Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Empire Total War

Farinal

Öne çıkan mesajlar

valla özelliklerini tek tek yazmam mümkün değil ama özetleyeyim şu şekilde:

rome total war'ı düşünün ama tümüyle gerçekçi hale getirilmiş ve stratejik seviyede ulaşılan detay çoğu yerde europa universalis: rome kadar ve yer yer ondan daha iyi. hele huge unit setting yapabilecek kadar iyiyse makineniz 15000 kişilik epik savaşlar > *.
Sosyal ağlarda paylaş

ai da gelişme var ama asıl gelişme şehir yonetiminde.

en basiti, bi bolgeyi ele gecirdiğinde senın ırkına yonelik özellikler o yerleşimde bulunmuyorsa sen gidipte oraya barracks dikip spartan hoplite cıkartamıyorsun. Oraya ceşitli yonetim binalarından birini dikiyorsun, yerel halktan asker alıyorsun orduna. Mesela Archi selekuia (dorumu yazdım?) işte daha doğuna persik tipli adamlar recuit ederken anadoluda daha anadolu tipler, daha doğuya gittiğinde iyice yunan tipler recuit ediyor.
roma için lejonlar sadece italyada recuit ediliyor, diğer bölgelerde bölgeye göre değişen auixlaryler recuit ediyorsun. Bu arada yerleşime kurduğun yonetim şeklininde kurduğun bınalara etkisi var.

Guzel mod o anlamda tavsiye ederim.

bu arada tabı, cok daha accurate tarihsel olarak, ve unite ceşitliği modellemeler falan cok guzel. kalkanlarla cok uğraşmışlar özellikle.
Sosyal ağlarda paylaş

En basit şekilde sorayım;
Europa Barbarorum, Total Realism'i döver mi?

Total Realism konusunda oynuyorum şuan memnunum, keza ünitelere alışamasam ve senato-3 aile meselelerini kaldırması ilginç olmuşsada tarihsel kesinliğin yanı sıra ai dede baya iyileştirmesi var. Tavsiye ederim denenmesini...
Sosyal ağlarda paylaş

Apis said:
En basit şekilde sorayım;
Europa Barbarorum, Total Realism'i döver mi?

Total Realism konusunda oynuyorum şuan memnunum, keza ünitelere alışamasam ve senato-3 aile meselelerini kaldırması ilginç olmuşsada tarihsel kesinliğin yanı sıra ai dede baya iyileştirmesi var. Tavsiye ederim denenmesini...

çok feci döver, realism'i uzunca bir süre oynadım ama eb'yi denedikten sonra kıyaslanamayacak kadar üstün olduğunu farkettim. eb adeta yeni bir oyun gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...