Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

şafak 121 darısı bot bağlamayanların başınaaaa

yevaud

Öne çıkan mesajlar

iyisiyle ve çoğu kötüsüyle bayaaa bir gün geçirdim ama olsun sadece 121 tane daha kaldı ondan sonra evdeyim ve özgür biri olarak önünde askerlik gibi bir engel kalmamış bir şekilde herşey daha güzel olacak vee sadece 121 gün sonra :)
darısı askere başlamayanların başına
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten bu askerlik mantalitesine hiç ısınmadım ve ısınmayacağımda çünki anlamı yok değilde yani bana anlamsız geliyor şöyle ki. O kadar yolsuzluklar paralar kara paralar aklanırken akabinde bir sürü hükümet heryere borclanırken ve dünya kendi kendine bir masonik anlayışta ilerlerken bu gözümüz gibi baktığımız gençler birbirine düşman birbirine kindar yetiştirildiği kalmadığı gibi o kadar milyon dolara da sanki köleymiş gibi de yollanıyor.''Dark Dr ye bakar.Masumca''Biliyorum gene kesin atılcam ama ne yapabilirim doğruları konuşmazsam erdemlerimi ezmiş olurum ozaman da ben olamam ki?[hline]§Tanrıdan önce karanlık vardı...§
What if God was one of us
Just a slob like one of us
Just a stranger on the bus
Trying to make His way home
....................................................
Sosyal ağlarda paylaş

bir de şöyle düşün o zaman arkadaşım
asker olmasaydı bu memleket "kötünün iyisi" bile olamazdı.
askerlik bence önemli bişeydir..
ha gitmedim o ayrı konu.
ama yeni jenerasyonu adam edeceğinden sevinçliyim yanı sıra.[hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
Sosyal ağlarda paylaş

Profosyonel orduya geçilmemesinde bence en büyük sebep insanların isyan duygularının en yüksek oldukları çağda alınıp çok sağlam bir şekilde orduda ezilip aşağılanmaları ve bu şekilde ne yapılsa kabul eder hale getirilmeleridir. Kendisinden konumca büyük birisinin dediklerini direkt kabul eden bir grup insan yaratmak istiyorsanız onları mevcut sistemde orduya almaktan daha güzel bir yol düşünemiyorum.[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

kalabalık asker daha çok harcama, daha çok harcama da daha çok yolsuzluk kapısı diye düşünerek profesyonel orduya geçilmekte ağırdan alınıyor sanıyorum ben de..

inşallah bir 50 yıl sonra tarih dersinde eskiden savaşlarda insan öldüğünü hayretle okur torunlarımız, savaş yokolmasa da robotlar savaşır umarım..[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

selam millet bir hafta daha bitti şafak:113 kaldı 16 hafta şubatta evdeyim eğer burdaki bölük komutanı teskere alırken beni 7 gün diskoya yollamazsa 18 şubatta evde oluyorum ama hiç bir umudum yok +7 kesin herif atacak eminim benim şafağımı sayıyodur :) çünkü bin bir çeşit vukuat var :) nöbette uyumak içtimaya çıkmamak zaten 1 aydan fazla zamandır paso spordan kaçıyorum 9 aydır askerim halen 7 barfiks çekemiyorum :) askere geleceklere de bir uyarı kollarınızı güçlendirin en önemlisi bu şınav barfiks çok önem veriyorlar zaten diğerleri kolay onları burda 1haftada halledersiniz ayriyetten askerliği normal bir bölükte yaparsanız yani piyade tankçı filan gerçekten askerliğin önemsiz olmadığını anlayacaksınız mesela ben karargah bölüğündeyim tugay karargahında yazıcılık yapıyorum benim eğitimle filan alakam yok ama bize bağlı birliklerin eğitimlerini belirleyen kısım var ordan bütün hafta yaptıkları eğiitimleri görebiliyorum :) adamlar baya çalışıyorlar :) savaşmayı öğrenmek bizim konumumuzdaki bir ülke insanları için çok önemli düşünün 600.000 $ lık bir tankı tankın çavuşuna zimmetliyorlar o tankta 1 çavuş (tnk.komutanı) 1 nişancı ve 1 şöför oluyor :) 3 asker 600.000 $ lık bir teçhizatı yönetiyor yani :)))
Sosyal ağlarda paylaş

ulen şafak bu saatte doğan güneş nasıl olur cahel.... Şafak doğan güneş gece 12'den sonra o sabah çıkıyorsan söylenir.[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...