Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

uzun zamandır en iyi reklam:eti

regulus

Öne çıkan mesajlar

şimdiii....
biliosunuz ki çok eskilerden beri eti ve ülker kapışmakta...
ama son 2-3 yıldır ülker türkiyenin devi oldu, ki etiyle başa baştılar bir dönem...
ülkerin türkiye devi olmasının en büyük sebebi televizyon reklamları... reklamcı olanlar vardır aramızda... reklamcıların temel görüşü:
önce çok para kazanıp gelişip reklam vermek yerine elinizdekinin reklamını en iyi şekilde yaparak daha kolay ve çabuk gelişin zenginleşin... ülkerde bu mantıktan hareketle piyasayı yıktı... ülker içim sütle pınarın günlük sütü bilem başa çıkamıo... plastik şişe ayranları ilk sütaş çıkarmasına rağman şimdi ülkerle başa çıkamıo... kola olayını reklamla kaptılar... diyet yiyecek olayı misal mavi yeşil... direkt firmayı satın aldı reklamı bastı... kanlıca gazozu aldı reklamı bastı... sunny i aldı reklamı bastı... eti piyasada ezildi... işte şimdi oda büyük bir reklam kampanyasıyla çıkış yapmayı planlıyo... ki reklan çok ince düşünülmüş harika bi reklam... bence çok iyi bir çizgi başlangıcı... eti bence iyi bi çıkış yapıcak gibi ama bakalım ülker izin vericekmi...[hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Graphicer® :hrr: Vadaaaa!..
Sosyal ağlarda paylaş

ETİ'nin çıkışına engel olmak Ülker'in haddine düşmez. Şimdi devlet tarafındanda reklamı yapıldığı için özellike muhafazakar kişilerde bi ülker sempatisi doğdu cocacola yerine colaturka alıyorlar vs. Ancak dkkat edilirse ETİ ürünleri herzaman daha güzeldir örneğin susamlı çubuk, baharatlı çubuk, topkek...

Sonuçta damak tadına bakan tüketici ETİ almaya dönücektir önümüzdeki süre zarfında..
Reklamın etkisi tartışılmaz ama damak tadıda bir başka canım=) ..[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

ülker'in de çok iyi ürünleri vardır, gofretleri ve 9 katlı hede mi ne ilk aklıma gelenler. ayrıca devlet ülker'i desteklemek bir yana baltaladı geçen yıllarda, ordudan birileri çıktı "biz almıyoruz, kimse almasın" gibi bişiler söyledi ki özgür piyasa ekonomisi olduğumuzu iddia ederken böyle bir ayıp işledik. ülker, eti, kent bana göre hepsi aynı tüketici gözüyle, hepsinin değişik ürünlerini tercih ederim. ve "aman ülker dinci onlardan almayalım, eti alalım" gibi mantığı olanları da anlayamıyorum..

bisküvimize bile karıştırdık politkayı yani, ne biçim bir ülkeysek artık. anlatsak yabancılara bir taraflarıyla gülerler..[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

Eet bende cocacola amerikan biz colaturka alalım anlayışını anlamıyorum aynı fikirdeyiz sanırım sam. Ben herşeyin güzelinden yanayım aslında örneğin ülker'in kırmızı paketli çikolatasının üzerine çikolata tanımam.

Bu arada geçmişte öyle bişey olduğunu ilkkez duyuyorum Ordu'nun ne alakası warki ülkerden bişiler almakla çıkıp bide böyle birşey desin. Sanmıyorum cidden çok saçma geldi ordu'nun böyle birşey yapacağına inanmıyorm Ancak ben bugünden bahsediyorum bariz olarak Ülkere bir doping war Formula açılışında bile ki formula resmi içeceği CocaCola olmasına rağmen Cola Turka sokmuş Dayyib[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

vodan sen görmemişsin anlaşılan ama gazetelerde, haberlerde uzun süre gündemde bu konu. ordudan birileri "ülker irticacı, o nedenle ülker ürünleri satın almıyoruz" dedi.

kesinliğinden %100 emin olmadığım bilgi: çok sonraları birisinden duyduğum kadarıyla ülker'in rakiplerinden birine oyak (ordu yardımlaşma kurumu) ortak olmuş, ülker'in satışlarını baltalamak için böyle bir tezgah kurmuşlar. bunu öğrenen genelkurmay başkanı da özür dilemiş.[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

Onu bilmem ama bir firmanın çok çok yükselmesini hoş karşılamam , pazarı yöntmemeleri gerekir.
Şimdi ülkere antipatim vardır tek gofretini ve 9kat tadını severim. Ama etiye daha çocuklğumdan bi sempati var, o size bir bilmecem varla artan bir sempati :). Ülker ise bende yobazlık çağrıştırmaya başladı son zamanlarda.

Sam çok alakalı bazı şeyler, sen ne kadar saçma olduğunu düşünsende. Türküz türk malı kola içmeliyiz gibi milliyetçi (kabul hoş ama!!) bir reklam tamamen reklam lugatına aykırı, yazılı olmayan kurallar vardır hani, onlara aykırı işte...

Ben Eti'yi ve Kent'i severim o ayrı. Tabi zaman zaman ülkerin bazı ürünlerinideç ok sevdiğim olmuştur. Ama insan bağlandığı markaya dönüyor zamanla ne ilginçtir..
Sosyal ağlarda paylaş

"Ülker ise bende yobazlık çağrıştırmaya başladı son zamanlarda."

iyi de yeni bir şirket değil ki bu, onyıllardır varolan bir şirket. eskiden irticacı değildi de şimdi mi irticacı oldu durduk yerde? yoksa irticacı damgası basılmasının arkasında başka nedenler mi var?

reklamın neresi milliyetçi onu anlayabilmiş değilim, her reklama birşey bulmak kaygısıyla bakarsak şu şirket tarikatçı, bu şirket ahlaksız, o şirket üçkağıtçı çıkar. reklam lugatına aykırı diye de ilk defa duyuyorum, bunların dernekleri var madem onlar yaptırım uygulasın yanlışsa. ama yok yanlış değilse kimse kimseye karışmasın..

farkında mısınız bilmiyorum ama hani filmlerde bir şirketi ezmeye çalışır ya diğerleri türlü üçkağıtlarla, kamuoyu da inanır tv'de gazetede ne görse, bu durum bana onu andırıyor doğrusu..

konuyu çok saptırdık ama eti reklamının yorumunda bile 'yobaz ülker' bahsi geçince insana fenalık geliyor..[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

etinin biskivilerini krakerlerini ülkerin gofretlerini kentin şekerlerini milkanın çikolatasını severim..

ama ülkere küçüklüğümden beri bir antipatim vardır. Niye, mesela bebek biskivileri çok şekerli yapmışlar. Ambalajı kötü. Ya da eti'nin çubuk krakerlerinde daha çok tuz kristali var, yemesi daha zevkli.. Ama tabii ülkeri çokonat'ın tadı hiçbirinde yok..

Ülker'in de iyi bir iki reklamı var (hani iki sevgili bir kremalı biskivi yemeye çalışırken 3. sahış geliyor atlıyor, bunlar da ona kızıyor felan). Eti'nin de iyi bir iki reklamı var (mesela bu araba reklamı).

"Eti'nin reklamları berbat, ülker süper reklamlar yapıyor". "Ülker reklam işini bıraksın, eti bu işte usta". Gibi fikirleri anlamıyorum. Ürünlerini seversin sevmessin, şirkettekilerinin zihniyetini seversin sevmessin, ama iki firma da bazen berbat bazen süper reklamlar yapıyor. Buna rağmen "eti sux big time" gibi cümlecikler bana tamamen saçma ve gereksiz geliyor..[hline]Yiyemedikten sonra araba ne işe yarar?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dragonmax, 18 October 2003 22:53 tarihinde demiş ki:
şimdiii....
biliosunuz ki çok eskilerden beri eti ve ülker kapışmakta...
ama son 2-3 yıldır ülker türkiyenin devi oldu, ki etiyle başa baştılar bir dönem...
ülkerin türkiye devi olmasının en büyük sebebi televizyon reklamları... reklamcı olanlar vardır aramızda... reklamcıların temel görüşü:
önce çok para kazanıp gelişip reklam vermek yerine elinizdekinin reklamını en iyi şekilde yaparak daha kolay ve çabuk gelişin zenginleşin... ülkerde bu mantıktan hareketle piyasayı yıktı... ülker içim sütle pınarın günlük sütü bilem başa çıkamıo... plastik şişe ayranları ilk sütaş çıkarmasına rağman şimdi ülkerle başa çıkamıo... kola olayını reklamla kaptılar... diyet yiyecek olayı misal mavi yeşil... direkt firmayı satın aldı reklamı bastı... kanlıca gazozu aldı reklamı bastı... sunny i aldı reklamı bastı... eti piyasada ezildi... işte şimdi oda büyük bir reklam kampanyasıyla çıkış yapmayı planlıyo... ki reklan çok ince düşünülmüş harika bi reklam... bence çok iyi bir çizgi başlangıcı... eti bence iyi bi çıkış yapıcak gibi ama bakalım ülker izin vericekmi...[hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Graphicer® :hrr: Vadaaaa!..
tekrara bi hatırlatma yapıım dedim....[hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Graphicer® :hrr: Vadaaaa!..
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ülker'in irticacılığı tartışılmaz ülker herzaman öyleydi asıl yeni çıkan bişey değil sam.
Ama dediğin gibi irtica olarak tartışmaya gerek yok.
Bu konuyu colaturka çıktığında da tartışmıştık yine bu vizyon bölümünde.

Şimdi bikaç irticacı militan çıkıp saçmalicak iyice kızışcak burada da bu tartışma. Önce kendimi sonra herkesi ETİ'nin reklamı konusuna dönmeye dawet ediyorum.[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

"eti sux big time" diyen yok ki bonecrusher, bak bakalım mesajlara herkes "ülker irticacı o yüzden sevmiyorum, eti süper" diyor. eti'nin süperliğinden değil, ülker'e karşı tavır takınır olmak için olduğu besbelli..

vodan nerede irticacı militan? geçen tartışmada da 2-3 kişi ülker'i savunurken 10-15 kişi ülker'e irticacı diyordu. ülker'i savunmak irticacılıksa milyonlarca insanı hapse atmak gerekir..

bu gidişle nazilerin yahudilere yapıştırdığı yahudi yıldızı gibi insanlara da irticacı rozeti takacaklar..

"Achtung! İrticacı!"[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

onla alakası yok sam, akp vs ülker yakınlığı hoş karşılanmıyor.
Yok yahudilerin Davudun yıldızını takmak gibi birşey değil bu. Bu adamlar fanatikleşirse tehlikeli olur kaygısı var insanlarda çünkü büyük bir firma, para çok olursa cumhuriyet karşıtları daha güçlü olur düşüncesi var.

Sen sempati duyduğun için belki daha objektif olamıyorsundur. Benim nacizane fikrim budur...
Sosyal ağlarda paylaş

E kardeşim ben cola turka'yı tadı yüzünden içiyorum yoksa ülker felan ürettiği için deil. Ayrıca mümkünse kutusunu görmeden içiorum. Bu kadar güzel reklam yapıpta nasıl şu kutuyu satıolar anlamıorum. Gözüm kapalı saçma sapan şekiller çizsem daha güzel olurdu.

Eğer şu şirket bucu, bu şirket şucu diye bakarsanız hiçbir malı almamanız lazm :D Hepsinin arkasında bir etnik köken vardır çünkü. Ayrıca iddia ediorum cola turka'nın tadı türk insanına cocacola'dan daha yakın.[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 19 October 2003 00:40 tarihinde demiş ki:
ülker'in de çok iyi ürünleri vardır, gofretleri ve 9 katlı hede mi ne ilk aklıma gelenler. ayrıca devlet ülker'i desteklemek bir yana baltaladı geçen yıllarda, ordudan birileri çıktı "biz almıyoruz, kimse almasın" gibi bişiler söyledi ki özgür piyasa ekonomisi olduğumuzu iddia ederken böyle bir ayıp işledik. ülker, eti, kent bana göre hepsi aynı tüketici gözüyle, hepsinin değişik ürünlerini tercih ederim. ve "aman ülker dinci onlardan almayalım, eti alalım" gibi mantığı olanları da anlayamıyorum..

bisküvimize bile karıştırdık politkayı yani, ne biçim bir ülkeysek artık. anlatsak yabancılara bir taraflarıyla gülerler..[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..

Sen niye hep ağzımdan alıyorsun Sam yauw :]
Diyeceklerim hep gidiyor abi..

Sora benim kasıcağım Postları Sen kasıyorsun :lol:

Reklam güzel sayılır ama Ülkerin ColaTurka reklamını baştan başa bir kere izleyince yere yatmıştım(3 küsür dakka olanı..Baştan başa bir kere gösterildiğinde)

heh...

Bisküvilerde firmanın sahibinin dininde oluyor Firmanın sahibi X dinindeyse yada Y dinideyse..

Etide Alırım
Ülkerde...

2sinide afiyetle yerim...[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]
Sosyal ağlarda paylaş

son cumle sufer abı cok sevıyom ya..

şöyle guzelce yıyemedıktn sonra bı arabanın ne manası var? araba topikine yazmak lazım bunu :)[hline]a.k.a. Duxus
---------
Ben de bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım...
Nasıl alıntı yapalım?/Nasıl imza atalım?
---------
Allah kahretsin! Kış geliyor ve benim damarlarımda bahar dolaşıyor!
---------
My life? Working in Progress!
Sosyal ağlarda paylaş

ehehe biz yaptık, şahane yaptık, hatta bi nevi koduk çocuğu...
gerçi ekipte ben yoktum, ama olsaydım pek gururlanırdım, bence şahane olmuş hem brand promise'i, hem prodüksiyonu, hem espri dozu, herşeyi...
son zamanlarda seyrettiğim en iyi türk reklamıdır, bizim ajans yaptı diye söylemiyorum.
ekibe ileticem tatlı yorumlarınızı, onlar adına teşekkür de edeyim şimdiden :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...