmece bir program , hayatta kalmak icin avlanmakla falan ilgisi yok , evcil! kedinin issiz adada ne isi varmis ki? Reyting icin nekadar serefsizlesilebilecegini gosteren bir ornek.Kim gosteri icin kedi yer gibi bir soruylada gelmesin kimse , guinness denilen sahane kitaba bakarsaniz gosteri icin neler yapilabilecegini gorursunuz.Zaten enbasta kanuna aykiri birsey adamin yaptigi ve muhtemelen cezalandirilacak buyuzden[hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

Sosyal ağlarda paylaş

doganin kanunuysa o adam o zaman o adada yasamaya devam etsin. norvec kanunlarina gore yasakmis. doganin kanunuyla yasayacak olan adam dogada, insanin kanunuyla yasayacak olan adam da toplumda yasar. madem yasamini idame ettirebiliyosa o herif sktrsin yasasin o adada omrunun sonuna kadar. benim komsum olsa kafasini kirarim sopayla spiritualizm dinlemem.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Halfmumi, 31 October 2003 09:14 tarihinde demiş ki:

arci yarışma icabı değil..
gerçekten bırakıyorlar zaten adaya.
Ölürsen "ölmeyi kabul ediyorum" işaretliyorsun orada..Dayanamazsan son ana kadar bekleyip,son anda tahliye ediyorlar adadan..[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]

sence norvec gibi bir ulke adam istedigi kadar `ben gebermeyi goze aliyorum` diye rulolarca sozlesme imzalasa da o herif orda olurse o tv kanalinin dibine dari ekmeyecek mi. adamlar tatile giden vatandaslari ayagini kirinca helikopter tutup ulkeye geri getiriyorlar. o tv programini yapan it, kopuk zkik bir program icin kanunla papaz olmayi goze almaz. acil mudahale yapacak ekipleri hazirdir onlarin bi yerde. hayir issiz ada ? kedi ? nasi ?[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

bir ulkenin vatandasiysan, o ulkenin kanunlarina uyarsin. bunun izahati, mazereti olmaz. mazereti olacaksa kanunda zaten belirtilmistir. indirimi olur, hicbir mazeret sucu ortadan kaldirmaz. actim, mecburdum oldurup insan yedim de sen, hakim 30 yil cezandan 10 yil indirim yapar 20 yil yatirir seni icerde. bircok arkadasimiz burada oyle yorumlar getirmis ki sanki teksasin ilk gunlerinde kanunsuz ortamda yasiyoruz. etraftaki hersey kanunlarla idare ediliyor.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...