Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Street Fighter 4 Weeeehhhh

ssj4songoku

Öne çıkan mesajlar

Kojiroh said:

Trial modu kombo öğretiyo direk. Her trial birer title veriyo, bi karakterin tüm triallarını tamamlayınca da icon falan alıyosun.

Trial mode çok başarısız. Nerdeyse hiçbişey öretmez. fadc->ultra nasıl yapılır, 1-frame link nedir, link ve chain farkı nedir hiçbirinden bahsetmez. Tek yaptığı demek bak böyle bi combo yapılabilinir der sonra söyler al yap diye, sonra uğraş dur bilmeden.

Kojiroh said:

- (crouch) med kick
- gohadoken
- ex focus cancel
- heavy punch
- goshoryuken
Burda cancel'dan hp'ye nasıl geçiyoruz? Beceremedim bunu. Ya adam çok uzakta kalıyo ya da ileri-ileri yapıp adamın dibine girersem hp yaptığımda adamı tutturamıyorum.

Al işte yukarda bahsettiğim sorun. ex focus cancel diyo ama yalan o, onun yerine fadc yani focus attack dash cancel yapacaksın. yani hadoken'i cancellayıp hp'yi adamın dibinde vurman gerekiyor. hareket şu şekilde (combo'nun o kısmı)

hadouken
mp+mk bas
iki ileri yap

bu kısmı çok hızlı yapman gerekiyor. al izle:
http://www.youtube.com/watch?v=DNOMo9YRPWU

Kojiroh said:

Cancel: O an yaptığın bi hareketi focus attack tuşlarına basarak engelliyosun, böylece combo yapabilmek için frame kazanıyosun

Cancel sadece o değil. cancel bir hareketi yarıda kesen her durum için söylenir. orta tekme->hadouken combo'su da bir cancel çünkü orta tekme hareketi yarıda kesilip hadouken çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi yetemedim. Asıl anlamadıım şey, bu normal time attack olduuna göre bi şekilde geçebilmesi lazım noob'un bile. Çünkü 20 tane normal time attack koymuşsun, bu daha 8'inci. Tammaen sıfır mıyım yani de geçemiyom :p
Akuma'yı falan geçemiyorum %90, o SS'teki de o yüzden rekorum işte.
İçim bayıldı valla gece gece.

Edit: Yok valla, oyunun mekaniğini mi anlamadım nedir, olmuyo. Ben beceremiyom yani SF'yi. KoF'çudan SF'ci olmuyo sanrım sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Asaıufsholaskjf denemedim diil :p
Ama bu sefer de goshoryuken spamliyo herif. Neyse ya fail olduk.
Bi ara Steam'den alıp internete akacam, o zaman öğrenirim heralde. Starcraft gibi olmasını bekliyorum, başkalarıyla oynayana kadar kötü bi oyuncu olup, oynadıktna sonra yavaş yavaş iyileşmek tarzı.
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:
KoF'çudan SF'ci olmuyo sanrım sdfs

kof'dan sf'ye geçiş en kolay geçiş olsa gerek. biz de oynadık yıllarca sf kof aynı anda bi sorun yaşamamıştık gül gibi geçindik ikisiyle de. benzer de olsa farklılık var alışamamış olabilirsin ama sonuçta temelin var hemen vazgeçme bence..
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

Gouken
Yeni oyunda en az 1 round Perfect kazanın.
En az 5 Round First Attack yapın ve en az 3 dövüşü Super veya Ultra kombolarla bitirin.

fir3blad3 said:

====Gouken====
Unlock Akuma and beat the game with him. Then beat the game again with any character by winning the matches in the following ways...

Fight 1. Perfect
Fight 2. Ultra
Fight 3. Ultra
Fight 4. Ultra
Fight 5. Normal
Fight 6. Normal
Fight 7. Normal
Fight 8. Normal

hangisi doğru, sıralı mı sırasız mı?
Sosyal ağlarda paylaş

abi çok kasıcı oyun ya.

akuma açmaya kasayım, tüm karakterleri bitireyim dedim de, bazıları resmen karın ağrısı.

hani "zangief'in ultra/superini klavyeyle yapmak çok zor" deniyor ya, ps3 gamepadiyle de çok zor. hatta klavyeden daha zor :)

ryu'yla hadouken spam yapıyorsun, bison'la yerden tekme spam yapıyorsun, kolayca bitiriyorsun da,

c. viper ile bitirmek için de çok kastım mesela :)

zangief'le ve dan ile nasıl bitircem onu düşünüyorum.

akuma/gouken/seth açanlarda iyi sabır var.
Sosyal ağlarda paylaş

ben hepsini açtım,

bir kere hepsiyle yukardan tekme, yerden çelme ile bitirebiliyorsun sethi.

onun dışında adamı geri teptiren seri tekmelerlede arka arkaya vurarak sethi öldürebiliyorsun.

tabi 2-3 defa seth'in combosuna yakalanıyorsun ama çok dmg götürmüyor zaten. bir de ultra'sı dolduğunda fazla zıplayıp tekme kulanmamaya çalış çünkü ultrayı yediriyor havadan gelirken.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

abi çok kasıcı oyun ya.

akuma açmaya kasayım, tüm karakterleri bitireyim dedim de, bazıları resmen karın ağrısı.

hani "zangief'in ultra/superini klavyeyle yapmak çok zor" deniyor ya, ps3 gamepadiyle de çok zor. hatta klavyeden daha zor :)

ryu'yla hadouken spam yapıyorsun, bison'la yerden tekme spam yapıyorsun, kolayca bitiriyorsun da,

c. viper ile bitirmek için de çok kastım mesela :)

zangief'le ve dan ile nasıl bitircem onu düşünüyorum.

akuma/gouken/seth açanlarda iyi sabır var.

sabırdan öte şeylre var :P geberdim açarken hepsini valla neyse zangief ve danle şöyle aç istersen sethe kadar iyti oynadığın birisiyle gel sonra sethte yat yere seç zangiefi başla l1 spama :D
Sosyal ağlarda paylaş

asfkjhaslfkj bikaç defa denedim dün, olmadı, ben de "neyse sabır lazım" diyerek denedim bugün tekrar, 3. denememde mutlu sona ulaştım. Hem öyle spam yaparak falan da diil yani baya baya dövdüm. Kendime göre de baya iyi bi skorla.
İş, açıkları bulmak ve onları değerlendirmekte bitiyomuş. Ben de Akuma ile rastgele goshoryuken, gohadoken falan atınca verdiğim açıklar inanılmaz oluyomuş. Çok ofansif oynamamak lazımmış :p

mutlu son

http://img190.imageshack.us/img190/546/sf4sakses.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...