Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Empire Total War

Farinal

Öne çıkan mesajlar

total war un olayı meydan savası hakkaten. 1. dunya savasının sıper savası ve hat savunması kavramları ters kalıyor oyuna. 2. dunya savası ıse zaten bombardıman ardından urban alanlarda gectıgınden o daha da zor.

ama denız savasları da ters dıyorduk, bakın onu hallettıler. belkı bunu da halletmenın bır yolunu bulurlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
yunan yarım adasına paso hoplite be anam...

işte şey yapsınla europa barbarum direk

o zamanlar için geçerli olan: nothing survives between hammer and the anvil.

hammer(çekiç) saklanmış süvari birlikleri, anvil(örs) ise hopliteler. rakip hoplitelerin ağır savumasına takıldığı anda arkadan süvariler dalıyor, arada kalanların canı çıkıyor. yanlış hatırlamıyorsam büyük iskenderinde başvurduğu bir taktik idi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu 4 yıllık bir savaşı kaç tura böleceksin ikinci dünya savaşı hepten olmaz. total war dedin şey bir grup asker bir meydanda karşılaşır ve olaylar gelişir. bence bu empire kısmı bile nasil kendini kotaracak anlamadim çünkü artik çok fazla menzilli birlik var. bir tek süvariler onlarda girebilirse araya. bence medieval ile rome gayette yeterliydi onlarin üstüne gitsinler .shogun zaten süper olay.
Sosyal ağlarda paylaş

4 yillik savasi kac turn e mi bolcem hemen hesaplayim 192turn
hmm oyun 37 yilindan baslasa cok daha fazla olur 300 turn kadar
zaten soyle olcak mesela stalingrad bolgesi burda savas olunca bi map acilcak total war serilerinden cok daha buyuk icinde belki 3 sehir deyisik askeri noktalar fabrikalar tanklari tamir etcek ve sonra hendek filan beli bi de zaman olcak o zaman icersinde verilen yani dusmani direk atmicaksiniz ne kadar hasar verirseniz o kadar zor durumda kalcak
2 tane cizelge olcak eyer dusman 25% e inse yenilmis sayilcak
boyle cok guzel olur bence
tabi roma total war daki gibi ordular kendileri yurumicek en eski sindeki gibi bolgeden bolgeye geccek
Sosyal ağlarda paylaş

harita cok buyuk askeri noktalar olcak dedim hava alanida olur payedeler gider ucaga biner sonra dusman hava alnina parasutle atlar operasyon falan guzel olur diplomasi olmasi sacma olur direk 2 dunya savasi gibi gecsin
veya ucak konusu company of heoas gibi olsun dicem ama karisik olur ben oynu yapmiyom hem :) mdtw dusunsun
Sosyal ağlarda paylaş

Empire tutarsa ki tutar heralde onun üstüne giderler 1-2 exp çıkartırlar. İki üç yıl sonrada bence Shogun 2 yada Medieval 3 çıkartırlar çünkü başka bir zaman dilimi yok yani Rome, Medieval ve Empire'dan sonrası oynanmaz Total War şeklinde, önceside çok bayar slinger falan mı basıcaz sırf...
Sosyal ağlarda paylaş

Bence en zevkli dönem rönesans dönemi olur, 1500-1700 arası. Gerçekten dünyayı kaplayan imparatorlukların olduğu ve kurulduğu bir dönem zaten, savaşlar hala meydan savaşı en azından ilk 100 yıl hala süvariler,zırhlar ve mızraklar savaş alanlarında yaygın. Tercio bile tek başına yeterli o dönemin savaşlarını canlandırmak için; harala gürele'den tercio'ya oradan düz formasyona kadar geçen süreci oynamak bence sadece düz formasyonun varyasyonlarını oynamaktan daha zevkli olacaktır (sonuncusu kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın).

Diplomatik olarak da çok karışık bir dönem, total war için gayet uygun olduğu kanısındayım. Ancak mantıklı bir teknoloji& gelişim sisteminin oyuna eklenmesi gerekir zira rönesans'ın bütün olayı gelişim.
Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:
cengizhan66 said:
Ardeth said:
total warın öyle modları var, lord of the rings wahammer falan. tam olmasa da o havayı baya yaşatıyorlar

total war i basarili yapan zaten playerlerin yaptigi modlar yoksa bayik bi oyun

yok artık

oyle ister inan ister inanma gerci Stainless Steel mod u yukleyip oynamis her kez bunu bilir
o modsuz bayik bi oyunken m2tw
o modla harika bir sey (6 version 1.9gb mi oyle bir seydi galiba )

modlari linglemek yasak deyildi okudugum kadariyla bare lingliyim bilmeyen arkadaslar bi baksin okusun
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=159996
Sosyal ağlarda paylaş

bayik en basiti soyle cogu mod yapaz zekayi guclendiriyo
bu bile cok onemli bi fark
modlarda birlikler cizimi daha guzel olabiliyo
performans artiyo
ve en onemlisi askersayisi 240lara piyadeler atlar 160 bazilari 320 falan olabiliyo 3-4k adaminla tek savas alaininda carpisiyon super birsey
bu arada m2tw her birlikteki askerleri 400 kisiye kadar destekliyo umarim bu oran empire total war da 600-700 olur
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu 3 5 oyun oynuyorum zaten topu topu adam gibi onlarında isimlerini gördükçe heyecanlanıyorum aha topiğe girip bir iki bişeyler yazabilriim diye.Yazılanları okudukça utanıyorum kendimden ya ben hiç birşey mi bilmiyormuşum ya.Bu mod dediğimiz olaylar nedir exp pack lerle mi geliyor yoksa ayrıca onları da mı indiriyoruz.Ben rtw oynuyorum diğerlerine pek bakınmadım ama bu barbarum mod u falan barbarian invasion la gelen birşey mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...