Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cesaret doğuştan mı yoksa sonra mı kazanılır ?

Hellsing

Öne çıkan mesajlar

Babam çok cesur bir insanken ben pek de diilim cesaret nerden gelir yada nasıl kazanılır ?yani bi sürü deneyim yaşadığım halde bir kavgaya girerken çekinebiliyorum kavgayı kazansamda başka bir kavgada gene çekinebiliyorum.

Kavga dedim yanlış anlamayın ordan örnek verdim
Sosyal ağlarda paylaş

Bu cesareti nerde kullanılıcağına bağlı

Birisiyle konuşmayamı cesaret edemiyorsun?
kopya çekmeyemi cesaret edemiyorsun?
birine saldırmayamı cesaret edemiyorsun
kızla konuşmayamı cesaret edemiyorsun

Cesaret nerde kullanılucağına göre değişir.
Ama kavgaya girmeden önce durup düşünüyorsan en iyisini yapıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Homoid' in dediği dogru. Her konuda cesur olmazsın. Cok cesur ve güçlü bir savaşçı olabilirsin ama bir kızla konusurken yüzün kızarabilir. Yada ikisini de yapsan paraşütle atlamaya cesaret edemezsin. Onu da yapsan belki de babana hayır demeye cesaret edemezsin.

Bu arada gerçekten bu konu dışı bir tartıma olduğundan Konu Dışı bölümüne gönderiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

2000 metreden aşağı ayağımı uzatabilirim :P
70 Derecelik Parkurlardan eşşek gibi inebilirim
Buzlu suda yüzebilirim(yaşarsam :))
Paraşütle kamikazeleme atlarım
Kaya tırmanışı-Kaya inişi yaparım
Eğer dost yada akraba olayları araya girdimi gözüm döner (örn:Yanımda,bir dostuma bıçak çekilmesi vs)
Tüpsüz dalış yaparım(bazıları tırsar :p)
Kapkaranlık ormanda tekbaşıma bi bıçakla bi walkmenle yürürüm(Walkmen nie mi?eheh Moda o sokuo)
Tek başıma kampa giderim(Yaptım eheh)

Bilimum tehlikeli şeyi yaparım lakin;

*Olay Aşırı Ciddiye gelene kadar Biriyle Kavga edemem(Hep öldürürüm yada gözünü felam çıkarırım diye fecii tırsarım..ilkokuldaki kavgalarımdan kalan bişi)

*Kızlarla yüzyüze konuşamam...(tüüüü Mumi Gitti lan Karizma!)

ehuae Bunlara şu 2 si acaip komik geliyor..[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]
Sosyal ağlarda paylaş

HEr konuda cesaret arıyorsan eğerki kavga ise bize ''su'' gibi ol denirdi.Titreştiğinde bir dalga gibi parçala onune geleni.Uzaktan izlendiğinde sığ ol derlerdi.Cesaret tecrubelerle pekişir ve yukselir.Eger ben cok az cesaretliyim diyorsan uzerıne gıtmelisin kanaatimce...[hline]§Tanrıdan önce karanlık vardı...§
What if God was one of us
Just a slob like one of us
Just a stranger on the bus
Trying to make His way home
....................................................
Sosyal ağlarda paylaş

bence bazen belli anlar olur hiç cesaret edemiyeceğini düşündüğün şeyi tık diye yaparsın,farkında bile olmadan,yani hayatın boyunca korkak biri olarak yaşamışsındır,sonra bi olay olur,cesur olman gerekir,tık, farketmeden cok cesaret gerektiren bişiyi yapmışsındır,
nebilim ateşe karşı fobin vardır,kibrit görünce bile kokuyorsundur ama kardeşinin yada bi arkadaşının fln mahsur kaldığı yanan eve koşa koşa girersin,
kızlarla gözgöze bile gelemiyorsundur ama hayatında gördüğün en güzel,en alımlı,en akıllı,en hoş kızı bulmuşsundur,koşup yanına konuşmaya başlarsın,değilmi?[hline]tık!
Infernal_Reborn
, 30 July 2003 23:02 tarihinde demiş ki:
yaşım 15 bi adam daldı o da hafifçe dokundu yani
Sosyal ağlarda paylaş

+4 C suda yüzdüm (Finlandiya'da)
Kaya tırmanışı-inişi defalarca yaptım
Zirvelere tırmandım, fırtınanın ortasında dönemyeceğimi düşündüğüm ana kadar ilerledim (bir şekilde döndük ki buradayız :-) )
Dost akraba olayı araya girerse haklı haksız bakmam gözüm döner, en son babamla birisi tartışıyordu, adam babama küfredince adamı ve oğlunu öldürmemi komşular önledi. Olay bittikten sonra babamlada tartıştım çünkü tartışmanın başında babam haksızdı.
Tüplü - tüpsüz dalış defalarca yaptım.
Karanlık ormanda pusu bile attım :-) Tabii ki yanımda bir sürü silahlı adamın olması bana ayrı bir güven veriyorsu ama o kadar da hile olsun dimi :-P
Tek başıma bisikletle çınarcığa gittim, yukarıdaki yaylanın adını unuttum orada kamp attım. Dermece'ydi sanırım ismi.

Bende mumi gibi tehlikeli bir çok şeyi yaptım lakin asla razor gibi gidip bir masaya lak diye oturmadım, yani yapabilmem içinde baya bir hap veya türevi bir şey almam gerekir herhalde :-) Yok babam o tür şeyler bana uzak :-)[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

bence bulunduğun aile ve arkadaş ortamına göre gelişir.
her insanda potansiyel vardır bence girişken bir ortamda büyüyenler cesaretli olur her konuda kavga, kızla konuşma, patronla konuşma vb.
daha pasif bi ortamda büyüyenlerde diğer kesimi oluşturur.[hline]Lifestyle C&C
Sosyal ağlarda paylaş

yazıları okuyamadım zamn kısa ozur..

ama napıcagına baglı cesaretı?[hline]a.k.a. Duxus
---------
Ben de bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım...
Nasıl alıntı yapalım?/Nasıl imza atalım?
---------
Allah kahretsin! Kış geliyor ve benim damarlarımda bahar dolaşıyor!
---------
My life? Working in Progress!
Sosyal ağlarda paylaş

gidip herkesle rahat rahat konuşurm kız arkadaşım olmasını istediğim ve çok hpşlandığım biriyle de havadan sudan konuşmak için hiç sıkıntı çekmem ama eer bu ilişkinin bi adı konmamışsa faln ozman "yavşama" ve iltifat olarak nitelenen laflar ağzımdan çıkarken nabzım ve adrenalinim de tepeye çıkara zaten yarısı ağzımdan bile çıamadan unutulur gider
Sosyal ağlarda paylaş

20 ye 4 kavga edip çok manyak sopa yediğimi bilirim
bi evin 2. katından atladığımı bilirim
çatı katından sarkıp barfix çekmeye çalıştığımı çekemeyince amca oğlunu beni yukarı çektiğini bilirim
ama gidiple ilk defa gördüğüm hoş bi kızla aniden gidip konuştuğumu hiç bilmem.
ama onları hiç yapmayıpta sonuncuyu yapabiliyo olmayı isterdim
Sosyal ağlarda paylaş

30 metre yükseklikten buz gibi şelale suyuna atladım,
yükseklik korkum yoktur,
kavga korkum yoktur yani kro değilim mantıklı düşünürüm konuşmayı tercih ederim ama üstüme gelirlerse dayanamam,
lise yıllarımda çok deli kopya çekerdim üniversiteye geldim çömezken hocalar konuştu kopya şekmenin cezası direk disiplin ve 6 ay uzaklaştırma zırt pırt ben gene en azılı hocanın dersinde genelde bütün sınavlarında kopya çektim yardım ettim(sakın alışmayın acayip kötü bi alışkanlık)
amaaaa gel gör ki iş bi kız ile konuşmaya gelince bende tamirci ve diğer arkadaşlar gibi bu konuda pek cesur değilim.(tamircinin dediği gibi üstteki eylemleri yapamayıp sadece alttaki tek eylemi yapmak isterdim-direk gidip konuşmak ısınma aşamasını geçmek)
dipnot: zorda olsa yaptım şu an çok iyi bi ilişkim var ;)[hline]Hayat mı ?
Yaşamaya değer.
Sosyal ağlarda paylaş

Küçük yaşlardaki gelişime göre oluşur bir insanıda cesaret olgusu büyük ölçüde. Ama ileriki yaşlarda da yaşanacak olaylar insan ruhunu değişikliğe uğratabilir.

devrik cümleler için özür dilerim[hline]Selamon, 06 October 2003 20:20 tarihinde demiş ki:
"cem uzan ın ipiyle kuyuya inilmez"
Sosyal ağlarda paylaş

tamam açıklıyorum...
yükseklik korkum yok deniz korkum yok.
Kesici alet olmayan hertürlü kavgaya girerim(Keloid diye bir hastalığım var yaralarım kabarıyor göğsümde gururla taşıdığım ve orta1den kalma bir pergel izi var karizmatik bir hava katıyor ama iğrenc :D)
Kızlarla konuşmaktanda çekinmem
ama...

Kelebekten acaip korkuyorum neden bilmiyorum ama inanılmaz bir kelebek korkum var
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...