Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PvP'yi ateşleyecek öneriler

Mirage

Öne çıkan mesajlar

oyuncu şehri dediğin bir tane çeşme var alt tarafı. herhangi bir vendor guard zone falan yok. yani onun çok etkilediğini sanmıyorum. malas olayına gelince; bana luna en başından beri saçma geliyordu zaten. iki adımlık binaya bütün vendorları tıkıştır, kimse bir yere gitmesin. hırsızlık falan zaten olmuyor. bütün elemanlar kök salmış gibi aynı yerde bütün gün duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

pvp rank, kill point'e göre ödül vs. olursa mesela :P

ayrıca player şehirleri pvp'yi ateşlicek şeylerin başında gelir bence. gz yok, kalabalık vs. gir dal, kes yık dağıt :)

eski pati uo'da şuanki evimin olduğu yerle aynı yerde bir şehir kuruluydu. 2 kişi (prelektro ile birlikte) gayet girer dağıtır kaçardık :)
Sosyal ağlarda paylaş

Guild politikası şu anda o yönde evet. "pve rocks" diyoruz. çünkü hazır server rahatken hem guildi genişletme, hem para kasma hem de birbirimizi tanıyıp birlikte hareket edebilmeyi öğreniyoruz, yapıyoruz ediyoruz vs.

Pvp nin sevmediğim yanı; uo'da her şeyin, dostlukların bile itema dayalı olması. Pvp de bu gün yüzüne çıkıyor iyice. Yok insure, yok loot yok fame. Yok reskill'e bağlamalar ıvır zıvır. Öyle oldu mu kavgalar başlıyor, herkes kin tutuyor falan. Henüz tam anlamıyla oturmamış bir guild için kötü bir tecrübe. Wow'daki gibi olsa, tadına doyum olmaz. Belki ona dair scriptler vardır bilemiyorum.

Bir de, serverdaki herkes tanıdık yahu, ayıp olacak diye savaşılmıyor lol. O yüzden, kısa bir süresi daha var bu olayın bizim için. Zaten faction'a sokmayı düşünüyoruz DL guildini, böylelikle crafter ve tamerlara ise alternatif çözüm olacak.

Ya bi de, kardeşim biz kendi aramızda eğleniyoruz 7/24, ne kıskanıosunuz? :p

Ps: guilde sürpriz yeni üye alımları gerçekleştireceğiz. Ayrıca,

dexer,
bard (provo ve/veya discordance skill li),
ve de bushidolu (ya da çalışıyorsa ninjitsulu, hiç denemedim)

arkadaşlar lazım. ilgilenenler pm atsın da şu arkadaşlarla bir savaşalım kendilerine gelsinler. :P

[ Mesaj 28 Ağustos 2007, Salı - 17:16 tarihinde, Coldwind tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi aklıma geldi, her factiona girene özel bir zırh verilsin üniforma gibi? hani über değil ama iyice birşey olsun, istediği tipte seçsin, ama her hafta belli bir token vermesi gereksin elde tutmak için mesela. ayrıca alabilmek için de belli bir min. skill puanı istesin belirlenmiş skilllerden vs...

nasıl olsa giren çıkamıyor factiona çat diye, gir çık durumu da olmaz pek. hem pvm de de işe yarayacak iyi bir zırh olursa en azından cazip olur, sağda sdolda karşılaşıp dalar millet birbirine dungeonlarda falan daha eğlenceli olur

pvp serverı olmasak da pvp destekleyen özendiren server oluruz fena mı olur? =]
Sosyal ağlarda paylaş

UO PvP PvM Craftingi ile bir sistem.
Bu sistem birbirini besleyen bir sistem. Bu sistem içinde PvP ye gönüllü olanı eğer PvM yada craftinge zorlayamadığınız gibi, craft yada PvM yapmaya hevesli birinide PvP ye zorlamak olmaz. Gönülsüz oynadığı karakteri insan oynamak istemez.
Dolayısı ile sistemin doğal şartları dışında çözüm aramak bence gereksiz.
Sistem ticaret mantığıyla bu karakterlar arasında yaşayan bir sisteme dönüşür doğal olarak.
PvM ve craft yapabilecek kişiler var görüldüğü kadarıyla. Eksik olan PvP yapmaya gönüllü karakterler. Düşüncemde ısrarlıyımki; kankaların pvp si bu kadar olur:) Ötesi için kin nefret ve rekabet tohumlarının atılması lazım:)
Eğer PvP yapmak istiyorsanız....
Girin factiona....
Eğer PvP yapılmak istenmiyorsada yapmak isteyen birilerinin sisteme katılmasından başka çare var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bu arada
Pvp Yapmak değil,
PvP ile kaybolan alınan çalınan kırılan eskiyen itemleri ihtiyaç sahiplerine satarak zengin olmak,
Parası olanlara ev döşemek çiçek böcek satarak paralarını ellerinden almak,
Sunucudaki maksimum parayı sömürüp true brittain factionuna yada benzeri bir oluşuma akıtmak
derdindeyim:)
Savaştan para kazanmak için stokları hazırlamışım bekliyorum.
Savaşın artık ben bile sıkıldım bu barış ortamından:)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...