Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kablonet fiyatlarinda bi degisiklik var mi?

BonePART

Öne çıkan mesajlar

kablonet alcam bu haftada
gittim sordum baglanti hizlari artiriliyormus 2 katina cikcakmis
fiyatlar sabit kalcakmis

bide bisey sorcam istiyorum bu kotalilarda
kota ucreti normal ucretin yuzde 30 undan fazla gelemez diyor

2mbit kotali baglanti 20 kusur ytl sanirsam tam emin degilim ama
o zaman normal baglanti almanin ne mantigi var ?
Sosyal ağlarda paylaş

kotalı kablo önermem bayağı sorun çıkarıyormuş turksat kotalar olması gerekenden fazla görünüyormuş vs. donanımhaberdeki topicten bakmanı öneririm.

hatta şöyle diim kablo internet hiçbir türlü önermem. Şu anda bir çok sorun yaşanıyor kabloda ve turksat tamamen ilgisiz. kablonetin geleceği tartışılır. turksat yakında internet işini bırakacak galiba ya kablo tamamen ortadan kalkacak ya da adam gibi bi firmanın eline verecekler. yani kısacası geleceği belirsiz. bende biraz daha bekleyeceğim olmadı adsl e geçmeyi düşünüyorum.

bu topicte önceki yazdığım mesajda görebilirsin sorunu.
Sosyal ağlarda paylaş

5 senedir kablonet var 1 - 2 problem yaşadım onlarda eletrik su için kazılar sonucu oluşan sıkıntılardı. eskiden adslden daha pahalıydı ama şuan bildiğim kadarıyla öyle bişide yok
şunuda belirtim online oyun oynayan bir insan değilim o açıdan bakmıyorum olaya.

[ Mesaj 27 Eylül 2007, Perşembe - 23:20 tarihinde, hoccemama tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

online oyun oynamıyorsan bir sorun yok al kullan ama bir gün başka büyük bir problem çıkarsa o gün o problemin giderileceğini düşünme şu an tursat varken kablonun başında.

2 aydır büyük bir problem var ve problemin sebebi belli olmasına rağmen ne zaman giderileceği hakkında bilgi bile verilmiyor. üstelik buna en az 10 kere aramama rağmen ulaşamıyorum. konuşmadığım adam kalmadı call centerdan teknik elemana müdürlerine vs.

ha senin bağlantınla ilgili bir sorun varsa yani bölgesel bir sorun değilse 1 günde gelip hallediyorlar ona lafım yok. Ama geleceği belli olmayan bir bağlantıya yatırım yapmanı önermem. En son aradığımdaki yetkili biz taşeron bir firmayız elimizden daha fazlası gelmiyor demişti bana. Yani sallamıyoruz sizi, bu bizim asıl işimiz değil telekom bize verdi bizde öylesine işletiyoruz diyor adam.

ha adsl alacaksanda önce bölgeni araştır sana yakın bi yerlerde adsl kullanan varsa onların fikirlerini al. eğer santral uzaklığı vs. sorun değilse git adsl kullan.

2 ay önce sorsaydın bende sana söylerdim 7 yıldır kablo internet kullanıyorum hiçbir problem yok diye ama bu 2 aydaki problemler inan artık sabırları taşırdı.

Sonuç olarak söyleyeceğim şey şu kablo internet almak kumar gibi şu an. Paranı yatırırsın kabloya ama rezalet bir bağlantıyla karşılaşırsın belki yarın düzelir bu problem belki de hiçbir zaman düzelmez. Ortada kalırsın. Gerisi sana kalmış artık. Ama malesef sana adsl al rahat ette diyemiyorum kötü bi bölgeye düştüysen kablodan daha çok başın ağrıyabilir. Ama sorunsuz bi bölgedeysen rahat edersin. Bende bugün yanımızdaki internet cafeye sordum ve santrele oldukça yakınmışız ve sinyal seviyeleri çok temiz. Bu sebepten dolayı 1 ay içinde adsle geçiş yapacağım. 7 yılın hatrına 1 ay daha veriyorum kabloya...
Sosyal ağlarda paylaş

ColdShadow doğru söylüyosun bu problemler birazda şans işi kimi 1 ay rahat rahat internet kullanamaz kimide benim gibi sorunsuz kullanır :D
ayrıca yukarda bi yerde yazmıştım 256dan 2mbit civarı bir bağlantıya çıkınca insanın kötüleyeside gelmiyor.
bide şöyle bişi gelir aklıma incecik bir bakır kabloylamı bağlanıcam hızlı internete en azından kablonetin kabloları fiberoptik kablo.( bu kablolarla ilgili yanlış bişi dememişimdir herhalde neyse yanlış bilgiyse düzeltirsiniz.)
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım öyle demişsin sen benim yerimde olsaydın o zaman herhalde tursatı ballandıra ballandıra anlatırdın. çünkü şu an 16 mbit stabil olmayan bir bağlantım var. test yaptıkları bölgelerdeki bazı kişilerin bağlantısı benim gibi :) sorunsuz bir serverdan download yaparken hızım 16mbit i bile geçiyor aslında sn de 2mb ın üstüne çıktığım oluyor. sabah 3 ten sonra en kötü ihtimal 1,6 mb civarında oluyor dl hızım :) 512 den bu hıza yükseldim.

edit: şimdi fark ettimde test filan yazmışım yukarıda şaka gibi ya. eve gelen kablo teknisyeni benim hızı görünce şok olmuştu. adamların bundan haberi bile yok daha. o test olayı yalan 2 aylık test olmaz.

ha ben bunun yerine 1 veya 2 mbitlik stabil adsl bağlantısını tercih edeceğim ama. kendi gatewayimizde(acıbadem de) bile %10 la %50 arasında değişen packet losslar varken bu bağlantıya para yatırmak saçmalık.

[ Mesaj 28 Eylül 2007, Cuma - 00:10 tarihinde, ColdShadow tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ahahaha aynı durum bende de var bostancı da kablonet kullanıyorum 5 yıldır.

bağlantım fatura da 256, sözde 512 (adamlar test için 2 katına çıkartmışlarmış mış mış )

telefondakine şey diyom
-hızımın 512 olduuna emin misiniz?
- evet eminiz? burda öyle yazıyor.
- e peki nasıl 250-300kb la dl yapabiliyorum?
- şey hat yoğun değilse bik bik bik

ama wow da durum içler acısı 2 aydır oyunu geceleri oynayabiliyorum. her aradığımda saçma sapan cevaplar alıyorum. ve dsl e göz kırpıyorum ahanda kırptım...
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar aynı cıkıslara abanıp duruyolar hıza. bunlar cok mu salak. yoksa cok mu akıllılar internet kullananlar salak kanıyo mu. nasıl olabilir böyle bişey aklım almıyo. çileden cıktım iki gündür google acamıyorum bazen.

typo

[ Mesaj 05 Ekim 2007, Cuma - 00:56 tarihinde, toggie tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış anlamışsın bone reklam için yapmamıştım zaten bende gözüküyor benim hesap login olduğundan sanırım. koruma var forumda üye olmaya gerek yok birşeye bakmak için bir anlık dalgınlığıma gelmiş.

[ Mesaj 05 Ekim 2007, Cuma - 02:05 tarihinde, Enyalios tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...