Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Company of Heroes: Opposing Fronts

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Ruslar bi gelsin zaten, of of. T-34u insallah guzel yaparlar ama, herkesin dusukdugu gibi ucuz ve beceriksiz bi tank degil cunku ucuz olmasına ragmen klasmanında cok kaliteli bi tank. Tabi bi de BM-13 katyusha gorsek :)

Bi de expansion'da basladılar sanki hafif hafif bikac ozellik ile ama bi de saglam hava destegi olayı olsa ikinci oyunda. Mesela blitzkrieg doktrininde ozellik olsa boyle soyledigimiz alana mass stukalar gelse cıglıklarıyla birlikte gokyuzunden; bombalasalar, nokta atısı yapsalar. Vardı oyle bi ozellik ama stukanın o sesi olmalı kesinlikle. Bi de tabi bunlar intercept edilebilse, mesela adam bunu sana yapmaya calıstıgında senin interceptorların gelip havada kesseler stuka'yı falan.

Ehem cok sey mi istedim hehe. Ama CoH gibi oyuna da bunlar yakısır, bu expansion'dan sonra da sanırım cok sey beklemek olmaz bu oyundan.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
e gelsin yenı expensionda adam gibi rusyayla oynıyalım.

t34'lerimizle caoşalım.
cok ucuz olmasına gerek tyok t-34'un ucuz yaparlarsa tırt yaparlar kesin şimdi cromwellden shermandan tırt t-34 görmek istemiyorum, onlarla aynı maliyette olsun ama mesela pop'u düşük olsun.

bide horde bonusu olsun!
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
Cohta kazanmanın el kitabı:

1- American seçilir
2- Airborn doktrin gidilir
3- Önce rifleman spamlanır, ardından airborn spamlanır
4- Rakip sizin piyade blobunuza piyade blobuyla karşılık verirse, strafing run atılır, herkes ölür
5- rakip armor getirirse, paratrooperlar mahveder.

sonuç

Başarı
Sosyal ağlarda paylaş

Gimli said:
Cohta kazanmanın el kitabı:

1- American seçilir
2- Airborn doktrin gidilir
3- Önce rifleman spamlanır, ardından airborn spamlanır
4- Rakip sizin piyade blobunuza piyade blobuyla karşılık verirse, strafing run atılır, herkes ölür
5- rakip armor getirirse, paratrooperlar mahveder.

sonuç

Başarı

Saglam panzer elite oyuncuları için assault grenadier, yakın menzilden yer. Blob halinde değil de iyi bir oyuncunun elinde 3-5 acıdan gelirlerse, paratrooperlarin sansi yok. Rifleman basarsaniz buna counter olarak, 1 tane Pz. IV destegi almanlara yeter. Blob halinde herseyini toplarsa amerikan oyuncu, incendiary mortar&grenade ya da hummel ile islerini bitirin.

Saglam alman oyunculari icin Ostwind + Knight's Cross ya da StuG42+Stormtrooper, bu duruma karsi gidilecek blob paratrooper'a karsi da stuka :) Tercihen uniteleriniz cracked ya da elite statuste olmalı, almanın en büyük avantajı bu zaten.

Bi de unutmayin, strafing run ile recoilless rifle ikisi de cok munition istiyor, evet supply drop var ama o geldiginde 9 commander point ile alman kingtiger da getirebilir. Munition noktalarını kitleyin.

CoH'u bu yüzden seviyorum, iyi oyuncu varsa karsınızda ne sectiginiz önemli deil herseyin mutlaka cozumu var. Airborne oynayan biri olarak söylüyorum bunları hehe.

Tabi oyunda isler daha karısık mesela butun rifleman & paratrooplerlarınızı tek bir yere toplayamadıgınız icin flametrower, armored car, MG, artillery gibi güzel aletlerle de rakibinizin genisleyip haritayı kontrol etmesini engelleyebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

PE'yken zaten, oyun başı 2 infantry halftrack taktigiyle, airbornluk command point bile aldırmayabilirsin amerikalıya.

Problem şu, venator, kağıt üstünde söylediklerin doğru da. İstediğin kadar blob yapmamaya çalış, illaki ünitelerin düz bi çizgi haline geliyor, ve strafing runı yiyorsun... strafing run 150 ammu, ve ÇOK ciddi hasar veriyor. Evet bahsettiğim build munitionı bol isteyen bi build ama, fazla etkili.

İzlediğim her replayde 1 strafing runda oyun dönüyor. Sinir bozucu. Patch gelene kadar oynanmaz resmen .
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru diyorsun, airborne ile oynarken ağlatabiliyorsun eğer karşı taraf inf giderse, 1-2 tane elite assault grenadier/stormtrooper yetiyor ama işte çok azgözlü olmamak lazım.

Yalnız sanırım strafing run'da elite uniteler ölmüyor da genelde suppress oluyor. Ya da bana öyle geliyor, oyun ilerledikçe sanki daha az kayıp veriyorlar strafing'e.

Airborne'a karşı en iyisi haritada biraz dağılıp munition noktalarını tutmak ve binalara MG yerleştirmek. Evet airborne MG yiyor, 45 munition yetiyor dikkatli olmazsanız ama dikkatli olunca rakip için zaman kaybı demek. Harita eline geçmezse, oyun uzayınca ve elite uniteler geldikçe avantaj almanların eline geçmeye başlıyor.

Ehe tabi bu 2v2 ise, ve takım arkadaşı kommando/ingiliz ise yukarıdakini unutun çünkü hiçbir şansınız yok :)

Evet, komando bence çok daha über, alamadıkları tek şey tank ve eğer yanlarında airborne desteği varsa...

Edit:

Ha bir de, karşı taraf airborne ise infantrynizi devamlı hareket ettirin ve adamın üstüne koşun. Almanların yakın menzil silahları gayet iyi zaten, bir de strafing'i kendi üstüne geçirmemek için rakip geri kaçacak. Strafing gelene kadar geçen 3-4 saniyede devamlı hareket edince bazen strafe biraz kaçabiliyor, menzile bakar. Çok yakınsa kendi askerlerini vurur. Çok uzakta sizi görüp de iyi bir şekilde atamaz. Orta menzilde kalmamak lazım. Zor biliyorum ben de genelde yapamıyorum ama devamlı olarak yapıldığını canlı olarak gördüm.
Sosyal ağlarda paylaş

strafşng run kesin vuruyor,

oyundaki butun off map hatta, on map artilerylerde bi miss chance bir delay bi bişey varken strafe zınk diye geliyor, mükemmel bir şekilde hat uzerindeki herşeyi yok ediyor, yok olmıyan squadlarda pinned oluyor.

aynı durum callioppe icinde gecerli o kadar cok roket atıyorki ıskalamıyor kesin vuruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...