Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Latince hakkında bir projede bir el atın patiler

Estel_Anorien

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar latince hakkında bir proje hazırlıyorum da internetten pek veirmli faydalanamadım. Bir el atarsanız süper olur. Cevaplanması gereken sorular şunlar....(where was the Latin spoken in the ancient world?Did it die?If so,how and when?How has it affected modern languages?)[hline]Ben eskiden, evimin hemen arkasındaki top oynadığım boş araziyi geri istiyorum. Yıkın üstüne yapılan evleri
Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına bende karşıyım

Her şey forum için! Her şey forum için!
Sosyal ağlarda paylaş

latince bizans imp. da konuşulurdu[hline]Gunn, 14 October 2003 16:12 tarihinde demiş ki:
Sallanmak için güzel bi kızın donundan daha iyi biyer düşünemiyorum açıkçası
[i]SAPIM hala sapım sap doğdum sap gidicem...saplık bir kudrettir...kendine hakim olabilenler saptır...saplık bi zeka belirtisidir...saplık şöyledir ...saplık böyledir...saplık eşittir Infernal_Reborn
wtf is goin on?!
Sosyal ağlarda paylaş

valla konu dışı'nda ancak dalga geçilir, estel'cim gel sen de bilim bölümünün açılması için destek ver..

en azından "latince öldü mü?" sorusuna cevabım şu olabilir: "günlük yaşamda ölmesine rağmen bilim literatüründeki kullanımı sayesinde eski çağlardan günümüze kalan en çok kullanılan dil". ama yetersiz bir cevap tabii...[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

latince oldu mu bilmiorum ama bizim okulda hala ogretiliyor...

eger almanca biliosan sinifta latince alanlarin kitaplarindan fotokopi falan cektiriim "belki" wardir boyle bilgiler...[hline]Nature's law instead of god in heaven
Blind Guardian - Punishment Divine
-=Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...=-
But, but I'm disturbed... I'm depressed... I'm inadequate... I got it all! - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 19 October 2003 16:53 tarihinde demiş ki:
valla konu dışı'nda ancak dalga geçilir...gel sen de bilim bölümünün açılması için destek ver..

bende destek weriyorum...[hline][b] SAPIM hala sapım sap doğdum sap gidicem...saplık bir kudrettir...kendine hakim olabilenler saptır...saplık bi zeka belirtisidir...saplık şöyledir ...saplık böyledir...saplık eşşittir Natural_Jedi
[b]

Sosyal ağlarda paylaş

Ulam 3 yılda bi geyik yapalım dedik

Konuyla dalga geçen eşoleşekliimiz mi kaldı
Sezara 3lü salto attırmışlıımız mı kaldı

Hernekadar dalgacı ilan edilmiş olsamda bende destek olurum bilim bölümüne.

Nede olsa Dünyaca Ünlü Matematikçi ve Bilim Adamı!!
Hakkı İsmail Erdoğan dan calculus dersleri alıyoruz. Derslerde annattıklarını patilerle paylaşırım bende :Pp[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Latince eski roma kökenli bir dil.Yoğunlukla italya ve civarında konuşulurdu en eski dillerden birisi.Yunan diline ve italya çevresinde (seyrek de olsa)konuşulan diğer dillere fazlasıyla kaynak olmuş bir dil.Özellikle eski yunancaya bir çok kelime vermiş.Şu anda sadece vatikanın resmi dili latince o da ilk konuşulan latince diil tabi ki.Şu an da konuşulan ispanyolca, ingilizce, almanca, italyanca, fransızca gibi dillerin hepsi latin kökenlidir.Yardımı olmuştur umarım biraz :)[hline]?
Sosyal ağlarda paylaş

bizim mahallede konuşulurdu, muhammed geldi geleli arapçaya dönüldü.
geyik bir yana, yunanca ile bağları falan önemli. ödev falansa unutma derim.[hline]being the god's worst enemy or nothing. which one would you choose? we're the middle children of history with no special purpose or place, and unless we get god's attention we have no hope of damnation or redemption. hell or nothing. which is worse?
burn the museums. wipe your ass with mona lisa. this way, at least god will know your name.

radiant victor!
//system halted. enjoy the silence.
Sosyal ağlarda paylaş

saolasiniz arkadaşlar.. Gerek kalmadı. Yardım eden herkese teşekkür ederim.[hline]Ben eskiden, evimin hemen arkasındaki top oynadığım boş araziyi geri istiyorum. Yıkın üstüne yapılan evleri
Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına bende karşıyım

Her şey forum için! Her şey forum için!
Sosyal ağlarda paylaş

Latince roma imparatorluğunda konuşulurdu. Daha sonra imparatorluk genişleyince sınırlarına kattığı halklar direk latince öğrenemiyordu.Kendi dilleri ve latince karışımından Volgare die bir dil konuşulmaya başlandı. Yazılı belgelerde resmi yerlerde saf Latince konuşulurdu ama halk Volgare kullanırdı. İmparatorluk yıkılınca sadece Volgare kaldı. Daha bu dil zamanla İtalyanca Fransızca vb. gibi bölümlere ayrıldı.[hline]Avatar the Fallen
Sosyal ağlarda paylaş

Veterenerlikten resime resimden bir çok tibbi yerde terimlerin hepsi latince ama maksat in latince anlayışı ve konuşulan lehce ise eski ve yeni diye birşeyinde mevcut olduğunu duymuştum.Bunun gibi dilleri öğreten Ankara da bir yer var ama senin nereli olduğunu bilmiyorum.[hline]§Tanrıdan önce karanlık vardı...§
What if God was one of us
Just a slob like one of us
Just a stranger on the bus
Trying to make His way home
....................................................
Sosyal ağlarda paylaş

ben de hep lacrimas profundere ne demek örenmek istemişimdir nerdeyse latince-türkçe sözlük alıp oturup paso onu incelicektim soora ders çalışmaya karar verdim böle garip işlerle boş wakit geçirmemem gerektiimi falan düşündüm :D[hline]"I believe in myself and that's enough for me, I don't need Christianity or any other religion to find a meaning in life"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...